Siden er sidst opdateret 21. december 2017 - kl. 20:50

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Vesterskovløbet i Haderslev - torsdag d. 25. maj 2017 - kl. 9.35

"VUC Vesterskovløbet"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 9.35 fra adressen: Haderslev Idrætscenter, Stadionvej 5, 6100 Haderslev

- Vesterskovløbet tilbyder 3 løbedistancer samt børneløb.

- der er fortræning til løbet følgende tirsdage: 7/3 - 4/4 og 2/5 - der løbes kl. 18.00

- DAF opmåling - se rapport(10k) se DAF opmåling(09-03-12)

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(16-04-16) - i 2016 med ny rute

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (senest d. 22/5 kl. 15.59)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

DAF opmålt rute 21,1k

DAF opmålt rute 10k

5,7k og 5k walk

2,1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,1 km børneløb - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team Kategori Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1
96 Mads Kynde   M8-10 M 1 0.08.39 0.08.39 Hurtigste dreng
2 100 Anton Siig Nielsen   M8-10 M 2 0.08.40 0.08.39  
3 146 Mads Enemark   M8-10 M 3 0.08.54 0.08.53  
4 3 Noah Fehrs Lindab A/S M8-10 M 4 0.08.59 0.08.56  
5 77 Camilla Thystrup Haderslev Idræts Forening K8-10 K 1 0.09.11 0.09.09 Hurtigste pige
6 124 Dicte Kildemand Askov K8-10 K 2 0.09.21 0.09.20  
7 125 Conrad Lind   M8-10 M 5 0.09.22 0.09.19  
8 347 Silje Meins HTRI 2000 K8-10 K 3 0.09.23 0.09.22  
9 115 Kathrine Juul Bjørnsen   K8-10 K 4 0.09.43 0.09.42  
10 97 Asta Kynde   K8-10 K 5 0.09.44 0.09.43  
11 147 Mikkel Enemark   M0-7 M 6 0.09.55 0.09.54  
12 123 Markus Kramer   M8-10 M 7 0.10.02 0.09.55  
13 4 Benjamin Fehrs Lindab A/S M8-10 M 8 0.10.14 0.10.11  
14 117 Laura Høy Brandsborg Telenor K8-10 K 6 0.10.23 0.10.22  
15 114 Johanne Palmus Carl   K8-10 K 7 0.10.26 0.10.21  
16 116 Nikoline Juul Bjørnsen   K8-10 K 8 0.10.36 0.10.35  
17 126 Villas Lagoni Bock   M8-10 M 9 0.10.36 0.10.35  
18 135 Torbjørn Holm Lund High5Living M8-10 M 10 0.10.40 0.10.36  
19 40 Rigmor Lind   K0-7 K 9 0.11.05 0.11.02  
20 38 Magne Havn Olsen VUC Syd M0-7 M 11 0.11.09 0.11.05  
21 88 Gustav Dixen Haderslev Katedralskole M0-7 M 12 0.11.16 0.10.56  
22 134 Tobias Dixen Haderslev Katedralskole M8-10 M 13 0.11.18 0.11.15  
23 98 Johannes Due Jessen   M8-10 M 14 0.11.19 0.11.08  
24 107 Viktor Lagoni Bock Haderslev Idræts Forening M8-10 M 15 0.11.22 0.11.21  
25 31 Johannes Høy Brandsborg Telenor M0-7 M 16 0.11.23 0.11.17  
26 39 Johannes Fuchs-Møller VUC Syd M0-7 M 17 0.11.24 0.11.15  
27 160 Mie Dabelsteeen   K0-7 K 10 0.11.33 0.11.22  
28 120 Mille Olesen   K8-10 K 11 0.11.38 0.11.35  
29 118 Celine Rosenhøj MetteMums K8-10 K 12 0.11.45 0.11.31  
30 59 Jens Jepsen Børnehuset Suset M0-7 M 18 0.11.56 0.11.41  
31 95 Julie Jørgensen   K11-19 K 13 0.11.58 0.11.54  
32 119 Signe Grevsen AAIG Aabenraa K8-10 K 14 0.11.58 0.11.50  
33 112 Namarik Al Mohommad VUC Syd K8-10 K 15 0.12.04 0.12.02  
34 94 Marius Juhl   M8-10 M 19 0.12.06 0.12.04  
35 29 Lukas Frederiksen   M0-7 M 20 0.12.07 0.12.02  
36 200 Willas Jørgensen   M0-7 M 21 0.12.19 0.12.15  
37 78 Andreas Thystrup Haderslev Idræts Forening M0-7 M 22 0.12.22 0.12.20  
38 113 stine worm-nielsen   K8-10 K 16 0.12.24 0.12.22  
39 131 Sanne Hougaard Kramer   K30-39 K 17 0.12.34 0.12.29  
40 49 Laura Kramer   K0-7 K 18 0.12.35 0.12.29  
41 148 Laura Kock-Hansen   K0-7 K 19 0.12.37 0.12.35  
42 42 Astrid Palmus Carl   K0-7 K 20 0.12.38 0.12.32  
43 34 Frida Rasmussen ØIF M0-7 M 23 0.12.42 0.12.35  
44 26 Elliot Axelgaard Haderslev Idræts Forening M0-7 M 24 0.12.43 0.12.39  
45 145 Lea Jørgensen   K0-7 K 21 0.12.45 0.12.40  
46 150 Amalie Berndt Hansen   K0-7 K 22 0.12.45 0.12.44  
47 198 Kristine Hansen   K8-10 K 23 0.12.45 0.12.34  
48 86 Benedikte Vitved Moltrup IF K0-7 K 24 0.12.49 0.12.47  
49 165 Alberte Soos PUIZ Fitness K0-7 K 25 0.12.55 0.12.49  
50 87 Mikkel Josephsen Haderslev Katedralskole M0-7 M 25 0.13.05 0.13.03  
51
106 Tristan Frimodt   M8-10 M 26 0.13.13 0.13.09  
52 133 Benjamin Vitved Moltrup IF M8-10 M 27 0.13.13 0.13.09  
53 55 Benjamin Jørgensen Børnehuset Suset M0-7 M 28 0.13.15 0.13.12  
54 102 Kalle Bill Seifried   M8-10 M 29 0.13.20 0.13.07  
55 111 Lukas Lauritzen   M8-10 M 30 0.13.27 0.13.19  
56 127 Regitze Wagenblast   K8-10 K 26 0.13.39 0.13.35  
57 129 Hilal Yelok VUC Syd K11-19 K 27 0.13.39 0.13.37  
58 33 Naja Lagoni Bock Haderslev Idræts Forening K0-7 K 28 0.13.50 0.13.48  
59 89 Anton Samson Hansen Ingen M0-7 M 31 0.13.51 0.13.46  
60 132 Jan Bro Vernersen   M30-39 M 32 0.13.51 0.13.42  
61 90 Carmen Gronzarlez   K8-10 K 29 0.13.52 0.13.48  
62 41 Karl Bro Vernersen   M0-7 M 33 0.13.55 0.13.46  
63 128 Emilia Toft Jensen   K8-10 K 30 0.14.01 0.13.58  
64 35 Magnus Mandrup Kragh   M0-7 M 34 0.14.01 0.13.58  
65 79 Isabella Nicolaysen   K8-10 K 31 0.14.12 0.14.11  
66 155 Mikkel Didriksen   M11-19 M 35 0.14.13 0.14.08  
68 2 Laura Jakobsen Lindab A/S - K 32 0.14.14 0.14.13  
69 121 Tea Brommann   K8-10 K 33 0.14.14 0.14.02  
67 30 Laurits Thulesen   M0-7 M 36 0.14.14 0.14.01  
70 64 Jeppe Glindvad Didreksen Børnehuset Suset M8-10 M 37 0.14.16 0.14.10  
71 122 Kasper Hvingel   M8-10 M 38 0.14.16 0.14.09  
72 43 Johanne Fürst Worthmann Haderslev Idræts Forening K0-7 K 34 0.14.24 0.14.22  
73 44 Sophie Bjørn Paulsen   K0-7 K 35 0.14.41 0.14.41  
74 76 Ida Nørup Jensen   K0-7 K 36 0.14.42 0.14.41  
75 45 Arthur Birkebæk   M0-7 M 39 0.14.46 0.14.40  
76 8 Kristian Nissen Lindab A/S - M 40 0.14.54 0.14.41  
77 154 Laura Krarup Andersen   K0-7 K 37 0.14.55 0.14.29  
78 22 Casper Harcourt   M0-7 M 41 0.14.58 0.14.47  
79 91 Hjalte Grau   M8-10 M 42 0.14.59 0.14.48  
80 141 Lukas Holm   M0-7 M 43 0.15.00 0.14.47  
82 158 Mille Brodersen   K0-7 K 38 0.15.01 0.14.52  
81 151 Martin Andersen   M40-49 M 44 0.15.01 0.14.35  
83 157 Mathilde Brodersen   K0-7 K 39 0.15.03 0.14.52  
84 53 Merle Johanne Fredborg Børnehuset Suset K0-7 K 40 0.15.09 0.15.02  
85 52 Kamille Marie Fredborg Børnehuset Suset K0-7 K 41 0.15.09 0.15.03  
86 47 Ninna Elisabeth Laasholdt   K0-7 K 42 0.15.15 0.15.07  
87 24 Sigurd Fjeldsted   M0-7 M 45 0.15.19 0.15.08  
88 140 Carl Sørensen   M0-7 M 46 0.15.21 0.15.08  
89 7 Mika Nissen Lindab A/S - M 47 0.15.26 0.15.12  
90 57 Christian Bach Madsen Børnehuset Suset M0-7 M 48 0.15.29 0.15.18  
91 56 Sylvester Hass Asmussen Børnehuset Suset M0-7 M 49 0.15.29 0.15.24  
92 199 Mathilde Hansen   K0-7 K 43 0.15.39 0.15.28  
93 73 Christian Ohrt Børnehuset Suset M0-7 M 50 0.15.40 0.15.34  
94 1 Hjalte Johnsen Lindab A/S - M 51 0.15.43 0.15.41  
96 67 Nicoline Hoffmann Børnehuset Suset K0-7 K 44 0.15.44 0.15.37  
97 32 Liva Harcourt   K0-7 K 45 0.15.44 0.15.36  
95 68 Kasper Hoffmann Jørgensen Børnehuset Suset M0-7 M 52 0.15.44 0.15.37  
98 163 Wilma Nyholm   K0-7 K 46 0.15.48 0.15.37  
99 159 Mads Dabelsteen   M0-7 M 53 0.15.55 0.15.46  
100 21 Uffe Bill Seifried   M0-7 M 54 0.16.07 0.15.52  

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team Kategori Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 326 Henrik Aalling Honda Glejbjerg/ Brørup Løbeklu. M30-39 M 1 0.19.00 0.18.59 Hurtigste mand
2 348 Daniel Sommerkorn Haderslev TRI 2000 M30-39 M 2 0.20.09 0.20.07  
3 417 Oliver Maarup Jørgensen tri2000 M11-19 M 3 0.20.09 0.20.08  
4 350 Lasse Therkildsen HTRI 2000 M40-49 M 4 0.20.41 0.20.39  
5 414 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion K11-19 K 1 0.20.45 0.20.43 Hurtigste kvinde
6 466 Claus Skjold Qvist Christensen Øster Lindet Idrætsforening M20-29 M 5 0.20.56 0.20.54  
7 285 Peter Fürst Haderslev Idræts Forening M30-39 M 6 0.21.52 0.21.50  
8 583 Jonas Siig Nielsen   M11-19 M 7 0.21.58 0.21.56  
9 278 Christian Stamholt EUC Syd Motion M40-49 M 8 0.22.13 0.22.07  
10 581 Lars Siig Nielsen   M40-49 M 9 0.22.14 0.22.11  
11 324 Milan Axelgaard Haderslev Idræts Forening M11-19 M 10 0.22.27 0.22.25  
12 237 Andreas H. Nielsen   M20-29 M 11 0.22.42 0.22.39  
13 544 Lars Christian Nielsen   M40-49 M 12 0.22.50 0.22.45  
14 516 Victor Carson Haderslev Katedralskole M11-19 M 13 0.23.25 0.23.22  
15 519 Lucas Josephsen Haderslev Katedralskole M11-19 M 14 0.23.27 0.23.04  
16 284 Jeppe Fürst Worthmann Haderslev Idræts Forening M11-19 M 15 0.23.56 0.23.54  
17 591 Torben Damgaard   M40-49 M 16 0.24.22 0.24.19  
18 288 Camilla Urup Colstrup Haderslev Idræts Forening K11-19 K 2 0.24.26 0.24.25  
19 211 Rune Vad   M11-19 M 17 0.24.34 0.24.19  
20 279 Jens Plougmann Kristensen Flyvestation Skrydstrup M20-29 M 18 0.24.57 0.24.54  
21 512 Søren Steinholm Haderslev Katedralskole M11-19 M 19 0.24.58 0.24.51  
22 585 Mikkel Kynde   M30-39 M 20 0.25.05 0.25.00  
23 532 Kamilla Skare   K30-39 K 3 0.25.06 0.25.03  
24 457 Emil Lilb‘k Cenholt ØIF M20-29 M 21 0.25.08 0.25.03  
25 274 Lis Aalling Brørup Løbeklub K50-59 K 4 0.25.31 0.25.27  
26 515 Samuel Lund Jessen Haderslev Katedralskole M11-19 M 22 0.25.32 0.25.26  
27 436 Anette Holst Jespersen VUC Syd M30-39 M 23 0.25.39 0.25.37  
28 413 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M60-99 M 24 0.25.41 0.25.36  
29 323 Leslie Husband Haderslev TRI 2000 M50-59 M 25 0.26.01 0.25.52  
30 221 Marc Hurkmans   M50-59 M 26 0.26.07 0.25.59  
31 513 Adnan Numanovic Haderslev Katedralskole M11-19 M 27 0.26.14 0.26.07  
32 545 Thomas Debelsteen   M40-49 M 28 0.26.30 0.26.27  
33 524 Lasse Kjær Haderslev Katedralskole M11-19 M 29 0.26.35 0.26.18  
34 256 Frederik Søtang Stee Olsen   M20-29 M 30 0.26.39 0.26.36  
35 223 Helene Dall   K20-29 K 5 0.26.41 0.26.34  
36 300 Mads Bjørnsen Haderslev Kommune M40-49 M 31 0.26.45 0.26.40  
37 247 Torben Juhl Madsen   M40-49 M 32 0.26.46 0.26.41  
38 353 Lasse Jepsen IFS M11-19 M 33 0.26.52 0.26.49  
39 332 Jacob Petersen Hoptrup Efterskole M0-7 M 34 0.26.52 0.26.43  
40 593 Danni Arabu   M11-19 M 35 0.27.05 0.27.03  
41 478 Jesper Bartel   M40-49 M 36 0.27.06 0.26.57  
43 418 Lone Knudsen Hemmsen Vejen Løbemotion K60-99 K 6 0.27.13 0.27.10  
42 330 Lasse Krintel Hoptrup Efterskole M11-19 M 37 0.27.13 0.27.05  
44 220 Frank Dale TEAM Dyrvig/Damgaard/Dale M30-39 M 38 0.27.21 0.26.53  
45 1103 Søren Flebbe Haderslev kommune M40-49 M 39 0.27.23 0.27.11  
46 276 Kim Cenholt Eldorado M50-59 M 40 0.27.25 0.27.18  
47 339 Carsten Fabricius hpro M40-49 M 41 0.27.44 0.27.37  
48 385 Karoline Dall Jepsen Lindab A/S - K 7 0.27.58 0.27.54  
49 224 Thomas Knudsen   M30-39 M 42 0.28.02 0.27.56  
50 248 Silas Mathias Maier Madsen   M11-19 M 43 0.28.02 0.27.57  
51
325 Maisam Alizadeh Haderslev Idræts Forening M20-29 M 44 0.28.05 0.27.58  
52 384 Leif Jensen Lindab A/S - M 45 0.28.05 0.28.02  
53 438 Marc Tramoni VUC Syd M20-29 M 46 0.28.07 0.27.53  
54 506 Sofie Kragh Haderslev Katedralskole K20-29 K 8 0.28.22 0.28.14  
55 303 Kristoffer Birkelund Olsen Haderslev Kommune M11-19 M 47 0.28.30 0.28.15  
56 446 Tobias Havn Olsen VUC Syd M11-19 M 48 0.28.34 0.28.23  
57 587 Frederik Juhl   M11-19 M 49 0.28.39 0.28.22  
58 270 Nine Vig Nielsen AAIG Aabenraa K20-29 K 9 0.28.58 0.28.49  
59 429 Sille Thuy Dung Zielke Harving VUC Syd K11-19 K 10 0.29.01 0.28.52  
60 522 Philip Rossen Tønder Haderslev Katedralskole M20-29 M 50 0.29.17 0.29.10  
61 594 Minna Juhl   K11-19 K 11 0.29.22 0.29.15  
62 217 Silke Marie Schmidt   K20-29 K 12 0.29.27 0.28.48  
63 336 Lars Damkjær Hpro M50-59 M 51 0.29.28 0.29.16  
64 322 Vivian Letholm Haderslev Politis Idrætsforenin. K30-39 K 13 0.29.31 0.29.16  
65 231 Ditte Kisendal   K20-29 K 14 0.29.33 0.29.25  
66 465 Svend Neumann ØIF M30-39 M 52 0.29.41 0.29.18  
67 463 Martin Andersen ØIF M30-39 M 53 0.29.43 0.29.20  
68 214 Tove Johannsen   K30-39 K 15 0.29.44 0.29.36  
69 317 Mette Marenta Kunstmann Haderslev Kommune K20-29 K 16 0.30.02 0.29.56  
70 293 Annette Ahrenkiel Haderslev kommune K50-59 K 17 0.30.05 0.29.55  
71 206 Jonas Kulmbak   M11-19 M 54 0.30.06 0.30.05  
72 230 Emma Bro Vernersen   K11-19 K 18 0.30.08 0.29.54  
73 547 August Lund Jessen   M11-19 M 55 0.30.08 0.30.02  
74 527 Jonathan Lund Jessen Haderslev Katedralskole M20-29 M 56 0.30.09 0.30.02  
75 341 Lene Hansen Hpro K11-19 K 19 0.30.14 0.30.05  
76 393 Mette Clausen Lindab A/S - K 20 0.30.15 0.30.15  
77 535 Lukas Tjørnelund   M8-10 M 57 0.30.15 0.29.56  
78 531 Helle Pedersen   K40-49 K 21 0.30.16 0.30.01  
79 289 Heidi Colstrup Haderslev Idræts Forening K40-49 K 22 0.30.16 0.30.02  
80 537 Jeppe Sørensen   M11-19 M 58 0.30.17 0.29.57  
81 536 Else Birgitte Lydiksen   K40-49 K 23 0.30.21 0.30.02  
82 539 Peer Sørensen   M40-49 M 59 0.30.22 0.30.03  
83 538 Andreas Sørensen   M8-10 M 60 0.30.22 0.30.03  
84 275 Otto Nielsen Dupont M50-59 M 61 0.30.24 0.30.17  
85 295 Mette Lindeskov Olsen Haderslev Kommune K40-49 K 24 0.30.26 0.30.12  
86 203 Sandra Hammer Hannesbo   K20-29 K 25 0.30.30 0.30.22  
87 319 Brian Elgaard Larsen Haderslev Politis Idrætsforenin. M50-59 M 62 0.30.31 0.30.07  
88 470 John-Poul Ditlev Isak STU M20-29 M 63 0.30.37 0.30.09  
89 383 Hans Peter Lautrup Lindab A/S - M 64 0.30.38 0.30.18  
90 453 Anne Sofie Thorsen ØIF K20-29 K 26 0.30.39 0.30.32  
91 464 Mie Rathgen Christiansen ØIF K20-29 K 27 0.30.39 0.30.35  
92 458 Emma Thorsen ØIF K20-29 K 28 0.30.42 0.30.35  
93 265 Mia Schaumann   K20-29 K 29 0.30.43 0.30.39  
94 405 Anne Vibeke Gregersen Opstrammeren K50-59 K 30 0.30.58 0.30.46  
95 263 Christina Caitlin Horace   K20-29 K 31 0.30.59 0.30.37  
96 254 Tina Vad   K40-49 K 32 0.31.01 0.30.44  
97 592 Birgitte Raun   K40-49 K 33 0.31.05 0.30.55  
98 239 Kim Højer   M11-19 M 65 0.31.07 0.31.04  
99 595 Tanja Grau   K20-29 K 34 0.31.11 0.31.01  
100 334 Birgitte Skovdal Hoptrup Marstrup I.F. K40-49 K 35 0.31.12 0.30.52  

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team Kategori Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1
1101 Jens Hansen Carl Haderslev Idræts Forening M30-39 M 1 0.35.56 0.35.55 Hurtigste mand
2 1085 Jan Aalling Brørup Løbeklub M50-59 M 2 0.37.56 0.37.54  
3 1170 Jesper Jakobsen VUC Syd M30-39 M 3 0.38.31 0.38.29  
4 1080 Søren Kjergaard Alfa Laval Kolding M40-49 M 4 0.39.20 0.39.18  
5 1223 Gert Mølgaard   M50-59 M 5 0.39.29 0.39.27  
6 1078 Oscar Ebbesen AAIG-Aabenraa M11-19 M 6 0.39.41 0.39.38  
7 1129 Carsten Anker HTRI 2000 M40-49 M 7 0.40.56 0.40.52  
8 1047 Carsten Jepsen   M30-39 M 8 0.41.32 0.41.29  
9 1096 Alfred Sørensen EUC Syd Motion M40-49 M 9 0.41.36 0.41.32  
10 1209 Nicolaj Vinther Sørensen   M20-29 M 10 0.41.54 0.41.49  
11 1110 Erik Gjødrik-Baumgarten Haderslev Kommune M30-39 M 11 0.43.21 0.43.17  
12 1220 Michael M. Rudbeck   M20-29 M 12 0.43.21 0.43.19  
13 2059 Helle Borup Jehs Nissen Haderslev Kommune K40-49 K 1 0.43.34 0.43.31 Hurtigste kvinde
14 1035 Palle Petersen   M50-59 M 13 0.43.35 0.43.33  
15 1007 Mads Stage   M30-39 M 14 0.43.38 0.43.35  
16 1193 Esmael Palanijafi Haderslev Idræts Forening M20-29 M 15 0.43.39 0.43.35  
17 1230 Christian Métais   M40-49 M 16 0.43.40 0.43.37  
18 1198 Borgarhjørt Holm High5Living K50-59 K 2 0.43.49 0.43.47  
19 1102 Jens Jørgen Kjeldsen Haderslev Idræts Forening M50-59 M 17 0.43.56 0.43.54  
20 1168 Joe Hansen VUC Syd M30-39 M 18 0.44.10 0.44.08  
21 1119 Michael Jørgensen Haderslev Politi Idrætsforening M30-39 M 19 0.44.23 0.44.10  
22 1216 Allan Emiliussen   M50-59 M 20 0.44.24 0.44.18  
23 1036 Martin Johansen   M0-7 M 21 0.44.27 0.44.24  
24 1125 Henning Raeder hpro M40-49 M 22 0.44.50 0.44.47  
25 1131 Stefan Fugl Hansen HTRI 2000 M30-39 M 23 0.44.55 0.44.47  
26 1139 Michael Callesen Opstrammeren M50-59 M 24 0.45.18 0.45.13  
27 1020 Henrik Andersen   M40-49 M 25 0.45.33 0.45.29  
28 1054 Lone Nicolaisen AaIG Aabenraa K40-49 K 3 0.45.40 0.45.37  
29 1231 Kenneth Faaborg HIF M40-49 M 26 0.45.54 0.45.43  
30 1163 Kasper Ahrenkiel Thyssen VUC Syd M20-29 M 27 0.45.55 0.45.51  
31 1138 Birgitte Høyer Opstrammeren K40-49 K 4 0.46.02 0.45.56  
32 1143 Margit Kjær Opstrammeren K40-49 K 5 0.46.02 0.45.59  
33 1017 Lars Thomsen   M40-49 M 28 0.46.13 0.46.08  
34 1041 Daniel Noes Sørensen   M20-29 M 29 0.46.16 0.46.12  
35 1203 Lukas Møller   M11-19 M 30 0.46.19 0.46.10  
36 1045 Jesper Olesen   M20-29 M 31 0.46.20 0.46.18  
37 1113 Claus Brandenhoff Haderslev løbeclub M50-59 M 32 0.46.38 0.46.31  
38 367 Kim Nielsen Lindab A/S - M 33 0.46.38 0.46.35  
39 1183 Lone Rathgen Haderslev IF K30-39 K 6 0.46.40 0.46.38  
40 1120 Michael Raffnsøe Møller Haderslev TRI 2000 M40-49 M 34 0.46.47 0.46.43  
41 1225 Henning Andersen