Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 20:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hejlsnorløbet i Hejls - 2. pinsedag mandag d. 5. juni 2017 - kl. 08.30

"HejlsNorLøbet #8"

HejlsNorLøbet - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 08.30 fra adressen: Hejls Landevej 20, 6094 Hejls

 

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhånds tilmelding senest 4/6 - der kan eftertilmeldes på dagen)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Marathon

21,1k

10k
3k - 5k - 14,5k trail

 

tilbage til toppen

Resultater 3 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 1130 Torben Bossen Kolding KFUM M 1 Mand 1 0.11.46 0.11.46 Hurtigste mand
2 116 Asmus H Damgaard Puls 6091 M 2 Dreng 1 0.12.07 0.12.07 Hurtigste dreng
3 25 Frederik Krintel -6000 M 3 Mand 2 0.14.55 0.14.54  
4 1184 Lauritz Krintel -6000 M 4 Mand 3 0.15.08 0.15.06  
5 1136 Oskar Kirkegaard Christensen (Hejls) M 5 Dreng 2 0.15.50 0.15.50  
6 1076 Jeppe Bybjerg Kristensen   M 6 Dreng 3 0.15.59 0.15.58  
7 1122 Nanna Kjergaard Puls 6091 K 1 Pige 1 0.16.15 0.16.14 Hurtigste pige
8 1133 Jacob Bennedsen Fam. Bennedsen M 7 Mand 4 0.16.40 0.16.33  
9 2 Rikke Krintel   K 2 Kvinde 1 0.16.42 0.16.40 Hurtigste kvinde
10 1131 Tekla Vogensen   K 3 Kvinde 2 0.16.48 0.16.45  
11 1078 Bent Kristensen   M 8 Mand 5 0.16.50 0.16.48  
12 1132 Mathilde Vogensen Puls 6091 K 4 Kvinde 3 0.17.12 0.17.10  
13 1085 Sofie Vogensen   K 5 Pige 2 0.17.50 0.17.48  
14 129 Erik Worm-Nielsen (Haderslev) M 9 Mand 6 0.17.55 0.17.49  
15 1115 Marius Telsing Thygesen (Hejls) M 10 Mand 7 0.17.56 0.17.50  
16 1129 Susanne Holmelund Jørgensen Puls 6091 K 6 Kvinde 4 0.18.37 0.18.31  
17 1077 Emil Bygebjerg Kristensen   M 11 Mand 8 0.18.49 0.18.48  
18 1103 Line Pedersen (Hejls) K 7 Kvinde 5 0.19.49 0.19.47  
19 136 Huxi Pedersen (Hejls) M 12 Dreng 4 0.19.50 0.19.47  
20 1123 Noah Olofsen (Hejls) M 13 Dreng 5 0.20.15 0.20.15  
21 1118 Max Terp HejlsNorLøbet M 14 Dreng 6 0.21.13 0.21.13  
22 1036 Villiam Hansen KKK M 15 Dreng 7 0.21.45 0.21.45  
23 1126 Rikke Kristensen Team sund livsstil K 8 Kvinde 6 0.21.46 0.21.45  
24 1069 Oliver Østergaard Sørensen Flertal M 16 Dreng 8 0.22.35 0.22.28  
25 1135 Pia Christensen   K 9 Kvinde 7 0.22.55 0.22.54  
26 1110 Malou Sloth Sloth K 10 Kvinde 8 0.23.00 0.22.54  
27 1034 Frederikke Anker Hansen KKK K 11 Pige 3 0.23.06 0.23.06  
28 1013 Gustav Engberg Pedersen Engbergs løbeklub M 17 Dreng 9 0.23.06 0.23.05  
29 473 Kenneth Anker Hansen KKK M 18 Mand 9 0.23.07 0.23.07  
30 123 Conni Pedersen Team sund livsstil K 12 Kvinde 9 0.23.10 0.23.09  
31 1119 Mette Laursen   K 13 Kvinde 10 0.23.18 0.23.13  
32 139 Josefine Laursen   K 14 Pige 4 0.23.18 0.23.13  
33 1127 Simon Pedersen (Hejls) M 19 Mand 10 0.23.33 0.23.23  
34 1108 Maise Pedersen (Hejls) K 15 Pige 5 0.23.34 0.23.22  
35 1124 Pernille Bloch Sørensen Team sund livsstil K 16 Pige 6 0.23.54 0.23.54  
36 135 Henrik Bloch Sørensen Team sund livsstil M 20 Mand 11 0.23.55 0.23.54  
37 1109 Maria Pedersen Team sund livsstil K 17 Kvinde 11 0.23.55 0.23.54  
38 1107 Magnus Laursen   M 21 Dreng 10 0.24.00 0.23.51  
39 138 Jesper Laursen   M 22 Mand 12 0.24.00 0.23.50  
40 1113 Maria Buhl Bærentsen Team sund livsstil K 18 Pige 7 0.24.41 0.24.41  
41 128 Erik Buhl Team sund livsstil M 23 Mand 13 0.24.41 0.24.41  
42 1140 Nicolai La Cour Kryger Sydbanen 11 M 24 Dreng 11 0.25.00 0.24.57  
43 1137 Lone La Cour Kryger Sydbanen 11 K 19 Kvinde 12 0.25.01 0.24.57  
44 1114 Marianne Sloth Mikkelsen Sloth K 20 Kvinde 13 0.25.33 0.25.27  
45 1060 Jeppe Bennedsen Fam. Bennedsen M 25 Dreng 12 0.26.37 0.26.31  
46 1059 Mette Bennedsen Fam. Bennedsen K 21 Kvinde 14 0.26.40 0.26.32  
47 117 Aston Grønfeldt   M 26 Dreng 13 0.27.16 0.27.07  
48 1102 Kresten Skjødt   M 27 Mand 14 0.27.17 0.27.07  
49 1099 Kathrine Grønfeldt   K 22 Kvinde 15 0.27.17 0.27.07  
50 119 Camille Grønfeldt   K 23 Pige 8 0.27.17 0.27.07  
51 1105 Mads Peter Grau Christiansfeld løbeklub M 28 Dreng 14 0.27.39 0.27.36  
52 115 Anton Wichmann Tang-Petersen (Bjert) M 29 Dreng 15 0.27.39 0.27.37  
53 137 Ida Sofie Wichmann Tang-Petersen (Bjert) K 24 Pige 9 0.28.38 0.28.31  
54 1111 Malthe Grau Christiansfeld løbeklub M 30 Dreng 16 0.28.46 0.28.39  
55 1120 Mette Wichmann Team sund livsstil K 25 Kvinde 16 0.28.53 0.28.45  
56 1125 Pia Grau Team sund livsstil K 26 Kvinde 17 0.28.54 0.28.47  
57 124 Danielle Axfort Eriksen Team Haley K 27 Kvinde 18 0.29.15 0.29.11  
58 132 Haley Sophie Thorup Eriksen Team Haley K 28 Pige 10 0.29.15 0.29.10  
59 127 Emma Hansen Klub langsom K 29 Pige 11 0.29.28 0.29.18  
60 131 Gustav Hansen Klub langsom M 31 Mand 15 0.29.29 0.29.19  
61 1016 Sille Anna Lauth Simonsen Team Simonsen K 30 Pige 12 0.29.48 0.29.42  
62 1017 Henrik Simonsen Team Simonsen M 32 Mand 16 0.29.55 0.29.49  
63 1117 Mathilde Plougmann (Hejls) K 31 Pige 13 0.29.56 0.29.50  
64 1112 Malthe Plougmann (Hejls) M 33 Dreng 17 0.30.41 0.30.27  
65 1121 Michael Plougmann (Hejls) M 34 Mand 17 0.30.41 0.30.27  
66 1080 Rikke Krintel -6000 K 32 Kvinde 19 0.30.46 0.30.40  
67 1068 Naja Østergaard Sørensen Flertal K 33 Pige 14 0.30.48 0.30.39  
