Siden er sidst opdateret 20. juni 2019 - kl. 11:28

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Skærbæk-Løbet - onsdag d. 19. juni 2019 - kl. 19.00

"Skærbæk-Løbet #13"

Skærbæk-Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - starter kl. 19.00 fra adressen: Skærbæk Fritidscenter, Storegade 46-48, 6780 Skærbæk

- start og mål på stadion

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest ??)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

Afvikles på rundstrækning

- med depot

4,1k

4,1k - u. 16 år

9,2k
 

 

tilbage til toppen

Resultater 4,1 km - se også 4,1 km - se også 9,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 1124 Jeppe Paulsen   Mand 1 M 1 0.15.07 Hurtigste mand
2 1071 Kristian M. Præstegaard Sydbank Mand 2 M 2 0.17.32  
3 1141 Robbert Engbers   Mand 3 M 3 0.17.50  
4 1069 Daniel Buch Sydbank Mand 4 M 4 0.18.09  
5 1149 Dennis Hansen   Mand 5 M 5 0.18.33  
6 1143 Michael Blaschke   Mand 6 M 6 0.18.50  
7 1101 Keen Holt Simonsen   Mand 7 M 7 0.19.01  
8 1112 Lukas Homilius   Dreng 1 M 8 0.19.02 Hurtigste dreng
9 1109 Cecilie Zimmermann   Pige 1 K 1 0.20.00 Hurtigste pige
10 1108 Ricky Zimmermann   Mand 8 M 9 0.20.06  
11 1111 Marcus Thorslund   Dreng 2 M 10 0.20.13  
12 1068 Betina Jørgensen   Kvinde 1 K 2 0.20.19 Hurtigste kvinde
13 1079 Rasmus Bennedsen Mylin   Dreng 3 M 11 0.20.21  
14 1049 Mads Andresen SUBK U-11 DRENGE Dreng 4 M 12 0.20.25  
15 1050 Andreas Degn SUBK U-11 DRENGE Dreng 5 M 13 0.20.27  
16 1114 Briony Bland   Kvinde 2 K 3 0.20.36  
17 1092 Emma Hansen   Kvinde 3 K 4 0.20.51  
18 1048 Asbjørn Vestergaard Rasmussen SUBK U-11 DRENGE Dreng 6 M 14 0.20.54  
19 1041 Peter Rasmussen   Mand 9 M 15 0.20.55  
20 1000 Pernille Andersen   Kvinde 4 K 5 0.21.08  
21 1098 Lasse Lauridsen   Dreng 7 M 16 0.21.10  
22 1027 Pia Wellnitz   Kvinde 5 K 6 0.21.11  
23 1072 Lena L. Jacobsen Sydbank Kvinde 6 K 7 0.21.17  
24 1046 Flemming Refsgaard   Mand 10 M 17 0.21.18  
25 1089 Gitte Lassen Lassen Byg ApS Kvinde 7 K 8 0.22.06  
26 1063 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening Mand 11 M 18 0.22.12  
27 1110 Martin Thorslund   Mand 12 M 19 0.22.22  
28 1160 Sandy Schmidt   Kvinde 8 K 9 0.22.27  
29 1159 Bonnie Caucw   Kvinde 9 K 10 0.22.28  
30 1033 Freja Holm Pedersen   Pige 2 K 11 0.22.48  
31 1125 Mille Manzanti   Pige 3 K 12 0.22.55  
32 1126 Ulrik Mazanti   Mand 13 M 20 0.22.55  
33 1067 Nanna Christensen   Kvinde 10 K 13 0.23.08  
34 1058 Stine Ørsted -Lauritzen   Kvinde 11 K 14 0.23.22  
35 1045 Mia Oesen   Kvinde 12 K 15 0.23.30  
36 1028 Simon Wellnitz   Dreng 8 M 21 0.23.54  
37 1127 Per Hansen   Mand 14 M 22 0.23.59  
38 1118 Hc Krog   Dreng 9 M 23 0.24.15  
39 1086 Emilia Lassen Lassen Byg ApS Pige 4 K 16 0.24.27  
40 1020 Lars Jørgensen   Dreng 10 M 24 0.24.27  
