Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 20:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hejlsnorløbet i Hejls - mandag d. 10. juni 2019 - kl. 10.00

"HejlsNorLøbet #10"

HejlsNorLøbet - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 08.30 fra adressen: Hejls Landevej 20, 6094 Hejls

-

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhånds tilmelding senest 9/6 - der kan eftertilmeldes på dagen)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

21,1k

10k
3k - 5k
14,5k trail

 

tilbage til toppen

Resultater 3 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 2007 Oliver Maarup Jørgensen OD Running M 1 Mand 1 0.10.39 0.10.39 Hurtigste mand
2 1058 Dalle Hansen OD Running M 2 Mand 2 0.11.01 0.11.00  
3 3014 Gert Mølgaard PULS 6091 M 3 Mand 3 0.12.28 0.12.27  
4 2033 Wieslaw Geslak (Hejlsminde) M 4 Mand 4 0.13.41 0.13.39  
5 2072 Nicklas Fabricius Puls 6091 M 5 Mand 5 0.14.22 0.14.21  
6 1068 Gry Adamsen Kolding KFUM atletik og motion K 1 Pige 1 0.14.22 0.14.21 Hurtigste pige
7 2071 Nanna Kjergaard Puls 6091 K 2 Kvinde 1 0.15.01 0.14.56 Hurtigste kvinde
8 1123 Malte Andersen Team Sandgaard Andersen M 6 Dreng 1 0.15.12 0.15.07 Hurtigste dreng
9 2027 Susanne Adamsen (Kolding) K 3 Kvinde 2 0.15.23 0.15.21  
10 2025 Søs-Alberte Langelund (Haderslev) K 4 Kvinde 3 0.15.42 0.15.35  
11 2029 Tristan Roth (6100 Haderslev) M 7 Dreng 2 0.15.46 0.15.46  
12 114 Birk Barsballe PULS 6091 M 8 Dreng 3 0.15.57 0.15.54  
13 2035 William Roth (6100 Haderslev) M 9 Dreng 4 0.16.11 0.16.09  
14 1112 Louise Bro Christensen (Kolding) K 5 Pige 2 0.16.15 0.16.15  
15 1085 Lisbeth Damgaard Christensen (Kolding) K 6 Kvinde 4 0.16.16 0.16.15  
16 1132 Maria Bro Christensen (Kolding) K 7 Kvinde 5 0.16.57 0.16.57  
17 2077 Johannes Hellesø Skovbølling   M 10 Dreng 5 0.17.06 0.17.04  
18 1049 Bjørk Adamsen (Kolding) K 8 Pige 3 0.17.15 0.17.14  
19 2075 Susanne Grarup Kjergaard Puls 6091 K 9 Kvinde 6 0.17.18 0.17.13  
20 2076 Magnus Hellesø Skovbølling   M 11 Dreng 6 0.17.19 0.17.11  
21 1069 Huxi Pedersen (Kolding) M 12 Dreng 7 0.17.22 0.17.19  
22 3013 Emil Boysen   M 13 Dreng 8 0.17.22 0.17.18  
23 1084 Line Pedersen (Kolding) K 10 Kvinde 7 0.17.23 0.17.20  
24 3012 Anders Boysen   M 14 Mand 6 0.17.23 0.17.18  
25 1133 Mateusz Niemczyk (Hejlsminde) M 15 Mand 7 0.17.43 0.17.42  
26 1090 Liv Zederkof   K 11 Pige 4 0.17.59 0.17.57  
27 3002 Charlotte Bærentsen Team Sund Livsstil K 12 Kvinde 8 0.18.43 0.18.41  
28 2068 Johanne Palmus Carl Haderslev IF K 13 Pige 5 0.18.44 0.18.42  
