Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 20:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hejlsnorløbet i Hejls - søndag d. 3. juni 2018 - kl. 08.30

"HejlsNorLøbet #9"

HejlsNorLøbet - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 08.30 fra adressen: Hejls Landevej 20, 6094 Hejls

- marathon løber 3xtrailrute

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhånds tilmelding senest 2/6 - der kan eftertilmeldes på dagen)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Marathon trail

21,1k

10k
3k - 5k - 14,5k trail

 

tilbage til toppen

Resultater 3 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 2053 Torben Bossen Kolding KFUM M 1 Mand 1 0.11.40 0.11.39 Hurtigste mand
2 2002 Asmus H. Damgaard PULS 6091 M 2 Mand 2 0.12.46 0.12.45  
3 2067 Mads Lund Schmidt (Bjert) M 3 Mand 3 0.14.13 0.14.13  
4 2039 Nanna Kjergaard Puls 6091 K 1 Kvinde 1 0.15.12 0.15.10 Hurtigste kvinde
5 2018 Jane Zederkof (Haderslev) K 2 Kvinde 2 0.17.21 0.17.21  
6 115 Malte Andersen Team Sandgaard Andersen M 4 Dreng 1 0.17.27 0.17.15 Hurtigste dreng
7 1005 Rune Andersen   M 5 Mand 4 0.17.27 0.17.01  
8 2107 Charlotte Bærentsen Team Sund Livsstil K 3 Kvinde 3 0.17.56 0.17.54  
9 114 Alberte Thomsen   K 4 Kvinde 4 0.18.59 0.18.40  
10 2042 Poul Erik Jørgensen (Lunderskov) M 6 Mand 5 0.20.08 0.19.51  
11 2025 Klaus Olofsen (6070 Christiansfeld) M 7 Mand 6 0.20.26 0.20.21  
12 120 Sebatian Viktor   M 8 Dreng 2 0.21.15 0.21.14  
13 2046 Sabine Quvang (Vamdrup) K 5 Kvinde 5 0.21.21 0.21.09  
14 2043 Rikke Christensen Team Sund Livsstil K 6 Kvinde 6 0.21.29 0.21.27  
15 2139 Max Terp Team HejlsNorLøbet M 9 Dreng 3 0.22.11 0.22.09  
16 2034 Marlene Jørgensen Team Sund Livsstil K 7 Kvinde 7 0.22.16 0.22.15  
17 2020 Josefine Laursen (Bjert) K 8 Pige 1 0.22.26 0.22.17 Hurtigste pige
18 2037 Mette Laursen (Bjert) K 9 Kvinde 8 0.22.26 0.22.18  
19 2048 Simon Pedersen (Hejls) M 10 Mand 7 0.22.26 0.22.19  
20 2015 Huxi Pedersen (Hejls) M 11 Dreng 4 0.22.27 0.22.19  
21 2024 Kathrine Grønfeldt TEAM KIRKEMARKEN AFTERPARTY K 10 Kvinde 9 0.22.46 0.22.38  
22 2006 Camille Skjødt TEAM KIRKEMARKEN AFTERPARTY K 11 Pige 2 0.22.47 0.22.36  
23 2026 Kresten Skjødt TEAM KIRKEMARKEN AFTERPARTY M 12 Mand 8 0.22.49 0.22.38  
24 2003 Aston Skjødt TEAM KIRKEMARKEN AFTERPARTY M 13 Dreng 5 0.22.49 0.22.39  
25 2032 Malou Marxen   K 12 Pige 3 0.23.04 0.23.03  
26 2056 Jakob Billund (Hejlsminde) M 14 Dreng 6 0.23.17 0.23.14  
27 2064 Johannes Lund Schmidt (Bjert) M 15 Dreng 7 0.23.22 0.23.09  
28 2036 Mette Hejlskov Krabsen (Sjølund) K 13 Pige 4 0.23.23 0.23.07  
29 2055 Jette Lund Schmidt (Bjert) K 14 Kvinde 10 0.23.26 0.23.14  
