Siden er sidst opdateret 07. december 2020 - kl. 18:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Juleløbet Skamling - søndag d. 8. december 2019 - kl. 9.30

"Juleløbet Skamling - et anderledes juleeventyr"

Juleløbet Skamling

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

Instagram

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 9.30 fra adressen: Design- & Idrætsefterskolen Skamling, Gl Skamlingvej 1, 6093 Sjølund

- der løbes på en 10,55k trail rute, der bl.a. går over Skamlingsbanken.

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (onlinetilmelding senest d. 7/12 kl. 17)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Afvikles som rundeløb (10,55k)

- med jule depoter

21,1k trail

10,55k trail
6,5k trail - 2k

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1
320 Mads Outzen Dransfeldt   0.06.35 0.06.36 Hurtigste dreng
2 231 Milas Aalling Dinesen Dover/Lintrup 0.06.37 0.06.38  
3 384 Bjørk Adamsen Kolding KFUM atletik & motion 0.06.47 0.06.48  
4 390 Cecilie Højbjerg-Sørensen Esbjerg Atletik og Motion 0.06.56 0.06.57 Hurtigste pige
5 232 Salix Aalling Dinesen   0.07.06 0.07.08  
6 421 Merle Rahbek Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.17.22 0.17.25  
7 398 Julie Petersen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.17.23 0.17.25  
8 420 Mejse Rahbek Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.18.09 0.18.12  
9 419 Trine Theisen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.18.11 0.18.14  
10 407 Katrine Bech Karlsson Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.19.18 0.19.21  
11 408 Nanna Bech Karlsson Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.19.18 0.19.21  
12 127 Malte Jepsen Fallesen   0.19.41 0.19.53  
13 128 Jan Nøjsen   0.19.42 0.19.54  
14 415 Lasse Kjer Andresen   0.19.57 0.20.07  
15 255 Sanne Rousau Idrætsbørnehaven 0.20.47 0.20.52  
16 254 Merle Rousau Idrætsbørnehaven 0.20.48 0.20.53  
17 414 Sofia Kjer Andresen   0.21.04 0.21.14  
18 416 Tanja Kjer   0.21.06 0.21.16  
19 319 Asger Outzen Dransfeldt   0.22.10 0.22.12  
20 321 Randi Outzen Dransfeldt   0.22.12 0.22.14  
21 165 Pernille Lindbo Thielsen Idrætsbørnehaven 0.22.38 0.22.42  
22 166 Morten Lægsgaard Idrætsbørnehaven 0.22.38 0.22.42  
23 30 Merete Normann-Nielsen Nyborg Trail Runners 0.22.43 0.22.52  
24 29 Helena Normann-Nielsen Nyborg Trail Runners 0.22.42 0.22.52  
25 41 Mikkel Lager   0.22.35 0.22.54  
26 264 Isabel Huus Brødbæk Idrætsbørnehaven 0.22.48 0.22.55  
27 265 Kenneth Huus Idrætsbørnehaven 0.22.49 0.22.56  
28 206 Nora Adler Stoklund   0.23.03 0.23.09  
29 207 Simone Adler   0.23.05 0.23.10  
30 400 Simone Salling Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.24.57 0.25.01  
31 401 Mikkel Salling Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.24.58 0.25.02  
32 399 Pernille Salling Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.25.00 0.25.03  
33 188 Oliver Boisen   0.25.13 0.25.18  
34 187 Christoffer Boisen Idrætsbørnehaven 0.25.14 0.25.19  
35 189 Claus Boisen Idrætsbørnehaven 0.25.15 0.25.19  
36 164 Ella Lindbo Lægsgaard Idrætsbørnehaven 0.25.43 0.25.47  
37 167 Karla Lindbo Lægsgaard Idrætsbørnehaven 0.25.43 0.25.48  
38 223 Dorte Lange Idrætsbørnehaven/Bodyzen 0.25.58 0.26.02  
39 11 Sebastian Nissen Bodyzen/Sdr. Bjert Skole 0.25.59 0.26.02  
40 328 Signe Aagaard Klode Bodyzen 0.26.06 0.26.14  
41 326 Frida Aagaard Klode Bodyzen 0.26.14 0.26.22  
42 327 Susanne Aagaard Klode Bodyzen 0.26.14 0.26.23  
43 323 Sofie Damgaard-Hansen Bodyzen 0.26.15 0.26.24  
44 224 Hanne Juel Rasmussen Sdr. Bjert Skole/Bodyzen 0.26.23 0.26.27  
45 12 Stine Nissen Bodyzen/Idrætsbørnehaven 0.26.23 0.26.28  
46 378 Valdemar Kienitz   0.26.13 0.26.34  
47 199 Kristina Teilmann   0.27.03 0.27.13  
48 198 Trisha Teilmann   0.27.04 0.27.15  
49 119 Charlotte Løvholt Burke   0.27.59 0.28.07  
50 90 Victoria Burke   0.27.59 0.28.08  
51
263 Esben Huus Brødbæk Idrætsbørnehaven 0.28.32 0.28.41  
52 276 Claus Larsen Ribe Motion 0.28.37 0.28.57  
53 277 Andereas Larsen   0.28.41 0.28.58  
54 278 Simone K. Pedersen   0.28.44 0.28.59  
55 126 Luna Jepsen fallesen   0.28.47 0.29.06  
56 129 Kirsten Fallesen   0.28.51 0.29.06  
57 91 Myles Burke   0.29.07 0.29.15  
58 88 Leon Burke Nissejæger 0.29.07 0.29.16  
59 221 Stefan Fahlgreen Kristensen 3P Logistics 0.30.09 0.30.38  
60 222 Heidi Fahlgreen Kristensen 3P Logistics 0.30.13 0.30.41  
61 297 Sara Ege   0.30.41 0.30.58  
62 238 Birgitte Ege   0.30.42 0.30.58  
63 365 Ella Anderson   0.31.40 0.31.57  
64 194 Frederik Faudel   0.32.02 0.32.08  
65 193 Mikkel Faudel   0.32.06 0.32.12  
66 195 Kathrine Faudel   0.32.06 0.32.12  
67 364 Naja Anderson   0.32.13 0.32.31  
68 163 Maja Juhl Fam. Juhl 0.35.14 0.35.26  
69 157 Knud Erik Juhl Fam. Juhl 0.35.20 0.35.33  
70 162 Viktor Juhl Fam. Juhl 0.35.21 0.35.34  
71 160 Maria Juhl Fam. Juhl 0.35.22 0.35.35  
72 161 Oskar Juhl Fam. Juhl 0.35.23 0.35.35  
73 158 Anne Marie Juhl Fam. Juhl 0.35.25 0.35.37  
74 159 Caroline Juhl Fam. Juhl 0.35.28 0.35.39  
75 180 Kirsten Kongsted   0.35.46 0.36.05  
76 179 Marius Balle   0.35.49 0.36.07  
77 178 Iben Balle   0.35.50 0.36.07  
78 181 Lauritz Mathiessen   0.35.52 0.36.08  
79 417 Birthe Theisen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.36.38 0.37.10  
80 418 Niels Christian Theisen   0.36.44 0.37.15  
81 298 Ane Hansen 2017 0.38.33 0.38.42  
82 299 Marie Tarp Hansen 2017 0.38.34 0.38.42  
83 300 Katrine Tarp Hansen 2017 0.38.34 0.38.42  
84 301 Henrik Hansen Formand Yngre Læger i Region Sy. 0.38.34 0.38.43  
85 227 Søren Kjær   0.38.29 0.38.43  
86 228 Rigmor Vogt Johnson   0.38.32 0.38.45  
87 225 Theodor Johnson   0.38.29 0.38.46  
88 226 Ida Johnson   0.38.33 0.38.48  
89 43 Fie Hyllestad   0.39.06 0.39.39  
90 38 Karina Lager   0.39.05 0.39.39  
91 42 Lærke Lager   0.39.12 0.39.41  
92 46 Louise Schmidt   0.39.26 0.39.55  
93 40 Jan Nielsen   0.39.00 0.39.59  
94 39 Gitte Nielsen   0.39.28 0.40.03  
95 58 Thomas Kirk   0.44.08 0.44.34  
96 56 Gry Kirk   0.44.08 0.44.35  
97 60 Allan Christiansen   0.44.17 0.44.40  
98 363 Flemming Jørgensen   0.44.17 0.44.42  
99 55 Aksel Kirk   0.44.18 0.44.43  
100 25 Hugo Ehlerth Jørgensen   0.44.19 0.44.44  
101 294 Ida Scott Bjerre   0.47.10 0.47.25  
102 293 Line Scott Bjerre   0.47.13 0.47.29  
103 295 Mads Scott Bjerre   0.47.04 0.47.30  
104 292 Anna Scott Bjerre   0.47.09 0.47.37  
105 283 Claus Lund   0.47.06 0.47.37  
106 285 Hugo Nørgård-Lund   0.47.19 0.47.37  
107 282 Lærke Pallesen   0.47.50 0.48.08  
108 284 Lili Nørgård-Lund   0.47.52 0.48.12  

 

tilbage til toppen

Resultater 6,5 km trail - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1
146 Rasmus Brian Nielsen CFC spinderiet vejle 0.29.23 0.29.24 Hurtigste mand
2 394 Lasse Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.30.31 0.30.32  
3 78 Jonas Larsen   0.33.24 0.33.32  
4 104 Søren Petersen Nissejæger 0.34.30 0.34.32  
5 341 leszek szczuka CROSSELITE 0.34.28 0.34.36  
6 385 Gry Adamsen Kolding KFUM atletik og motion 0.34.37 0.34.39 Hurtigste kvinde
7 413 Jane Morthorst Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.35.40 0.35.49  
8 3 Brian "Beast" Jønsson OCR Beast Family 0.35.54 0.35.56  
9 380 Kenny Radik   0.36.08 0.36.13  
10 324 Jacob Damgaard-Hansen Bodyzen 0.36.39 0.36.42  
11 325 Henrik Damgaard-Hansen Bodyzen 0.36.40 0.36.43  
12 329 Peter Aagaard Klode Bodyzen 0.36.41 0.36.44  
13 305 Linda Nielsen   0.36.41 0.36.47  
14 412 Jens Johansen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.36.56 0.37.06  
15 309 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub 0.38.19 0.38.26  
16 245 Mads Ravn   0.38.31 0.38.38  
17 147 Mads Denning   0.38.33 0.38.40  
18 379 Tine Uldall Team Meins RUNning 0.38.42 0.38.48  
19 201 Anton Hulgaard   0.38.46 0.38.53  
20 386 Flemming Adamsen   0.38.52 0.38.57  
21 65 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 0.39.06 0.39.12  
22 367 Kristian Magnussen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.39.43 0.40.06  
23 156 Morten Juhl Fam. Juhl 0.39.58 0.40.10  
24 74 August Christiansen   0.40.23 0.40.31  
25 204 Martin Hulgaard Kolding motion 0.40.24 0.40.32  
26 236 Hans Boysen   0.40.50 0.40.54  
27 63 Kristina Christensen   0.41.08 0.41.13  
28 176 Cathrine Brandt Tine S.by 0.41.46 0.41.49  
29 290 Conni Einfeldt Foodcoach 0.42.14 0.42.23  
30 381 Lene Radik   0.42.18 0.42.24  
31 289 niels harbo Foodcoach 0.42.17 0.42.27  
32 154 Christian Juhl Fam. Juhl 0.42.18 0.42.30  
33 333 Emil Bech Poulsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.42.18 0.42.44  
34 142 Mads Klausen   0.42.58 0.43.23  
35 143 Andreas Okholm   0.42.57 0.43.23  
36 310 Hans Jørgen Christensen Brørup Løbeklub 0.43.38 0.43.45  
37 268 Lisbeth Stigkær SIF 0.45.09 0.45.19  
38 2 Aja Christensen - 0.45.22 0.45.25  
39 1 Liv Christensen - 0.45.23 0.45.26  
40 345 Mathias Gram Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.39.15 0.45.34  
41 141 Marie Okholm   0.45.40 0.46.07  
42 144 Ellen Marie Okholm   0.45.42 0.46.08  
43 360 Mie Mogensen   0.46.06 0.46.12  
44 121 Clara Giørtz -Carlsen Bakkeskolen 0.46.14 0.46.27  
45 122 Merete Giørtz-Carlsen Kolding ridefysioterapi 0.46.14 0.46.27  
46 311 Benjamin Grubbe Grubbe landbrug 0.46.39 0.46.55  
47 155 Thomas Juhl Fam. Juhl 0.46.47 0.46.58  
48 269 Sonja Christensen Outdoor fitness Vamdrup 0.47.03 0.47.13  
49 393 Marlene Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.47.18 0.47.21  
50 202 Frida Hulgaard Kolding motion 0.47.16 0.47.25  
51
203 Ditte Hulgaard   0.47.18 0.47.27  
52 73 Trine Villumsen   0.47.23 0.47.32  
53 331 Tobias Hansen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.47.19 0.47.38  
54 102 Sarah Knudsen   0.47.27 0.47.45  
55 103 Morten Knudsen DMC 0.47.27 0.47.46  
56 267 Simon Nielsen Lowenco A/S 0.47.39 0.47.53  
57 125 Jeanette Orholt   0.47.28 0.47.55  
58 124 Johnny Würtz Steffensen   0.47.32 0.47.58  
59 351 Silje Dam Fogth Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.47.33 0.48.01  
60 347 Marcus Jensen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.47.33 0.48.02  
61 84 Lotte Vinther Andersen Kolding Orienterings Klub, KOK 0.48.11 0.48.17  
62 192 Michael Witt-Nielsen Michael Witt-Nielsen 0.48.47 0.49.04  
63 153 Lilian Juhl Fam. Juhl/Kolding motion 0.49.21 0.49.33  
64 18 Ursula Madsen TIF Triathlon 0.49.12 0.49.41  
65 116 Peter Nissen Bodyzen 0.49.39 0.49.52  
66 59 Karin Langballe Christiansen   0.49.39 0.50.00  
67 358 Britt Andetson   0.50.08 0.50.14  
68 54 Simon Balle   0.50.24 0.50.46  
69 53 Elisabeth Kongsted   0.50.24 0.50.46  
70 396 Tenna Vestergaard Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.50.37 0.50.50  
71 397 Karsten Jepsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.50.37 0.50.50  
72 79 Stine Darling   0.50.37 0.51.00  
73 80 Jakob Rousing   0.50.37 0.51.00  
74 81 Charlotte ilone Olsen Kolding motion klub 0.50.58 0.51.05  
75 251 Lene Freiesleben Hansen Kolding Motion 0.50.58 0.51.05  
76 77 Susanne Larsen Ribe Motion 0.51.12 0.51.35  
77 312 Frederik Grubbe Grubbe landbrug 0.51.20 0.51.36  
78 274 Ulrik Hansen   0.51.49 0.52.09  
79 210 Kaj S Jensen   0.51.54 0.52.12  
80 120 Helle Andersen   0.52.01 0.52.14  
81 209 Carsten Kongsted Gregersen   0.51.58 0.52.16  
82 218 Tine Riis Rasmussen 3P Logistics 0.51.53 0.52.18  
83 217 Christian Riis-Rasmussen 3P Logistics 0.51.55 0.52.21  
84 337 Ida Friis Falkenberg Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.52.43 0.53.10  
85 257 Andreas Bonde Madsen   0.52.57 0.53.13  
86 256 Jeppe Michelsen   0.53.03 0.53.19  
87 266 Ella Lisberg Larsen   0.53.06 0.53.23  
88 83 Marit Petersen   0.53.07 0.53.24  
89 409 Oliver Poulsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.54.06 0.54.16  
90 339 Cecilie Finne Jakobsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.53.55 0.54.18  