68 1071 Mette Østergaard Sørensen Flertal K 34 Kvinde 20 0.30.48 0.30.40  
69 1079 Finn Hyldgård Jensen   M 35 Mand 18 0.30.53 0.30.41  
70 1128 Simone Thorup Eriksen Team Haley K 35 Kvinde 21 0.32.25 0.32.22  
71 126 Ellie My Thorup Eriksen Team Haley K 36 Pige 15 0.32.25 0.32.21  
72 121 Isabella Eskelund Team sund livsstil K 37 Pige 16 0.32.36 0.32.31  
73 133 Heidi Johansen Team sund livsstil K 38 Kvinde 22 0.32.37 0.32.32  
74 1101 Klaus Olofsen (Hejls) M 36 Mand 19 0.33.04 0.32.50  
75 1073 Lene Andreassen   K 39 Pige 17 0.33.29 0.33.13  
76 1074 Anders Nielsen   M 37 Mand 20 0.33.30 0.33.17  
77 125 Diana Jepsen (Hejls) K 40 Kvinde 23 0.33.30 0.33.26  
78 1469 Stine L. Worm-Nielse   K 41 Pige 18 0.33.31 0.33.27  
79 1134 Marianne Lund (Hejlsminde) K 42 Kvinde 24 0.33.32 0.33.29  
80 120 Cecilia Hugger (Hejls) K 43 Kvinde 25 0.33.40 0.33.23  
81 63 Helle Hansen (Hejls) K 44 Kvinde 26 0.35.07 0.35.06  
82 105 Annika Stewart (Hejls) K 45 Pige 19 0.35.07 0.35.06  
83 81 Iain Stewart (Hejls) M 38 Mand 21 0.35.08 0.35.05  
84 1005 Karla Stewart (Hejls) K 46 Pige 20 0.35.08 0.35.05  
85 1462 Agnes Bang-Hansen   K 47 Pige 21 0.35.39 0.35.31  
86 1466 Sara Bang-Hansen   K 48 Kvinde 27 0.35.39 0.35.31  
87 1470 Carina Vindelov   K 49 Kvinde 28 0.35.44 0.35.35  
88 1098 Kamilla Bloch Sørensen Team sund livsstil K 50 Pige 22 0.36.06 0.36.06  
89 130 Grete Bloch Sørensen Team sund livsstil K 51 Kvinde 29 0.36.36 0.36.36  
90 118 Benedicte Christoffersen -6000 K 52 Kvinde 30 0.37.26 0.37.20  
91 1104 Lucca Starcke-Christoffersen (Kolding) K 53 Pige 23 0.37.26 0.37.21  
92 1100 Kim Starcke (Kolding) M 39 Mand 22 0.38.09 0.38.03  
93 1106 Mads Starcke-Christoffersen (Kolding) M 40 Dreng 18 0.38.09 0.38.03  
94 1084 Jakob Billund   M 41 Dreng 19 0.45.35 0.45.25  
95 1083 Steen Skovmand   M 42 Dreng 20 0.45.35 0.45.25  
96 1138 Casper La Cour Kryger Sydbanen 11 M 43 Mand 23 0.50.16 0.50.12  
97 1139 Julie La Cour Kryger Sydbanen 11 K 54 Pige 24 0.50.17 0.50.13  
98 140 Josefine Marie Skjøtt (Kolding) K 55 Pige 25 0.54.47 0.54.37  
99 122 Christina Bang Holgersen (Odense C) K 56 Kvinde 31 0.54.51 0.54.40  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 1538 Claus S. Q Christensen Øster Lindet Idrætsforening M 1 Mand 1 0.18.44 0.18.44 Hurtigste mand
2 474 Gert Mølgaard Puls 6091 M 2 Mand 2 0.18.56 0.18.55  
3 1186 John Ravn   M 3 Mand 3 0.20.30 0.20.28  
4 469 Thomas Hansen   M 4 Mand 4 0.20.55 0.20.55  
5 1167 Torben H. Damgaard Puls 6091 M 5 Mand 5 0.21.20 0.21.20  
6 270 Søren Moos   M 6 Mand 6 0.21.38 0.21.37  
7 1250 Mads Hejls Brugs Hejls Brugs M 7 Mand 7 0.22.48 0.22.45  
8 472 Mads Larsen De Øl Tørstige M 8 Mand 8 0.22.50 0.22.48  
9 1254 Michael Skjøtt   M 9 Mand 9 0.22.51 0.22.49  
10 1245 Lis Alling Brørup Løbeklub K 1 Kvinde 1 0.22.59 0.22.58 Hurtigste kvinde
11 1190 Morten Dahl Thy Frilufts og Klatreklub M 10 Mand 10 0.23.06 0.23.01  
12 244 Laurits Haarby Albertsen Puls 6091 M 11 Mand 11 0.23.23 0.23.21  
13 1559 Inge Aaby Christensen   K 2 Kvinde 2 0.23.34 0.23.32  
14 471 Jan Billund   M 12 Mand 12 0.24.25 0.24.16  
15 174 Kira Hofsted   K 3 Kvinde 3 0.24.38 0.24.37  
16 202 Lærke Zacharias Lytken   K 4 Kvinde 4 0.24.45 0.24.38  
17 1471 Magnus Høj Lauridsen   M 13 Mand 13 0.25.45 0.25.42  
18 161 Kenneth Sloth Sloth M 14 Mand 14 0.25.51 0.25.47  
19 1166 Tommy Aamand Team Easy on M 15 Mand 15 0.26.22 0.26.12  
20 151 Kenneth Gram Christiansfeld løbeklub M 16 Mand 16 0.26.42 0.26.33  
21 1528 Allan Gram Christiansfeld løbeklub M 17 Mand 17 0.26.46 0.26.36  
22 1534 Bodil Aggesen Munkevængets Løbeklub K 5 Kvinde 5 0.27.03 0.27.03  
23 1540 David Andreasen Sloth M 18 Mand 18 0.27.14 0.27.10  
24 470 Dorte Bygebjerg   K 6 Kvinde 6 0.27.36 0.27.35  
25 1269 Sarah Kjær-Jepsen HejlsNorlobet.dk K 7 Kvinde 7 0.27.38 0.27.38  
26 1467 Bjarke Raun   M 19 Mand 19 0.27.39 0.27.28  
27 1145 Susanne Kjergaard Puls 6091 K 8 Kvinde 8 0.27.48 0.27.45  
28 1472 Lasse Høj Lauridsen   M 20 Mand 20 0.27.54 0.27.51  
29 1191 Mogens Engberg Pedersen Engbergs løbeklub M 21 Mand 21 0.27.55 0.27.48  
30 266 Sebastian Buhl Bærentsen Team sund livsstil M 22 Dreng 1 0.28.08 0.28.08 Hurtigste dreng
31 1015 Sebastian Lauth Simonsen Team Simonsen M 23 Dreng 2 0.28.08 0.28.08  
32 263 Lene Haarby Albertsen Puls 6091 K 9 Kvinde 9 0.28.29 0.28.27  
33 1549 Hanne Kjergaard Puls 6091 K 10 Kvinde 10 0.28.36 0.28.35  
34 1195 Emil Engberg Pedersen Engbergs løbeklub M 24 Mand 22 0.29.28 0.29.27  
35 183 Kristian Kortbek TeamHelle65 M 25 Dreng 3 0.29.32 0.29.32  
36 1560 Jacob Kortbek TeamHelle65 M 26 Mand 23 0.29.34 0.29.27  
37 1168 Jens Johannsen   M 27 Mand 24 0.29.38 0.29.15  
38 1531 Ása Vilborg Hallgrimsel Team sund livsstil K 11 Kvinde 11 0.29.59 0.29.52  
39 1116 Cecilie Davidsen Team sund livsstil K 12 Kvinde 12 0.30.15 0.30.11  
40 1256 Natascha Myrnes-Østergaard   K 13 Kvinde 13 0.30.28 0.30.25  
41 1475 Bent Ole Johnsen Hjls IF M 28 Mand 25 0.30.35 0.30.27  
42 1161 Tina Larsen Team sund livsstil K 14 Kvinde 14 0.30.37 0.30.31  
43 1530 Annette Hansen Team Hansen K 15 Kvinde 15 0.30.43 0.30.39  
44 1233 Lars Hansen Team Hansen M 29 Mand 26 0.30.44 0.30.39  
45 1251 Marie Bonde Munkevængets Løbeklub K 16 Kvinde 16 0.30.45 0.30.23  
46 1247 Lotte Linnet Boysen Christiansfeld løbeklub K 17 Kvinde 17 0.31.05 0.31.00  
47 475 Lene Høpfner   K 18 Kvinde 18 0.31.07 0.31.00  
48 1561 Jeppe Kortbek TeamHelle65 M 30 Dreng 4 0.31.35 0.31.30  
49 1156 Line Stokbro Christiansfeld løbeklub K 19 Kvinde 19 0.31.40 0.31.24  
50 1262 Pernille Specht Team sund livsstil K 20 Kvinde 20 0.31.43 0.31.37  
51 1253 Mette Lind Jensen Team sund livsstil K 21 Kvinde 21 0.31.43 0.31.36  
52 465 Anja Dupont   K 22 Kvinde 22 0.31.53 0.31.48  
53 1264 Preben Larsen Christiansfeld løbeklub M 31 Mand 27 0.31.55 0.31.34  
54 198 Lærke Hejls Brugs Hejls Brugs K 23 Kvinde 23 0.32.16 0.32.09  
55 1257 Nikolaj Guldberg Larsen Christiansfeld løbeklub M 32 Mand 28 0.32.17 0.31.56  
56 1263 Peter Petersen Christiansfeld løbeklub M 33 Mand 29 0.32.21 0.32.02  
57 1183 Helle Hejdemann-Eilsø Hejls IF K 24 Kvinde 24 0.32.41 0.32.21  
58 1249 Lukas Frederik Ellegaard   M 34 Mand 30 0.32.51 0.32.47  
59 1189 Kurt Kristensen Foreningen for nye knæ M 35 Mand 31 0.33.26 0.33.22  
60 1182 Karin Petersen Christiansfeld Løbeklub er K 25 Kvinde 25 0.34.05 0.33.46  
61 265 Liv Zederkof Zederkof team K 26 Pige 1 0.34.22 0.34.14 Hurtigste pige
62 268 Sine Myrnes-Østergaard   K 27 Kvinde 26 0.34.25 0.34.22  
63 1265 Rikke Hejls Brugs Hejls Brugs K 28 Kvinde 27 0.34.50 0.34.42  
64 269 Smilla Zederkof Zederkof team K 29 Pige 2 0.34.59 0.34.49  
65 193 Kristine Zederkof Zederkof team K 30 Kvinde 28 0.34.59 0.34.49  
66 147 Kenn Johnsen Zederkof team M 36 Mand 32 0.35.33 0.35.22  
68 1146 Thomas Martin TeamHelle65 M 37 Mand 33 0.35.35 0.35.27  
67 200 Lærke Martin TeamHelle65 K 31 Pige 3 0.35.35 0.35.27  
69 1558 Ida Martin TeamHelle65 K 32 Pige 4 0.35.35 0.35.27  
70 1546 Freya Fenneberg Team Fenneberg K 33 Pige 5 0.35.42 0.35.41  
71 1176 Ida Johannsen   K 34 Pige 6 0.35.50 0.35.49  
72 1239 Lene Kortbek TeamHelle65 K 35 Kvinde 29 0.36.03 0.35.52  
73 1543 Ellen Kirk Damgaard TeamHelle65 K 36 Pige 7 0.36.05 0.35.53  
74 1248 Louise Steenberg Vida Wood DK K 37 Kvinde 30 0.36.12 0.35.52  
75 1223 Kathrine Hejls Brugs Hejls Brugs K 38 Kvinde 31 0.36.46 0.36.44  
76 1158 Tina Kortbek TeamHelle65 K 39 Kvinde 32 0.37.04 0.36.56  
77 1252 Mette Kuntz Jensen   K 40 Kvinde 33 0.37.08 0.37.05  
78 1536 Charlotte Toft Team sund livsstil K 41 Kvinde 34 0.37.08 0.36.59  
79 1203 Jette Aamand Flertal K 42 Kvinde 35 0.37.30 0.37.23  
80 1199 Charlotte Sørensen Flertal K 43 Kvinde 36 0.37.33 0.37.31  
81 1563 Jette Kongsted   K 44 Kvinde 37 0.37.56 0.37.44  
82 1542 Dorthe Graasbøll Christiansfeld løbeklub K 45 Kvinde 38 0.38.51 0.38.37  
83 1547 Gitte Hjort   K 46 Kvinde 39 0.38.53 0.38.48  
84 1218 Jytte Ravn Clausen Christiansfeld løbeklub K 47 Kvinde 40 0.39.02 0.38.47  
85 1458 Aksel Anton Gråsbøll   M 38 Mand 34 0.39.35 0.39.21  
86 1222 Karola Graasbøll Christiansfeld løbeklub K 48 Kvinde 41 0.39.36 0.39.22  
87 264 Lisa Damgaard TeamHelle65 K 49 Kvinde 42 0.40.04 0.39.56  
88 1548 Hannah Kortbek TeamHelle65 K 50 Kvinde 43 0.40.04 0.39.56  
89 1194 Jonas Engberg Pedersen Engbergs løbeklub M 39 Dreng 5 0.40.37 0.40.32  
90 1553 Heidi Larsen Team sund livsstil K 51 Kvinde 44 0.40.49 0.40.31  
91 1557 Iben Eskelund Team sund livsstil K 52 Kvinde 45 0.40.49 0.40.31  
92 1165 Tina Olafsson Kolb Team sund livsstil K 53 Kvinde 46 0.43.22 0.43.15  
93 1564 Johan Kjær-Jepsen HejlsNorløbet M 40 Dreng 6 0.43.42 0.43.42  
94 1544 Emma Mygind Nygaard   K 54 Pige 8 0.43.50 0.43.49  
95 1181 Anne Katrine Philipsen   K 55 Kvinde 47 0.43.58 0.43.30  
96 1554 Helga Nicolaisen Rødding løbeklub K 56 Kvinde 48 0.44.18 0.44.15  
97 1219 Karen Hauge   K 57 Pige 9 0.44.52 0.44.51  
98 1535 Celia Fenneberg Team Fenneberg K 58 Pige 10 0.45.25 0.45.23  
99 1210 Magnus Holm   M 41 Dreng 7 0.45.25 0.45.11  
100 1533 Bo Fenneberg Team Fenneberg M 42 Mand 35 0.45.25 0.45.23  
101 1216 Valdemar Holm   M 43 Dreng 8 0.45.37 0.45.24  
102 1205 Kenneth Holm   M 44 Mand 36 0.45.38 0.45.24  
103 1202 Karin Terp Kristensen Hejls IF K 59 Kvinde 49 0.46.10 0.46.04  
104 1246 Maria Elmholt   K 60 Pige 11 0.46.11 0.46.02  
105 1270 Savannah Liv Ellegaard   K 61 Pige 12 0.46.11 0.46.03  
106 1565 Julia Mygind Nygaard   K 62 Pige 13 0.46.12 0.46.03  
107 1537 Christina Thrane   K 63 Kvinde 50 0.46.13 0.45.53  
108 1468 Freya L. Thrane   K 64 Pige 14 0.46.13 0.45.54  
109 1267 Roma Balken   K 65 Kvinde 51 0.46.13 0.45.55  
110 468 Ole Elmholt   M 45 Mand 37 0.46.16 0.46.06  
111 1556 Helle Mygind Nygaard   K 66 Kvinde 52 0.46.16 0.46.06  
112 1268 Ruth Christensen Middelfart Sparekasse K 67 Kvinde 53 0.46.16 0.45.59  
113 1209 Maria Holm   K 68 Kvinde 54 0.46.19 0.46.05  
114 1204 Leah Nielsen   K 69 Pige 15 0.46.20 0.46.06  
115 1527 Alexander Plougmann   M 46 Dreng 9 0.50.15 0.50.15  
116 1255 Mogens Benkjer   M 47 Mand 38 0.51.30 0.51.18  
117 1541 Dorte Benkjer   K 70 Kvinde 55 0.52.50 0.52.35  
118 257 Lene Damgaard Martin TeamHelle65 K 71 Kvinde 56 0.54.24 0.54.11  
119 1526 Agnes Kirk Damgaard TeamHelle65 K 72 Pige 16 0.54.24 0.54.11  
120 267 Signe Kirk Damgaard TeamHelle65 K 73 Pige 17 0.54.24 0.54.12  
121 1545 Eva Martin TeamHelle65 K 74 Pige 18 0.54.25 0.54.12  
122 1555 Helle Damgaard TeamHelle65 K 75 Kvinde 57 0.55.35 0.55.19  
123 1261 Pernille Sørensen TeamHelle65 K 76 Kvinde 58 0.55.36 0.55.17  
124 1260 Pernille Pedersen TeamHelle65 K 77 Kvinde 59 0.55.36 0.55.20  
125 1550 Hanne Mouritsen TeamHelle65 K 78 Kvinde 60 0.55.36 0.55.19  
126 1562 Jesper Mouritsen TeamHelle65 M 48 Mand 39 0.55.36 0.55.17  
127 1529 Andreas Mouritsen TeamHelle65 M 49 Mand 40 0.55.37 0.55.19  
128 1259 Pernille Kirk Damgaard TeamHelle65 K 79 Kvinde 61 0.55.44 0.55.32  
129 1266 Rita Petersen TeamHelle65 K 80 Kvinde 62 0.55.44 0.55.31  
130 1552 Hans Mouritsen TeamHelle65 M 50 Mand 41 0.55.45 0.55.27  
131 1220 Karen Mouritsen TeamHelle65 K 81 Kvinde 63 0.55.45 0.55.28  
132 203 Lars Nygaard TeamHelle65 M 51 Mand 42 0.55.45 0.55.25  
133 1058 Victoria Skøtt   K 82 Kvinde 64 0.57.29 0.57.01  
134 1053 Bonnie Skøtt   K 83 Kvinde 65 0.57.30 0.57.02  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,6 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Brutto Netto Kommentar
1 400 Jens Hansen Carl Haderslev IF M 1 Mand 1 0.38.32 0.38.32 Hurtigste mand
2 398 Jan Alling Brørup Løbeklub M 2 Mand 2 0.40.43 0.40.43  
3 1379 Søren Kjergaard Alfa Laval Kolding M 3 Mand 3 0.42.24 0.42.24  
4 1306 Johnny Vogensen Puls 6091 M 4 Mand 4 0.43.52 0.43.50  
5 1314 Vincenzo Carratu   M 5 Mand 5 0.47.33 0.47.31  
6 1323 Jerry Brown   M 6 Mand 6 0.48.09 0.48.07  
7 1364 Lone Rathgen Haderslev IF K 1 Kvinde 1 0.48.28 0.48.27 Hurtigste kvinde
8 373 Mia Munch Harly Kolding motion K 2 Kvinde 2 0.48.43 0.48.42  
9 1367 Mark Anderson Kolding motion M 7 Mand 7 0.48.44 0.48.41  
10 1357 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 M 8 Mand 8 0.49.00 0.48.57  
11 391 Gert Jensen Munkevængets Løbeklub M 9 Mand 9 0.49.03 0.49.02  
12 1299 Dennis Bronee   M 10 Mand 10 0.49.54 0.49.53  
13 1358 Kurt Larsen Christiansfeld løbeklub M 11 Mand 11 0.50.13 0.50.07  
14 1380 Steen Nicolaisen Rødding løbeklub M 12 Mand 12 0.50.47 0.50.45  
15 1329 Lars Villadsen   M 13 Mand 13 0.51.23 0.51.19  
16 1372 Morten Friis Munkevængets Løbeklub M 14 Mand 14 0.51.35 0.51.34  
17 1373 Morten Hansen   M 15 Mand 15 0.51.42 0.51.35  
18 1377 Sam Jensen   M 16 Mand 16 0.52.08 0.52.08  
19 364 Finn Kirkegaard   M 17 Mand 17 0.52.22 0.52.18  
20 283 John Lauesen Nordenfjordsfolkene M 18 Mand 18 0.52.28 0.52.20  
21 394 Henrik Gram-Nielsen Alterna huse M 19 Mand 19 0.52.57 0.52.54  
22 395 Henry Grau Christiansfeld løbeklub M 20 Mand 20 0.54.45 0.54.38  
23 1277 Jesper Vestergård Hansen   M 21 Mand 21 0.54.54 0.54.49  
24 1272 Malene Anker Hansen KKK K 3 Kvinde 3 0.55.02 0.54.57  
25 1605 Philip Hejls Brugs Hejls Brugs M 22 Mand 22 0.55.43 0.55.35  
26 1370 Mikkel Jensen   M 23 Mand 23 0.56.28 0.56.18  
27 382 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening M 24 Mand 24 0.56.40 0.56.33  
28 1584 Jakob Hejls Brugs Hejls Brugs M 25 Mand 25 0.57.36 0.57.28  
29 399 Jan Staun Stepping løbeklub M 26 Mand 26 0.58.24 0.58.15  
30 1376 Rikke Hansen Team Hansen K 4 Kvinde 4 0.59.06 0.59.01  
31 314 Pernille Schultz Kristensen Nissenbanden K 5 Kvinde 5 0.59.16 0.59.11  
32 1286 Mathias Elmholt   M 27 Mand 27 1.00.01 0.59.59  
33 366 Andreas Asmussen   M 28 Dreng 1 1.00.33 1.00.31 Hurtigste dreng
34 1330 Mads Seeberg   M 29 Mand 28 1.01.15 1.01.12  
35 1375 Niels Pedersen Vida Wood DK M 30 Mand 29 1.01.20 1.01.10  
36 284 Mikkel Johannsen   M 31 Mand 30 1.01.24 1.01.22  
37 390 Conni H. Damgaard Puls 6091 K 6 Kvinde 6 1.01.29 1.01.27  
38 1369 Michelle Nissen Nissenbanden K 7 Kvinde 7 1.01.44 1.01.41  
39 1308 Lorens Nielsen Alterna huse M 32 Mand 31 1.01.51 1.01.48  
40 393 Hejne Vangsgaard Bramming Motion M 33 Mand 32 1.01.55 1.01.47  
41 372 Katrine Thule   K 8 Kvinde 8 1.02.23 1.02.19  
42 1359 Laila Mogensen Christiansfeld løbeklub K 9 Kvinde 9 1.02.44 1.02.36  
43 396 Ida Juul   K 10 Kvinde 10 1.02.52 1.02.40  
44 381 Anne Marie Olsen Christiansfeld løbeklub K 11 Kvinde 11 1.02.57 1.02.48  
45 1361 Laura Krogh Rohde Nebel Runners K 12 Kvinde 12 1.04.03 1.03.54  
46 1363 Lisbeth Stigkær Sjølund Idrætsforening K 13 Kvinde 13 1.05.44 1.05.35  
47 1360 Lars Bo Andersen Christiansfeld løbeklub M 34 Mand 33 1.06.15 1.06.01  
48 389 Claus Rohde Nebel Runners M 35 Mand 34 1.06.19 1.06.09  
49 1362 Line Jepsen   K 14 Kvinde 14 1.07.03 1.07.01  
50 383 Bjarne Bentsen Alfa Laval Kolding M 36 Mand 35 1.08.57 1.08.54  
51 385 Carsten Hansen Nebel Runners M 37 Mand 36 1.09.31 1.09.19  
52 379 Agnethe Petersen Christiansfeld løbeklub K 15 Kvinde 15 1.09.57 1.09.49  
53 1365 Majbritt Jensen   K 16 Kvinde 16 1.10.17 1.10.07  
54 392 Gitte Anderson Kolding motion K 17 Kvinde 17 1.10.46 1.10.40  
55 388 Claus Holmegaard Jensen Kolding Motion M 38 Mand 37 1.10.46 1.10.40  
56 384 Caroline Hansen Nebel Runners K 18 Kvinde 18 1.11.05 1.10.54  
57 1374 Nanna Nissen Nissenbanden K 19 Kvinde 19 1.11.14 1.11.09  
58 1354 Joan Schmidt Christiansfeld løbeklub K 20 Kvinde 20 1.13.47 1.13.39  
59 1290 Bent Hansen   M 39 Mand 38 1.13.50 1.13.46  
60 1356 Kathrine Ringvad Christiansfeld løbeklub K 21 Kvinde 21 1.14.42 1.14.33  
61 323 Susanne Karlsen