Siden er sidst opdateret 07. december 2020 - kl. 18:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Juleløbet Skamling - søndag d. 9. december 2018 - kl. 9.30

"Juleløbet Skamling - et anderledes juleeventyr"

Juleløbet Skamling

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

Instagram

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 9.30 fra adressen: Design- & Idrætsefterskolen Skamling, Gl Skamlingvej 1, 6093 Sjølund

- der løbes på en 10,55k trail rute, der bl.a. går over Skamlingsbanken.

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (onlinetilmelding senest d. 6/12)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Afvikles som rundeløb (10,55k)

- med jule depoter

21,1k trail

10,55k trail
6,5k trail - 2k

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1 285 Mads Outzen Dransfeldt   0.12.48 0.12.52 Hurtigste dreng
2 282 Jacob Outzen Dransfeldt   0.13.16 0.13.21  
3 407 Lasse Kjer Andresen   0.13.25 0.13.28  
4 398 Oliver Vittrup Zoega   0.13.25 0.13.28  
5 68 Maximil Vittrup nonbo   0.15.36 0.15.42  
6 67 Louise Vittrup Nonbo   0.15.37 0.15.44 Hurtigste pige
7 399 Sophie Vittrup Zoega   0.15.44 0.15.48  
8 500 Line Lind   0.16.33 0.16.38  
9 503 Rigmor Lind   0.16.34 0.16.37  
10 494 Lucas Thorsen   0.17.36 0.17.41  
11 495 Per Thorsen   0.17.36 0.17.42  
12 493 Diana Thorsen   0.17.37 0.17.42  
13 284 Asger Outzen Dransfeldt Eltang Skole og Børnehave 0.17.48 0.21.00  
14 283 Randi Outzen Dransfeldt   0.18.15 0.21.27  
15 383 Camilla Gubi Glintborg Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.18.22 0.20.01  
16 403 Freya Fenneberg Sjølund hejls skole 0.18.23 0.20.00  
17 208 Trine Boisen   0.18.33 0.20.11  
18 209 Filippa Boisen   0.18.33 0.20.11  
19 319 Matti Overby Idrætsbørnehaven 0.18.33 0.20.12  
20 296 Isabel Huus Brødbæk Idrætsbørnehaven 0.18.53 0.20.30  
21 350 Ida Lunddorf   0.18.55 0.19.02  
22 408 Tanja Kjer   0.18.56 0.19.04  
23 351 Line Lunddorf   0.18.56 0.19.04  
24 98 Mathias Friis   0.18.58 0.19.03  
25 270 Asger Skovgaard Jepsen LG3 Running 0.18.58 0.20.36  
26 386 Carl Gubi Glintborg Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.19.00 0.20.39  
27 402 celia Fenneberg Sjølund Hels skole 0.19.27 0.21.04  
28 404 Bo Fennebert Hejls MTB 0.19.28 0.21.05  
29 129 Dorte Lange Idrætsbørnehaven/Bodyzen 0.20.15 0.20.21  
30 128 Sebastian Nissen Idrætsbørnehaven/Bodyzen 0.20.15 0.20.22  
31 501 Louise Løgstrup   0.20.59 0.21.04  
32 502 Hugo Løgstrup   0.21.00 0.21.03  
33 380 Ella-Mai Ruiter Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.21.04 0.22.42  
34 379 Anne Ruiter Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.21.04 0.22.42  
35 337 Merle Rousau Idrætsbørnehaven 0.21.32 0.23.12  
36 336 Sanne Rousau Idrætsbørnehaven 0.21.32 0.23.12  
37 378 Birgitte Rasmussen Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.21.44 0.23.23  
38 64 Naia Raeder   0.21.57 0.25.07  
39 63 Terese Hald Eliasen   0.21.57 0.25.07  
40 156 Martin Rasmussen   0.21.57 0.25.07  
41 514 Agnes Hansen Ejendomsmægler Bonde 0.22.18 0.22.22  
42 298 Maja Larsen   0.22.29 0.24.06  
43 299 Camilla Dittmann   0.22.29 0.24.06  
44 300 William Dittmann Østerskov   0.22.30 0.24.07  
45 123 Jan Nøjsen   0.22.46 0.22.53  
46 122 Malte Fallesen   0.22.48 0.22.55  
47 320 Pelle Overby Idrætsbørnehaven 0.23.38 0.25.18  
48 318 Hans Christian Overby Idrætsbørnehaven 0.23.41 0.25.20  
49 306 Kaj Hansen   0.23.47 0.25.25  
50 307 Tue Larsen   0.23.47 0.25.25  
51
305 Jeppe Larsen   0.23.47 0.25.25  
52 442 Benedikte Scheller   0.24.07 0.25.47  
53 445 Christa Culmbach   0.24.07 0.25.48  
54 271 Idun Skovgaard Jepsen LG3 Running 0.24.31 0.26.10  
55 385 Alma Gubi Blintborg Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.24.31 0.26.11  
56 384 Martha Gubi Glintborg Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.24.31 0.26.11  
57 443 Lars Culmbach   0.24.33 0.26.13  
58 317 Katrine Overby Idrætsbørnehaven 0.24.33 0.26.12  
59 92 Bettina Therp Pedersen   0.24.53 0.26.38  
60 93 Willads Therp Pedersen   0.24.53 0.26.38  
61 304 Emil Larsen   0.25.14 0.25.21  
62 308 Lasse bonde Larsen   0.25.16 0.25.24  
63 303 Signe Bonde Larsen   0.25.16 0.25.24  
64 94 Diana Heidarsdottir   0.25.50 0.25.56  
65 99 Thomas Poulsen   0.25.53 0.26.03  
66 96 Malou friis Thomasdottir   0.25.54 0.25.59  
67 95 Magnus Friis Poulsen   0.25.55 0.26.01  
68 97 Mikkel Friis   0.25.55 0.26.00  
69 508 Natascha Kongstrøm   0.26.35 0.28.16  
70 509 Alec Kongstrøm   0.26.35 0.28.16  
71 510 Aya Kongstrøm   0.26.36 0.28.16  
72 220 Bertel Christensen   0.26.51 0.30.02  
73 196 Lise-Lotte Jessen Hansen TRESU 0.26.52 0.30.02  
74 221 Laurits Christensen   0.27.03 0.30.17  
75 390 Sara Ege   0.28.20 0.31.33  
76 254 Ella Anderson   0.28.23 0.31.36  
77 152 Caroline Bonde wilckens   0.28.24 0.31.35  
78 326 Conrad Mikkelsen Bjert Skole 0.28.26 0.31.35  
79 155 Søren Wilckens   0.28.27 0.31.36  
80 513 Mark Maarup   0.28.35 0.31.49  
81 512 Michaela Christensen   0.28.35 0.31.50  
82 207 Claus Boisen Idrætsbørnehaven 0.28.38 0.30.27  
83 206 Christoffer Boisen Idrætsbørnehaven 0.28.38 0.30.27  
84 210 Oliver Boisen   0.28.39 0.30.28  
85 192 Josephine Brandhøj Petersen TRESU 0.28.47 0.31.57  
86 195 Christian Brandhøj Petersen TRESU 0.28.47 0.31.57  
87 325 Kristian Mikkelsen Bjert Skole 0.29.02 0.32.11  
88 39 Sofia Hvam Nissen   0.29.03 0.32.11  
89 154 Malene Bonde   0.29.09 0.32.19  
90 38 Benny Nissen   0.29.11 0.32.19  
91 40 Julie Hvam Nissen   0.29.11 0.32.19  
92 37 Anita Hvam Nissen   0.29.11 0.32.18  
93 233 Marcus Damborg Varrde 0.29.30 0.32.40  
94 266 Henriette Nissen Bodyzen 0.29.36 0.31.19  
95 130 Stine Nissen Idrætsbørnehaven/Bodyzen 0.29.36 0.31.19  
96 496 Rikke Rathjen   0.30.21 0.33.32  
97 492 Jasmin Rathjen   0.30.22 0.33.33  
98 232 Dorthe Damborg Varde 0.30.22 0.33.33  
99 234 Alfred Damborg Varde 0.30.23 0.33.34  
100 170 Thea Pedersen ALDI Kolding 0.31.20 0.34.31  
101
290 Mads Bentofte Kolding motion 0.31.22 0.34.31  
102 291 Jakob Bentofte Henneberg   0.31.22 0.34.30  
103 292 Saga Bentofte Henneberg   0.31.24 0.34.32  
104 163 Signe Dybro ALDI Kolding 0.31.24 0.34.33  
105 171 Conni Andersen ALDI Kolding 0.31.30 0.34.38  
106 516 Saga Mosdal   0.32.09 0.35.31  
107 446 Bjarne Hindkjær Hansen   0.32.12 0.35.33  
108 515 Pia Mosdal   0.32.14 0.35.33  
109 339 Mathilde Høj-Jensen   0.32.23 0.35.35  
110 338 Emma Høj-Jensen   0.32.23 0.35.36  
111 341 Rune Høj-Jensen   0.32.23 0.35.35  
112 340 Sanne Høj-Jensen   0.32.24 0.35.36  
113 294 Kenneth Huus Idrætsbørnehaven 0.34.15 0.35.56  
114 297 Esben Huus Brødbæk Idrætsbørnehaven 0.34.15 0.35.56  
115 295 Sophia Huus Brødbæk Idrætsbørnehaven 0.34.16 0.35.57  
116 11 Patrick Gamst Juhl   0.34.37 0.36.19  
117 12 Isabella gamst Juhl   0.34.43 0.36.24  
118 13 Gitte Juhl   0.34.43 0.36.24  
119 222 Katja Christensen   0.38.23 0.41.41  
120 198 Elliot Jessen Hansen TRESU 0.38.25 0.41.40  
121 197 Victor Jessen Hansen TRESU 0.38.27 0.41.42  
122 117 Ellen Filsø   0.39.58 0.41.43  
123 116 Elsebeth Filsø   0.39.59 0.41.44  
124 333 Cecilie Højbjerg-Sørensen Esbjerg Atletik og Motion 0.49.38 0.49.38  
125 389 Birgitte Ege   0.50.48 0.54.04  
126 137 Hugo Ehlerth Jørgensen   0.50.50 0.54.08  
127 519 Flemming JØrgensen   0.54.54 0.58.11  
128 258 Jan Jørgensen   1.01.44 1.04.59  
129 253 Jesper Garm   1.03.15 1.06.37  
130 279 Filip Holm Jørgensen   1.03.15 1.06.36  
131 278 Allan Holm Jørgensen   1.03.20 1.06.38  
132 251 Dagny Garm   1.04.00 1.07.26  
133 252 Edith Garm   1.04.00 1.07.26  
- 400 Marianne Zoega   - -  

 

tilbage til toppen

Resultater 6,5 km trail - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1
66 Philip Hust Johansen   0.26.53 0.26.55 Hurtigste mand
2 451 Lasse Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.29.43 0.29.45  
3 287 Jesper Møller DGI Sydvest 0.31.14 0.31.17  
4 405 Marie-Louise Jørgensen Kolding KFUM atletik & motion 0.31.15 0.31.18 Hurtigste kvinde
5 288 Rasmus Mørup   0.32.10 0.32.12  
6 506 Karina Kalleøe   0.33.44 0.33.48  
7 428 Frederik Gohr Kallesøe Bodyzen 0.34.11 0.34.14  
8 148 Henrik Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.35.33 0.35.38  
9 199 Jens Jessen Hansen TRESU 0.35.46 0.35.54  
10 409 Jacob Damgaard-Hansen Bodyzen 0.37.01 0.37.07  
11 410 Henrik Damgaard-Hansen Bodyzen 0.37.01 0.37.07  
12 88 Linda Nielsen   0.38.32 0.38.39  
13 51 Anton Hulgaard   0.38.33 0.38.37  
14 54 Martin Hulgaard Kolding motion 0.38.33 0.38.38  
15 109 Andreas Okholm   0.38.47 0.38.50  
16 111 Marie Okholm   0.38.48 0.38.51  
17 250 Søren Petersen   0.39.22 0.39.27  
18 342 Tenna Schmidt Michael er sej 0.39.24 0.39.29  
19 1 Brian "Beast" Jønsson OCR Kolding 0.39.26 0.39.31  
20 65 Michael Gabelgaard Schjøtt Team Skins Danmark 0.39.28 0.39.33  
21 419 Carsten Julebajer Vejstrupgaard 0.39.48 0.40.43  
22 429 Mette Ørum Madsen Bodyzen/KTriK 0.39.49 0.39.57  
23 176 Henry Grau ALDI Kolding 0.40.20 0.40.35  
24 332 Sofie Højbjerg-Sørensen Esbjerg Atletik og Motion 0.40.55 0.41.02  
25 499 Carl Løgstrup   0.41.00 0.41.02  
26 230 Anders Damborg   0.41.39 0.41.50  
27 231 Victoria Damborg Varde 0.41.39 0.41.50  
28 255 Mie Mogensen   0.41.44 0.41.57  
29 418 Jesper Julemanden Kjelde Vejstrupgaard 0.42.02 0.42.53  
30 91 Steen Drue   0.43.13 0.43.22  
31 21 Henriette Hoffmann Heise   0.43.19 0.43.29  
32 269 Bjørn Skovgaard Jepsen LG3 Running 0.43.40 0.43.44  
33 498 Martin Hansen Kolding Motion 0.44.09 0.44.23  
34 175 Charlotte Grau ALDI Kolding 0.44.26 0.44.41  
35 368 Mads Rasmussen Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.44.32 0.44.55  
36 360 Simon Griepentrog Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.44.36 0.44.56  
37 20 Marlene Hoffmann Grøn   0.44.58 0.45.07  
38 417 Carsten Gammelnok Vejstrupgaard 0.45.09 0.45.57  
39 268 Ann Lawaetz Skovgaard LG3 Running 0.45.26 0.45.41  
40 395 Jesper Nielsen Team Hvidvin 0.45.49 0.45.55  
41 313 Mona Christensen Stepping 0.45.55 0.46.11  
42 329 Heidi Rasmussen   0.46.00 0.46.19  
43 430 Hedvig Agerkvist Marthinus   0.46.02 0.46.11  
44 173 Tobias Østergaard   0.46.15 0.46.28  
45 349 Mille Lunddorf   0.46.16 0.46.30  
46 310 Karin Christiansen   0.46.34 0.46.54  
47 149 Marlene Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.46.35 0.46.40  
48 17 Jane Lundbæk   0.46.52 0.47.06  
49 53 Frida Hulgaard Kolding motion 0.47.02 0.47.12  
50 52 Ditte Hulgaard   0.47.03 0.47.13  
51
315 Marianne Winther Pedersen Stepping 0.47.03 0.47.20  
52 101 Vickie Kramer Vickie Kramer - running 0.47.08 0.47.25  
53 85 Sofie Skovsted Holt   0.47.10 0.47.21  
54 86 Heidi Buch Holt Kristina Extreme Running Coachi. 0.47.13 0.47.24  
55 504 Conrad Lind   0.47.22 0.47.25  
56 348 Jakob Johansen   0.48.15 0.48.28  
57 345 Mathias Lunddorf   0.48.15 0.48.28  
58 346 Alberte Johansen   0.48.16 0.48.28  
59 311 Allan Christiansen   0.48.29 0.48.47  
60 177 Grethe Møller ALDI Kolding KS 0.48.31 0.48.43  
61 169 Aleksander Andersen ALDI Kolding 0.48.34 0.48.47  
62 162 Frederik Andersen ALDI Kolding 0.48.36 0.48.48  
63 84 Emma Skovsted Holt Kolding Motion 0.48.50 0.49.01  
64 159 Celina Lyhne   0.48.51 0.49.02  
65 218 Peter Nissen Bodyzen 0.49.10 0.49.18  
66 24 Jane Margrethe Philipsen   0.49.35 0.49.41  
67 241 Sebastian Philipsen   0.49.35 0.49.41  
68 217 Tommy Ravn Bygma Kolding 0.49.39 0.49.47  
69 6 Liv Christensen - 0.50.06 0.50.12  
70 5 Aja Christensen - 0.50.06 0.50.12  
71 272 Steen Jepsen LG3 0.51.16 0.51.30  
72 373 William Lüders Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.51.47 0.52.11  
73 438 Rune Tronier Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.51.48 0.52.10  
74 518 William Just DIS 0.51.48 0.52.11  
75 323 Gustav Radmer Multiatleterne 0.51.56 0.52.15  
76 371 Rasmus Stilling Pedersen Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.51.58 0.52.22  
77 322 Ulla Radmer Multiatleterne 0.52.00 0.52.19  
78 393 Carsten Refshøj Jensen Team Hvidvin 0.52.02 0.52.14  
79 423 Alberte Warming   0.52.10 0.52.18  
80 426 Nanna Friis   0.52.10 0.52.18  
81 147 Sille Friis   0.52.40 0.52.47  
82 145 Julie Friis   0.52.41 0.52.48  
83 179 Sofie Arkian ALDI Kolding 0.54.00 0.54.17  
84 178 Oguzhan Arkian ALDI Kolding 0.54.00 0.54.16  
85 396 Niels Jørgen Nielsen Team Hvidvin 0.54.03 0.54.10  
86 112 Jette Klausen   0.54.13 0.54.16  
87 110 Valdemar klausen   0.54.14 0.54.16  
88 113 Lena Johansen   0.54.21 0.54.24  
89 108 Ellen Marie Okholm   0.54.23 0.54.25  
90 47 Anonym Deltager   0.54.32 0.54.41  
91 133 Maria Louise Jørgensen   0.54.32 0.54.41  
92 439 Mathias Greve Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.55.14 0.55.37  
93 359 Bella Skamling Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.55.15 0.55.37  
94 421 Bente Renner Pedersen Kolding Kajak Klub 0.55.50 0.56.10  
95 10 Tina Gamst Juhl   0.56.07 0.56.14  
96 316 Martha Jørgensen Stepping 0.56.49 0.57.06  
97 314 Tina Gunde Hansen Stepping 0.56.49 0.57.06  
98 366 Jeppe Michelsen Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.57.02 0.57.27  
99 365 Frederik Nørgaard Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.57.03 0.57.27  
100 369 Mads Schønfeldt Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.57.04 0.57.27  
101
172 Rie Østergaard   0.57.31 0.57.43  
102 61 Marc Hurkmans   0.57.52 0.58.12  
103 60 Jessica Castillo Domingo Reinert   0.57.53 0.58.12  
104 146 Kasper Friis   0.58.45 0.58.52  
105 260 Mona Langballe Jørgensen   0.58.58 0.59.11  
106 202 Tobias Spanglev Larsen Tømrer Kim 0.59.11 0.59.33  
107 201 Gitte Spanglev Eriksen Vejle IF Triathlon 0.59.12 0.59.33  
108 119 Sofus Filsø   1.00.34 1.01.03  
109 118 Emil Filsø   1.00.35 1.01.03  
110 87 Karsten Johannsen GIG Løb & Motion 1.01.09 1.01.17  
111 422 Anita Warming   1.01.49 1.01.58  
112 136 Carl Ehlerth Jørgensen   1.02.26 1.02.39  
113 447 Frank Gregersen   1.02.34 1.02.38  
114 174 Betina Frost ALDI Kolding 1.04.07 1.04.19  
115 425 Camille Warming   1.05.27 1.05.44  
116 424 Thomas Warming   1.05.29 1.05.47  
117 72 Vivian Lundin Nielsen Vivian Lundin Nielsen 1.05.56 1.06.04  
118 328 Gitte Thomsen Bjert Skole 1.06.45 1.07.04  
119 327 Kamma Mikkelsen Bjert Skole 1.06.45 1.07.04  
120 256 Luka Anderson   1.07.25 1.07.45  
121 257 Naja Anderson   1.08.44 1.08.58  
122 259 Britt Andetson   1.08.44 1.08.58  
123 246 Marianne Clausen Every-body.dk 1.09.10 1.09.18  
124 73 Heidi Skov Nielsen   1.09.11 1.09.19  
125 376 Laurits Vittrup Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.20.58 1.21.08  
126 347 Karl Emil Johansen   1.22.33 1.22.46  
127 374 Brian Vittrup Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.26.43 1.26.52  
128 377 Astrid Vittrup Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.26.43 1.26.53  
129 394 Finn Hausnap Team Hvidvin 1.37.39 1.37.46  
- 124 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 - -  
- 135 Mads Ehlerth Jørgensen   - -  
- 150 Magnus Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion - -  
- 364 Estrid Skov Design- og Idrætsefterskolen Sk. - -  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km trail - se også Børneløb - se også 6,5 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Netto Brutto Bemærkning
1
331 Ole Sørensen Esbjerg Atletik og Motion 0.40.42 0.40.43 Hurtigste mand
2 511 Carsten Nørregaard Kolding Tri 0.42.58 0.42.59  
3 354 Thomas Nielsen Bramming Gymnastik og Idrætseft. 0.45.58 0.45.59  
4 454 Nicolai Schjøtt Team skins Danmark 0.46.24 0.46.27  
5 355 Søren Strand Petersen Bramming Gymnastik og Idrætseft. 0.48.44 0.48.46  
6 219 Anders Christensen CCM 0.49.58 0.50.08  
7 406 Dorthea Jørgensen Kolding KFUM atletik & motion 0.50.14 0.50.17 Hurtigste kvinde
8 415 Henrik Lund Trailsenior 0.50.23 0.50.24  
9 321 Anders Jæger   0.50.29 0.50.31  
10 387 Kristen Gubi Glintborg Design- og Idrætsefterskolen Sk. 0.52.35 0.52.44  
11 449 Kurt Olsen  Multiatleterne 0.53.28 0.53.35  
12 517 Christen Laursen   0.53.29 0.53.35  
13 121 Ditte Fallesen   0.53.42 0.53.47  
14 151 Rasmus Søndergaard-Nielsen Blåbjerg Gå- og Løbemotion 0.53.54 0.53.57  
15 452 Siamak Glaring Kolding Motion 0.54.01 0.54.03  
16 453 Vitus Bernstorff Glaring Lyshøjskolen 0.54.01 0.54.03  
17 353 Jean B Egsgaard Murermester Johansen & Bodholdt. 0.54.02 0.54.07  
18 420 Rene Hjuler Lohse HJV 0.54.05 0.54.11  
19 455 Anders Boysen   0.54.49 0.54.57  
20 44 Laila Juul Nielsen   0.55.08 0.55.19  
21 302 Jesper Kongstrøm   0.55.54 0.56.03  
22 26 Lillian Hjulmand Mejsner   0.57.13 0.57.21  
23 193 Niels Westergaard SCK 0.57.17 0.57.21  
24 505 Rasmus Løstrup   0.57.18 0.57.26  
25 127 Erik Frisenvad   0.57.19 0.57.28  
26 497 Jørgen Albrechtsen   0.57.21 0.57.26  
27 69 Henrik Thomassen   0.57.24 0.57.32  
28 352 Ole Binder OK Gorm 0.57.29 0.57.35  
29 134 Anne Signora Toft   0.57.32 0.57.35  
30 330 Lotte Højbjerg Esbjerg Atletik og Motion 0.57.34 0.57.37  
31 277 Hans Jørgen Christensen Brørup løbeklub 0.57.35 0.57.37  
32 194 Mette Dam   0.57.57 0.58.01  
33 261 Finn Thomsen Juleløbet Konkurrencevinder 0.59.08 0.59.16  
34 125 Morten Zornow   0.59.18 0.59.27  
35 448 Kent Østermark Jensen - 0.59.22 0.59.31  
36 391 Anders Ege   0.59.23 0.59.32  
37 185 Thomas Rasmussen Tørring IF Triathlon 0.59.41 0.59.52  
38 293 Lars Viborg Friis Hjarup trailrunners 0.59.57 1.00.03  
39 309 Martin Berg Hansen   1.00.00 1.00.04  
40 126 Daniel Clemens   1.00.21 1.00.29  
41 412 Karl Erik Johansen Multiatleterne 1.01.00 1.01.07  
42 75 Katharina Poulsen Esbjerg Tri & Multisport 1.01.07 1.01.11  
43 115 Daniel Hansen Daniel Hansen 1.01.31 1.01.33  
44 414 Anne Johansen Multiatleterne 1.01.36 1.01.43  
45 25 Joan A. Jensen   1.01.58 1.02.04  
46 335 Jesper Buk Larsen   1.02.20 1.02.25  
47 281 Thomas Meldgaard   1.02.26 1.02.47  
48 186 Lone V. Nielsen Runners DK Vejle 1.02.27 1.02.36  
49 488 Benjamin Grubbe Hansen Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.02.32 1.02.49  
50 286 Allan Hansen   1.02.44 1.03.03  
51
356 Minik Lyberth Petersen Bramming Gymnastik og Idrætseft. 1.03.51 1.03.53  
52 211 Jan Hauschildt Bodyzen/Finn Vesterholm 1.04.19 1.04.24  
53 363 Denis Akcay Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.04.29 1.04.46  
54 437 Mads Hjuler Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.04.30 1.04.46  
55 138 Jacob Ehlerth Jørgensen   1.04.32 1.04.42  
56 242 Mogens Sylvester AAIG Aabenraa 1.04.48 1.04.56  
57 382 Kornelis Ruiter Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.04.57 1.05.16  
58 381 Oskar Ruiter Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.04.59 1.05.16  
59 205 Mathilde Schrøder   1.05.07 1.05.09  
60 397 Finn Sørensen Team Hvidvin 1.05.15 1.05.22  
61 203 Emma Hauschildt   1.05.36 1.05.39  
62 204 Luna Kruse   1.05.37 1.05.40  
63 413 Lene Johansen Multiatleterne 1.07.14 1.07.22  
64 184 Ursula Madsen TIF Triathlon 1.07.15 1.07.26  
65 43 Sonja Christensen Vamdrup Runners 1.07.51 1.08.01  
66 45 Tommy Kjærlund   1.08.21 1.08.32  
67 450 Emma Harders   1.08.29 1.08.33  
68 131 Pernille Kudsk Schmidt Bodyzen 1.08.56 1.09.09  
69 489 Johan Renner Design- og Idrætsefterskolen Sk. 1.08.57 1.09.14  
70 132 Peter Hegelund Bodyzen 1.08.57 1.09.10  
71 411 Knud Erik Madsen kolding motion 1.10.16 1.10.31  
72 187 Jørn Nissen Petersen ingen 1.10.55 1.10.58  
73 491 Rasmus Bertelsen Bodyzen 1.11.57 1.12.03  
74 490 Christopher Pedersen Bodyzen 1.11.58 1.12.03  
75 55