41 1002 Maja Olesen   Pige 5 K 17 0.24.29  
42 1085 Camilla Lassen Lassen Byg ApS Pige 6 K 18 0.24.33  
43 1088 Holger Lassen Lassen Byg ApS Mand 15 M 25 0.24.33  
44 1075 Rasmus Høeg   Dreng 11 M 26 0.24.34  
45 1024 Rune Kristensen   Dreng 12 M 27 0.24.37  
46 1047 Kamilla König HJ-Running Kvinde 13 K 19 0.24.41  
47 1009 Rasmus B Dahlmann   Dreng 13 M 28 0.24.47  
48 1084 Oskar Nissen Jørgensen   Dreng 14 M 29 0.24.48  
49 1032 Stine Jørgensen   Kvinde 14 K 20 0.25.00  
50 1099 Karen Jensen   Kvinde 15 K 21 0.25.07  
51 1097 Anne Møballe   Kvinde 16 K 22 0.25.18  
52 1154 Arne Nicolaisen   Mand 16 M 30 0.25.19  
53 1158 Arne Sandberg   Mand 17 M 31 0.25.32  
54 1105 Dicte Diabelez   Pige 7 K 23 0.25.36  
55 1042 Sanja Cheyenne Borchert   Kvinde 17 K 24 0.25.39  
56 1022 Dan Kristensen   Mand 18 M 32 0.25.42  
57 1025 Nete Kristensen   Pige 8 K 25 0.25.43  
58 1037 Morten Diabelez DC Skærbæk Mand 19 M 33 0.25.51  
59 1144 Kristine Knudsen   Kvinde 18 K 26 0.25.56  
60 1113 Matilde Homilius   Pige 9 K 27 0.25.58  
61 1057 Emma Nielsen   Pige 10 K 28 0.26.10  
62 1107 Camilla Schrøder   Pige 11 K 29 0.26.11  
63 1136 Lasse Sommerlund   Dreng 15 M 34 0.26.25  
64 1029 Maria Wellnitz   Pige 12 K 30 0.26.26  
65 1140 Christoffer Lautrup   Dreng 16 M 35 0.26.32  
66 1059 Tina Kramer   Kvinde 19 K 31 0.26.35  
67 1103 Steffen Poulsen   Mand 20 M 36 0.26.44  
68 1054 Mathias Greve Schemel   Dreng 17 M 37 0.26.45  
69 1152 Marck Vester   Mand 21 M 38 0.26.45  
70 1117 Frederik Krog   Dreng 18 M 39 0.26.47  
71 1076 Esben Høeg   Dreng 19 M 40 0.26.58  
72 1077 Charlotte Høeg   Kvinde 20 K 32 0.27.01  
73 1163 Stine Falk   Kvinde 21 K 33 0.27.08  
74 1138 Anne Chrestine Schmidt   Kvinde 22 K 34 0.27.17  
75 1035 Stine Puk S-Michelsen   Kvinde 23 K 35 0.27.19  
76 1073 Linnea D. Homilius Sydbank Kvinde 24 K 36 0.27.20  
77 1003 Anette Bruun Schmidt   Kvinde 25 K 37 0.27.27  
78 1123 Kent Outsen   Mand 22 M 41 0.27.27  
79 1021 Kristiane Dahlmann   Kvinde 26 K 38 0.27.28  
80 1147 Maja Thye Kristensen   Kvinde 27 K 39 0.27.31  
81 1148 Lene Holm   Kvinde 28 K 40 0.27.32  
82 1081 Laila Olesen   Kvinde 29 K 41 0.27.32  
83 1001 Mads Olesen   Dreng 20 M 42 0.27.32  
84 1019 Kristian Jørgensen   Dreng 21 M 43 0.27.35  
85 1151 Finn Skov-Hansen   Mand 23 M 44 0.27.43  
86 1137 Charlotte Schumacker   Kvinde 30 K 42 0.27.51  
87 1102 Laura Simonsen   Pige 13 K 43 0.27.51  
88 1100 Helle Simonsen   Kvinde 31 K 44 0.28.08  
89 1031 Sine Brodersen   Pige 14 K 45 0.28.15  
90 1106 Malou Diabelez   Pige 15 K 46 0.28.15  
91 1065 Stine Riber   Kvinde 32 K 47 0.28.18  
92 1064 Mette Thomsen   Kvinde 33 K 48 0.28.19  
93 1080 Linda Bennedsen   Kvinde 34 K 49 0.28.22  
94 1128 Maria Dahl   Pige 16 K 50 0.28.56  
95 1129 Kent Snitker   Mand 24 M 45 0.28.57  
96 1026 Lone Keller   Kvinde 35 K 51 0.29.06  
97 1132 Thomas Keller   Mand 25 M 46 0.29.07  
98 1040 Hanne Rasmussen   Kvinde 36 K 52 0.29.16  
99 1023 Anna Kristensen   Pige 17 K 53 0.29.16  
100 1095 Anna Lønborg   Pige 18 K 54 0.29.16  
101 1055 Karen Rasmussen   Pige 19 K 55 0.29.16  
102 1062 Anna Hamann Brøns Kvinde 37 K 56 0.29.55  
103 1004 Michelle Carlsen Kreaklubben Kvinde 38 K 57 0.30.02  
104 1074 Louise E. Sørensen   Kvinde 39 K 58 0.30.07  
105 1096 Marianne Sørensen   Kvinde 40 K 59 0.30.07  
106 1104 Dorah Block   Kvinde 41 K 60 0.30.07  
107 1087 Simon Lassen Lassen Byg ApS Dreng 22 M 47 0.30.14  
108 1091 Jonas Kruse Hansen   Dreng 23 M 48 0.30.15  
109 1090 Jan Kruse Hansen   Mand 26 M 49 0.30.15  
110 1122 Amanda Møller   Pige 20 K 61 0.31.03  
111 1135 Emma Keller   Pige 21 K 62 0.31.10  
112 1061 Pia Buch Brøns Kvinde 42 K 63 0.31.45  
113 1115 Mikkel Ottsen   Dreng 24 M 50 0.31.50  
114 1116 Finnley Ottsen   Mand 27 M 51 0.31.56  
115 1016 Heidi Hansen   Kvinde 43 K 64 0.31.58  
116 1155 Natascha Vester   Kvinde 44 K 65 0.32.11  
117 1156 Kathrine Frisk   Pige 22 K 66 0.32.11  
118 1153 Anders Frisk   Dreng 25 M 52 0.32.11  
119 1005 Lauritz Lindholm Severinsen Løgumkloster løbemotion Dreng 26 M 53 0.33.02  
120 1161 Neza Filidic   Kvinde 45 K 67 0.33.05  
121 1162 Peter Hemmingsen   Mand 28 M 54 0.33.05  
122 1006 Torben Severinsen Løgumkloster løbemotion Mand 29 M 55 0.33.06  
123 1044 Kisten Dransfeldt   Kvinde 46 K 68 0.33.48  
124 1093 Olivia Nielsen   Pige 23 K 69 0.34.56  
125 1094 Thilde Lønborg   Pige 24 K 70 0.34.57  
126 1121 Celine Emilia Nielsen   Pige 25 K 71 0.35.56  
127 1120 Freja Møller   Pige 26 K 72 0.35.56  
128 1060 Hanne Kristensen Brøns Kvinde 47 K 73 0.36.04  
129 1133 Julie Keller   Pige 27 K 74 0.36.23  
130 1134 Nanna Keller   Pige 28 K 75 0.36.24  
131 1142 Nanna Kudsk   Pige 29 K 76 0.39.51  
132 1036 Ida Lucia S-Michelsen   Pige 30 K 77 0.39.52  
133 1150 Lærke Andersen   Pige 31 K 78 0.39.54  
134 1157 Silke Petersen   Pige 32 K 79 0.39.54  
135 1066 Julie Christensen   Pige 33 K 80 0.42.02  
136 1139 Linea Lautrup   Pige 34 K 81 0.42.03  
137 1131 Camilla Jurgensen   Kvinde 48 K 82 0.44.00  
138 1119 Heidi Møller   Kvinde 49 K 83 0.44.00  
139 1015 Kristiane Paulsen Kreaklubben Pige 35 K 84 0.45.18  
140 1083 Maja Thomsen   Pige 36 K 85 0.45.27  
141 1082 Natasja Dünnweber   Kvinde 50 K 86 0.46.59  
142 1010 Maibritt Monska Kreaklubben Kvinde 51 K 87 0.47.47  
143 1013 Eva Paulsen Kreaklubben Kvinde 52 K 88 0.47.47  
144 1012 Randi Hansen Kreaklubben Kvinde 53 K 89 0.47.50  
145 1008 Gitte Breiting Kreaklubben Kvinde 54 K 90 0.47.50  
146 1145 Katja Knudsen   Kvinde 55 K 91 0.47.54  
147 1146 Karen Knudsen   Pige 37 K 92 0.47.54  

 

tilbage til toppen

Resultater 9,2 km - se også 4,1 km - se også 9,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 1261 Klaus Pedersen DC Skærbæk Mand 1 M 1 0.35.33 Hurtigste mand
2 1258 Tue Zwanenburg   Mand 2 M 2 0.36.45  
3 1302 Thomas Stenger   Mand 3 M 3 0.37.02  
4 1273 Morten Høeg   Mand 4 M 4 0.38.50  
5 1300 John Kristensen   Mand 5 M 5 0.39.50  
6 1267 Kenneth Hoeg Hansen   Mand 6 M 6 0.40.17  
7 1283 Morthen Beck   Mand 7 M 7 0.40.27  
8 1262 Peter Bonnichsen DC Skærbæk Mand 8 M 8 0.40.59  
9 1278 Godtfred Degn   Mand 9 M 9 0.41.23  
10 1264 Arne Lund DC Skærbæk Mand 10 M 10 0.42.40  
11 1294 Lars Peter Oksen   Mand 11 M 11 0.42.59  
12 1289 Daisy Dahl   Kvinde 1 K 1 0.43.15 Hurtigste kvinde
13 1284 Algy Handsen   Mand 12 M 12 0.44.21  
14 1281 Jonas Olesen Frifelt El Mand 13 M 13 0.44.47  
15 1263 Wolfgang Otto DC Skærbæk Mand 14 M 14 0.45.11  
16 1285 Helle Christensen   Kvinde 2 K 2 0.45.26  
17 1255 Karen Gad Svendsen   Kvinde 3 K 3 0.46.20  
18 1290 Flemming Oltmann   Mand 15 M 15 0.46.20  
19 1274 Kurt Jensen   Mand 16 M 16 0.46.46  
20 1296 Boris Ebbesen   Mand 17 M 17 0.47.07  
21 1276 Per Nissen   Mand 18 M 18 0.48.19  
22 1265 Kent Møller Kristensen   Mand 19 M 19 0.48.19  
23 1277 Benny Boisen Løgumkloster Løbemotion Mand 20 M 20 0.48.33  
24 1287 Nicolai Back Petersen   Mand 21 M 21 0.49.16  
25 1279 Oluf Eskelund   Mand 22 M 22 0.51.01  
26 1271 Jørn Nissen Petersen GoRun Mand 23 M 23 0.51.45  
27 1014 Jonas Paulsen Kreaklubben Mand 24 M 24 0.52.09  
28 1254 Chresten Petersen Løgumkloster løbemotion Mand 25 M 25 0.52.30  
29 1272 Kirsten Boye Petersen GoRun Kvinde 4 K 4 0.53.37  
30 1301 Christine Sandberg   Kvinde 5 K 5 0.53.53  
31 1292 Maja Schmidt   Kvinde 6 K 6 0.54.05  
32 1282 Christian Riggelsen   Mand 26 M 26 0.54.06  
33 1298 Joan Jørgensen   Kvinde 7 K 7 0.54.23  
34 1269 Jakob Boyschau   Mand 27 M 27 0.54.26  
35 1252 Bent Sørensen   Mand 28 M 28 0.54.26  
36 1259 Mona Stigsen Madsen Løgumkloster Løbemotion Kvinde 8 K 8 0.54.28  
37 1256 Mette Kaastrup Wind Løgumkloster løbemotion Kvinde 9 K 9 0.54.58  
38 1291 Solvej Oltmann   Kvinde 10 K 10 0.54.59  
39 1270 Heine Dransfeldt Løgumkloster Løbemotion Mand 29 M 29 0.54.59  
40 1293 Rasmus Hagensen   Mand 30 M 30 0.56.25  
41 1288 Martin Barsballe   Mand 31 M 31 0.56.26  
42 1280 Sofie Bertelsen   Kvinde 11 K 11 0.56.47  
43 1251 Line Hansen   Kvinde 12 K 12 0.56.47  
44 1297 Henning Stenger   Mand 32 M 32 0.56.57  
45 1295 Pia U Oksen   Kvinde 13 K 13 0.58.52  
46 1260 Ralph Hansen DC Skærbæk Mand 33 M 33 1.00.22  
47 1299 Mark Jørgensen   Mand 34 M 34 1.02.47  
48 1051 Morten Madsen SUBK U-11 DRENGE Mand 35 M 35 1.02.50  
49 1052 Sebastian Schulz SUBK U-11 DRENGE Mand 36 M 36 1.02.55  
50 1286 Søren Jacobsen   Mand 37 M 37 1.04.03  
51 1257 Stefan Nielsen   Mand 38 M 38 1.08.01  
52 1078 Irene Madsen   Kvinde 14 K 14 1.12.28  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen