Siden er sidst opdateret 02. maj 2019 - kl. 14:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Skærbæk-Løbet - torsdag d. 14. juni 2018 - kl. 19.00

"Skærbæk-Løbet #12"

Skærbæk-Løbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - starter kl. 19.00 fra adressen: Skærbæk Fritidscenter, Storegade 46-48, 6780 Skærbæk

- start og mål på stadion

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest ??)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

Afvikles på rundstrækning

- med depot

4,1k

4,1k - u. 16 år

9,2k
 

 

tilbage til toppen

Resultater 4,1 km - se også 4,1 km - se også 9,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 1089 Jonas Skau Rødekro Tri og motion Mand 1 M 1 0.13.06 Hurtigste mand
2 1138 Jeppe Poulsen   Mand 2 M 2 0.14.45  
3 1002 Oscar J. Christensen   Dreng 1 M 3 0.16.33 Hurtigste dreng
4 1018 Michael Carstensen   Mand 3 M 4 0.16.49  
5 1094 Ulrik Manzanti   Mand 4 M 5 0.17.05  
6 1052 Kristian Præstegaard Sydbank Mand 5 M 6 0.17.53  
7 1078 Flemming Refsgaard   Mand 6 M 7 0.18.48  
8 1000 Klaus Svane   Mand 7 M 8 0.18.55  
9 1117 Søren Lønborg   Mand 8 M 9 0.19.16  
10 1020 Lasse Lauridsen   Dreng 2 M 10 0.19.22  
11 1003 Cecilie S. Zimmermann   Pige 1 K 1 0.19.25 Hurtigste pige
12 1148 Silas Svangtun Eriksen   Dreng 3 M 11 0.19.39  
13 1068 Simon Wind   Dreng 4 M 12 0.19.39  
14 1079 Andreas Degn Løgumkloster Løbemotion Dreng 5 M 13 0.19.44  
15 1087 Marcus Thorslund   Dreng 6 M 14 0.19.52  
16 1106 Jens Kramer   Mand 9 M 15 0.19.53  
17 1080 Peter Thyge Rasmussen   Mand 10 M 16 0.19.55  
18 1069 Jonas Paulsen Kreaklubben Dreng 7 M 17 0.19.56  
19 1263 Lena Lyhne Jacobsen Sydbank Kvinde 1 K 2 0.19.58 Hurtigste kvinde
20 1071 Mads Andresen   Dreng 8 M 18 0.19.58  
21 1116 Lukas Homilius   Dreng 9 M 19 0.19.59  
22 1107 Dennis Kramer   Mand 11 M 20 0.20.10  
23 1088 Martin Thorslund   Mand 12 M 21 0.20.24  
24 1017 Jacob Hansen   Dreng 10 M 22 0.20.34  
25 1086 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening Mand 13 M 23 0.20.41  
26 1024 Pia Wellnitz   Kvinde 2 K 3 0.20.46  
27 1053 Tommy Pedersen Sydbank Mand 14 M 24 0.21.06  
28 1001 Pernille Andersen   Kvinde 3 K 4 0.21.07  
29 1131 Gitte Lassen   Kvinde 4 K 5 0.21.36  
30 1064 Mette Nielsen   Kvinde 5 K 6 0.21.46  
31 1137 Ditte Paulsen   Pige 2 K 7 0.22.08  
32 1016 Christian Hansen   Mand 15 M 25 0.22.17  
33 1102 Freja Holm Pedersen   Pige 3 K 8 0.22.18  
34 1147 Celina Ib Rode   Pige 4 K 9 0.22.22  
35 1136 Cilas Richmond   Dreng 11 M 26 0.22.23  
36 1036 Stine Jørgensen   Kvinde 6 K 10 0.22.24  
37 1035 Morten Jørgensen   Mand 16 M 27 0.22.24  
38 1031 Rasmus Sørensen   Dreng 12 M 28 0.22.25  
39 1015 Christina Carstensen   Kvinde 7 K 11 0.22.31  
40 1038 Hans Christian Krog   Dreng 13 M 29 0.22.38  
41 1023 Arne Sandberg   Mand 17 M 30 0.22.51  
42 1108 Bent Sørensen   Mand 18 M 31 0.22.51  
43 1019 Arne Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Mand 19 M 32 0.22.52  
44 1058 Asbjørn Rasmussen   Dreng 14 M 33 0.22.58  
45 1143 Laura Ebbesen   Pige 5 K 12 0.23.02  
46 1084 Bente Bjerrum   Kvinde 8 K 13 0.23.18  
47 1082 Ole Skjold   Mand 20 M 34 0.23.22  
48 1119 Steffan Johansen   Mand 21 M 35 0.23.24  
49 1039 Clara Jensen   Pige 6 K 14 0.23.26  
50 1067 Hjalte Nielsen   Dreng 15 M 36 0.23.35  
51 1066 Emma Nielsen   Pige 7 K 15 0.23.37  
52 1149 Christian Schelde Hansen   Dreng 16 M 37 0.23.38  
53 1075 Camilla Schrøder   Pige 8 K 16 0.23.40  
54 1074 Mona Lund   Kvinde 9 K 17 0.24.02  
55 1013 Emilie Knudsen Løgumkloster Løbeklub Pige 9 K 18 0.24.04  
56 1014 Ninna Callsen Løgumkloster Løbeklub Kvinde 10 K 19 0.24.05  
57 1040 Victor Jensen   Dreng 17 M 38 0.24.12  
58 1021 Line Lauridsen   Pige 10 K 20 0.24.15  
59 1065 Allan Nielsen   Mand 22 M 39 0.24.19  
60 1056 Hanne Rasmussen   Kvinde 11 K 21 0.24.29  
61 1022 Pernille Lauridsen   Kvinde 12 K 22 0.24.33  
62 1048 Helle Hansen Sydbank Kvinde 13 K 23 0.24.46  
63 1151 Kasper Sommer Jørgensen   Dreng 18 M 40 0.24.49  
64 1140 Ulla Arnum   Kvinde 14 K 24 0.24.54  
65 1007 Kamilla Gabelgaard Simonsen   Pige 11 K 25 0.24.54  
66 1042 Birgit Nielsen Løgumkloster Løbemotion Kvinde 15 K 26 0.24.58  
67 1009 Lars Jørgensen   Dreng 19 M 41 0.24.59  
68 1085 Michael Bjerrum   Dreng 20 M 42 0.25.03  
69 1104 Rasmus Høeg   Dreng 21 M 43 0.25.09  
70 1103 Esben Høeg   Dreng 22 M 44 0.25.10  
71 1077 Sara Krog   Kvinde 16 K 27 0.25.13  
72 1076 Mette Marie Lorenzen Pedersen Næsvej Turbo Pige 12 K 28 0.25.15  
73 1034 Linda Bennedsen   Kvinde 17 K 29 0.25.16  
74 1113 Vanessa Lassen   Pige 13 K 30 0.25.17  
75 1118 Patrick Kapiteh   Dreng 23 M 45 0.25.17  
76 1146 Mille Andresen   Pige 14 K 31 0.25.18  
77 1112 Georg Jensen   Mand 23 M 46 0.25.18  
78 1095 Maja Olesen   Pige 15 K 32 0.25.19  
79 1141 Lykke Christiansen   Pige 16 K 33 0.25.19  
80 1124 Rune Kristensen   Dreng 24 M 47 0.25.20  
81 1130 Simon Lassen   Dreng 25 M 48 0.25.23  
82 1105 Charlotte Høeg   Kvinde 18 K 34 0.25.25  
83 1005 Michelle Randløv Carlsen Kreaklubben Kvinde 19 K 35 0.25.34  
84 1129 Emilia Lassen   Pige 17 K 36 0.25.41  
85 1128 Camilla Lassen   Pige 18 K 37 0.25.42  
86 1132 Holger Lassen   Mand 24 M 49 0.25.42  
87 1120 Mads Johansen   Dreng 26 M 50 0.25.44  
88 1049 Linnea Homilius Sydbank Kvinde 20 K 38 0.25.45  
89 1012 Rasmus Breiting Dahlmann Kreaklubben Dreng 27 M 51 0.25.45  
90 1081 Mark van Den Hengel   Dreng 28 M 52 0.25.53  
91 1025 Simon Wellnitz   Dreng 29 M 53 0.25.59  
92 1041 Birgitte Simonsen   Kvinde 21 K 39 0.26.06  
93 1111 Sanja Borchert   Kvinde 22 K 40 0.26.07  
94 1033 Anne Chrestine Schmidt   Kvinde 23 K 41 0.26.12  
95 1115 Randi Larsen   Kvinde 24 K 42 0.26.20  
96 1004 Helen Lagoni Bruhn   Kvinde 25 K 43 0.26.24  
97 1026 Maria Wellnitz   Pige 19 K 44 0.26.29  
98 1100 Dicte Diabelez   Pige 20 K 45 0.26.29  
99 1061 Luise Gad Lund   Kvinde 26 K 46 0.26.30  
100 1295 Louise Bonnichsen   Pige 21 K 47 0.26.33  
101 1037 Anita Jørgensen   Kvinde 27 K 48 0.26.39  
102 1010 Kristian Jørgensen   Dreng 30 M 54 0.26.39  
103 1008 Laura Gabelgaard Simonsen   Pige 22 K 49 0.26.44  
104 1028 Mikkel Brodersen   Dreng 31 M 55 0.26.49  
105 1045 Alberte Vonge Loftager   Pige 23 K 50 0.26.56  
106 1006 Helle Gabelgaard Simonsen   Kvinde 28 K 51 0.27.01  
107 1043 Camilla Vonge Loftager   Kvinde 29 K 52 0.27.19  
108 1044 Indira Beckovic   Kvinde 30 K 53 0.27.19  
109 1090 Villads Wiser   Dreng 32 M 56 0.27.23  
110 1027 Stephanie Wieser   Kvinde 31 K 54 0.27.24  
111 1092 Alma Wieser   Pige 24 K 55 0.27.24  
112 1047 Tanja Gjelstrup   Kvinde 32 K 56 0.27.45  
113 1114 Fina Skov-Hansen   Kvinde 33 K 57 0.27.55  
114 1101 Morten Diabelez   Mand 25 M 57 0.28.11  
115 1072 Martin Herlevsen   Mand 26 M 58 0.28.15  
116 1063 Torben Thomsen   Mand 27 M 59 0.28.15  
117 1139 Dora Block   Kvinde 34 K 58 0.28.28  
118 1083 Anna Hamann   Kvinde 35 K 59 0.28.33  
119 1134 Tina Sørensen   Kvinde 36 K 60 0.28.55  
120 1133 Tanja Attermann   Kvinde 37 K 61 0.28.56  
121 1126 Nete Kristensen   Pige 25 K 62 0.29.00  
122 1127 Dan Kristensen   Mand 28 M 60 0.29.00  
123 1125 Kristiane Dahlmann   Kvinde 38 K 63 0.29.01  
124 1059 Heidi Hansen   Kvinde 39 K 64 0.29.29  
125 1109 Mikkel Ottesen   Dreng 33 M 61 0.30.00  
126 1110 Finn Ottsen   Mand 29 M 62 0.30.01  
127 1091 Hjalte Wieser   Dreng 34 M 63 0.31.27  
128 1093 Gregor Wieser   Mand 30 M 64 0.31.27  
129 1098 Søren Olesen Sydbank Mand 31 M 65 0.31.28  
130 1055 Victoria Vestergaard Hansen Esbjerg Ungdoms Triatlon Pige 26 K 65 0.32.31  
131 1096 Ida Olesen   Pige 27 K 66 0.33.36  
132 1142 Lærke Christiansen   Pige 28 K 67 0.33.36  
133 1011 Gitte Breiting Kreaklubben Kvinde 40 K 68 0.34.05  
134 1070 Eva Paulsen Kreaklubben Kvinde 41 K 69 0.34.24  
135 1150 Kristian Paulsen   Dreng 35 M 66 0.34.24  
136 1054 Pernille Klindt Hagensen   Kvinde 42 K 70 0.34.49  
137 1057 Karen Rasmussen   Pige 29 K 71 0.34.55  
138 1032 Frederikke Mikkelsen   Pige 30 K 72 0.34.55  
139 1135 Lucca Richmond   Dreng 36 M 67 0.35.00  
140 1123 Anna Dahlmann   Pige 31 K 73 0.35.59  
141 1122 Maja Johansen   Pige 32 K 74 0.35.59  
142 1144 Nikoline Andersen   Pige 33 K 75 0.35.59  
143 1145 Oskar Andersen   Dreng 37 M 68 0.35.59  
144 1029 Sine Brodersen   Pige 34 K 76 0.36.20  
145 1099 Malou Diabelez   Pige 35 K 77 0.36.21  
146 1030 Kristina Krog   Pige 36 K 78 0.38.48  
147 1051 Britta Vinum Sydbank Kvinde 43 K 79 0.39.39  
148 1050 Karin Pedersen Sydbank Kvinde 44 K 80 0.39.39  
149 1121 Justin Kapiteh   Dreng 38 M 69 0.40.20  

 

tilbage til toppen

Resultater 9,2 km - se også 4,1 km - se også 9,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 1298 Kasper Mikkelsen   Mand 1 M 1 0.35.23 Hurtigste mand
2 1257 Klaus Pedersen Danish Crown, Skærbæk Mand 2 M 2 0.36.35  
3 1260 Gotfred Degn Løgumkloster løbemotion Mand 3 M 3 0.37.05  
4 1299 Sanne K. Sørensen   Kvinde 1 K 1 0.37.28 Hurtigste kvinde
5 1267 Morten Høeg   Mand 4 M 4 0.37.44  
6 1272 Kenneth Hoeg Hansen   Mand 5 M 5 0.39.51  
7 1255 Peter Bonnichsen Danish Crown, Skærbæk Mand 6 M 6 0.40.23  
8 1273 Tue Nissen   Mand 7 M 7 0.40.31  
9 1252 Lars Løbner Andersen   Mand 8 M 8 0.40.38  
10 1259 Lars Peter Oksen   Mand 9 M 9 0.41.51  
11 1297 Kent Møller Kristensen   Mand 10 M 10 0.42.01  
12 1289 Jonas Olesen   Mand 11 M 11 0.42.08  
13 1274 Mikkel Svane   Mand 12 M 12 0.43.21  
14 1286 Tommy Brodersen   Mand 13 M 13 0.43.32  
15 1288 Kurt Jensen   Mand 14 M 14 0.43.44  
16 1279 Freja Degn Løgumkloster Løbemotion Kvinde 2 K 2 0.43.48  
17 1253 Karsten Lauridsen   Mand 15 M 15 0.43.57  
18 1287 Ricky Zimmermann   Mand 16 M 16 0.44.22  
19 1261 Stefan Nauschutt   Mand 17 M 17 0.44.27  
20 1270 Helle S. Christensen ECCO running Kvinde 3 K 3 0.44.33  
21 1292 Viktor Rospotnyuk   Mand 18 M 18 0.45.03  
22 1296 Gert van Den Heuvel   Mand 19 M 19 0.45.04  
23 1271 Niels Mathiesen Tønder løbeklub Mand 20 M 20 0.45.33  
24 1278 Gerda Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Kvinde 4 K 4 0.45.39  
25 1269 Kåre Pedersen Padborg PI Mand 21 M 21 0.46.17  
26 1293 Vicki Sandberg   Kvinde 5 K 5 0.47.31  
27 1262 Klaus Detlef   Mand 22 M 22 0.47.41  
28 1268 Jannick Borum   Mand 23 M 23 0.47.47  
29 1264 Jimmy Nielsen   Mand 24 M 24 0.50.19  
30 1265 Chresten Petersen Løgumkloster Løbemotion Mand 25 M 25 0.50.25  
31 1290 Pia Nielsen   Kvinde 6 K 6 0.50.36  
32 1254 Christine Sandberg   Kvinde 7 K 7 0.51.50  
33 1266 Ala Christoffersen   Kvinde 8 K 8 0.51.56  
34 1283 Katrin Møller   Kvinde 9 K 9 0.52.16  
35 1281 Marcel van Den Hengel   Mand 26 M 26 0.52.20  
36 1291 Susanne Hansen   Kvinde 10 K 10 0.52.24  
37 1280 Lona Skov Løgumkloster Løbemotion Kvinde 11 K 11 0.52.50  
38 1285 Michael Jessen Ribe Trim Mand 27 M 27 0.53.19  
39 1277 Mette Kaastrup Wind Løgumkloster Løbeklub Kvinde 12 K 12 0.53.29  
40 1284 Anna Sandersen Ribe Trim Kvinde 13 K 13 0.54.05  
41 1276 Lone Kudsk   Kvinde 14 K 14 0.55.11  
42 1251 Pia Vinum Oksen   Kvinde 15 K 15 0.55.44  
43 1282 Wilma van Den Hengel   Kvinde 16 K 16 0.57.58  
44 1294 Pia Popp   Kvinde 17 K 17 1.00.03  
45 1258 Ralph Hansen Danish Crown, Skærbæk Mand 28 M 28 1.00.31  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen