Siden er sidst opdateret 07. november 2018 - kl. 15:54

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Digeløbet i Højer - søndag d. 22. september 2013 - kl. 14

"61. Digeløb"

klik her - for at gå til hjemmesiden for Digeløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

Kort beskrivelse: - Digeløbet afholdes 2 gange årligt i maj og september.

Den mellemste rute på 9,3k er godkendt som idrætsmærkeløb.

 

- tilmelding på My Race Result (forhåndstilmelding senest d. ? - efteranmeldelse på  dagen + 15 kr)

- se også: maj13 - sep13 - maj14 - sep14 - maj15 - sep15 - maj16 - sep16 - maj17 - sep17 - maj18 - maj19

4,4k

9,3k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
21,1k

 

tilbage til toppen

Resultater 4,4 km - se også 4,4 km - se også 9,3 km - se også 21,1 km

Plac. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Resultat
1 51 Johannes Peter Jepsen   M 1 0.16.47
2 25 Claus S.Q. Christensen   M 2 0.17.34
3 10 Jonas Hahn Zeerow Team Zeerow M 3 0.19.19
4 61 Tommy Hansen   M 4 0.20.36
5 71 Sun Brodersen   K 1 0.22.08
6 38 Mie Teglskov   K 2 0.22.22
7 67 Jannick Borum   M 5 0.22.23
8 19 Malene Tønder Hansen   K 3 0.23.05
9 62 Nicolaj Møller   M 6 0.23.30
10 26 Arne Skjold Christensen   M 7 0.23.46
11 50 Heidi Jepsen   K 4 0.24.02
12 24 Charlotte S.Q Christensen   K 5 0.24.08
13 60 Laura Christiansen   K 6 0.24.08
14 49 Christen Michelsen   M 8 0.25.04
15 70 Lærke Damm   K 7 0.25.12
16 69 Susanne Damm Nielsen   K 8 0.25.13
17 27 Iben Runge   K 9 0.25.50
18 13 Jan Mensel Møller   M 9 0.26.27
19 12 Christian Mensel Møller   M 10 0.26.29
20 40 Niklas Andersen   M 11 0.26.39
21 16 Kirsten Christiansen   K 10 0.26.58
22 54 Maja Thomsen   K 11 0.27.09
23 64 Rasmus Hansen   M 12 0.27.17
24 20 Mona Petersen   K 12 0.27.58
25 44 Morten Nielsen   M 13 0.28.06
26 57 Louise Andersen   K 13 0.28.10
27 43 Rasmus Bindslev   M 14 0.28.28
28 45 Katrine Nielsen   K 14 0.28.29
29 32 Mads Hansen   M 15 0.28.38
30 41 Magnus Andersen   M 16 0.28.38
31 34 Lasse Bonnichsen   M 17 0.29.08
32 46 Anne Nielsen   K 15 0.29.10
33 4 Hanne C. Pedersen Team Sølsted K 16 0.29.12
34 2 Jan Gram   M 18 0.29.19
35 36 Lone Thomsen   K 17 0.29.26
36 35 Fleming Thomsen   M 19 0.29.27
37 6 Line Pedersen Team Sølsted K 18 0.29.27
38 22 Olivia Gade Tønder Løbeklub K 19 0.29.55
39 58 Jacob Andersen   M 20 0.29.56
40 59 Pia Andersen   K 20 0.30.03
41 33 Henrik Bonnichsen   M 21 0.30.12
42 37 Mette Søgaard   K 21 0.30.18
43 66 Jonas Borum   M 22 0.30.25
44 3 Sofie Jensen Krogsgaard Racing K 22 0.31.39
45 31 Jens Peder Petersen   M 23 0.31.40
46 68 Margrethe Abildgaard   K 23 0.32.10
47 21 Stine Reifling Tønder Løbeklub K 24 0.32.52
48 23 Hanne Jægerlund Tønder Løbeklub K 25 0.32.53
49 15 Charlotte Pedersen   K 26 0.33.06
50 55 Wilhelm Sønnichsen   M 24 0.33.20
51 14 Dorte Pedersen   K 27 0.33.40
52 53 Elisabeth Sønnichsen   K 28 0.33.48
53 39 Nikolaj Bindslev   M 25 0.33.53
54 42 Pernille Bindslev   K 29 0.33.56
55 1 Heidi Gram   K 30 0.34.01
56 7 Fritz Müller   M 26 0.34.33
57 29 Isabella Mejlstrup   K 31 0.35.55
58 30 Peter Christensen   M 27 0.35.58
59 9 Nichlas L. Hansen   M 28 0.36.07
60 56 Vibeke Knudsen   K 32 0.36.23
61 8 Gitte L. Hansen   K 33 0.37.12
62 17 Mona Lorenzen   K 34 0.37.52
63 18 Lasse Lorenzen   M 29 0.37.53
64 48 Julie Jessen   K 35 0.39.33
65 47 Jesper Jessen   M 30 0.39.36
66 65 Emil Borum   M 31 0.40.18
67 52 Nanna S. Nilsson   K 36 0.40.21
68 63 Magnus Clausen   M 32 0.40.30
69 28 Hanne Rosenberg   K 37 0.50.20
70 11 Christel Nielsen   K 38 0.50.21

 

tilbage til toppen

Resultater 9,3 km - se også 4,4 km - se også 9,3 km - se også 21,1 km

Plac. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Resultat
1 265 Bjarne Kristensen   M 1 0.39.02
2 290 Gert van De Neuuel   M 2 0.39.26
3 255 Folke Filskov   M 3 0.40.18
4 267 Gytis Packauskas   M 4 0.41.36
5 269 Trine Pallesen   K 1 0.41.38
6 254 Annelie Petersen   K 2 0.41.50
7 208 Andreas Møller AAIG Aabenraa M 5 0.42.23
8 258 Claus Jannichsen   M 6 0.43.02
9 287 Ole Fobian   M 7 0.43.34
10 219 Andreas Zeerow Team Zeerow M 8 0.43.37
11 246 Eik Runge   M 9 0.44.17
12 268 Mikkel Sønnichsen   M 10 0.44.32
13 259 Jan Pharao   M 11 0.44.53
14 272 Jens Farsinsen   M 12 0.45.06
15 288 Niels Mathiesen   M 13 0.45.15
16 257 Kerrin Carstensen   K 3 0.45.18
17 228 Per Reifling   M 14 0.45.21
18 273 Claus Bjerg   M 15 0.45.27
19 213 Laurids Rudebeck   M 16 0.45.32
20 215 Poul Erik Sørensen AAIG Aabenraa M 17 0.45.48
21 251 Svend Anker Iversen   M 18 0.46.05
22 279 Brian Wollesen   M 19 0.46.46
23 286 Anette Liljensøe   K 4 0.46.50
24 231 Paul Jacob Meyer   M 20 0.47.28
25 275 Tim Jannichsen   M 21 0.47.42
26 278 Nima   K 5 0.47.42
27 225 Anton Petersen   M 22 0.48.07
28 260 Gotfred Degn   M 23 0.48.46
29 266 Karin Rosenberg   K 6 0.48.48
30 218 Helen Schmidt Fitnez Bredebro K 7 0.48.55
31 261 Sune Pedersen   M 24 0.49.03
32 221 Henning Kühl   M 25 0.49.16
33 205 Helle Nyby Klinge   K 8 0.49.25
34 283 Carsten Nissen   M 26 0.49.46
35 289 Eva Wendicke   K 9 0.49.49
36 222 Jan Feifer   M 27 0.49.58
37 212 Mette Jørgensen Løgumkloster Løbemotion K 10 0.50.06
38 243 Kurt Christensen   M 28 0.50.10
39 229 Louise Reifling Tønder Løbeklub K 11 0.50.24
40 202 Betina Mensel Møller   K 12 0.50.24
41 234 Peter Hjerresen   M 29 0.50.33
42 238 Jørgen Mulvad Trim Ribe M 30 0.50.36
43 280 Michael Jessen   M 31 0.50.57
44 227 Merethe Reifling Tønder Løbeklub K 13 0.50.59
45 245 Connie S. Runge   K 14 0.51.03
46 271 Morten Lyng   M 32 0.51.08
47 284 Heidi Brandt   K 15 0.51.13
48 204 Arne Hansen   M 33 0.51.16
49 242 Anne Marie Harbo   K 16 0.51.17
50 252 Stella Svenson   K 17 0.51.28
51 253 Lars Svenson   M 34 0.51.29
52 291 Ranai Eksildsen   K 18 0.51.39
53 200 Eskild Thaysen KLOMK M 35 0.52.04
54 274 Lone Bjerg   K 19 0.52.27
55 241 Helle Brade Hansen Fitnez Bredebro K 20 0.52.53
56 240 Tine Bennedsen Fitnez Bredebro K 21 0.53.06
57 203 Birgit Nielsen Løgumkloster Løbemotion K 22 0.53.26
58 277 Henning H. Jensen   M 36 0.53.32
59 226 Lene Rudebeck   K 23 0.53.37
60 281 Volker Heesch   M 37 0.53.43
61 224 Christian Robert Hansen   M 38 0.53.47
62 249 Lilly Jørgensen   K 24 0.53.52
63 230 Flemming Hansen Tønder Løbeklub M 39 0.54.11
64 276 Jannie Nissen   K 25 0.54.24
65 220 Helmuth Nielsen   M 40 0.54.35
66 250 Helle Christensen   K 26 0.54.58
67 237 Rainer Iwersen Lauftreff Nordschleswig M 41 0.55.25
68 264 Hanne Bonnichsen   K 27 0.55.36
69 232 Lisbeth Tjørnelund Tønder Løbeklub K 28 0.56.12
70 247 Arne Christensen   M 42 0.57.19
71 201 Rolf Kullsen RKiSH M 43 0.57.42
72 285 Hanne Gammelgaard   K 29 0.57.47
73 207 Benno Heinigh SV Schleswig 06 M 44 0.58.51
74 248 Gunner Holm   M 45 0.59.39
75 239 Pia Mulvad Trim Ribe K 30 0.59.44
76 233 Britta Kiholm Tønder Løbeklub K 31 1.00.01
77 209 Charlotte Krogsgaard Krogsgaard Racing K 32 1.00.25
78 256 Axel Didlsheim   M 46 1.11.56
79 263 Kasper Andersen   M 47 1.14.49
80 244 Lone Hansen   K 33 1.14.49
81 262 Karen Andersen   K 34 1.14.49
82 282 Jonna Nielsen   K 35 1.14.55
83 223 Grethe Krog Digeløberne Højer K 36 1.15.03
84 236 Lis Sørensen Thomsen Tønder Løbeklub K 37 1.16.09
85 216 Silvia Sørensen AAIG Aabenraa K 38 9.59.59

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 4,4 km - se også 9,3 km - se også 21,1 km

Plac. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Resultat
1 406 Preben Skovmand Guderup Løbeklub M 1 1.27.20
2 402 Tim-Ole Petersen Zippels Läuferteam M 2 1.27.49
3 407 Claus Schmidt Billund Løbeklub M 3 1.42.24
4 400 Morten Rebo Mejlstrup   M 4 1.50.23
5 408 Allan Lorentsen Sydbank M 5 1.52.12
6 416 Kim Johannsen   M 6 1.54.01
7 405 Ove Schneider AAIG Aabenraa M 7 1.54.06
8 410 Jesper Kiholm   M 8 1.54.25
9 401 Mette Pedersen Digeløberne Højer K 1 1.57.15
10 409 Aksel Jensen Tønder Løbeklub M 9 2.04.10
11 417 Tommy Brodersen   M 10 2.05.34
12 412 Susanne Sønnichsen AAIG Aabenraa/Bjergladies K 2 2.07.14
13 411 Jens Jensen Tønder Løbeklub M 11 2.09.53
14 403 Anja Linnet   K 3 2.09.55
15 414 Gerharat Genhrt   M 12 2.14.03
16 415 Inga Stein Michelsen   K 4 2.17.01

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage - til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage - til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage - til toppen