30 130 William Anker Hansen   M 16 Dreng 8 0.23.32 0.23.16  
31 2029 Lone La Cour Kryger Sydbanen 11 K 15 Kvinde 11 0.23.40 0.23.29  
32 2040 Nicolai La Cour Kryger Sydbanen 11 M 17 Dreng 9 0.23.40 0.23.31  
33 2013 Frederikke Anker Hansen   K 16 Pige 5 0.23.41 0.23.24  
34 135 Kenneth Hansen   M 18 Mand 9 0.23.43 0.23.25  
35 2044 Rikke Hejlskov Krabsen (Sjølund) K 17 Kvinde 12 0.23.43 0.23.27  
36 2038 Nanna Hejlskov Krabsen (Sjølund) K 18 Pige 6 0.23.44 0.23.28  
37 2041 Noah Olofsen (6070 Christiansfeld) M 19 Dreng 10 0.23.55 0.23.54  
38 2052 Susanne Marxen (Vissenbjerg) K 19 Kvinde 13 0.24.13 0.24.11  
39 2050 Sune Marxen   M 20 Mand 10 0.24.13 0.24.12  
40 5 Thomas Jørgensen   M 21 Mand 11 0.24.49 0.24.25  
41 2033 Maria Buhl Bærentsen Team Sund Livsstil K 20 Pige 7 0.25.19 0.25.17  
42 2010 Erling Sonnichsen (Hejlsminde) M 22 Mand 12 0.26.09 0.26.03  
43 2060 Johanne Stubkjær Qvist-Pedersen -3400 K 21 Pige 8 0.29.04 0.28.55  
44 2058 Svend Chr Nielsen -7100 M 23 Mand 13 0.29.08 0.28.58  
45 2028 Line Pedersen -6094 K 22 Kvinde 14 0.29.59 0.29.51  
46 2031 Maise Pedersen (Hejls) K 23 Pige 9 0.29.59 0.29.52  
47 2011 Ester Marie Bager Jakobsen (Christiansfeld) K 24 Pige 10 0.30.45 0.30.34  
48 2049 Sørine Bager (Christiansfeld) K 25 Kvinde 15 0.30.45 0.30.35  
49 2061 Steen Skovmand (Christiansfeld) M 24 Dreng 11 0.31.03 0.31.00  
50 2019 Jesper Laursen (Bjert) M 25 Mand 14 0.31.11 0.30.59  
51 2030 Magnus Laursen (Bjert) M 26 Dreng 12 0.31.11 0.30.58  
52 2059 Ingrid Stubkjær Nielsen -7100 K 26 Kvinde 16 0.31.17 0.31.08  
53 2001 Annette Elbæk Toft Jonsen (Hejls) K 27 Kvinde 17 0.31.50 0.31.35  
54 2007 Casper La Cour Kryger Sydbanen 11 M 27 Mand 15 0.32.08 0.31.54  
55 2022 Julie La Cour Kryger Sydbanen 11 K 28 Pige 11 0.32.09 0.31.56  
56 25 René Rasmussen   M 28 Mand 16 0.32.16 0.31.52  
57 28 Pelle Egelund Rasmussen   M 29 Dreng 13 0.32.18 0.31.55  
58 2012 Frank Valderslef (Hejls) M 30 Mand 17 0.32.19 0.32.16  
59 2016 Ida Masinska Valderslef (Hejls) K 29 Pige 12 0.32.20 0.32.16  
60 2021 Josefine Marie Skjøtt (Kolding) K 30 Pige 13 0.32.25 0.32.06  
61 2063 Christina Holgersen (Kolding) K 31 Kvinde 18 0.32.26 0.32.07  
62 2047 Sandie Skjøtt (Kolding) K 32 Kvinde 19 0.32.39 0.32.20  
63 123 Nora Sarnov   K 33 Pige 14 0.32.39 0.32.21  
64 2017 Ilona Masinska (Hejls) K 34 Kvinde 20 0.32.51 0.32.42  
65 2027 Laura Masinska Valderslef (Hejls) K 35 Pige 15 0.32.51 0.32.41  
66 2065 Kea Johanna Lund Schmidt (Bjert) K 36 Pige 16 0.33.08 0.32.54  
67 2051 Susan Hugger (Hejls) K 37 Kvinde 21 0.38.43 0.38.36  
68 2008 Cecilia Hugger (6070 Christiansfeld) K 38 Kvinde 22 0.38.44 0.38.37  
69 2014 Grete Haar Krag hejls if K 39 Kvinde 23 0.41.18 0.41.12  
70 2005 Bertram Ravnkilde Haar Krag H.I.F. M 31 Dreng 14 0.41.18 0.41.13  
71 32 Christian Krag   M 32 Mand 18 0.41.22 0.41.16  
72 2023 Kasper Zederkof   M 33 Mand 19 0.42.12 0.42.09  
73 2009 Dagmar Zederkof (København) K 40 Pige 17 0.42.12 0.42.09  
74 81 Peter Martin Jensen   M 34 Mand 20 0.47.39 0.47.26  
75 63 Jacob Bundgård Jensen   M 35 Dreng 15 0.47.39 0.47.26  
76 105 Simon Bundgård Jensen   M 36 Dreng 16 0.47.40 0.47.28  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 1168 Johnny Vogensen PULS 6091 M 1 Mand 1 0.20.35 0.20.32 Hurtigste mand
2 2144 Nicklas Myrnes-Østergaard (Hejls) M 2 Mand 2 0.21.06 0.21.05  
3 2171 Erik Lorenzen (Haderslev) M 3 Mand 3 0.21.35 0.21.32  
4 2167 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 M 4 Mand 4 0.22.07 0.22.03  
5 2137 Marc Christiansen (Kolding) M 5 Mand 5 0.23.03 0.22.58  
6 2172 Søren Moos (Kolding) M 6 Mand 6 0.23.19 0.23.16  
7 2140 Michael Skjøtt (Kolding) M 7 Mand 7 0.23.38 0.23.35  
8 2145 Nicolaj Thomsen Team Sund Livsstil M 8 Mand 8 0.24.59 0.24.58  
9 2132 Lærke Zacharias Sam Racing K 1 Kvinde 1 0.25.01 0.24.58 Hurtigste kvinde
10 2143 Natascha Myrnes-Østergaard (Hejls) K 2 Kvinde 2 0.25.47 0.25.45  
11 257 Sebastian Simonsen (Hejls) M 9 Dreng 1 0.25.55 0.25.55 Hurtigste dreng
12 2116 Gunnar Kjergaard PULS 6091 M 10 Mand 9 0.26.38 0.26.28  
13 2155 Tobias Schmidt (Christiansfeld) M 11 Dreng 2 0.26.39 0.26.29  
14 2149 Signe Hansen (Kolding) K 3 Kvinde 3 0.27.25 0.27.20  
15 2129 Kim Skovgaard Saildirect M 12 Mand 10 0.27.27 0.27.20  
16 2120 Helle Bruhn Kongsted Middelfart Sparekasse K 4 Kvinde 4 0.27.35 0.27.22  
17 2114 Emil Kongsted Holm (Aabenraa) M 13 Mand 11 0.27.35 0.27.22  
18 2157 Ulla Jensen Team Sund Livsstil K 5 Kvinde 5 0.27.40 0.27.37  
19 2180 Maja Kath CISV K 6 Kvinde 6 0.27.41 0.27.39  
20 2147 Sarah Kjær-Jepsen Team HejlsNorLøbet K 7 Kvinde 7 0.27.42 0.27.40  
21 2161 Roma Balken (Hejls) K 8 Kvinde 8 0.27.59 0.27.51  
22 263 Henrik Simonsen (Hejls) M 14 Mand 12 0.28.23 0.28.14  
23 2153 Susanne Kjergaard Puls 6091 K 9 Kvinde 9 0.28.39 0.28.35  
24 2130 Kim Christiansen (Kolding) M 15 Mand 13 0.28.57 0.28.54  
25 1166 Finn H. Jensen   M 16 Mand 14 0.29.23 0.29.11  
26 198 Oskar Kirkegaard Christensen   M 17 Dreng 3 0.29.31 0.29.19  
27 2166 Lars Holst YouTec M 18 Mand 15 0.29.35 0.29.30  
28 2165 William Holst YouTec M 19 Dreng 4 0.29.37 0.29.32  
29 2176 Claus Holst YouTec M 20 Mand 16 0.29.38 0.29.33  
30 2134 Line Dalgas (6094 Hejls) K 10 Kvinde 10 0.30.24 0.30.18  
31 2141 Mikkel Dalgas (6094 Hejls) M 21 Mand 17 0.30.29 0.30.16  
32 2118 Hanne Kjergaard PULS 6091 K 11 Kvinde 11 0.31.28 0.31.25  
33 2156 Troels Larsen Alfa Laval Kolding M 22 Mand 18 0.31.34 0.31.24  
34 2108 Christian Quvang Alfa Laval Kolding M 23 Dreng 5 0.31.34 0.31.24  
35 2102 Bent Ole Jonsen (Hejls) M 24 Mand 19 0.31.53 0.31.43  
36 174 Oskar Dabrowski   M 25 Mand 20 0.32.17 0.32.15  
37 2159 Smilla Zederkof   K 12 Pige 1 0.32.37 0.32.27 Hurtigste pige
38 2160 Liv Zederkof   K 13 Pige 2 0.32.45 0.32.35  
39 2131 Kristine Zederkof (Øsby) K 14 Kvinde 12 0.32.48 0.32.37  
40 2146 Pernille Hellesø Skovbølling I form med Charlotte K 15 Kvinde 13 0.33.14 0.33.07  
41 2162 David Stubkjær Qvist-Pedersen -3400 M 26 Dreng 6 0.33.15 0.33.10  
42 2163 Birgitte Stubkjær Qvist-Pedersen -3400 K 16 Kvinde 14 0.33.18 0.33.13  
43 2110 Daniel Wannas (Hurghada) M 27 Mand 21 0.33.26 0.33.25  
44 268 Valdemar Johnsen   M 28 Mand 22 0.33.35 0.33.30  
45 2104 Cathrine Brandt Team Brandt K 17 Kvinde 15 0.33.38 0.33.32  
46 2103 Brian Jønsson Team Brandt M 29 Mand 23 0.33.38 0.33.33  
47 244 Anna Laustrup   K 18 Pige 3 0.34.00 0.33.50  
48 203 Louis Lautrup   M 30 Mand 24 0.34.15 0.34.06  
49 183 Pia Christensen   K 19 Kvinde 16 0.34.15 0.34.05  
50 2105 Cathrine Nørup (Vamdrup) K 20 Kvinde 17 0.34.16 0.34.00  
51 2150 Sine Myrnes-Østergaard (Hejls) K 21 Kvinde 18 0.34.20 0.34.18  
52 2178 Simon Busch Davidsen CISV M 31 Mand 25 0.34.30 0.34.27  
53 2123 Jette Aamand Hejls IF K 22 Kvinde 19 0.34.40 0.34.28  
54 2179 Kamilla Klindt Andersen CISV K 23 Kvinde 20 0.35.00 0.34.58  
55 2174 Ida Johannsen Hejls IF K 24 Kvinde 21 0.35.10 0.35.04  
56 2121 Helle Mygind Nygaard (Anslet) K 25 Kvinde 22 0.35.15 0.35.09  
57 2119 Heidi Boeriis (Christiansfeld) K 26 Kvinde 23 0.35.16 0.35.09  
58 2112 Dorthe Bundesen Team Sund Livsstil K 27 Kvinde 24 0.35.32 0.35.25  
59 2122 Iben Eskelund Team Sund Livsstil K 28 Kvinde 25 0.38.59 0.38.54  
60 2169 Maria Brinch (Christiansfeld) K 29 Kvinde 26 0.41.22 0.41.11  
61 2173 Kristoffer Johannsen Hejls IF M 32 Dreng 7 0.47.13 0.47.06  
62 2175 Anne Katrine Philipsen Hejls IF K 30 Kvinde 27 0.47.24 0.47.18  
63 2138 Marianna Wannas (Hurghada) K 31 Pige 4 0.48.37 0.48.35  
64 2151 Sisse Benkjer (Hurghada) K 32 Kvinde 28 0.48.39 0.48.37  
65 2154 Thor Krarup C.I.S.V børneby :) M 33 Dreng 8 0.50.40 0.50.32  
66 2106 Cecilia Wannas (Hurghada) K 33 Kvinde 29 0.50.42 0.50.41  
67 2152 Sophia Ellegaard C.I.S.V børneby :) K 34 Kvinde 30 0.50.44 0.50.37  
68 2133 Laura Damm C.I.S.V børneby :) K 35 Kvinde 31 0.50.45 0.50.37  
69 2117 Hannah Banke Lindblå C.I.S.V børneby :) K 36 Kvinde 32 0.50.47 0.50.38  
70 2109 Christian Werlinrud C.I.S.V børneby :) M 34 Mand 26 0.50.48 0.50.40  
71 264 Karen Johnsen   K 37 Pige 5 0.57.33 0.57.31  
72 266 Marie Møller Team HejlsNorLøbet K 38 Pige 6 0.58.52 0.58.44  