29 2054 Astrid Palmus Carl Haderslev IF K 14 Pige 6 0.18.46 0.18.45  
30 2066 Frida Rathgen Rasmussen Haderslev IF K 15 Pige 7 0.19.14 0.19.12  
31 1081 Kathrine Grønfeldt (Kolding) K 16 Kvinde 9 0.19.24 0.19.21  
32 1053 Camille Grønfeldt Skjødt (Kolding) K 17 Pige 8 0.19.24 0.19.21  
33 1113 Mads Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 16 Dreng 9 0.20.07 0.20.03  
34 1131 Malthe Grau Christiansfeld Løbeklub M 17 Dreng 10 0.20.50 0.20.45  
35 2004 Nis Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 18 Mand 8 0.20.53 0.20.48  
36 3010 Agnes Bang-Hansen   K 18 Pige 9 0.21.02 0.20.59  
37 3011 Alfred Bang-Hansen   M 19 Dreng 11 0.21.02 0.20.59  
38 2078 Pernille Hellesø Skovbølling   K 19 Kvinde 10 0.21.12 0.21.03  
39 2079 Silas Uldall Vogt   M 20 Dreng 12 0.21.20 0.21.18  
40 2051 Anton Rathgen Rasmussen Haderslev IF M 21 Dreng 13 0.21.29 0.21.27  
41 1059 Elmine Barsballe PULS 6091 K 20 Pige 10 0.21.37 0.21.33  
42 2008 Pia Grau Christiansfeld Løbeklub K 21 Kvinde 11 0.21.44 0.21.39  
43 2016 Signe H. Damgaard PULS 6091 K 22 Pige 11 0.21.54 0.21.49  
44 2041 Emil Andersen Team Sandgaard Andersen M 22 Dreng 14 0.22.31 0.22.15  
45 2073 Rune Andersen Team Sandgaard Andersen M 23 Mand 9 0.22.34 0.22.10  
46 1073 Jesper Laursen (Sdr. Bjert) M 24 Mand 10 0.22.42 0.22.36  
47 1074 Josefine Laursen   K 23 Pige 12 0.22.43 0.22.39  
48 1079 Karen Johnsen Over Noret K 24 Pige 13 0.23.16 0.23.14  
49 1137 Mette Laursen (Sdr. Bjert) K 25 Kvinde 12 0.24.43 0.24.39  
50 1116 Magnus Laursen (Sdr. Bjert) M 25 Dreng 15 0.24.43 0.24.38  
51 2017 Simon Pedersen (Kolding) M 26 Mand 11 0.24.43 0.24.40  
52 1121 Maise Pedersen (Kolding) K 26 Pige 14 0.24.44 0.24.40  
53 1082 Kresten Skjødt (Kolding) M 27 Mand 12 0.25.03 0.24.59  
54 105 Aston Grønfeldt Skjødt (Kolding) M 28 Dreng 16 0.25.03 0.25.00  
55 3003 Dagmar Ilej   K 27 Pige 15 0.26.56 0.26.48  
56 1138 Nicolai La Cour Kryger Sydbanen 11 M 29 Dreng 17 0.26.57 0.26.49  
57 3001 Maria Buhl Bærentsen Team Sund Livsstil K 28 Pige 16 0.27.18 0.27.17  
58 1078 Julie La Cour Kryger Sydbanen 11 K 29 Pige 17 0.27.26 0.27.17  
59 1101 Lone La Cour Kryger Sydbanen 11 K 30 Kvinde 13 0.27.26 0.27.18  
60 2039 Winnie Johnsen Over Noret K 31 Kvinde 14 0.27.42 0.27.30  
61 3009 Winnie Mikkelsen   K 32 Kvinde 15 0.28.17 0.28.10  
62 3008 Nora Mikkelsen   K 33 Pige 18 0.28.17 0.28.09  
63 2021 Simone Herbst (Sjølund) K 34 Kvinde 16 0.28.39 0.28.32  
64 1060 Frank Valderslef (Hejls) M 30 Mand 13 0.28.55 0.28.47  
65 2063 Frida Nydal (Hejls) K 35 Pige 19 0.28.55 0.28.43  
66 1124 Malthe Bork Plougmann (Hejls) M 31 Dreng 18 0.28.55 0.28.45  
