Siden er sidst opdateret 08. august 2022 - kl. 13:26

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Vesterskovløbet i Haderslev - torsdag d. 9. maj 2013 - kl. 9.45

"Vesterskovløbet"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

TRIM Guiden

 

 

Kort beskrivelse: Vesterskovløbet tilbyder 3 løbedistancer samt børneløb.

 

- de 2 længste distancer er DAF opmålte - se DAF opmålt rute

- se flyer pdf

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

5,7k

DAF opmålt rute 10k

DAF opmålt rute 21,1k
2,1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,1 km børneløb - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn
Pl. M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
139 Anders Bisgaard Rødekro Tri & Motion Rødekro M
1
0.08.34 0.08.34 Hurtigste dreng
2 132 Sebastian Studsgaard Lindab Ventilation A/S   M 2 0.08.55 0.08.44  
3 115 Jonas Siig Nielsen   Kolding M 3 0.09.16 0.09.16  
4 197 Jakob Therkelsen   Haderslev M 4 0.09.16 0.09.14  
5 122 Christian Oxenvad Haderslev Svømmeklub Haderslev M 5 0.09.24 0.09.17  
6 1706 nikolai nielsen   6100 haderslev M 6 0.09.32 0.09.22  
7
123 Natali Saad Arabu VUC Haderslev K
1
0.09.33 0.09.33 Hurtigste pige
8 118 Camilla Urup Colstrup Haderslev Idræts Forening Haderslev K 2 0.09.33 0.09.33  
9 1689 Oskar Matthia Johannsen   Haderslev M 7 0.09.44 0.09.34  
10 121 Ida Duelund Haderslev IF 6100 Haderslev K 3 0.09.56 0.09.55  
11 99 Thomas Østerballe Jensen   Haderslev M 8 0.10.22 0.10.22  
12 102 Emil Melchior Von Wildenradt SOSklub Haderslev M 9 0.10.32 0.10.30  
13 1669 Anton Meier   Haderslev M 10 0.10.45 0.10.32  
14 188 Søren Øxenberg Hansen   Haderslev M 11 0.10.53 0.10.50  
15 1703 Rasmus Thidemann AAPI Haderslev M 12 0.11.00 0.10.59  
16 145 Laura Stenstrup   Haderslev K 4 0.11.02 0.10.50  
17 135 Stine Hansen Erritsø Fællesskole afd. Krogsa. Fredericia K 5 0.11.06 0.11.05  
18 77 Anton Siig Nielsen   Kolding M 13 0.11.14 0.11.14  
19 190 Trine Etzerodt   Haderslev K 6 0.11.25 0.11.25  
20 1 Sebastian Østerballe Jensen   Haderslev M 14 0.11.27 0.11.27  
21 1683 Markus Jensen HIF Haderslev M 15 0.11.31 0.11.21  
22 136 Julie Byriel   Haderslev K 7 0.11.32 0.11.28  
23 91 Danni Saad Arabu VUC Haderslev M 16 0.11.37 0.11.37  
24 1655 Mads Emil K. Jensen   Haderslev M 17 0.11.40 0.11.40  
25 1690 Lauits Malthias Johannsen   Haderslev M 18 0.11.53 0.11.53  
26 1690 Lauits Malthias Johannsen   Haderslev M 19 0.11.53 0.11.53  
27 97 Frederikke Hornemann Carstensen   Haderslev K 8 0.11.54 0.11.52  
28 80 Serena Kohls Marie Nielsens Børnehave   K 9 0.11.54 0.11.52  
29 105 Freja Bjørnsen   Vojens K 10 0.11.54 0.11.39  
30 128 Mathilde Fussing Pedersen Haderslev idrætsforening Haderslev K 11 0.11.57 0.11.40  
31 103 Oscar Boulton   Haderslev M 20 0.12.01 0.11.58  
32 1672 Mathias Aagaard Ryberg   Haderslev M 21 0.12.02 0.12.01  
33 1671 Gitte Aagaard Ryberg   Haderslev K 12 0.12.03 0.12.01  
34 1708 Stine Skovsen   Haderslev K 13 0.12.06 0.12.02  
35 140 Emil Kjeldsen Haderslev Tri 2000   M 22 0.12.07 0.12.07  
36 119 Isabella Hansen VUC Haderslev K 14 0.12.16 0.12.03  
37 1709 Andrea López Alvarez   Haderslev M 23 0.12.16 0.12.00  
38 142 Celine Hansen VUC Haderslev K 15 0.12.17 0.12.04  
39 176 Alex Glæsel Dencon Foods Haderslev M 24 0.12.35 0.12.29  
40 92 Max Glæsel Dencon Foods Haderslev M 25 0.12.36 0.12.30  
41 116 Kristian Kjærgaard Bruun Rasmussen Kjeldsgård Ridecenter Haderslev M 26 0.12.42 0.12.42  
42 84 Hans Axel Beck Pamhule Jagt og Fiskeri Haderslev M 27 0.12.43 0.12.31  
43 5 Carlin Hansen D'Souza VUC Haderslev M 28 0.12.47 0.12.44  
44 1676 Line Karstens Brandt   Sjølund K 16 0.12.49 0.12.38  
45 126 Jonathan Nøbbe VUC Haderslev M 29 0.12.50 0.12.47  
46 1675 Casandra Beck Larsen   Sjølund K 17 0.12.51 0.12.41  
47 187 Helle Mikkelsen   Haderslev K 18 0.12.51 0.12.34  
48 72 Kathrine Bjørnsen   Vojens K 19 0.12.52 0.12.35  
49 73 Nikoline Bjørnsen   Vojens K 20 0.12.52 0.12.35  
50 1673 Emma Hjelm Karstens   Christiansfeld K 21 0.12.53 0.12.42  
51 7 Kaycee Hansen D'Souza VUC Haderslev K 22 0.12.54 0.12.54  
52 1658 Kamma Runebo Marie Nielsens Børnehave Haderslev K 23 0.12.54 0.12.53  
53 120 Emma Jensen   Rødekro K 24 0.12.59 0.12.47  
54 87 Nicklas Jensen Genner IF Rødekro M 30 0.13.00 0.12.50  
55 94 Ida Marie Nielsen Haderslev Idrætsforening Haderslev K 25 0.13.01 0.12.43  
56 1656 Kirstine K. Jensen   Haderslev K 26 0.13.05 0.13.04  
57 1680 Silje Merrild Nygaard   Haderslev K 27 0.13.08 0.13.07  
58 40 Leon Shaljani Marie Nielsens Børnehave   M 31 0.13.08 0.13.00  
59 138 Maria Hassing Kammer Lindab Ventilation A/S   K 28 0.13.13 0.13.02  
60 133 Hannah Thomsen Dream team Haderslev K 29 0.13.15 0.13.15  
61 1692 Rebekka Thomsen Marie Niel Børnehave Haderslev K 30 0.13.22 0.13.14  
62 81 Nicolai Jacobsen Marie Nielsens Børnehave   M 32 0.13.22 0.13.13  
63 79 Conrad Lind Marie Nielsens Børnehave   M 33 0.13.24 0.13.14  
64 1666 Anne Sofie Orton     K 31 0.13.27 0.13.10  
65 196 Josephine Nielsen   Haderslev K 32 0.13.29 0.13.25  
66 124 Tine Geertsen   Rødekro K 33 0.13.37 0.13.34  
67 141 Christina Jessen Lauftreff Nordschleswig Haderslev K 34 0.13.45 0.13.37  
68 200 Victor Kofod Nielsen   Haderslev M 34 0.13.45 0.13.37  
69 83 Astrid Marie Beck Pamhule Jagt og Fiskeri Haderslev K 35 0.13.50 0.13.37  
70 184 Ulla Von Wildenradt SOSklub   K 36 0.13.51 0.13.38  
71 171 Pernille Beck Pamhule Jagt og Fiskeri Haderslev K 37 0.13.53 0.13.40  
72 1705 frederikke nielsen   Haderslev K 38 0.14.11 0.14.08  
73 129 Anton Staub Provas   M 35 0.14.14 0.13.54  
74 131 Thea Mei Toftegaard Jørgensen Provas   K 39 0.14.22 0.14.02  
75 125 Alma Kronika Haderslev Handelsskole Haderslev K 40 0.14.37 0.14.31  
76 67 Luca Kohls Marie Nielsens Børnehave   M 36 0.14.42 0.14.40  
77 166 jimmi hansen hmif Haderslev M 37 0.14.49 0.14.46  
78 113 Dicte marie Hansen hmif Haderslev K 41 0.14.50 0.14.47  
79 167 Laila Boysen-Knop VUC Haderslev K 42 0.14.57 0.14.41  
80 53 Emil Boysen-Knop VUC Haderslev M 38 0.14.59 0.14.43  
81 107 Mathilde Fredsøe Rossen   Haderslev K 43 0.15.04 0.14.51  
82 98 Rikke Østerballe Jensen   Haderslev K 44 0.15.07 0.14.54  
83 1665 Jeppe Orton     M 39 0.15.11 0.14.53  
84 85 Kasper Thorndal   Haderslev M 40 0.15.13 0.15.06  
85 75 Silja Sophie Meilandt-Vinding   Haderslev K 45 0.15.15 0.15.01  
86 1688 Emil    Haderslev M 41 0.15.15 0.15.05  
87 18 Rasmus Thorndal Marie Nielsens Børnehave   M 42 0.15.19 0.15.07  
88 58 Nanne Lerche VUC Haderslev K 46 0.15.20 0.15.07  
89 177 Morten Thorndal   Haderslev M 43 0.15.20 0.15.05  
90 88 Tue Holm Skovby Haderslev Svømmeklub Haderslev M 44 0.15.22 0.15.16  
91 90 Erik Clausen   Haderslev M 45 0.15.24 0.15.20  
92 137 Sophia Balsgaard   Haderslev K 47 0.15.25 0.15.22  
93 110 Anne Byriel   Haderslev K 48 0.15.26 0.15.22  
94 143 Kasper Sohl VUC Haderslev M 46 0.15.33 0.15.32  
95 1685 Camilla Thystrup   Haderslev K 49 0.15.34 0.15.31  
96 195 Ida-Line Nielsen   Haderslev K 50 0.15.35 0.15.32  
97 65 Christian Ø. Hansen Marie Nielsens Børnehave   M 47 0.15.36 0.15.34  
98 1668 Karl Meier   Haderslev M 48 0.15.38 0.15.23  
99
111 Anne Frederiksen Lindab Ventilation A/S   K
51
0.15.39 0.15.22  
100 169 Tage Frederiksen Lindab Ventilation A/S   M 49 0.15.40 0.15.24  

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn
Pl. M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
437 Henning Frederiksen Haderslev Katedralskole Haderslev M
1
0.18.46 0.18.45 Hurtigste mand
2 571 Ronni Paris Haderslev TRI 2000 Haderslev M 2 0.20.03 0.20.03  
3 899 Peder Christian Mølbak Haderslev IF Sommersted M 3 0.21.06 0.21.06  
4 651 Lars Siig Nielsen   Kolding M 4 0.21.16 0.21.14  
5 691 Johnny Hansen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia M 5 0.21.29 0.21.29  
6 897 Sebastian Hartmann Brørup Løbeklub Brørup M 6 0.21.58 0.21.55  
7 321 Frederik Bach Pedersen HAT-Runners Vamdrup M 7 0.22.15 0.22.14  
8 271 Niclas Hansen   Fredericia M 8 0.22.17 0.22.17  
9 368 Peder Kirkegaard Jensen Haderslev Prod.skole Haderslev M 9 0.22.37 0.22.37  
10 884 Borgarhjørt Holm multiatleterne Ribe K 1 0.23.06 0.23.05 Hurtigste kvinde
11 317 Nicolai Maron Haderslev Svømmeklub Haderslev M 10 0.23.28 0.23.25  
12 212 Carsten Aarøe Høgelund Castello Team   M 11 0.23.52 0.23.50  
13 449 Henrik Hvalsøe Haderslev Prod.skole Haderslev M 12 0.23.53 0.23.46  
14 879 Martin Første Larsen   Århus C M 13 0.23.59 0.23.48  
15 862 Jesper Nielsen IFS Vojens M 14 0.24.16 0.23.55  
16 573 Claus Wiekhorst VUC Haderslev M 15 0.24.18 0.24.14  
17 282 Markus Beenfeldt VUC Haderslev M 16 0.24.28 0.24.25  
18 524 Johan Seistrup Haderslev svømmeklub Haderslev M 17 0.24.44 0.24.43  
19 646 Brian Wolter VUC Aabenraa M 18 0.24.48 0.24.42  
20 718 Dan Frederiksen   Haderslev M 19 0.24.48 0.24.44  
21 708 Viktor Schmidt SB Tømrer Kolding M 20 0.24.52 0.24.50  
22 553 Philip Schwab VUC Flensburg M 21 0.24.55 0.24.27  
23 623 Dennis Beenfeldt VUC Haderslev M 22 0.24.59 0.24.56  
24 845 Henning Appel Larsen Vojens løbeklub Vojens M 23 0.25.00 0.24.57  
25 444 Adrien Tramoni VUC Haderslev M 24 0.25.05 0.25.03  
26 302 Julie Oxenvad Haderslev Svømmeklub Haderslev K 2 0.25.06 0.25.05  
27 517 Jacob Hansen   Haderslev M 25 0.25.11 0.24.46  
28 480 Mikkel Ekberg Qvade Haderslev Prod.skole Haderslev M 26 0.25.18 0.25.11  
29 243 Anders Bisgaard Rødekro Tri & Motion / RIF Fodb. Rødekro M 27 0.25.20 0.25.19  
30 262 Mona Frederiksen   Haderslev K 3 0.25.21 0.25.18  
31 768 Leif Uldall Haderslev Politis Idrætsforenin. Haderslev M 28 0.25.21 0.25.15  
32 759 Peder Bisgaard Rødekro Tri & Motion / Nordea Rødekro M 29 0.25.24 0.25.23  
33 423 Morten Østergård Lauridsen Haderslev Katedralskole Haderslev M 30 0.25.34 0.25.25  
34 527 Nicole Collins   Haderlsev K 4 0.25.43 0.25.17  
35 872 Signe Petersen   Haderslev K 5 0.25.49 0.25.44  
36 664 Jan Studsgaard     M 31 0.25.58 0.25.52  
37 224 Lene Falk-Adamsen Haderslev IF Haderslev K 6 0.26.05 0.26.04  
38 407 Lars Trampedag Haderslev Handelsskole   M 32 0.26.11 0.26.08  
39 506 Sebastian Christiansen KPMG Haderslev M 33 0.26.15 0.25.59  
40 860 Marc List Jensen   Kruså M 34 0.26.18 0.26.10  
41 1469 Jacob Bollerslev Haderslev tri 2000   M 35 0.26.20 0.26.17  
42 295 Jonas Zeerow VUC Vojens M 36 0.26.22 0.26.14  
43 268 Villiam Studsgaard     M 37 0.26.25 0.26.20  
44 366 Jesper Poulsen Provas   M 38 0.26.26 0.26.17  
45 325 Emil Lilbæk Cenholt ØIF-løberne   M 39 0.26.30 0.26.26  
46 214 Kim Lilbæk Cenholt ØIF-løberne   M 40 0.26.34 0.26.30  
47 326 Christiane Duus-Holm Hoptrup Efterskole Haderslev K 7 0.26.36 0.26.08  
48 692 johnny siebers   Vojens M 41 0.26.37 0.26.29  
49 680 anne-mette guss Haderslev kommune Vojens K 8 0.26.38 0.26.31  
50 882 Kamilla Skare Opstrammeren Haderslev Haderslev K 9 0.26.43 0.26.41  
51 673 Per Bomberg HMIF Haderslev M 42 0.26.53 0.26.38  
52 591 Søren Callesen Jels Frivillige Brandværn Jels M 43 0.26.57 0.26.29  
53 457 Steffen Bay Greisen Haderslev Handelsskole   M 44 0.27.00 0.26.44  
54 843 Jens Wollesen TWB Bredsten M 45 0.27.10 0.27.05  
55 719 Per Byriel   Haderslev M 46 0.27.11 0.27.01  
56 869 Mads Aamand   Haderslev M 47 0.27.13 0.27.08  
57 269 Alexander Urup Colstrup   Haderslev M 48 0.27.14 0.27.09  
58 878 Toke Rimmer   Haderslev M 49 0.27.26 0.27.15  
59 568 Mark Bolten SB Tømrer Haderslev M 50 0.27.26 0.27.25  
60
354 Mathias Helding Wael Haderslev Katedralskole Haderslev M
51
0.27.30 0.26.49  
61 555 Anders Hansen SB Tømrer Haderslev M 52 0.27.32 0.27.26  
62 735 henrik lorentzen   haderslev M 53 0.27.33 0.27.28  
63 740 Allan H. Paulsen Lindab Ventilation A/S   M 54 0.27.36 0.27.24  
64 558 Martin Hangel SB Tømrer Haderslev M 55 0.27.39 0.27.35  
65 815 Stine Christensen SB Tømrer   K 10 0.27.41 0.27.38  
66 699 Lars Weidemann ØIF-Løberne   M 56 0.27.42 0.26.40  
67 521 Phillip Lykkeskov SB Tømrer Haderslev M 57 0.27.44 0.27.41  
68 459 Klaus Hilker Haderslev Handelsskole   M 58 0.27.45 0.27.41  
69 619 Hans Chr. Carstensen   Haderslev M 59 0.27.46 0.27.32  
70 693 Michael Simonsen   Haderslev M 60 0.27.46 0.27.42  
71 424 Pascal Brenner Haderslev Katedralskole Haderslev M 61 0.27.47 0.27.26  
72 896 Lars Greisen   Haderslev M 62 0.27.51 0.27.35  
73 626 Mikael Corydon   Haderslev M 63 0.27.58 0.27.53  
74 526 Jesper Gabelgaard VUC Haderslev M 64 0.28.03 0.27.08  
75 707 Tina Skøtt ØIF-Løberne   K 11 0.28.04 0.27.34  
76 694 Brian Stoltenborg VUC Haderslev M 65 0.28.11 0.28.07  
77 675 Marie Præstholm   Roskilde K 12 0.28.16 0.28.12  
78 578 Dan Jensen Lindab Ventilation A/S   M 66 0.28.28 0.28.15  
79 868 Anders S. Nielsen   Starup M 67 0.28.31 0.28.26  
80 286 Ida Frederiksen   Haderslev K 13 0.28.36 0.28.33  
81 674 Gunvor Christiansen   Haderslev K 14 0.28.43 0.28.39  
82 238 Daniel Jørgensen     M 68 0.28.51 0.28.51  
83 854 Victor Hans Haderslev IF Haderslev M 69 0.28.51 0.28.51  
84 259 Line Boysen Christensen VUC Haderslev K 15 0.28.52 0.28.47  
85 669 Hans-Henrik Dohrmann Skøtt VUC Haderslev M 70 0.28.53 0.28.32  
86 557 Henrik Nielsen SB Tømrer Haderslev M 71 0.28.54 0.28.49  
87 724 Michael Knop VUC Haderslev M 72 0.28.58 0.28.54  
88 323 Nikolaj Beck Aunsborg Lindab Ventilation A/S   M 73 0.29.02 0.28.41  
89 819 Jørn Øgaard Andersen Haderslev Katedralskole Haderslev M 74 0.29.04 0.28.55  
90 363 Asger Øien Vandsø Lindab Ventilation A/S   M 75 0.29.05 0.28.44  
91 636 Susanne Jensen Haderslev Kommune Kolding K 16 0.29.06 0.29.02  
92 1222 Gitte Jørgensen     K 17 0.29.11 0.29.09  
93 877 Jan Tonnesen Lindab Ventilation   M 76 0.29.11 0.28.58  
94 445 Emma Sønnichsen VUC Tønder K 18 0.29.16 0.28.46  
95 306 Andreas Frandsen Hoptrup Efterskole Haderslev M 77 0.29.16 0.28.57  
96 709 Michael Poulsen Provas   M 78 0.29.16 0.29.08  
97 258 Kristina Liv Fuglsig Jensen Haderslev TRI 2000 Haderslev K 19 0.29.17 0.29.11  
98 247 Sofie Høyer   Haderslev K 20 0.29.17 0.29.11  
99 496 Frank Christiansen Lindab Ventilation A/S   M 79 0.29.30 0.29.30  
100 881 Tine Dall   Haderslev K 21 0.29.31 0.29.17  

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn
Pl. M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
1240 Peter Bang   Fredericia M
1
0.36.25 0.36.24 Hurtigste mand
2 1033 Gustaf Frederiksen HIF Haderslev M 2 0.36.45 0.36.44  
3 1159 Henrik Aalling Saxo privatbank Lintrup M 3 0.36.59 0.36.59  
4 1119 Lars Lomholt Mizuno DK   M 4 0.38.00 0.37.59  
5 1351 Jan Aalling Brørup Løbeklub Brørup M 5 0.38.14 0.38.13  
6 1245 Brian Otto Haderslev Kommune Gråsten M 6 0.39.28 0.39.28  
7 1429 Søren Nissen Opstrammeren Haderslev M 7 0.39.47 0.39.45  
8 1464 Brian Schmidt-Hansen Aaig Aabenraa Aabenraa M 8 0.39.52 0.39.51  
9 1251 Michael Hartmann Brørup Løbeklub Brørup M 9 0.40.07 0.40.06  
10 1244 morten christiansen   Haderslev M 10 0.41.33 0.41.31  
11 1116 Danni Møller Lindab Ventilation A/S   M 11 0.41.55 0.41.49  
12 1356 Henrik Sanderbo     M 12 0.42.07 0.42.03  
13 1081 Glen Johansen Haderslev Svømmeklub Haderslev M 13 0.42.15 0.42.13  
14 1086 Andreas Risbjerg Haderslev Katedralskole Haderslev M 14 0.42.23 0.42.08  
15 1100 Alain Nsababera VUC Haderslev M 15 0.42.25 0.42.25  
16
1098 Ina Klindt     K
1
0.42.26 0.42.24 Hurtigste kvinde
17 1041 Rasmus Høffner Taps Christiansfeld M 16 0.42.36 0.42.36  
18 1169 Christian Ravn HAGI   M 17 0.42.38 0.42.36  
19 1271 Claus Clausen   Simmersted M 18 0.42.54 0.42.50  
20 1108 Torben Hansen Brørup Løbeklub Brørup M 19 0.43.13 0.43.11  
21 1231 Jørgen Orehøj Erichsen Erichsen.net Odder M 20 0.43.26 0.43.23  
22 668 Torben Jørgensen   Haderslev M 21 0.43.30 0.43.29  
23 1451 Niels Ole Nissen Ballum IF Skærbæk M 22 0.44.01 0.43.59  
24 1342 Jacob Ørkild Jensen Strategikonsulenterne   M 23 0.44.06 0.44.03  
25 1059 Jakob Kyrstein   Vojens M 24 0.44.10 0.43.55  
26 1465 Mathias Schaadt-Hansen Team Schaadt-Hansen Aabenraa M 25 0.44.12 0.44.11  
27 1111 Michael Bach   Esbjerg M 26 0.44.17 0.44.08  
28 1042 Anders Elian   Haderslev M 27 0.44.24 0.44.15  
29 1450 Henning Frederiksen Bolderslev løb og motion Bolderslev M 28 0.44.36 0.44.31  
30 1193 Christian Larsen     M 29 0.44.42 0.44.37  
31 1054 Nikolaj Hartung Opstrammeren Haderslev M 30 0.44.44 0.44.30  
32 1255 Randi Christiansen Opstrammeren Haderslev K 2 0.44.46 0.44.44  
33 1300 Michael Callesen Haderslev Tri 2000   M 31 0.44.52 0.44.45  
34 1063 Ryan Jørgensen Haderslev Katedralskole Haderslev M 32 0.45.20 0.45.15  
35 1272 Ole Krab Jels cykelsport Mølby M 33 0.45.33 0.45.28  
36 1052 Daniel F. Haraldson Haderslev Svømmeklub Haderslev M 34 0.46.04 0.46.03  
37 1446 Palle Petersen   Haderslev M 35 0.46.15 0.46.10  
38 1048 Lars Nyborg Pedersen Hoptrup Efterskole Haderslev M 36 0.46.21 0.45.55  
39 1445 Christian Stærk   Haderslev M 37 0.46.26 0.46.10  
40 1357 Kim Gottfriedsen Vojens løbeklub Vojens M 38 0.46.33 0.46.27  
41 1388 kurt larsen christiansfeld løbeklub Vamdrup