73 2170 Savannah Ellegaard Den Sejeste Team HejlsNorLøbet K 39 Pige 7 0.58.53 0.58.44  
74 2158 Anna Vaupell (Hejls) K 40 Pige 8 0.58.55 0.58.47  
75 2111 Dorte Benkjer (Hejlsminde) K 41 Kvinde 33 0.58.58 0.58.56  
76 2128 Karen Laugesen (Jels) K 42 Kvinde 34 0.58.59 0.58.45  
77 2142 Mogens Benkjer (Hejlsminde) M 35 Mand 27 1.00.46 1.00.43  
78 2126 Jørgen Laugesen (Jels) M 36 Mand 28 1.00.47 1.00.33  
79 2168 Anna Marie Vaupell -6094 K 43 Kvinde 35 1.04.32 1.04.15  
80 2177 Georg Vaupell (Hejls) M 37 Dreng 9 1.04.32 1.04.15  
81 2164 Gurli Damgaard Middelfart Sparekasse K 44 Kvinde 36 1.04.33 1.04.17  
82 1146 Noah Brandstrup Fegar   M 38 Dreng 10 1.14.56 1.08.21  
83 1161 Majbritt Brandstrup Fegar   K 45 Kvinde 37 1.14.56 1.08.18  
84 1156 Elias Brandstrup Fegar   M 39 Dreng 11 1.14.58 1.08.22  
85 1152 Johan Brandstrup Fegar   M 40 Mand 29 1.15.00 1.08.27  
86 1165 Kirsten Brandstrup Mikkelsen   K 46 Kvinde 38 1.15.02 1.08.27  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,6 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 2207 Jens Hansen Carl Haderslev IF M 1 Mand 1 0.39.47 0.39.46 Hurtigste mand
2 2205 Jan Alling Brørup Løbeklub M 2 Mand 2 0.42.33 0.42.32  
3 284 Søren Kjergaard PULS 6091 M 3 Mand 3 0.43.44 0.43.42  
4 2218 Sam Jensen Sam Racing M 4 Mand 4 0.48.44 0.48.44  
5 2211 Lone Rathgen Haderslev IF K 1 Kvinde 1 0.49.27 0.49.26 Hurtigste kvinde
6 2204 Finn Damgaard Kolding Orienterings Klub M 5 Mand 5 0.50.01 0.49.59  
7 2220 Torben H. Damgaard PULS 6091 M 6 Mand 6 0.53.38 0.53.35  
8 2213 Mads Larsen De Øl Tørstige M 7 Mand 7 0.54.50 0.54.47  
9 2209 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 2 Kvinde 2 0.55.17 0.55.15  
10 2214 Magnus Dalgas (6094 Hejls) M 8 Mand 8 0.57.13 0.57.09  
11 283 Finn Kirkegaard   M 9 Mand 9 0.57.23 0.57.19  
12 2206 Jan Staun (Stepping) M 10 Mand 10 0.58.13 0.58.09  
13 2221 Victor Riisborg idyl allé M 11 Mand 11 1.00.27 1.00.25  
14 2217 Niels Pedersen Vida Wood M 12 Mand 12 1.02.53 1.02.46  
15 2212 Mads Kemner Kolding motion M 13 Mand 13 1.04.36 1.04.33  
16 380 Camilla Andersen   K 3 Kvinde 3 1.04.40 1.04.34  
17 2208 Lis Dalgas (6094 Hejls) K 4 Kvinde 4 1.04.42 1.04.38  
18 386 Lars Bo Andersen   M 14 Mand 14 1.07.01 1.06.54  
19 2210 Lisbeth Stigkær Sjølund IF K 5 Kvinde 5 1.07.20 1.07.16  
20 2215 Maliina Dahlin (Haderslev) K 6 Kvinde 6 1.10.48 1.10.43  
21 2216 Maria Hansen (Haderslev) K 7 Kvinde 7 1.14.22 1.14.17  
22 2222 Benjamin Holder (Haderslev) M 15 Mand 15 1.14.24 1.14.19  
23 2202 Camilla Bentsen Alfa Laval Kolding K 8 Kvinde 8 1.15.37 1.15.34  
24 2201 Bruno Riisborg kolding motionsklub M 16 Mand 16 1.22.04 1.22.01  

 

tilbage til toppen

Resultater 14,5 km trail - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 2257 Christian Maretti Nicolaisen Kolding Motion M 1 Mand 1 1.01.22 1.01.21 Hurtigste mand
2 2276 Michael Kildal Frederiksen Haderslev IF M 2 Mand 2 1.11.18 1.11.17  
3 2260 Hans Chr Møller Augustenborg Løbeklub M 3 Mand 3 1.12.44 1.12.42  
4 2254 Bjarne Bomskov (Vojens) M 4 Mand 4 1.13.03 1.13.01  
5 2256 Charlotte Christensen Hjarup Trail K 1 Kvinde 1 1.14.53 1.14.53 Hurtigste kvinde
6 2263 Jakob Worsøe Alfa Laval Kolding M 5 Mand 5 1.15.07 1.15.04  
7 2269 Kent Rothemejer KeepRunning M 6 Mand 6 1.16.25 1.16.23  
8 2278 Niels Erik Kirkegård Bendtsen Sjølund IF M 7 Mand 7 1.20.08 1.20.06  
9 2281 Sara Holm Frydenlund Alfa Laval Kolding K 2 Kvinde 2 1.20.29 1.20.28  
10 2267 Jørgen Skovbølling (Vamdrup) M 8 Mand 8 1.21.17 1.21.11  
11 2282 Steen Sig Andersen Kolding Orienterings Klub M 9 Mand 9 1.21.55 1.21.53  
12 2275 Marianne Thomassen Runners DK Vejle K 3 Kvinde 3 1.21.59 1.21.56  
13 2279 Per Meine Run for Meine M 10 Mand 10 1.22.55 1.22.49  
14 2255 Brian Reeckmann Thomsen NBSIF M 11 Mand 11 1.24.46 1.24.39  
15 2284 Ulrik Myrnes-Østergaard (Hejls) M 12 Mand 12 1.25.34 1.25.30  
16 2270 Kim Dines Petersen Team Dines M 13 Mand 13 1.34.11 1.34.04  
17 2265 Jane Bundgård Lauridsen Zymbolik K 4 Kvinde 4 1.36.04 1.36.01  
18 2264 Jan Hauschildt Hjarup trail runners M 14 Mand 14 1.36.22 1.36.13  
19 2280 Peter Kjær (Skanderup) M 15 Mand 15 1.36.22 1.36.15  
20 2251 Anders Bilstrup Vida Wood M 16 Mand 16 1.41.06 1.40.58  
21 2252 Andreas Asmussen Team HejlsNorLøbet M 17 Mand 17 1.41.33 1.41.29  
22 2285 Mikkel Johannsen Hejls IF M 18 Mand 18 1.42.34 1.42.30  
23 2261 Helle Mortensen Kolding motion K 5 Kvinde 5 1.42.58 1.42.53  
24 2258 Emil Buur Poulsen Hejls IF M 19 Mand 19 1.42.59 1.42.50  
25 2262 Henrik Laursen Kolding motion M 20 Mand 20 1.43.04 1.42.59  
26 2277 Mie Hansen (Christiansfeld) K 6 Kvinde 6 1.44.06 1.44.02  
27 2283 Stella Kath (Kolding) K 7 Kvinde 7 1.44.53 1.44.49  
28 2272 Malene Kjær-Jepsen Team HejlsNorLøbet K 8 Kvinde 8 1.44.53 1.44.49  
29 2286 Jens Johannsen Hejls IF M 21 Mand 21 1.46.32 1.46.27  
30 2268 Karina Bech Christiansen (Gråsten) K 9 Kvinde 9 1.52.07 1.52.00  
31 2287 Mia Bergholz (Vamdrup) K 10 Kvinde 10 1.53.41 1.53.32  
32 2259 Finn Thomsen Finn Thomsen Trail Running M 22 Mand 22 1.53.41 1.53.32  
33 2253 Anja Loff (Hejlsminde) K 11 Kvinde 11 1.54.01 1.53.58  
34 2266 Jeanett Søndergaard Middelfart Sparekasse K 12 Kvinde 12 1.55.25 1.55.19  
35 1485 Bent Kortbek   M 23 Mand 23 1.55.37 1.55.30  
36 2274 Marianne Schmidt (Christiansfeld) K 13 Kvinde 13 1.57.14 1.57.10  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 1419 Kim Hjuler   M 1