67 2058 Dicte Nydal (Hejls) K 36 Pige 20 0.28.59 0.28.50  
68 2057 Claus Nydal (Hejls) M 32 Mand 14 0.29.00 0.28.49  
69 2074 Sabrina Frydendall (Kolding) K 37 Pige 21 0.29.03 0.28.54  
70 1135 Mathilde Bork Plougmann (Hejls) K 38 Pige 22 0.29.10 0.29.09  
71 63 Anette Plougmann (Hejls) K 39 Kvinde 17 0.29.12 0.29.02  
72 1083 Laura Masinska Valderslef (Hejls) K 40 Pige 23 0.29.27 0.29.26  
73 1072 Ilona Masinska (Hejls) K 41 Kvinde 18 0.30.04 0.29.56  
74 1071 Ida Masinska Valderslef (Hejls) K 42 Pige 24 0.30.05 0.30.02  
75 2056 August Villy Thomsen (Kolding) M 33 Dreng 19 0.30.13 0.30.05  
76 1076 Josefine Skjøtt (Kolding) K 43 Pige 25 0.30.16 0.30.08  
77 2010 Sandie Skjøtt (Kolding) K 44 Kvinde 19 0.30.51 0.30.44  
78 2070 Naja Larsen Bronée (Bjert) K 45 Pige 26 0.31.00 0.30.54  
79 2069 Mads Larsen Bronée (Bjert) M 34 Mand 15 0.31.01 0.30.56  
80 3004 Knud Erik Dinesen   M 35 Mand 16 0.31.13 0.31.05  
81 3006 Mikkel Breum Karstens   M 36 Dreng 20 0.31.34 0.31.27  
82 3054 Bertram Ravnkilde Haar Krag H.I.F. M 37 Dreng 21 0.31.38 0.31.27  
83 3005 Valdemar Rasmussen   M 38 Dreng 22 0.32.07 0.32.00  
84 3007 Dorte Karstens   K 46 Kvinde 20 0.32.09 0.32.02  
85 1077 Julia Mygind Nygaard (Anslet) K 47 Kvinde 21 0.32.32 0.32.31  
86 81 Anne Sofie Schulz (Aller) K 48 Pige 27 0.32.35 0.32.34  
87 2012 Savannah Liv Ellegaard (Hejls) K 49 Pige 28 0.32.37 0.32.37  
88 2045 Alma Andersen Team Sandgaard Andersen K 50 Pige 29 0.39.39 0.39.15  
89 2080 Freja Uldall Vogt   K 51 Pige 30 0.39.47 0.39.45  
90 2043 Bettina Sandgaard Team Sandgaard Andersen K 52 Kvinde 22 0.39.47 0.39.22  
91 2047 Charlotte Vaupell   K 53 Kvinde 23 0.39.49 0.39.39  
92 2046 Georg Vaupell   M 39 Dreng 23 0.39.50 0.39.38  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 2173 Jacob Koch-Hansen   M 1 Mand 1 0.18.16 0.18.14 Hurtigste mand
2 244 Asger Bank Dahl   M 2 Mand 2 0.18.47 0.18.46  
3 2154 Heino Aalling   M 3 Mand 3 0.18.53 0.18.51  
4 2102 Esmael Palanijafi HIF M 4 Mand 4 0.19.06 0.18.56  
5 1176 Erik Lorenzen   M 5 Mand 5 0.19.51 0.19.50  
6 1199 Hans Renkwitz Rødekro Tri & Motion M 6 Mand 6 0.20.58 0.20.57  
7 1222 Jonas Renkwitz   M 7 Mand 7 0.21.04 0.21.02  
8 1246 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 M 8 Mand 8 0.22.39 0.22.36  
9 1539 Peter Bro Christensen   M 9 Mand 9 0.22.49 0.22.48  
10 1560 Tina Bank Dahl   K 1 Kvinde 1 0.22.56 0.22.53 Hurtigste kvinde
11 2126 Morten Hansen   M 10 Mand 10 0.23.03 0.22.53  
12 1181 Flemming Adamsen   M 11 Mand 11 0.23.12 0.23.01  
13 1565 Vivian Letholm Haderslev Politi IF K 2 Kvinde 2 0.23.24 0.23.19  
14 2147 Allan Hellesø Skovbolling   M 12 Mand 12 0.23.47 0.23.42  
15 2157 Jacob Færch Sarivov   M 13 Mand 13 0.24.06 0.24.02  
16 1270 Michael Bro Christensen   M 14 Mand 14 0.24.50 0.24.43  
17 1253 Lis Alling Brørup Løbeklub K 3 Kvinde 3 0.24.55 0.24.52  
18 1156 Claus Holst RobotHolst M 15 Mand 15 0.25.47 0.25.37  
19 2166 Catrine Gram-Nielsen   K 4 Kvinde 4 0.25.54 0.25.50  
20 2165 Henrik Gram-Nielsen   M 16 Mand 16 0.25.55 0.25.51  
21 2107 Jens Bloch Jensen Øster Lindet idrætsforening M 17 Mand 17 0.26.20 0.26.15  
22 3053 Finn Hyldgård Jensen   M 18 Mand 18 0.26.29 0.26.22  
23 2174 Nis J. Steffensen   M 19 Mand 19 0.26.34 0.26.20  
24 264 Cathrine Brandt Team Brandt K 5 Kvinde 5 0.26.38 0.26.35  
25 257 Brian Jønsson Team Brandt M 20 Mand 20 0.26.38 0.26.35  
26 1553 Signe Hansen   K 6 Kvinde 6 0.26.58 0.26.52  
27 1161 Claus Johnsen Over Noret M 21 Mand 21 0.26.59 0.26.47  
28 1248 Kim Skovgaard   M 22 Mand 22 0.26.59 0.26.52  
29 2101 William Holst Skotte Emmery RobotHolst M 23 Dreng 1 0.27.07 0.26.57 Hurtigste dreng
30 1250 Lars Holst RobotHolst M 24 Mand 23 0.27.08 0.26.58  
31 1262 Majbritt Suni   K 7 Kvinde 7 0.27.23 0.27.12  
32 2172 Peter Kjær   M 25 Mand 24 0.27.48 0.27.44  
33 3052 Bjarke Ravn   M 26 Mand 25 0.27.51 0.27.49  
34 1210 Ingrid Dinesen   K 8 Pige 1 0.28.01 0.28.00 Hurtigste pige
35 1534 Paul-Chr. Kongsted   M 27 Mand 26 0.28.32 0.28.24  
36 1555 Smilla Zederkof   K 9 Pige 2 0.28.38 0.28.37  
37 1249 Kristina Zederkof   K 10 Kvinde 8 0.28.40 0.28.35  
38 1209 Inge Marie Bruhn   K 11 Kvinde 9 0.28.52 0.28.38  
39 1556 Søren Dinesen   M 28 Mand 27 0.28.57 0.28.55  
40 1256 Lisbeth Stigkær Sjølund IF K 12 Kvinde 10 0.29.30 0.29.24  
41 1531 Nicolai Sørensen   M 29 Mand 28 0.30.44 0.30.36  
42 1204 Henning Frisk Ingen M 30 Mand 29 0.30.47 0.30.40  
43 2139 Laura Ludvig   K 13 Pige 3 0.31.07 0.31.02  
44 2135 Jens Ludvig   M 31 Mand 30 0.31.08 0.31.03  
45 1252 Lars Simonsen   M 32 Mand 31 0.31.11 0.31.03  
46 2119 Oskar Kirkegaard Christensen   M 33 Dreng 2 0.31.29 0.31.22  
47 2109 Oskar Ullerup   M 34 Dreng 3 0.32.17 0.32.10  
48 1619 Malene Kjær-Jepsen Team HejlsNorLøbet K 14 Kvinde 11 0.32.41 0.27.29  
49 198 Alexander Bork Plougmann   M 35 Dreng 4 0.32.47 0.32.47  
50 2124 Emil Nydal   M 36 Dreng 5 0.32.47 0.32.47  
51 203 Anja Hansen   K 15 Kvinde 12 0.32.51 0.32.37  
52 2113 Alberte D Thomsen   K 16 Kvinde 13 0.33.09 0.33.03  
53 2136 Johannes Ludvig   M 37 Dreng 6 0.33.20 0.33.15  
54 2125 Lone Leth   K 17 Kvinde 14 0.33.20 0.33.09  
55 2142 Jan Petersen   M 38 Mand 32 0.33.20 0.33.14  
56 1551 Sarah Kjær-Jepsen Team HejlsNorLøbet K 18 Kvinde 15 0.34.00 0.33.54  
57 1205 Ida Meldgaard Johannsen Hejls IF K 19 Kvinde 16 0.34.00 0.33.55  
58 1203 Helle Mygind Nygaard   K 20 Kvinde 17 0.34.00 0.33.54  
59 1202 Helle Hejdemann-Eilsø Hejls IF K 21 Kvinde 18 0.34.45 0.34.42  
60 1269 Michael Bork Plougmann   M 39 Mand 33 0.35.01 0.34.49  
61 1221 Johan Kjær-Jepsen Team HejlsNorLøbet M 40 Dreng 7 0.35.24 0.35.24  
62 1561 Valdemar Johnsen Over Noret M 41 Mand 34 0.35.24 0.35.13  
63 2143 Aleksander Mathiasen   M 42 Dreng 8 0.36.12 0.36.01  
64 1550 Sander Holst Larsen   M 43 Dreng 9 0.36.17 0.36.07  
65 1532 Noah Damgaard Frederiksen   M 44 Dreng 10 0.36.17 0.36.07  
66 2111 Kenni Vaupell   M 45 Mand 35 0.36.25 0.36.13  
67 1251 Lars Kehler   M 46 Mand 36 0.37.13 0.37.05  
68 183 Adam Koehler   M 47 Mand 37 0.37.22 0.37.15  
69 263 Brigitte Jacobsen   K 22 Kvinde 19 0.37.26 0.37.12  
70 1152 Christina Damm   K 23 Kvinde 20 0.37.26 0.37.11  
71 2145 Sabrina Larsen   K 24 Kvinde 21 0.38.50 0.38.32  
72 2146 Steffen Thiemer   M 48 Mand 38 0.38.51 0.38.34  
73 2144 Thomas Jørgensen   M 49 Mand 39 0.38.51 0.38.33  
74 2112 Anna Vaupell   K 25 Pige 4 0.38.53 0.38.46  
75 2121 Anette Søgaard   K 26 Kvinde 22 0.39.19 0.39.10  
76 1542 Pia Christensen   K 27 Kvinde 23 0.39.19 0.39.11  
77 2164 Dorthe Grassbøll   K 28 Kvinde 24 0.39.20 0.39.11  
78 1216 Jette Kongsted   K 29 Kvinde 25 0.39.56 0.39.43  
79 1165 Emma Mygind Nygaard   K 30 Kvinde 26 0.41.51 0.41.45  
80 2128 Sophia Ingrid Ellegaard   K 31 Kvinde 27 0.41.53 0.41.47  
81 1544 Rasmus Hejls Brugs Hejls Brugs M 50 Mand 40 0.42.20 0.42.07  
82 2133 Mathilde Grønning   K 32 Pige 5 0.42.25 0.42.22  
83 1266 Mette Habekost Sjølund IF K 33 Kvinde 28 0.42.25 0.42.22  
84 1265 Maria Hansen   K 34 Kvinde 29 0.43.41 0.43.29  
85 1563 Viola Holder   K 35 Pige 6 0.43.41 0.43.29  
86 2180 Signe Kirk Damgaard   K 36 Pige 7 0.43.46 0.43.46  
87 2176 Agnes Kirk Damgaard   K 37 Pige 8 0.43.46 0.43.45  
88 2127 Silje Nydal   K 38 Pige 9 0.43.47 0.43.46  
89 2179 Ellen Kirk Damgaard   K 39 Pige 10 0.43.47 0.43.47  
90 1146 Christian Hovden Ingen M 51 Mand 41 0.44.31 0.44.31  
91 2153 Ester Bager   K 40 Pige 11 0.49.06 0.48.57  
92 2150 Sørine Bager   K 41 Kvinde 30 0.49.09 0.48.59  
93 1190 Grethe Voigt   K 42 Kvinde 31 0.54.24 0.54.08  
94 1184 Gitte Lund   K 43 Kvinde 32 0.54.24 0.54.07  
95 1245 Karin Kristensen   K 44 Kvinde 33 0.54.30 0.54.21  
96 2122 Bente Brødholt Hejls Idrætsforening K 45 Kvinde 34 0.54.34 0.54.23  
97 2175 Helle Damgaard   K 46 Kvinde 35 0.54.51 0.54.37  
98 3051 Pernille Kirk Damgaard   K 47 Kvinde 36 0.54.51 0.54.37  
99 1258 Lise Ross Kristensen   K 48 Kvinde 37 0.59.40 0.59.36  
100 268 Christel Bierrings   K 49 Kvinde 38 0.59.40 0.59.35  
101 2115 Gurli Damgaard   K 50 Kvinde 39 0.59.41 0.59.28  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,6 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 1329 Jens Hansen Carl Haderslev IF M 1 Mand 1 0.38.31 0.38.30 Hurtigste mand
2 1392 Søren Pedersen   M 2 Mand 2 0.39.55 0.39.54  
3 1314 Jan Alling Brørup Løbeklub M 3 Mand 3 0.41.27 0.41.26  
4 1388 Torben Stolten Thomsen   M 4 Mand 4 0.42.58 0.42.57  
5 1387 Søren Kjergaard PULS 6091 M 5 Mand 5 0.44.21 0.44.19  
6 1377 Sam Jensen Team Sam Racing M 6 Mand 6 0.47.35 0.47.35  
7 1372 Roar Barsballe PULS 6091 M 7 Mand 7 0.47.50 0.47.45  
8 467 Andrea Larsen   K 1 Kvinde 1 0.49.16 0.49.10 Hurtigste kvinde
9 323 Benjamin Holder   M 8 Mand 8 0.49.41 0.49.36  
10 397 Bo Hejls Brugs Hejls Brugs M 9 Mand 9 0.50.54 0.50.48  
11 1378 Torben H. Damgaard PULS 6091 M 10 Mand 10 0.51.03 0.50.59  
12 1345 Niels Erik Kirkegård Bendtsen Sjølund IF M 11 Mand 11 0.51.17 0.51.12  
13 1339 Mathias Hejls Brugs Hejls Brugs M 12 Mand 12 0.53.44 0.53.38  
14 1385 Henriette Duch   K 2 Kvinde 2 0.53.49 0.53.47  
15 1390 Tine Uldall   K 3 Kvinde 3 0.53.49 0.53.48  
16 1355 Odd Trygve Hovden Ingen M 13 Mand 13 0.55.58 0.55.45  
17 1341 Michael Skjøtt   M 14 Mand 14 0.56.03 0.55.59  
18 1391 Signe Seekjær   K 4 Kvinde 4 0.56.40 0.56.31  
19 1330 Kaj Pedersen Alfa Laval Kolding M 15 Mand 15 0.56.50 0.56.46  
20 1290 Finn Kirkegaard   M 16 Mand 16 0.57.18 0.57.15  
21 1363 Per Lund Alfa Laval Kolding M 17 Mand 17 0.58.19 0.58.14  
22 1389 Dorthe Mathiansen   K 5 Kvinde 5 0.58.22 0.58.20  
23 1394 Iben Kehlet Sejersen   K 6 Kvinde 6 0.59.17 0.59.16  
24 1286 Conni Damgaard PULS 6091 K 7 Kvinde 7 0.59.31 0.59.29  
25 1306 Gjerluf Hansen Brørup løbeklub M 18 Mand 18 0.59.41 0.59.36  
26 1381 Tue Jørgensen Team Sam Racing M 19 Mand 19 1.00.05 1.00.04  
27 284 Annette Andersen Hejls Brugs K 8 Kvinde 8 1.00.21 1.00.14  
28 1393 Karoline Graasbøll Hansen   K 9 Kvinde 9 1.00.47 1.00.41  
29 391 Torben Hansen   M 20 Mand 20 1.00.54 1.00.49  
30 1383 Nikolai Hansen   M 21 Mand 21 1.01.19 1.01.13  
31 1353 Niels Pedersen Team Vida M 22 Mand 22 1.01.28 1.01.20  
32 387 Birthe Wolf   K 10 Kvinde 10 1.01.48 1.01.41  
33 1323 Jane Sødal Jørgensen   K 11 Kvinde 11 1.02.29 1.02.26  
34 1371 Rikke Hejls Brugs Hejls Brugs K 12 Kvinde 12 1.03.56 1.03.49  
35 1331