91 316 Hjalte Schütt   0.53.59 0.54.18  
92 315 Trine Schütt   0.54.08 0.54.29  
93 317 Viktor Schütt   0.54.10 0.54.30  
94 314 Allan Schütt   0.54.11 0.54.32  
95 145 Valdemar klausen   0.55.18 0.55.40  
96 140 Lena Johansen   0.55.18 0.55.42  
97 139 Jette Klausen   0.55.19 0.55.42  
98 89 Anny Ullerup Kolding Motion 0.58.09 0.58.20  
99 362 Luka Anderson   0.58.18 0.58.23  
100 411 Bjørk Feijen Beck Jensen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.58.56 0.59.12  
101
410 Monique Feijen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.58.56 0.59.12  
102 403 Ella-Mai Ruiter Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.00.48 1.01.03  
103 402 Kor Ruiter Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.00.47 1.01.03  
104 191 Trine Boisen Idrætsbørnehaven 1.01.06 1.01.10  
105 190 Filippa Boisen   1.01.06 1.01.10  
106 23 Carl Ehlerth Jørgensen   1.02.06 1.02.13  
107 57 Jeanette Langballe Kirk   1.01.54 1.02.15  
108 279 Frank Gregersen   1.02.08 1.02.18  
109 303 Alberte Warming Bakkeskolen 6A 1.05.23 1.05.54  
110 302 Nanna Viborg Friis Bakkeskolen 6A 1.05.26 1.05.55  
111 361 Mona Langballe Jørgensen   1.07.24 1.07.29  
112 340 Anne Rose Burkal Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.10.18 1.10.41  
113 342 Cathrine Møller Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.10.19 1.10.42  
114 24 Mads Ehlerth Jørgensen   1.11.38 1.11.43  
115 383 Kaeli Schütz   1.11.53 1.12.21  
116 336 Cecilie List Nissen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.11.52 1.12.21  
117 356 Stine Them Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.11.53 1.12.21  
118 219 Martin Rodam 3P Logistics 1.14.37 1.15.04  
119 220 Sophie Carey 3P Logistics 1.14.37 1.15.04  
120 273 Heidi Hansen   1.15.49 1.16.10  
121 275 Karoline Hansen   1.15.51 1.16.11  
122 359 Jan Jørgensen   1.16.08 1.16.35  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km trail - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1
425 Jesper meins team meins running 0.41.00 0.41.02 Hurtigste mand
2 230 Henrik Aalling Brørup Løbeklub/Honda Glejbjerg 0.41.14 0.41.15  
3 330 Frederik Dahlmann Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.38.51 0.45.28  
4 322 Nicolai Schjøtt Team Meins Running 0.45.26 0.45.28  
5 110 Gustav Vinther Østermark Jensen Kolding Orienterings Klub, KOK 0.45.28 0.45.30  
6 196 Jens Ravn Puls 6091 0.48.37 0.48.39  
7 172 Erik Lorenzen   0.49.02 0.49.05  
8 423 Frederik Gohr Kallesøe Bodyzen 0.52.10 0.52.13  
9 240 Nanna Winbladh Kolding Klatreklub 0.52.36 0.52.41 Hurtigste kvinde
10 239 Jens Winbladh Kolding Klatreklub 0.52.36 0.52.41  
11 406 Morten Rabjerg Design- & Idrætsefterskolen Ska. 0.53.14 0.53.21  
12 135 Jørn Carstensen   0.53.32 0.53.36  
13 260 Nils Henrik Stene   0.54.08 0.54.15  
14 19 Thomas Rasmussen Tørring IF Triathlon 0.54.34 0.54.36  
15 382 Allan Klausen   0.54.37 0.54.42  
16 395 Rasmus Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.54.42 0.54.46  
17 85 kent Østermark Jensen Kolding Orienterings Klub, KOK 0.55.46 0.55.50  
18 229 Anders Boysen   0.55.37 0.55.53  
19 237 Lars Pedersen Kolding Klatreklub 0.56.29 0.56.35  
20 132 Allan Heinsvig Nissejæger 0.56.54 0.56.58  
21 168 Daniel Hansen   0.58.01 0.58.04  
22 426 finn Bryay christensen ktrik 0.58.18 0.58.22  
23 250 Michelle Vorre Nielsen   0.59.18 0.59.23  
24 391 Lotte Højbjerg Esbjerg Atletik og Motion 0.59.24 0.59.27  
25 427 Christian Lundhede   0.59.49 0.59.53  
26 252 Sarah Nicolaisen   1.00.00 1.00.22  
27 14 Kent Skovfoged Hansen   1.00.14 1.00.23  
28 389 Tommy Kudsk Team Meins RUNning 1.00.49 1.00.54  
29 123 Jens Ludvig Team VHS 1.01.30 1.01.33  
30 95 Steen Sig Andersen KOK 1.01.31 1.01.37  
31 8 Esge Homilius   1.02.14 1.02.22  
32 370 Emil Larsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.02.10 1.02.23  
33 26 Anne Signora Toft   1.02.28 1.02.35  
34 27 Jacob Ehlerth Jørgensen   1.02.38 1.02.45  
35 296 Anders Ege   1.02.55 1.03.02  
36 259 Nanna Staugaard Jørgensen   1.03.13 1.03.22  
37 138 Tom Larsen Kolding Motion 1.03.17 1.03.24  
38 173 Henrik Thomassen   1.03.23 1.03.39  
39 422 Steen Jørgensen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.03.28 1.03.40  
40 47 Mads Hyllestad   1.04.01 1.04.18  
41 243 Stine Svanholm Kolding Klatreklub 1.04.51 1.04.57  
42 308 Stig Grønvold Finn Thomsen Trail Running 1.04.44 1.04.59  
43 313 Claus Hansen   1.05.01 1.05.22  
44 171 Lone V. Nielsen Runners DK Vejle 1.05.31 1.05.42  
45 76 Jan Larsen   1.05.39 1.05.43  
46 112 Jesper Poulsen KOK 1.05.42 1.05.53  
47 200 Pernille Kudsk Nisseambassadør 1.05.42 1.06.02  
48 51 Lykke Kristensen   1.06.08 1.06.25  
49 371 Sif Bay Andersen Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.06.28 1.06.42  
50 429 Claus Pedersen   1.07.06 1.07.17  
51
271 Kasper Mikaelsen   1.07.45 1.07.53  
52 404 Oskar Ruiter Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.08.28 1.08.33  
53 66 Jan Hauschildt Bodyzen/Finn Vesterholm 1.08.21 1.08.39  
54 182 Jann Pedersen   1.08.30 1.08.53  
55 405 Bertram Rabjerg Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.09.03 1.09.08  
56 45 Tanja Odder   1.09.10 1.09.28  
57 44 Michael Lager   1.09.10 1.09.29  
58 137 Maaike Wyzykowski Vojens løbeklub 1.09.14 1.09.29  
59 262 Jørgen Pedersen Renner 1.09.16 1.09.33  
60 10 Torben Rask Petersen Kolding Kajakklub 1.09.39 1.09.52  
61 15 Ninna Saurto Hald   1.10.15 1.10.25  
62 48 Mette Mose   1.10.21 1.10.31  
63 428 Lulu Hjarnø   1.11.24 1.11.34  
64 373 Andreas Krüger Design- & Idrætsefterskolen Ska. 1.11.22 1.11.36  
65 136 Jimmi Wyzykowski   1.11.27 1.11.43  
66 261 Johan Pedersen Renner 1.11.28 1.11.44  
67 253 Lars Nicolaisen   1.11.54 1.12.16  
68 9 Jonna Tveskov   1.12.54 1.13.03  
69 151 Martin Vagner Hansen Kolding Motion 1.13.53 1.14.04  
70 111 Rainer Lange Kolding Motion 1.13.49 1.14.04  
71 52 Ann-Sofie Buch   1.14.20 1.14.28  
72 32 Majbrit Rasmussen   1.14.25 1.14.29  
73 33 Steen Drue   1.14.26 1.14.39  
74 100 Charlotte Grau Aldi 1.14.20 1.14.40  
75 35 Malene Henriette Eriksen   1.15.43 1.15.49  
76 34 Søs Hansen   1.15.58 1.16.04  
77 183 Charlotte Mathiesen Kolding Motion 1.16.05 1.16.17  
78 216 Anette W. Tiettje 3P Logistics 1.16.12 1.16.37  
79 21 Jane Lundbæk   1.17.24 1.17.36  
80 131 Birgitte Korsgaard   1.18.26 1.18.46  
81 287 Christina North Larsen Kolding Motion 1.18.48 1.18.59  
82 288 Flemming North Larsen Kolding Motion 1.18.49 1.18.59  
83 258 Brian Nielsen Hjarup Trailrunners 1.18.52 1.19.11  
84 244 Nina Rotne FiT-trailrun 1.18.53 1.19.11  
85 107 Lone Moestrup   1.18.51 1.19.11  
86 108 Maybritt Hedensted Hjarup Trailrunners 1.18.53 1.19.11  
87 215 Kirstine Svenningsen 3P Logistics 1.19.06 1.19.30  
88 28 Zoya Hejselbæk Kolding Kajakklub 1.19.40 1.19.53  
89 37 Niels Johansson   1.22.06 1.22.26  
90 50 Mads Olesen   1.23.22 1.23.39  
91 49 Iben J. Brinch Olesen   1.23.23 1.23.40  
92 36 Tine Helen Schlaikjer   1.26.02 1.26.22  
93 6 Tobias Spanglev Larsen Dansk Halvmarathon 1.29.01 1.29.16  
94 5 Gitte Spanglev Eriksen Vejle IF Triathlon 1.29.02 1.29.17  
95 114 Heidi Hansen   1.33.45 1.34.08  
96 115 Lene Johanning   1.33.46 1.34.08  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km trail - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1 392 Ole Sørensen Esbjerg Atletik og Motion 1.29.17 1.29.19 Hurtigste mand
2 304 Jannick Kjersgaard Esbjerg Atletik og Motion 1.36.18 1.36.21  
3 113 Brian Søeberg IFS 1.38.59 1.39.02  
4 286 Mikael Petersen kolding 1.41.21 1.41.25  
5 234 Peter D. Frandsen Kolding Orienterings Klub - Nig. 1.45.30 1.45.34  
6 197 Peter Schousboe NBSIF 1.45.47 1.45.51  
7 96 Jonas Jørgensen Aldi 1.46.31 1.46.37  
8 177 Mariusz Wnuczek   1.47.34 1.47.37  
9 174 Anders Jæger   1.49.43 1.49.50  
10 169 Peter Bonnichsen Løgumkloster Løbemotion 1.51.21 1.51.27  
11 170 Godtfred Degn Jesper Meins running 1.51.21 1.51.28  
12 67 Lars Viborg Friis Sct. Michael Skole 1.52.02 1.52.10