Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 20:38

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hejlsnorløbet i Hejls - 2. pinsedag mandag d. 9. juni 2014 - kl. 9.30

"HejlsNorLøbet #5"

HejlsNorLøbet - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sporti - info samt tilmelding

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 10 fra adressen: Hejls Landevej 20, 6094 Hejls.

 

- info og tilmelding på Sporti - info samt tilmelding - (online tilmelding senest d. 5/6 - herefter kun på løbsdagen mod tillæg)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

21,1k

10k
5k
3k

 

tilbage til toppen

Resultater 3 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto
1 377 Torben Strandby Andersen   M 1 Mand 1 0.12.36 0.12.35
2 383 Marie-Louise Jørgensen   K 1 Pige 1 0.13.25 0.13.25
3 1232 Jonas Siig Nielsen   M 2 Dreng 1 0.13.43 0.13.42
4 374 Annika Saaby Nyby   K 2 Kvinde 1 0.14.04 0.14.04
5 44 Niels Graversgaard Pedersen Team Graversgaard M 3 Mand 2 0.15.58 0.15.50
6 1203 Anton Siig Nielsen   M 4 Dreng 2 0.16.34 0.16.34
7 400 Ina Nielsen   K 3 Kvinde 2 0.16.37 0.16.35
8 375 Leah Ny By Strandby Andersen Rødekro Tri K 4 Pige 2 0.17.02 0.17.02
9 28 Jonathan Eliesen Taulov motion M 5 Mand 3 0.17.22 0.17.19
10 63 William Asklund Kolding KFUM Atletik M 6 Mand 4 0.17.49 0.17.49
11 382 William Grøndal   M 7 Dreng 3 0.18.01 0.18.00
12 376 Kiki Nyby S Andersen Rødekro Tri K 5 Pige 3 0.18.57 0.18.56
13 50 Sara Gabel   K 6 Kvinde 3 0.19.12 0.19.10
14 392 Christian Nyberg Christensen   M 8 Dreng 4 0.19.25 0.19.22
15 60 tobias schmidt   K 7 Pige 4 0.19.27 0.19.21
16 20 Hanna Sonne Povlsen   K 8 Pige 5 0.20.39 0.20.38
17 56 Søren Povlsen   M 9 Mand 5 0.20.46 0.20.45
18 42 Mette Lange   K 9 Kvinde 4 0.21.44 0.21.31
19 373 Kim Christophersen   M 10 Mand 6 0.22.26 0.22.19
20 372 Agnes Christophersen   K 10 Pige 6 0.22.26 0.22.21
21 14 Ellen Graversgaard Pedersen Team Graversgaard K 11 Kvinde 5 0.22.39 0.22.30
22 391 Katrine Nyberg Christensen   K 12 Pige 7 0.23.46 0.23.45
23 54 sofie martinsen   K 13 Kvinde 6 0.23.49 0.23.37
24 61 Tonnie Larsen   K 14 Kvinde 7 0.23.50 0.23.37
25 3 amalie martinsen   K 15 Kvinde 8 0.24.18 0.24.07
26 368 Ida F A Jensen   K 16 Pige 8 0.24.25 0.24.21
27 58 Tatjana Hedegaard   K 17 Pige 9 0.25.34 0.25.30
28 25 jane hedegaard   K 18 Kvinde 9 0.25.41 0.25.38
29 389 Lasse Bonde   M 11 Mand 7 0.25.47 0.25.29
30 390 Caspar Bonde   M 12 Dreng 5 0.25.49 0.25.34
31 38 Malthe Rask-Jepsen Klub Brejning M 13 Dreng 6 0.26.30 0.26.27
32 39 Maria Elmholt   K 19 Pige 10 0.27.23 0.27.19
33 30 Julia Mygind Nygaard   K 20 Pige 11 0.27.24 0.27.20
34 7 Annette Jonsen   K 21 Kvinde 10 0.27.24 0.27.22
35 6 Anna Vaupell   K 22 Pige 12 0.27.25 0.27.20
36 370 Jeffrey Asamoah-Lausen   M 14 Dreng 7 0.27.28 0.27.26
37 395 Claus Leth-Nydal   M 15 Mand 8 0.27.36 0.26.57
38 394 Lone Lejn-Nydal   K 23 Pige 13 0.27.37 0.27.37
39 396 Emil Leth Nydal   M 16 Mand 9 0.27.37 0.27.00
40 371 Emily Asamoah   K 24 Pige 14 0.27.52 0.27.50
41 369 Maja F A Jensen   K 25 Pige 15 0.27.54 0.27.48
42 366 Helene Frandsen   K 26 Kvinde 11 0.27.55 0.27.46
43 32 Lærke Skytte   K 27 Pige 16 0.28.13 0.28.02
44 367 Trine F A Jensen   K 28 Kvinde 12 0.28.48 0.28.42
45 378 Sif Hede Munkholm Kristensen   K 29 Pige 17 0.29.02 0.28.59
46 16 Frederik Skytte   M 17 Dreng 8 0.29.16 0.29.00
47 4 Anders Kjærgaard   M 18 Mand 10 0.29.16 0.29.01
48 57 Stephanie Dall Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 30 Pige 18 0.30.29 0.30.18
49 13 Daniel Dall Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 31 Pige 19 0.30.40 0.30.30
50 19 Gitte Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 32 Kvinde 13 0.30.40 0.30.30
51 398 Pelle Pyrol Weldgaard   M 19 Dreng 9 0.31.08 0.31.08
52 399 Filip Pyrdol Neldgaard   M 20 Dreng 10 0.31.10 0.31.00
53 379 Daniel Hansen   M 21 Mand 11 0.32.36 0.32.34
54 35 mads peter grau christiansfeld løbeklub M 22 Dreng 11 0.33.21 0.33.00
55 37 Malthe grau christiansfeld løbeklub M 23 Dreng 12 0.33.21 0.33.00
56 27 Johan Kjær-Jepsen HejlsNorLøbet.dk M 24 Dreng 13 0.33.56 0.33.52
57 17 Freja Rask-Jepsen Klub Brejning K 33 Pige 20 0.34.00 0.33.57
58 10 Charlotte Rask-Jepsen Klub Brejning K 34 Kvinde 14 0.34.04 0.34.01
59 18 Freja Schielstrup   K 35 Pige 21 0.34.27 0.34.21
60 48 Rebecca Schielstrup   K 36 Kvinde 15 0.34.27 0.34.22
61 26 Jesper Laursen   M 25 Mand 12 0.35.43 0.35.14
62 43 Mette Laursen   K 37 Kvinde 16 0.35.44 0.35.22
63 8 benedicte christoffersen   K 38 Kvinde 17 0.35.45 0.35.12
64 36 mads starcke   M 26 Dreng 14 0.35.46 0.35.12
65 34 lucca starcke   K 39 Pige 22 0.35.47 0.35.16
66 33 Line Pedersen   K 40 Kvinde 18 0.35.49 0.35.27
67 23 Huxi Pedersen   M 27 Dreng 15 0.35.58 0.35.39
68 52 Simon Pedersen   M 28 Mand 13 0.35.59 0.35.38
69 31 Lærke Mikkelsen Kolding Motion K 41 Pige 23 0.36.11 0.35.40
70 29 Josefine Laursen   K 42 Pige 24 0.36.16 0.35.54
71 388 Karsten Sajodt   M 29 Mand 14 0.36.16 0.35.52
72 11 Christina Søsted   K 43 Kvinde 19 0.36.42 0.36.09
73 62 Villads Søndergaard   M 30 Dreng 16 0.36.49 0.36.46
74 47 Pia Christensen   K 44 Kvinde 20 0.36.53 0.36.50
75 46 Oskar Kirkegaard   M 31 Dreng 17 0.36.53 0.36.50
76 15 Emma Mygind Nygaard   K 45 Pige 25 0.37.22 0.37.22
77 40 Max Terp HejlsNorLøbet.dk M 32 Dreng 18 0.39.00 0.38.55
78 21 Helle Mygind Nygaard   K 46 Kvinde 21 0.39.01 0.38.56
79 358 Michael Plougmann   M 33 Mand 15 0.40.18 0.39.52
81 361 Alexander Ploumann   M 34 Dreng 19 0.40.20 0.39.54
80 360 Mathilde Ploumann   K 47 Pige 26 0.40.20 0.40.20
83 53 Sine Hjelm   K 48 Kvinde 22 0.43.08 0.42.31
82 22 Henrik Lydiksen   M 35 Mand 16 0.43.08 0.42.31
84 12 clara jørgensen   K 49 Pige 27 0.43.08 0.42.31
85 384 Viktor Lydiksen   M 36 Dreng 20 0.43.08 0.42.31
86 45 oscar jørgensen   M 37 Dreng 21 0.43.08 0.42.32
87 49 sandra jørgensen   K 50 Kvinde 23 0.43.08 0.42.32
88 381 Pernille Grøndal   K 51 Kvinde 24 0.43.21 0.43.20
89 380 Silas Grøndal   M 38 Dreng 22 0.43.21 0.43.20
90 51 Savannah Ellegaard Team Ellegaard K 52 Pige 28 0.43.31 0.43.24
91 1256 Karen Hauge   K 53 Pige 29 0.43.36 0.43.25
92 9 Charlotte Christensen   K 54 Kvinde 25 0.43.36 0.43.22
93 55 Sophia Ellegaard Team Ellegaard K 55 Pige 30 0.43.37 0.43.29
94 365 Trine Ellegaard   K 56 Kvinde 26 0.43.39 0.43.30
95 5 Anna Marie Vaupell   K 57 Kvinde 27 0.47.00 0.46.45
96 387 Heidi Vinther   K 58 Kvinde 28 0.48.12 0.47.54
97 386 Lærke Vinther   K 59 Pige 31 0.48.13 0.47.57
98 385 Anita Jednoral   K 60 Kvinde 29 0.48.15 0.48.04
99 364 Anette Frydendall   K 61 Kvinde 30 0.52.49 0.52.25
100 363 Birgit Sørensen   K 62 Kvinde 31 0.52.57 0.52.28
102 362 Hanne Frydendall   K 64 Kvinde 32 0.53.09 0.52.40
101 359 Sofie Frydendall   K 63 Pige 32 0.53.09 0.52.40
103 1 Aksel Emborg Søsted   M 39 Dreng 23 1.07.15 1.07.15

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto
1 148 kasper Mikkelsen Rædekro-If M 1 Mand 1 0.17.57 0.17.56
2 164 Mads Emil Munksgaard Kolding KFUM Atletik M 2 Mand 2 0.18.42 0.18.42
3 219 Thomas Hansen   M 3 Mand 3 0.19.06 0.19.02
4 1204 Lars Siig Nielsen   M 4 Mand 4 0.19.18 0.19.17
5 238 Jan Grøndal Taulov motion M 5 Mand 5 0.19.28 0.19.26
6 135 Henrik Munksgaard Kolding KFUM Atletik M 6 Mand 6 0.20.30 0.20.27
7 172 Marie Louise Munksgaard Kolding KFUM Atletik K 1 Kvinde 1 0.20.43 0.20.43
8 117 bo fenneberg   M 7 Mand 7 0.20.43 0.20.43
9 149 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 M 8 Mand 8 0.20.54 0.20.52
10 202 Frederik Asklund Kolding KFUM Atletik M 9 Mand 9 0.22.24 0.22.23
11 188 Rasmus Graversgaard Pedersen Team Graversgaard M 10 Mand 10 0.22.30 0.22.13
12 115 Birgitte Høyer   K 2 Kvinde 2 0.22.44 0.22.35
13 220 Mathias Hansen   M 11 Dreng 1 0.22.51 0.22.45
14 232 Lauritz Krintel   M 12 Dreng 2 0.22.53 0.22.53
15 230 John Ravn Kolding Motion M 13 Mand 11 0.22.59 0.22.55
16 228 Asger Støhs   M 14 Dreng 3 0.23.01 0.23.00
17 132 Gunnar Kjergaard PULS 6091 M 15 Mand 12 0.23.04 0.22.59
18 153 Kristin Munksgaard   K 3 Kvinde 3 0.23.16 0.23.11
19 1239 Kaj Wagenetr Taulov motion M 16 Mand 13 0.23.28 0.23.25
20 165 Mads Loll Rasmussen   M 17 Mand 14 0.23.33 0.23.23
21 102 Andreas Asklund Kolding KFUM Atletik M 18 Mand 15 0.23.36 0.23.35
22 225 Martin Lillelund   M 19 Mand 16 0.24.46 0.24.40
23 123 Conni H. Damgaard PULS 6091 K 4 Kvinde 4 0.24.54 0.24.50
24 107 Anne-Mette Paaske   K 5 Kvinde 5 0.25.14 0.25.13
25 141 Jane Finnerup Johnsen   K 6 Kvinde 6 0.25.15 0.25.10
26 197 Tommy Aamand   M 20 Mand 17 0.25.20 0.25.15
27 183 Nis Jørgen Steffensen   M 21 Mand 18 0.25.41 0.25.25
28 237 Oliver Grøndal   M 22 Dreng 4 0.25.50 0.25.41
29 244 Claus Secher   M 23 Mand 19 0.25.52 0.25.36
30 227 Jens Jakob Lyck   M 24 Dreng 5 0.25.54 0.25.52
31 181 Nicklas Myrnes-Østergaard   M 25 Dreng 6 0.25.58 0.25.57
32 167 Maria Boy Birck Rødekro Tri K 7 Kvinde 7 0.26.00 0.25.53
33 121 Christian Rask-Jepsen Klub Brejning M 26 Mand 20 0.26.09 0.25.49
34 199 Ulrik Myrnes-Østergaard   M 27 Mand 21 0.26.11 0.26.10
35 231 Frederik Krintel   M 28 Dreng 7 0.26.12 0.26.09
36 226 Tonny Brun Jensen   M 29 Mand 22 0.26.15 0.26.08
37 139 Jakob Finnemann Viuff   M 30 Dreng 8 0.26.16 0.26.11
38 241 Vibeke Paulsen   K 8 Kvinde 8 0.26.19 0.26.17
39 229 Rikke Krintel Kolding Motion K 9 Kvinde 9 0.26.19 0.26.16
40 250 Kjeld Refstrup Pedersen   M 31 Dreng 9 0.26.52 0.26.46
41 242 Erling Kristensen Kolding KFUM Atletik M 32 Mand 23 0.27.10 0.27.07
42 246 Anna Skovbak   K 10 Kvinde 10 0.27.31 0.27.22
43 110 Astrid Vittrup   K 11 Pige 1 0.27.31 0.27.04
44 125 Dorte Arienne melskens Radik   K 12 Kvinde 11 0.27.42 0.27.34
45 185 Pernille Paaske   K 13 Kvinde 12 0.27.43 0.27.42
46 108 Annette Ahrenkiel   K 14 Kvinde 13 0.27.52 0.27.39
47 245 Cecilie Hinrichsen   K 15 Kvinde 14 0.28.01 0.27.59
48 178 Mona Larsen   K 16 Kvinde 15 0.28.01 0.27.59
49 119 Casper la Cour Kryger   M 33 Mand 24 0.28.31 0.28.10
50 136 Ib Nystrup Christiansfeld Løbeklub M 34 Mand 25 0.28.36 0.28.17
51 161 Lone La Cour Kryger   K 17 Kvinde 16 0.28.48 0.28.28
52 162 Lukas Ellegaard Team Ellegaard M 35 Dreng 10 0.28.50 0.28.32
53 203 Mikkel Johannesen Hejls IF M 36 Dreng 11 0.28.51 0.28.33
54 212 Jan Ellegaard   M 37 Mand 26 0.28.52 0.28.32
55 233 Melanie Jacobsen   K 18 Kvinde 17 0.28.58 0.28.37
56 118 Britta Eliesen Taulov motion K 19 Kvinde 18 0.29.00 0.28.50
57 222 Line Grønbæk Andersen   K 20 Pige 2 0.29.02 0.28.56
58 133 Hanne Fuglsig Jensen Sydjysk Skovservice K 21 Kvinde 19 0.29.04 0.28.55
59 221 Søren Andersen   M 38 Mand 27 0.29.09 0.29.02
60 240 Marie Bonde   K 22 Kvinde 20 0.29.22 0.28.56
61 239 Karin Christensen   K 23 Kvinde 21 0.29.27 0.29.19
62 176 Mette Løgstrup   K 24 Kvinde 22 0.29.45 0.29.26
63 160 Line Stokbro Christiansfeld Løbeklub K 25 Kvinde 23 0.29.50 0.29.29
64 138 Inge Finnemann Viuff   K 26 Kvinde 24 0.29.52 0.29.40
65 101 Agnete Petersen Christiansfeld Løbeklub K 27 Kvinde 25 0.30.01 0.29.40
66 111 Bent Ole Jonsen   M 39 Mand 28 0.30.12 0.29.55
67 196 Tina Hansen   K 28 Kvinde 26 0.30.33 0.30.14
68 236 Lærke Bang Jensen   K 29 Pige 3 0.30.40 0.30.36
69 112 Bente Bækholm Poulsen Taulov motion K 30 Kvinde 27 0.30.45 0.30.34
70 189 Rene Eliesen Taulov motion M 40 Mand 29 0.31.06 0.30.55
71 177 Mette Pyrdol Christensen Taulov motion K 31 Kvinde 28 0.31.07 0.30.56
72 224 Lone B Jensen   K 32 Kvinde 29 0.31.07 0.30.49
73 243 Louise G Johnsen   K 33 Kvinde 30 0.31.15 0.31.13
74 214 Nanna F A Jensen   K 34 Kvinde 31 0.31.16 0.31.08
75 213 Tommy M A Jensen   M 41 Mand 30 0.31.17 0.31.09
76 182 Nikolaj Larsen Christiansfeld Løbeklub M 42 Mand 31 0.31.27 0.31.03
77 163 Lykke Nystrup Christiansfeld Løbeklub K 35 Kvinde 32 0.31.40 0.31.19
78 1246 Morten E G Jørgensen   M 43 Mand 32 0.32.10 0.32.02
79 200 Vibe Møller Taulov motion K 36 Kvinde 33 0.32.25 0.32.15
80 156 Lærke Nielsen Taulov motion K 37 Kvinde 34 0.32.42 0.32.32
81 137 Iben Rostgaard Timmermann   K 38 Kvinde 35 0.32.59 0.32.36
82 248 Sebastian Refstrup Køhrsen   M 44 Dreng 12 0.33.03 0.33.02
83 171 marianne schmidt   K 39 Kvinde 36 0.33.03 0.32.46
84 144 Jette Aamand   K 40 Kvinde 37 0.33.07 0.32.45
85 152 Klaus Hougaard Taulov motion M 45 Mand 33 0.33.09 0.32.53
86 194 Susanne Faurholdt Taulov motion K 41 Kvinde 38 0.33.09 0.32.57
87 187 Randi Rostgaard Timmermann   K 42 Kvinde 39 0.33.12 0.32.48
88 146 Jørn Pedersen Team Graversgaard M 46 Mand 34 0.33.13 0.32.56
89 198 Tove Matthiesen Taulov motion K 43 Kvinde 40 0.33.33 0.33.19
90 193 Stinna Asmussen   K 44 Pige 4 0.33.43 0.33.19
91 186 Pia Madsen Christiansfeld Løbeklub K 45 Kvinde 41 0.33.48 0.33.24
92 151 Kirsten Johannsen Christiansfeld Løbeklub K 46 Kvinde 42 0.33.54 0.33.31
93 169 Maria Skytte   K 47 Kvinde 43 0.34.11 0.33.46
94 175 Mette Kongsted   K 48 Kvinde 44 0.34.13 0.34.05
95 249 Monica Køhrsen   K 49 Kvinde 45 0.34.16 0.34.10
96 130 gitte hjort   K 50 Kvinde 46 0.34.22 0.34.14
97 145 Jette Bruhn Kongsted   K 51 Kvinde 47 0.34.40 0.34.31
98 103 Andreas Asmussen   M 47 Dreng 13 0.34.49 0.34.47
99 159 Lene Høpfner   K 52 Kvinde 48 0.34.57 0.34.34
100 215 Inger Andersen Kolding Motion K 53 Pige 5 0.34.59 0.34.46
101 114 Berit Schielstrup   K 54 Kvinde 49 0.35.02 0.34.37
102 147 Jytte Ravn Clausen Christiansfeld løbeklub K 55 Kvinde 50 0.35.05 0.34.42
103 105 Anitta Thomsen Christiansfeld Løbeklub K 56 Kvinde 51 0.35.17 0.34.54
104 155 Lærke Anna Nystrup Christiansfeld Løbeklub K 57 Kvinde 52 0.35.18 0.34.58
105 180 Natascha Myrnesd-Østergaard   K 58 Pige 6 0.35.23 0.35.21
106 223 Britt Stryhn Christophersen   K 59 Kvinde 53 0.35.36 0.35.11
107 192 Sine Myrnes-Østergaard   K 60 Kvinde 54 0.35.45 0.35.43
108 124 Ditte Liv Østergaard   K 61 Kvinde 55 0.35.54 0.35.35
109 109 Annette Baagø   K 62 Kvinde 56 0.36.13 0.36.11
110 166 Maibritt Ahnkiel Taulov motion K 63 Kvinde 57 0.36.29 0.36.17
111 195 Thomas Thomson Taulov motion M 48 Mand 35 0.36.33 0.36.18
112 168 Maria Christensen   K 64 Kvinde 58 0.37.01 0.36.44
113 216 Nicklas Terp Sørensen   M 49 Dreng 14 0.37.04 0.37.00
114 116 Birte W Jensen Taulov motion K 65 Kvinde 59 0.37.04 0.36.53
115 201 Vicki Thomsen Taulov motion K 66 Kvinde 60 0.37.05 0.36.53
116 234 Iben Fink Henriksen   K 67 Pige 7 0.37.11 0.37.04
117 184 Ole Elmholt   M 50 Mand 36 0.37.13 0.36.56
118 174 Mathias Elmholt   M 51 Dreng 15 0.37.13 0.36.55
119 235 Lucas Bang Jensen   M 52 Mand 37 0.37.14 0.37.10
120 218 Annette Friis Andersen   K 68 Kvinde 61 0.37.16 0.37.10
121 211 Tanja Geertsen   K 69 Kvinde 62 0.37.20 0.37.01
122 204 Ida Johasnnsen Hejls IF K 70 Pige 8 0.37.27 0.37.23
123 129 Freya Fenneberg   K 71 Pige 9 0.37.28 0.37.24
124 207 Jens Johannsen Hejls IF M 53 Mand 38 0.37.28 0.37.12
125 143 Janni S Hougaard Taulov motion K 72 Kvinde 63 0.38.24 0.38.11
126 142 Jane R Bording Taulov motion K 73 Kvinde 64 0.38.29 0.38.14
127 190 Sarah Kjær-Jepsen HejlsNorLøbet.dk K 74 Pige 10 0.42.22 0.42.19
128 120 Celia Fenneberg   K 75 Pige 11 0.44.00 0.38.55
129 217 Karin Terp Kristensen   K 76 Kvinde 65 0.44.37 0.44.31
130 158 Laurits Vittrup   M 54 Dreng 16 0.50.44 0.50.17
131 106 Anne Vittrup   K 77 Kvinde 66 0.51.13 0.50.45
132 173 Marie Vittrup   K 78 Pige 12 0.51.44 0.51.35
133 209 Magnus Thorsgaard Holm   M 55 Dreng 17 0.52.11 0.51.44
134 205 Kristoffer Johannsen Hejls IF M 56 Dreng 18 0.52.13 0.51.53
135 206 Anne Katrine Philipsen Hejls IF K 79 Kvinde 67 0.52.13 0.51.54
136 208 Maria Thorsgaard Holm   K 80 Kvinde 68 0.52.53 0.52.25
137 210 Valemar Thorsgaard Holm   M 57 Mand 39 0.52.54 0.52.27
138 1229 Dorthe Jeansol   K 81 Kvinde 69 0.52.57 0.52.25
139 1210 Lilian Hjorth   K 82 Kvinde 70 0.52.57 0.52.25
140 104 Anita Brusen   K 83 Kvinde 71 0.59.42 0.59.12
141 126 Elise Gyldendorf Jensen   K 84 Pige 13 0.59.42 0.59.13
142 247 Susan Gyldendorf Brusen Jensen   K 85 Kvinde 72 1.00.01 0.59.30
143 134 Helle Theresa Damgaard   K 86 Kvinde 73 1.00.28 1.00.14
144 113 Bente Brødholdt Hejls IF K 87 Kvinde 74 1.00.36 1.00.30
145 150 kirsten hansen hejls if K 88 Kvinde 75 1.00.40 1.00.26
146 131 grete haar krag hejls K 89 Kvinde 76 1.00.40 1.00.28
147 127 Emma Finnemann Viuff   K 90 Pige 14 1.12.14 1.12.07

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn