Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 20:38

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hejlsnorløbet i Hejls - Grundlovsdag søndag d. 5. juni 2016 - kl. 9.00

"HejlsNorLøbet #7"

HejlsNorLøbet - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 9 fra adressen: Hejls Landevej 20, 6094 Hejls

 

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest 4/6 - der kan eftertilmeldes på dagen)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Marathon

21,1k

10k
3k - 5k - 14,5k trail

 

tilbage til toppen

Resultater 3 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 1005 Asmus H Damgaard PULS 6091 M 1 0.13.06 0.13.04 Hurtigste dreng
2 1010 Line Grønbæk Andersen Vejle IF K 1 0.13.59 0.13.59 Hurtigste pige
3 1014 Nanna Kjergaard PULS 6091 K 2 0.15.41 0.15.39  
4 1018 Søren Andersen Vejle IF M 2 0.15.48 0.15.45  
5 1053 Rasmus Lauenstein Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 3 0.16.05 0.16.00  
6 1015 Natascha Myrnes-Østergaard hejls if K 3 0.16.54 0.16.52  
7 1073 Valdemar Hauge   M 4 0.17.15 0.17.14  
8 1016 Noah Olofsen (Hejls) M 5 0.18.36 0.18.36  
9 1008 Klaus Olofsen (Hejls) M 6 0.18.38 0.18.36  
10 1019 Tobias Schmidt (Christiansfeld) M 7 0.20.08 0.20.05  
11 1049 Rasmus Bødker Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 8 0.23.44 0.23.30  
12 1028 Oskar Kirkegaard Christensen (Hejls) M 9 0.24.18 0.24.11  
13 1055 Villads Søndergaard Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 10 0.24.20 0.24.12  
14 1029 Pia Christensen (Hejls) K 4 0.24.30 0.24.23  
15 1058 Katrine Louise Hansen Løb med Skørping K 5 0.25.01 0.25.00  
16 1059 Mia Hansen Løb med Skørping K 6 0.25.02 0.25.02  
17 1001 Alice Ichikawa Kolding Motion K 7 0.25.32 0.25.21  
18 1075 Signe Damgaard   K 8 0.25.45 0.25.42  
19 1074 Conni Damgaard   K 9 0.25.50 0.25.47  
20 1071 Alberte   K 10 0.26.18 0.26.04  
21 1069 Karen Hauge   K 11 0.26.25 0.26.24  
22 1035 Silje Leth Nydal Stavnsbjerg K 12 0.26.25 0.26.25  
23 1072 Anette   K 13 0.26.26 0.26.09  
24 1062 Malte Sandgaard Andersen Koldings allerbedste M 11 0.26.29 0.26.18  
25 1045 Martin Gade Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 12 0.26.32 0.26.17  
26 1052 Victor Hornsted Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 13 0.26.32 0.26.27  
27 1076 Maria Buhl Bærentsen   K 14 0.27.23 0.27.17  
28 1080 Erik Buhl Jeppesen   M 14 0.27.23 0.27.19  
29 1013 Max Terp HejlsNorLøbet M 15 0.28.10 0.28.09  
30 1068 Ingrid Albertsen   K 15 0.28.16 0.28.15  
31 1060 Niklas Dinesen (Hejls) M 16 0.28.27 0.28.26  
32 1011 Mads Peter Grau Christiansfeld løbeklub M 17 0.28.31 0.28.27  
33 1020 Josefine Laursen   K 16 0.29.16 0.28.55  
34 1022 Mette Laursen   K 17 0.29.17 0.28.54  
35 1021 Magnus Laursen   M 18 0.29.17 0.28.55  
36 1023 Jesper Laursen   M 19 0.29.18 0.28.57  
37 1038 Asta Marie Rindom Nørrelykke hejls if K 18 0.29.30 0.29.22  
38 1039 Veronika Rindom Nørrelykke hejls if K 19 0.29.31 0.29.23  
39 1037 Gert Nørrelykke hejls if M 20 0.29.31 0.29.22  
40 1025 Huxi Pedersen (Hejls) M 21 0.29.42 0.29.23  
41 1027 Simon Pedersen (Hejls) M 22 0.29.50 0.29.28  
42 1096 Kresten Skjødt   M 23 0.29.51 0.29.22  
43 1097 Camille Skjødt   K 20 0.29.51 0.29.24  
44 1026 Maise Pedersen (Hejls) K 21 0.29.53 0.29.34  
45 1024 Line Pedersen (Hejls) K 22 0.29.54 0.29.33  
46 1086 Mille Karstens   K 23 0.29.55 0.29.44  
48 1087 Dorte Karstens   K 24 0.29.57 0.29.47  
47 1088 Mikkel Karstens   M 24 0.29.57 0.29.46  
49 1089 Sebastian   M 25 0.30.11 0.30.09  
50 1090 Katja   K 25 0.30.12 0.30.09  
51 1032 Silje Vogensen   K 26 0.31.02 0.30.37  
52 1030 Rene Vogensen   M 26 0.31.02 0.30.35  
54 1017 Pia Marcussen Grau Christiansfeld Løbeklub K 27 0.32.38 0.32.37  
53 1012 Malthe Grau Christiansfeld løbeklub M 27 0.32.38 0.32.35  
55 1078 Sebastian Milo Buhl   M 28 0.32.46 0.32.40  
56 1077 Maya Buhl Bærentsen   K 28 0.33.09 0.33.03  
57 1079 Charlotte Bærentsen   K 29 0.33.09 0.33.05  
58 1034 Claus Leth Nydal Stavnsbjerg M 29 0.33.33 0.33.31  
59 1036 Frida Leth Nydal Stavnsbjerg K 30 0.33.33 0.33.31  
60 1044 Marcus Schoop Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 30 0.36.24 0.36.12  
61 1047 Sofie Hansen Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 31 0.36.24 0.36.12  
62 1048 Rasmus Nielsen Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 31 0.36.26 0.36.15  
63 1042 Eva Menné Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 32 0.36.27 0.36.17  
64 1041 Emmelie Falkenberg Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 33 0.36.27 0.36.13  
65 1031 Louise Boysen   K 34 0.36.57 0.36.34  
66 1033 Villads Vogensen   M 32 0.36.57 0.36.34  
67 1095 Kathrine Grønfeldt   K 35 0.37.01 0.36.29  
68 1009 Laurits Vittrup TeamSkamling M 33 0.40.51 0.40.43  
69 1006 Astrid Vittrup TeamSkamling K 36 0.41.19 0.41.11  
70 1003 Anne Vittrup TeamSkamling K 37 0.41.19 0.41.12  
71 1051 Sebastian Vinter Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 34 0.41.21 0.41.06  
72 1050 Rasmus Kristensen Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 35 0.41.21 0.41.06  
73 1043 Lea Balle Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 38 0.41.30 0.41.18  
74 1046 Mathilde Elmholdt Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 39 0.41.30 0.41.17  
75 1040 Andreas Kampff Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 36 0.41.31 0.41.18  
76 1239 Winnie Hauge   K 40 0.42.40 0.42.36  
77 1081 Helle Damgaard   K 41 0.43.02 0.42.43  
78 1085 Agnes Kirk Damgaard   K 42 0.43.02 0.42.45  
79 1054 Signe Søndergaard Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 43 0.43.14 0.42.58  
80 1056 Alberte Søndergaard Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 44 0.43.14 0.43.00  
81 1057 Tilde Søndergaard Design-& Idrætsefterskolen Skamling K 45 0.43.15 0.42.58  
82 1084 Signe Kirk Damgaard   K 46 0.44.36 0.44.19  
83 1083 Pernille Kirk Damgaard   K 47 0.44.36 0.44.20  
84 1082 Ellen Kirk Damgaard   K 48 0.44.36 0.44.17  
85 1002 Anita Jednoral   K 49 0.45.23 0.45.06  
86 1070 Lærke S. Vinther   K 50 0.45.24 0.45.05  
87 1004 Annemarie Holm Hansen hejls if K 51 0.45.46 0.44.56  
88 1007 Grete Haar Krag hejls if K 52 0.46.21 0.45.31  
89 1061 Emil Sandgaard Andersen Koldings allerbedste M 37 0.47.34 0.47.34  
90 1063 Alma Sandgaard Andersen Koldings allerbedste K 53 0.48.50 0.48.46  
91 1064 Lisbet Uhre (Hejls) K 54 0.50.36 0.50.03  
92 1065 Helena Uhre Guldborg   K 55 0.50.36 0.50.03  
93 1066 Annika Stewart (Hejls) K 56 0.50.38 0.50.14  
94 1067 Helle Hansen (Hejls) K 57 0.50.38 0.50.12  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 1165 Jacob Kock-Hansen   M 1 0.18.46 0.18.46 Hurtigste mand
2 1170 Jonas Skøtt Kønig Skilte Madsen M 2 0.21.54 0.21.51  
3 1196 Niels Erik Stigkær   M 3 0.22.02 0.21.51  
4 1142 Amalie Klarlund Callesen   K 1 0.22.20 0.22.17 Hurtigste pige
5 1210 Torben H. Damgaard PULS 6091 M 4 0.22.42 0.22.40  
6 1245 Geram Barsegiam   M 5 0.23.15 0.23.12  
7 1195 Nicklas Myrnes-Østergaard hejls if M 6 0.23.28 0.23.28  
8 1225 Oliver Eriksen Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 7 0.25.29 0.25.25  
9 1192 Mathias Hejls Brugs   M 8 0.25.32 0.25.25  
10 1175 Kira Hofsted   K 2 0.25.38 0.25.36  
11 1206 Søren Arp Jensen Kolding Motion M 9 0.25.41 0.25.39  
12 1198 Palle Michaelsen Middelfart Sparekasse M 10 0.26.04 0.25.59  
13 1163 Ida Kristoffersen   K 3 0.27.41 0.27.32  
14 1141 Allan Gram Christiansfeld Løbeklub M 11 0.27.50 0.27.45  
15 1147 Bitgitte Skøtt Madsen Skilte Madsen K 4 0.28.14 0.28.10  
16 1174 Kenneth Gram Christiansfeld Løbeklub M 12 0.28.16 0.28.12  
17 1153 Dorte Bygebjerg Kristensen   K 5 0.28.31 0.28.29  
18 1211 Victor Klarlund Callesen   M 13 0.28.53 0.28.50  
19 1164 Ingrid Torvanger   K 6 0.29.01 0.28.50  
20 1177 Lars Madsen Skilte Madsen M 14 0.29.03 0.28.57  
21 1208 Sunniva Rasch   K 7 0.29.17 0.29.08  
22 1202 Rune Møller-Melholt   M 15 0.29.59 0.29.55  
23 1243 Line Brandt   K 8 0.30.01 0.29.54  
24 1204 Sarah Kjær-Jepsen HejlsNorLøbet K 9 0.30.33 0.30.32  
25 1183 Malene Kjær-Jepsen HejlsNorLøbet K 10 0.30.33 0.30.33  
26 1179 Lisbeth Stigkær   K 11 0.30.34 0.30.23  
27 1184 Malin Andersen   K 12 0.30.35 0.30.26  
28 1209 Thomas Møller   M 16 0.30.45 0.30.37  
29 1146 Bent Ole Jonsen   M 17 0.31.05 0.30.57  
30 1201 Preben Larsen Christiansfeld Løbeklub M 18 0.31.12 0.31.00  
31 1207 Steen Aalbæk Pedersen Kolding Motion M 19 0.31.25 0.31.11  
32 1166 Jette Aamand   K 13 0.31.53 0.31.39  
33 1178 Line Stokbro Christiansfeld Løbeklub K 14 0.32.15 0.32.03  
34 1176 Knud Erik Langhoff   M 20 0.32.54 0.32.46  
35 1205 Sine Myrnes-Østergaard   K 15 0.33.04 0.33.03  
36 1497 Mette Håkansson Vamdrup Runners K 16 0.33.27 0.33.21  
37 1172 Julie Hejls Brugs   K 17 0.34.03 0.33.55  
38 1241 Lise-Lotte Uhlenstierne   K 18 0.34.15 0.34.07  
39 1197 Nikolaj Guldberg Larsen Christiansfeld Løbeklub M 21 0.35.33 0.35.20  
40 1214 Anna Lautrup   K 19 0.36.00 0.35.58  
41 1191 Mathias Elmholt   M 22 0.36.00 0.35.54  
42 1212 Louis Lautrup   M 23 0.36.01 0.35.59  
43 1185 Marc Junker   M 24 0.36.25 0.36.19  
44 1200 Poul Erik Lorenzen   M 25 0.36.31 0.36.24  
45 1180 Luise Dines Petersen   K 20 0.36.48 0.36.36  
46 1187 Marianne Schmidt   K 21 0.37.52 0.37.34  
47 1199 Peter Vaupell   M 26 0.38.46 0.38.25  
48 1188 Marianne Sloth Engvej 24 K 22 0.39.16 0.39.13  
49 1149 Catharina Skøtt Kønig Skilte Madsen K 23 0.40.53 0.40.47  
50 1160 Helene Skøtt Madsen Skilte Madsen K 24 0.41.12 0.41.06  
51 1155 Emil Hansen Team-Sjølund M 27 0.41.22 0.41.20  
52 1143 Anitta Thomsen Christiansfeld Løbeklub K 25 0.41.57 0.41.32  
53 1173 Jytte Ravn Clausen Christiansfeld Løbeklub K 26 0.41.58 0.41.44  
54 1238 Rikke Winther   K 27 0.44.37 0.43.58  
55 1237 Martin Winther   M 28 0.44.37 0.43.58  
56 1223 Emil Leth Nydal Stavnsbjerg M 29 0.44.48 0.44.30  
57 1222 Lone Leth-Nydal Stavnsbjerg K 28 0.44.56 0.44.36  
58 1244 Claus Secher   M 30 0.44.56 0.44.36  
59 1224 Dicte Leth Nydal Stavnsbjerg K 29 0.44.56 0.44.37  
60 1169 Johan Kjær-Jepsen HejlsNorLøbet M 31 0.45.49 0.45.49  
61 1150 Celia Fenneberg Team Fenneberg K 30 0.45.50 0.45.49  
62 1148 Bo Fenneberg Team Fenneberg M 32 0.45.50 0.45.49  
63 1240 Simon Torsberg   M 33 0.46.53 0.46.44  
64 1226 Jim Skøtt Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 34 0.48.06 0.48.02  
65 1215 Simone Kristensen   K 31 0.49.26 0.49.26  
66 1213 Ida Lautrup   K 32 0.49.26 0.49.26  
67 1186 Maria Elmholt   K 33 0.49.29 0.49.27  
68 1171 Julia Mygind Nygaard Overbyvej K 34 0.49.32 0.49.30  
69 1216 Gunnar Kristensen hejls if M 35 0.49.56 0.49.48  
70 1145 Anna Vaupell   K 35 0.50.37 0.50.19  
71 1234 Lærke Clement   K 36 0.50.42 0.50.18  
72 1232 Stephanie Johansen   K 37 0.50.43 0.50.18  
73 1189 Marie Vittrup TeamSkamling K 38 0.51.52 0.51.52  
74 1242 Annette Jonsen   K 39 0.52.02 0.51.47  
75 1217 Karin Kristensen hejls if K 40 0.52.03 0.51.55  
76 1230 Valdemar Holm   M 36 0.52.06 0.51.41  
77 1231 Leah Sindbjerg Nielsen   K 41 0.52.30 0.52.06  
78 1229 Magnus Holm   M 37 0.52.30 0.52.06  
79 1227 Kenneth Holm   M 38 0.52.31 0.52.06  
80 1228 Maria Holm   K 42 0.52.31 0.52.06  
81 1151 Charlotte Vaupell   K 43 0.53.32 0.53.17  
82 1144 Anna Marie Vaupell   K 44 0.53.35 0.53.17  
83 1162 Ida Johannsen hejls if K 45 0.53.40 0.53.40  
84 1220 Sophia Ellegaard Team Ellegaard K 46 0.53.40 0.53.40  
85 1156 Emma Mygind Nygaard Overbyvej K 47 0.53.41 0.53.41  
86 1219 Trine Ellegaard Team Ellegaard K 48 0.53.41 0.53.30  
87 1221 Savannah Ellegaard Team Ellegaard K 49 0.53.41 0.53.31  
88 1161 Helle Mygind Nygaard Overbyvej K 50 0.53.41 0.53.38  
89 1218 Jan Ellegaard Team Ellegaard M 39 0.53.42 0.53.30  
90 1235 Asger Clement   M 40 1.27.03 1.26.36  
91 1233 Thomas Clement   M 41 1.27.04 1.26.37  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 1295 Jan Aalling Brørup Løbeklub M 1 0.38.21 0.38.21 Hurtigste mand
2 1338 Martin Hygum Multi Motion Assens M 2 0.39.05 0.39.03  
3 1322 Søren Kjergaard Alfa Laval Kolding M 3 0.41.40 0.41.39  
4 1346 Lars Stokbro   M 4 0.47.18 0.47.08  
5 1306 Kurt Larsen Christiansfeld Løbeklub M 5 0.47.43 0.47.39  
6 1304 Kim Juhl Jørgensen PULS 6091 M 6 0.47.49 0.47.46  
7 1275 Brian Mogensen Team-Sjølund M 7 0.48.59 0.48.56  
8 1296 Jette Grønbæk Olsen Vejle IF K 1 0.49.18 0.49.15 Hurtigste kvinde
9 1305 Klaus Døssing Team-Sjølund M 8 0.49.47 0.49.41  
10 1282 Claus Agerley   M 9 0.50.04 0.49.48  
11 1285 Finn Mortensen Team-Sjølund M 10 0.50.34 0.50.26  
12 1310 Lis Alling Brørup Løbeklub K 2 0.50.39 0.50.39  
13 1284 Dennis Bronée De Øl Tørstige M 11 0.50.48 0.50.34  
14 1349 Per Birkebæk Pedersen   M 12 0.50.51 0.50.46  
15 1337 Kenneth Sørensen   M 13 0.51.02 0.50.56  
16 1479 Brian Larsen Kolding Triathlonklub Klub M 14 0.51.14 0.51.14  
17 1286 Flemming Larsen Christiansfeld Løbeklub M 15 0.51.33 0.51.27  
18 1290 Henrik Gram-Nielsen Alterna huse M 16 0.51.41 0.51.37  
19 1315 Michael Skjøtt   M 17 0.52.48 0.52.43  
20 1312 Mads Larsen De Øl Tørstige M 18 0.52.52 0.52.42  
21 1333 Inge Aaby Christensen   K 3 0.52.56 0.52.55  
22 1311 Lisbeth Pedersen Christiansfeld Løbeklub K 4 0.53.05 0.53.00  
23 1344 Christina Fugisberg Kolding Motion K 5 0.53.55 0.53.54  
24 1343 Ole Jørgensen Kolding Motion M 19 0.53.56 0.53.56  
25 1341 Jakob Møller   M 20 0.54.56 0.54.38  
26 1324 Ulla Jensen Christiansfeld Løbeklub K 6 0.55.34 0.55.28  
27 1342 Mogens Sylvester AAIG Aabenraa M 21 0.55.46 0.55.44  
28 1300 Jørgen Andersen   M 22 0.56.12 0.55.56  
29 1289 Gustav Hansen Team-Sjølund M 23 0.56.17 0.56.07  
30 1313 Marco Nissen   M 24 0.56.19 0.56.03  
31 1347 Laura Mørk   K 7 0.57.21 0.57.10  
32 1348 Marlene Mørk Hansen   K 8 0.57.26 0.57.15  
33 1340 Carsten Møller   M 25 0.57.41 0.57.22  
34 1345 Lorens Nielsen   M 26 0.57.59 0.57.55  
35 1278 Caroline Hansen   K 9 0.58.04 0.58.02  
36 1351 Maria E. Jørgensen   K 10 0.58.08 0.57.58  
37 1319 Nis Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 27 0.58.11 0.58.03  
38 1293 Iver Lauritzen Middelfart Sparekasse M 28 0.58.15 0.58.02  
39 1279 Carsten Hansen   M 29 1.00.06 1.00.03  
41 1280 Christina North Larsen Kolding Motion K 11 1.00.10 1.00.03  
40 1287 Flemming North Larsen Kolding Motion M 30 1.00.10 1.00.02  
42 1318 Niels Pedersen Vida Wood M 31 1.00.25 1.00.19  
43 1303 Kenneth Sloth Engvej 24 M 32 1.00.45 1.00.32  
44 1332 Jørn Nissen Petersen   M 33 1.01.05 1.01.03  
45 1272 Anette Kiel Petersen Christiansfeld Løbeklub K 12 1.03.06 1.02.55  
46 1328 Henrik Whisky Olsen Whisky.dk M 34 1.03.41 1.03.34  
47 1325 Jan Staun Stepping løbeklub M 35 1.03.43 1.03.40  
48 1298 Johannes Siebenthal Kolding Triathlonklub Klub M 36 1.03.47 1.03.39  
49 1276 Brian Vittrup Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 37 1.03.54 1.03.47  
50 1350 Ida Juul   K 13 1.04.22 1.04.04  
51 1334 Laura Krogh Rohde Laura og Caro's løbeklub K 14 1.04.58 1.04.56  
52 1281 Christoffer Wiborg Christiansfeld Løbeklub M 38 1.05.12 1.05.02  
53 1271 Agnethe Petersen Christiansfeld Løbeklub K 15 1.05.52 1.05.42  
54 1326 Carsten Breum Thomsen Whisky.dk M 39 1.06.04 1.05.43  
55 1316 Mikkel Johannsen hejls if M 40 1.06.08 1.06.06  
57 1292 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa K 16 1.06.32 1.06.14  
56 1302 Keld Asmussen AAIG Aabenraa M 41 1.06.32 1.06.12  
58 1323 Tommy Hansen Gauerslund løbeklub M 42 1.06.43 1.06.38  
59 1339 Anne Møller   K 17 1.06.55 1.06.33  
60 1352 Lars Bo Andersen   M 43 1.07.40 1.07.21  
61 1274 Anne Marie Olsen Christiansfeld Løbeklub K 18 1.07.55 1.07.47  
62 1309 Lene Schmidt   K 19 1.08.26 1.08.05  
63 1335 Morten Ruby   M 44 1.09.11 1.09.10  
64 1331 Lukas Ellegaard Team Ellegaard M 45 1.09.11 1.09.11  
65 1288 Franziska Wagner   K 20 1.09.52 1.09.46  
67 1317 Nanna Lundberg Larsen   K 21 1.11.00 1.10.45  
66 1291 Henrik Lundberg Larsen   M 46 1.11.00 1.10.45  
68 1301 Kathrine Ringvad Christiansfeld Løbeklub K 22 1.12.10 1.12.01  
69 1336 Bent Kortbek   M 47 1.12.15 1.11.58  
70 1294 Jakob Hejls Brugs   M 48 1.12.39 1.12.28  
71 1327 Jesper Kælderkold Whisky.dk M 49 1.13.32 1.13.12  
72 1277 Camilla Poulsen De Øl Tørstige K 23 1.14.51 1.14.39  
73 1273 Anne Kierkegaard Kolding Motion K 24 1.17.02 1.16.54  
74 1283 Claus Holmegaard Jensen Kolding Motion M 50 1.17.02 1.16.55  
75 1297 Jette Jensen Middelfart Sparekasse K 25 1.17.57 1.17.48  
76 1320 Rikke Hejls Brugs   K 26 1.19.20 1.19.08  
77 1321 Signe Hejls Brugs   K 27 1.19.23 1.19.11  
78 1416 Trine Helene von der Hude Løb med Skørping K 28 1.35.51 1.35.51  

 

tilbage til toppen

Resultater 14,5 km trail - se også 3 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 14,5 km trail - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 1508 Michael Kildal Frederiksen Haderslev IF M 1 1.10.41 1.10.39 Hurtigste mand
2 1511 Ole Leonhardt   M 2 1.11.37 1.11.35  
3 1507 Frank Jensen (Kolding) M 3 1.12.53 1.12.52  
4 1510 Jens Søndergaard Design-& Idrætsefterskolen Skamling M 4 1.13.52 1.13.48  
5 1488 Jacob Sarnov loebefter.blogspot.com M 5 1.17.46 1.17.44  
6 1484 Flemming Oltmann Bjørnebanden M 6 1.19.22 1.19.21  
7 1481 Chris Oliver Hansen Rødding Løbeklub M 7 1.20.43 1.20.41  
8 1477 Anders Bilstrup Vida Wood M 8 1.22.33 1.22.29  
9 1503 Solvej Oltmann Bjørnebanden K 1 1.22.47 1.22.47 Hurtigste kvinde
10 1502 Rolf Szimnau (Jordrup) M 9 1.25.32 1.25.30