Siden er sidst opdateret 11. oktober 2018 - kl. 11:01

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Sønderborg Natløb - fredag d. 24. august 2018 - kl. 21.30

"Sønderborg Natløb #21"

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 21.30 fra adressen: Nørrebro 2, 6400 Sønderborg

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk  (forhånds tilmelding senest d. 24/8 kl. 20)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5,7k

 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km top 100 - se alle resultater kvinder mænd - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller se hele resultatlisten her pdf (2018)

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  AK Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 349 Simon Müller Larsen LØBEREN Aarhus C DEN M 16-90 M 1 0.15.37 0.15.37 Vinder M16-90
2 224 Peter Vestergaard Jensen NBRO Running Sønderborg DEN M 16-90 M 2 0.15.38 0.15.38  
3 1750 Casper Stenderup Odense Tri   DEN M 16-90 M 3 0.17.02 0.17.03  
4 348 Troels Schwartz STK 90 Sønderborg DEN M 16-90 M 4 0.17.34 0.17.35  
5 1362 Emil William Hansen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 16-90 M 5 0.18.36 0.18.39  
6 1082 Mathias Eithz Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 6 0.18.37 0.18.41  
7 1392 Andreas Bagge SDU Odense C DEN M 16-90 M 7 0.18.37 0.18.41  
8 225 Peter Theilgaard   Sønderborg DEN M 16-90 M 8 0.18.39 0.18.41  
9 731 Espen Rudjord Nielsen statsskolen   DEN M 16-90 M 9 0.18.41 0.18.44  
10 148 Catalin Tibuleac   Nordborg DEN M 16-90 M 10 0.18.41 0.18.46  
11 846 Maria Haugaard Bohl Andersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 1 0.18.48 0.18.52 Vinder K16-90
12 1499 Andreas Bendixen Aarhus Floorball Club TST Aarhus C DEN M 16-90 M 11 0.19.04 0.19.08  
13 1620 Nicolai Kudsk Knudsen Hærens Officersskole København K DEN M 16-90 M 12 0.19.01 0.19.09  
14 1518 Lasse Krogh Johannsen TMR Sønderborg DEN M 16-90 M 13 0.19.13 0.19.14  
15 668 Sofus Tao Esthave Pedersen stasskolen   DEN M 16-90 M 14 0.19.22 0.19.23  
16 1684 Thomas Rasmussen   Juelsminde DEN M 16-90 M 15 0.19.30 0.19.32  
17 795 Kirsten Wiborg Jensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 2 0.19.29 0.19.33  
18 1056 Niels Frederik Bach Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 16 0.19.30 0.19.35  
19 107 Hans Henrik Michelsen Løbeklubben Tempo Sønderborg DEN M 16-90 M 17 0.19.34 0.19.41  
20 1229 Magnus Grønlund Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 16-90 M 18 0.19.46 0.19.47  
21 958 Jacob Wegeberg Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 19 0.19.45 0.19.49  
22 135 Allan Jensen Frøs Herreds Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 20 0.19.50 0.19.51  
23 1662 Katrine Brock Broager Sparekasse   DEN K 16-90 K 3 0.19.55 0.19.56  
24 1461 Jakob Frilund   Odense C DEN M 16-90 M 21 0.19.55 0.19.57  
25 198 Gitte Kjær Jensen   Horsens DEN K 16-90 K 4 0.19.59 0.20.00  
26 994 Christian Lervad Hansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 22 0.19.45 0.20.02  
27 1232 Nicolai Knudsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 23 0.20.07 0.20.10 Vinder M09-15
28 527 Christian Egholm stasskolen   DEN M 16-90 M 24 0.20.03 0.20.11  
29 1282 Mahmoud Bakr Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 25 0.20.12 0.20.12  
30 522 Søren Juhler AGRAMKOW   DEN M 16-90 M 26 0.20.10 0.20.14  
31 642 Lucas Arngrimson Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 27 0.20.11 0.20.14  
32 479 Roman Qorban stasskolen   DEN M 16-90 M 28 0.20.06 0.20.15  
33 1569 Casper Schrankenmüller   Sønderborg DEN M 16-90 M 29 0.20.13 0.20.15  
34 616 Philip Bjelskov Jürgensen Team Broager Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 30 0.20.15 0.20.17  
35 591 Evaldas Pavalkis Danfoss Power Solution Sønderborg DEN M 16-90 M 31 0.20.25 0.20.27  
36 363 Kasper Riisager Hansen   Sønderborg DEN M 09-15 M 32 0.20.27 0.20.27  
37 294 Anders Paulsen   Broager DEN M 09-15 M 33 0.20.05 0.20.30  
38 564 Martin Damkjær Business College Syd Sønderborg DEN M 16-90 M 34 0.20.32 0.20.32  
39 567 Mikkel Damkjær Business College Syd Sønderborg DEN M 16-90 M 35 0.20.32 0.20.32  
40 946 Christian Johansson Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 36 0.20.29 0.20.34  
41 117 Kasper Jensen Kajs MC Sønderborg DEN M 16-90 M 37 0.20.08 0.20.35  
42 445 Hans Jørn Lorenzen  Team Broager Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 38 0.20.29 0.20.36  
43 698 Andreas Aalund Moeskjær Statsskolen   DEN M 16-90 M 39 0.20.34 0.20.38  
44 1060 Steffen Lemming Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 40 0.20.39 0.20.42  
45 705 Jacob Nielsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN ? M 41 0.20.40 0.20.43  
46 960 Simon Johann Skødt Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 42 0.20.38 0.20.50  
47 1069 Emil Junker AGS   DEN M 16-90 M 43 0.20.46 0.20.56  
48 1233 Nikolaj Lorenzen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 44 0.20.54 0.20.58  
49 485 Andreas Nielsen stasskolen   DEN M 16-90 M 45 0.20.55 0.20.58  
50 1062 Tobias Bang Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 46 0.20.56 0.20.59  
51 1485 Peter Eberle Broager Sparekasse Ekstra   DEN M 16-90 M 47 0.20.52 0.21.00  
52 1284 Mikkel Jeppesen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 48 0.21.01 0.21.01  
53 195 Kim Petersen Kløver5 Sønderborg DEN M 16-90 M 49 0.21.00 0.21.03  
54 768 Jan Schmidt Callesen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 50 0.21.02 0.21.05  
55 952 Magnus Lyck Hansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 51 0.21.01 0.21.06  
56 1127 Ferran Giones SDU   DEN M 16-90 M 52 0.20.55 0.21.08  
57 1674 Simon Plen     DEN M 16-90 M 53 0.21.06 0.21.13  
58 1399 Mads Timm HAGI Sønderborg DEN M 16-90 M 54 0.21.13 0.21.13  
59 359 Rasmus Nissen   Brejning DEN M 16-90 M 55 0.21.06 0.21.16  
60 779 Mathias K. Jørgensen Sønderskov Skolen Sønderborg DEN M 16-90 M 56 0.21.15 0.21.16  
61 264 Brian List Hansen   sønderborg DEN M 16-90 M 57 0.21.16 0.21.16  
62 1393 Ebbe Bagge Paulsen AU   DEN M 16-90 M 58 0.21.14 0.21.17  
63 1174 jeppe Hedegaard Ulkebøl skole Sønderborg DEN M 16-90 M 59 0.21.16 0.21.18  
64
1585 Kristian Sørensen GIG Gråsten DEN M 16-90 M 60 0.20.55 0.21.22  
65 608 Cecilie Schroll stasskolen   DEN K 16-90 K 5 0.21.21 0.21.23  
66 1041 Jörn Petersen OJ Electronics Sønderborg DEN M 16-90 M 61 0.21.18 0.21.25  
67 774 Pernille Bertelsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 6 0.21.22 0.21.26  
68 572 Niels Bager stasskolen   DEN M 16-90 M 62 0.21.15 0.21.28  
69 1212 Carolina Olsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 7 0.21.25 0.21.29 Vinder K09-15
70 1665 Simon Hein     DEN M 16-90 M 63 0.21.12 0.21.30  
71 1666 Jesper Gynther     DEN M 16-90 M 64 0.21.12 0.21.30  
72 579 Henrik Reese Danfoss Power Solution Vester Sottrup DEN M 09-15 M 65 0.21.28 0.21.30  
73 566 Mads Jensen stasskolen   DEN M 16-90 M 66 0.21.22 0.21.32  
74 1525 Guillaume Zouaout ITD/FDE Sønderborg FRA M 16-90 M 67 0.21.33 0.21.34  
75 136 Mikkel Jensen Frøs Herreds Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 68 0.21.16 0.21.36  
76 1579 Jacob Harvest Mathiesen   Sydals DEN M 09-15 M 69 0.21.27 0.21.37  
77 394 Per Desler   Sønderborg DEN M 16-90 M 70 0.21.36 0.21.37  
78 918 Sisse Kildemoes Kragh Møller Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 8 0.21.35 0.21.40  
79 1033 John Hansen OJ Electronics Broager DEN M 16-90 M 71 0.21.32 0.21.41  
80 703 Jakob Jürgensen Tandslet Friskole Sydals DEN M 09-15 M 72 0.21.23 0.21.43  
81 1090 Christoffer Bladt AGS Sønderborg DEN M 16-90 M 73 0.21.33 0.21.43  
82 1544 Lasse Thiesen   Vanløse DEN M 16-90 M 74 0.21.35 0.21.44  
83 1261 Mathias Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 75 0.21.42 0.21.44  
84 1593 Thore Bonde Super Brugsen Guderup Sønderborg DEN M 16-90 M 76 0.21.37 0.21.45  
85 1050 Christoffer Gonge Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 77 0.21.34 0.21.47  
86
1681 Oskar Frederiksen   Nordborg DEN M 09-15 M 78 0.21.46 0.21.47  
87 1143 Frederik Overgaard Bruhn SDU   DEN M 16-90 M 79 0.21.21 0.21.49  
88 1606 Joachim Priske Lei Løbeklubben Tempo Sønderborg DEN M 09-15 M 80 0.21.41 0.21.51  
89 530 Kasper Andreassen stasskolen   DEN M 16-90 M 81 0.21.42 0.21.51  
90 177 Morten Junker   Nordborg DEN M 16-90 M 82 0.21.43 0.21.51  
91 1046 Nicolai Tryk Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 83 0.21.35 0.21.52  
92 1683 Christoffer Lorenzen stasskolen   DEN M 16-90 M 84 0.21.44 0.21.52  
93 113 trine jark   Sønderborg DEN K 16-90 K 9 0.21.51 0.21.54  
94 1214 Maja Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 10 0.21.36 0.21.55  
95 1255 Hoger Al-Zibari Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 85 0.21.55 0.21.56  
96 666 Jens Jensen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 86 0.21.57 0.21.58  
97 716 Lars Damkjær statsskolen   DEN M 16-90 M 87 0.21.49 0.21.59  
98 29 Michael Hoi   Sønderborg DEN M 16-90 M 88 0.21.42 0.22.01  
99 972 Bertram Brandt Bech Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 89 0.21.44 0.22.02  
100 1032 Viktor Örn Arnarson Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 90 0.21.44 0.22.03  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller se hele resultatlisten her pdf (2018)

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen