Siden er sidst opdateret 15. august 2022 - kl. 15:23

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Løjt Løbet - lørdag d. 25. maj 2013

"Løjtløbet #5"

Løjt Løbet

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - Løjt Løbet byder på mange distancer - så der er noget for enhver smag. Flotte ruter i det kuperede Løjt Land.

- halvmarathon er DAF opmålt - se DAF opmålt rute

- ved tilmelding inden d. 15. april, deltager man i lodtrækningen om fin præmie - se mere i løbsinfo pdf

 

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2022

Halvmarathon DAF opmålt rute

3,5 - 6,7 og 11,3k
Børneløb - 400 m
Stavgang - 3,5 - 6,7 og 11,3k

 

tilbage til toppen

Resultater 3,5 km - se også 3,5 km - se også 6,7 km - se også 11,3 km - se også 21,1 km

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klasse Pl. AK Klub/ Team Resultat Distance
1 34 Christoffer Brusen Barsøe M 102 Mand 1 3.y Aabenraa Statsskole 0.11.44 3,5
2 19 Bon Klarlund Levi M 103 Mand 2   0.14.16 3,5
3 158 Emil Sørensen M 104 Dreng 1   0.14.22 3,5
4 145 Victor Paaske M 105 Dreng 2   0.15.14 3,5
5 129 Simon Stehmann M 106 Dreng 3 Løjtlands Løbeklub 0.15.38 3,5
6 119 Rasmus Nielsen M 107 Dreng 4 Frøs Herreds Sparekasse 0.16.14 3,5
7 62 Jonas Madsen M 108 Dreng 5 Løjt Lands Løbeklub 0.16.21 3,5
8 1 Amanda Radhika Thomassen K 1 Kvinde 1   0.16.24 3,5
9 104 Rasmus Madsen M 109 Dreng 6   0.16.43 3,5
10 174 Frederik Lundgård Jørgensen M 110 Dreng 7   0.17.30 3,5
11 110 Niklas Møller M 111 Dreng 8   0.17.34 3,5
12 95 Marianne Balleby Jensen K 2 Kvinde 2 Haderslev Kickboxing 0.17.36 3,5
13 136 Tanja Johannsen K 3 Kvinde 3   0.17.46 3,5
14 73 Lars Thomsen M 112 Mand 3   0.17.52 3,5
15 173 Nicklas Dam M 113 Dreng 9   0.18.07 3,5
16 31 Christian Johansen M 114 Dreng 10 Løjtlands Løbeklub 0.18.13 3,5
17 63 JONAS OLIVER M 115 Dreng 11   0.18.13 3,5
18 120 Rasmus Nissen M 116 Dreng 12   0.18.35 3,5
19 57 Jesper Larsen M 117 Mand 4   0.18.41 3,5
20 55 Jeppe Lang M 118 Mand 5 Søndersø-Energi 0.18.45 3,5
21 149 Nanna Louise Waller K 4 Pige 1   0.18.46 3,5
22 33 Christina Paaske K 5 Kvinde 4   0.18.51 3,5
23 21 Camilla Hauerberg K 6 Pige 2 Rødekro IF-Motion 0.19.10 3,5
24 74 Lars Dürr Thomassen M 119 Mand 6   0.19.10 3,5
25 117 Peter Valentin Enevoldsen M 120 Dreng 13 Julemærkehjemmet 0.19.12 3,5
26 59 Jesper Lildholdt M 121 Mand 7 Julemærkehjemmet 0.19.12 3,5
27 47 Helle Karlsen K 7 Kvinde 5 Frøs Herreds Sparekasse 0.19.13 3,5
28 89 Magnus Nissen M 122 Dreng 14   0.19.13 3,5
29 29 Charlotte Schultz K 8 Kvinde 6 Nykredit 0.19.21 3,5
30 10 Anne-Marie Davidsen K 9 Kvinde 7 Politiets Idrætsforening Haderslev 0.19.26 3,5
31 153 Marius Emil Blikker Lundsberg M 123 Dreng 15   0.19.28 3,5
32 154 Frank Lundsberg M 124 Mand 8   0.19.29 3,5
33 83 Liv Due Hansen K 10 Pige 3 Nordea 0.19.48 3,5
34 92 Maria Madsen Bruun K 11 Pige 4 Nordea 0.19.49 3,5
35 80 Linda Jensen K 12 Kvinde 8 Haderslev Kickboxing 0.20.10 3,5
36 165 Rasmus Moshage M 125 Dreng 16   0.20.10 3,5
37 101 Mette Sørensen K 13 Kvinde 9 Frøs Herreds Sparekasse 0.20.22 3,5
38 125 Sabrina Pedersen K 14 Kvinde 10 Frøs Herreds Sparekasse 0.20.22 3,5
39 42 Freja Kragh K 15 Pige 5   0.20.30 3,5
40 43 Frida Marie Moshage Lauritzen K 16 Pige 6   0.20.31 3,5
41 98 Mathilde Schjønberg Christensen K 17 Pige 7 Løjt Murerforretning 0.20.33 3,5
42 24 Carsten Lund M 126 Mand 9   0.20.48 3,5
43 99 Max Svendsen M 127 Mand 10 Søndersø-Energi 0.21.11 3,5
44 53 Jens Kragh Iversen M 128 Mand 11 Søndersø-Energi 0.21.25 3,5
45 169 Christopher Bech M 129 Dreng 17   0.21.30 3,5
46 130 Simone Schmidt K 18 Kvinde 11   0.21.31 3,5
47 5 Andreas Gade Stigsgaard Sørensen M 130 Dreng 18   0.21.35 3,5
48 107 Morten Gade Sørensen M 131 Mand 12   0.21.36 3,5
49 157 Luna Sørensen K 19 Pige 8   0.21.43 3,5
50 127 Sebastian Egede Jørgensen M 132 Dreng 19 Julemærkehjemmet 0.21.45 3,5
51 184 Julie Byriel K 20 Pige 9   0.21.49 3,5
52 151 Keld Knudsen M 133 Mand 13   0.21.49 3,5
53 140 TOBIAS OLIVER M 134 Dreng 20   0.22.08 3,5
54 12 ANTHONY OLIVER M 135 Mand 14   0.22.08 3,5
55 75 Laura Bakkegaard Nielsen K 21 Pige 10   0.22.50 3,5
56 7 Anita Johansen K 22 Kvinde 12 Løjtlands Løbeklub 0.23.16 3,5
57 108 Naja Hee Calløe Ravn K 23 Pige 11 Løjt Lands Løbeklub 0.23.25 3,5
58 166 Pernille Calløe Kristensen K 24 Pige 12   0.23.26 3,5
59 82 Lis Karing K 25 Kvinde 13   0.23.27 3,5
60 132 Sunn Karing K 26 Kvinde 14   0.23.27 3,5
61 52 Ida Oubæk Boysen K 27 Pige 13 Regnbuen 0.23.32 3,5
62 102 Mia langschwager Hamann K 28 Pige 14   0.23.40 3,5
63 44 Gitte Langschwager Hamann K 29 Kvinde 15   0.23.40 3,5
64 185 Laura Fischer Pedersen K 30 Pige 15   0.23.45 3,5
65 51 Ida Ohlsen Vestergaard K 31 Pige 16 Team Vestergaard 0.23.48 3,5
66 93 Maria R. Hoiland K 32 Kvinde 16 Nykredit 0.23.50 3,5
67 131 Stine R. Colding K 33 Kvinde 17 Nykredit 0.23.50 3,5
68 138 Tina Hansen K 34 Kvinde 18 Regnbuen 0.23.50 3,5
69 139 Tine Christensen Mærsk K 35 Kvinde 19   0.23.59 3,5
70 60 Jette Mærsk K 36 Kvinde 20   0.24.00 3,5
71 161 Sofie Egholt K 37 Pige 17   0.24.01 3,5
72 163 Maja Davidsen K 38 Pige 18   0.24.01 3,5
73 162 Ellen Egholt K 39 Kvinde 21   0.24.03 3,5
74 137 Hannelore Grunning K 40 Kvinde 22 Åbæk Efterskole 0.24.06 3,5
75 8 Pernille Grunning K 41 Kvinde 23 Åbæk Efterskole 0.24.06 3,5
76 88 Mads Nymann Heisel M 136 Dreng 21   0.24.28 3,5
77 72 Lars Hansen M 137 Mand 15 Sportmaster 0.24.31 3,5
78 70 Kristoffer Oubæk Kristensen M 138 Dreng 22 Regnbuen 0.25.01 3,5
79 144 Vibeke Moshage Lauritzen K 42 Kvinde 24   0.25.12 3,5
80 141 Tobias Sønnichsen M 139 Dreng 23   0.25.14 3,5
81 58 Jesper Larsen M 140 Mand 16   0.25.14 3,5
82 180 Søren Vedel Jensen M 141 Mand 17   0.25.15 3,5
83 181 Jakob Vedel Lund M 142 Dreng 24   0.25.15 3,5
84 113 Oliver Hansen M 143 Dreng 25   0.25.19 3,5
85 71 Lars Hansen M 144 Mand 18   0.25.20 3,5
86 178 Lykke Heesch K 43 Pige 19   0.25.28 3,5
87 65 Joy Andersen K 44 Pige 20 Julemærkehjemmet 0.25.35 3,5
88 111 Nikolaj Oubæk Kristensen M 145 Dreng 26 Regnbuen 0.25.38 3,5
89 81 Line Oubæk Kristensen K 45 Kvinde 25 Løjt Børnehus 0.25.38 3,5
90 148 Frank Jørgensen Waller M 146 Mand 19   0.25.48 3,5
91 150 Emma Sofie Waller K 46 Pige 21   0.25.48 3,5
92 167 Sophie Bech K 47 Pige 22   0.25.49 3,5
93 168 Rhehelle Bech K 48 Kvinde 26   0.25.49 3,5
94 123 Ruth Therese de Laurent Schramm K 49 Kvinde 27 Nykredit 0.26.15 3,5
95 61 Johanne Oubæk Boysen K 50 Pige 23 Regnbuen 0.26.18 3,5
96 128 Sidsel Oubæk Boysen K 51 Kvinde 28 Regnbuen 0.26.18 3,5
97 28 Charlotte Henriksen K 52 Kvinde 29   0.26.28 3,5
98 94 Marianne Olesen K 53 Kvinde 30 Løjt IF 0.26.48 3,5
99 170 Kirsten Lindgreen K 54 Kvinde 31   0.26.48 3,5
100 135 Svend B. Olesen M 147 Mand 20 Løjt IF 0.26.48 3,5
101 23 Caroline Søndersø K 55 Pige 24 Søndersø-Energi 0.27.06 3,5
102 152 Bo Røndbjerg M 148 Mand 21   0.27.06 3,5
103 118 Philip Svendsen M 149 Dreng 27 Søndersø-Energi 0.27.14 3,5
104 77 Lena Nymann Heisel K 56 Kvinde 32   0.27.15 3,5
105 133 Susanne Bech Tygesen K 57 Kvinde 33 Nykredit 0.27.15 3,5
106 116 Peter Rasmussen M 150 Dreng 28 Julemærkehjemmet 0.27.26 3,5
107 90 Malene Rasmussen K 58 Kvinde 34 Frøs Herreds Sparekasse 0.27.32 3,5
108 103 Mie Kildegaard K 59 Pige 25 Søndersø-Energi 0.27.35 3,5
109 124 Sabrina Jensen K 60 Kvinde 35 Søndersø-Energi 0.27.35 3,5
110 56 Jes Schramm M 151 Mand 22 Nykredit 0.27.38 3,5
111 6 Anita Hansen K 61 Kvinde 36 Nykredit 0.27.42 3,5
112 27 Cecilie Gram jensen K 62 Junior K 1   0.27.44 3,5
113 4 Andreas Gram Jensen M 152 Dreng 29   0.27.44 3,5
114 9 Anna Nymann Heisel K 63 Pige 26   0.27.57 3,5
115 54 Jeppe Klemann M 153 Dreng 30 Nykredit 0.28.07 3,5
116 97 Marie Klemann K 64 Pige 27 Nykredit 0.28.09 3,5
117 14 Astrid Pedersen K 65 Kvinde 37 Nykredit 0.28.10 3,5
118 143 Tristan Haaning M 154 Mand 23 Nykredit 0.28.10 3,5
119 172 Trine Beck K 66 Pige 28   0.28.13 3,5
120 171 Karin G. Hansen K 67 Kvinde 38   0.28.13 3,5
121 134 Susanne R Colding K 68 Kvinde 39 Nykredit 0.28.42 3,5
122 76 lea due pedersen K 69 Pige 29   0.28.46 3,5
123 100 Mette Haaning K 70 Kvinde 40 Nykredit 0.28.51 3,5
124 36 Dorte Kildegaard K 71 Kvinde 41 Søndersø-Energi 0.29.04 3,5
125 17 Birgitte Thun K 72 Kvinde 42   0.29.26 3,5
126 49 Hjalte Rasmussen M 155 Dreng 31 Sportmaster 0.29.34 3,5
127 45 Hans Rasmussen M 156 Mand 24 Sportmaster 0.29.34 3,5
128 13 Asta-Marie Schjønberg Christensen K 73 Pige 30 Løjt Murerforretning 0.29.39 3,5
129 156 Cecilie Hildebrandt K 74 Pige 31   0.29.39 3,5
130 147 Nadine Schjønberg K 75 Kvinde 43   0.29.42 3,5
131 22 Carina Frost Davidsen K 76 Kvinde 44 Boiskov 0.29.43 3,5
132 87 Mads Riedel M 157 Dreng 32 Søndersø-Energi 0.29.50 3,5
133 64 Jonna Svendsen K 77 Kvinde 45 Søndersø-Energi 0.29.52 3,5
134 20 Brian Svendsen M 158 Mand 25 Søndersø-Energi 0.29.52 3,5
135 96 Marie Kjeldsen K 78 Junior K 2   0.30.07 3,5
136 3 Anders Kjeldsen M 159 Mand 26   0.30.07 3,5
137 79 Lene Højberg Arp K 79 Kvinde 46   0.30.18 3,5
138 84 Lone Geertsen K 80 Kvinde 47   0.30.23 3,5
139 32 Christian Vang Jensen M 160 Dreng 33   0.30.24 3,5
140 48 Helle Vang Jensen K 81 Kvinde 48   0.30.24 3,5
141 40 Eva Nielsen K 82 Kvinde 49   0.30.28 3,5
142 183 Smilla Bach K 83 Pige 32   0.30.30 3,5
143 182 Kim Bach M 161 Mand 27   0.30.31 3,5
144 39 Esther Stehmann K 84 Kvinde 50 Fitness Syd 0.30.39 3,5
145 86 Lærke Kragh K 85 Junior K 3   0.30.43 3,5
146 78 Lene Kragh K 86 Kvinde 51   0.30.43 3,5
147 46 Helene Qvist K 87 Pige 33 Løjt løbe klub 0.30.44 3,5
148 37 Elise Qvist K 88 Kvinde 52 Løjt løbe klub 0.30.45 3,5
149 164 Emmelie Poulsen K 89 Junior K 4   0.30.56 3,5
150 122 Rosa Simonsen K 90 Pige 34   0.30.59 3,5
151 30 charlotte simonsen K 91 Kvinde 53   0.31.14 3,5
152 66 Kathrine Bakkegaard Nielsen K 92 Pige 35   0.32.02 3,5
153 16 birgit Elneff K 93 Kvinde 54   0.32.41 3,5
154 177 Freya Bork Nielsen K 94 Pige 36   0.36.43 3,5
155 176 Liva Bork Nielsen K 95 Pige 37   0.36.48 3,5
156 175 Tanja Good Frederiksen K 96 Kvinde 55   0.36.55 3,5
157 179 Julie G Frederiksen K 97 Pige 38   0.36.55 3,5
158 160 Anja Sørensen K 98 Kvinde 56   0.37.25 3,5
159 159 Max Sørensen M 162 Dreng 34   0.37.25 3,5
160 155 Brigitte Sehstedt K 99 Kvinde 57   0.41.15 3,5
161 38 Ellen Øgendahl K 100 Kvinde 58 Søndersø-Energi 0.42.46 3,5
162 41 Frank Kildegaard M 163 Mand 28 Søndersø-Energi 0.42.47 3,5
163 68 Kristine Kildegaard K 101 Pige 39 Søndersø-Energi 0.42.47 3,5

 

tilbage til toppen

Resultater 6,7 km - se også 3,5 km - se også 6,7 km - se også 11,3 km - se også 21,1 km

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klasse Pl. AK Klub/ Team Resultat Distance
1 1066 John Greve Schultz Iversen M 1 Mand 1 Nykredit 0.24.12 6,7
2 1168 Torben Riber Køhling M 2 Mand 2   0.27.56 6,7
3 1203 Frits Detlefsen M 3 Mand 3 RIF 0.27.56 6,7
4 1057 Jacob Hauerberg M 4 Dreng 1 Rødekro IF-Motion 0.28.37 6,7
5 1182 Henrik Cloos Skov M 5 Mand 4   0.28.53 6,7
6 1202 Betina Detlefsen K 1 Kvinde 1 RIF 0.29.07 6,7
7 1205 Andreas Möller M 6 Mand 5   0.30.36 6,7
8 1151 Simon Fenger M 7 Dreng 2   0.31.02 6,7
9 1198 Johnny Gravgaard Jensen M 8 Mand 6   0.31.22 6,7
10 1069 Jonas Hekman M 9 Mand 7   0.31.35 6,7
11 1181 Kurt Kjeldsen M 10 Mand 8 LøjtLands Løbeklub 0.31.42 6,7
12 1029 Casper Bertelsen Jensen M 11 Mand 9 Frøs Herreds Sparekasse 0.32.12 6,7
13 1026 Tobias Lund M 12 Dreng 3   0.32.25 6,7
14 1136 Per Bomberg M 13 Mand 10   0.32.37 6,7
15 1164 Thea Heisel Jensen K 2 Pige 1   0.32.37 6,7
16 1196 Jens Jacob Madsen M 14 Mand 11   0.32.55 6,7
17 1030 Cecilie Tygesen K 3 Kvinde 2 Nykredit 0.32.58 6,7
18 1152 Simon Hansen M 15 Mand 12 Hoptrup Efterskole 0.33.18 6,7
19 1145 Preben Laasholdt M 16 Mand 13 Rødekro IF Motion 0.33.24 6,7
20 1156 Steen Hansen M 17 Mand 14   0.33.26 6,7
21 1127 Morten Johannsen M 18 Mand 15 Abena 0.33.32 6,7
22 1209 Per Byriel M 19 Mand 16   0.33.41 6,7
23 1173 Verner Nielsen M 20 Mand 17   0.33.43 6,7
24 1207 Lars Lind Thiemer M 21 Mand 18   0.34.14 6,7
25 1167 Torben Holm Christensen M 22 Mand 19   0.34.28 6,7
26 1011 Bente Karlsen K 4 Kvinde 3 Frøs Herreds Sparekasse 0.34.28 6,7
27 1161 Søren Hansen M 23 Mand 20 Nykredit 0.34.41 6,7
28 1048 Hans Christian Sønnichsen M 24 Mand 21   0.34.55 6,7
29 1115 Mark Jørgensen M 25 Mand 22   0.34.59 6,7
30 1176 Søren Bjerregaard M 26 Dreng 4 Sydbank 0.35.05 6,7
31 1177 Henrik Bjerregaard M 27 Mand 23 Sydbank 0.35.06 6,7
32 1179 Frederik Pryds M 28 Dreng 5 Sydbank 0.35.14 6,7
33 1178 Henrik Pryds M 29 Mand 24 Sydbank 0.35.16 6,7
34 1034 Claus Peter Nielsen K 5 Kvinde 4   0.35.23 6,7
35 1058 Jan Duborg Boysen M 30 Mand 25 Hoptrup Efterskole 0.35.34 6,7
36 1134 Paul Lindegaard Krag M 31 Mand 26 Sportmaster 0.35.42 6,7
37 1100 Lone Svendsen K 6 Kvinde 5 Søndersø-Energi 0.35.50 6,7
38 1190 Jeppe Egholt M 32 Mand 27   0.35.56 6,7
39 1091 Lena Kammeyer K 7 Kvinde 6   0.35.57 6,7
40 1122 Michael Kammeyer M 33 Mand 28   0.35.57 6,7
41 1193 Mads Laasholdt M 34 Mand 29   0.36.02 6,7
42 1062 Jens Jørgensen M 35 Mand 30   0.36.03 6,7
43 1133 Ole Refshauge M 36 Mand 31 Nykredit 0.36.31 6,7
44 1160 Susanne Garbrecht K 8 Kvinde 7   0.36.37 6,7
45 1019 Bjarne Davidsen M 37 Mand 32 Politiets Idrætsforening Haderslev 0.36.52 6,7
46 1035 Clay Christensen M 38 Mand 33 ETU Forsikring 0.36.54 6,7
47 1165 Thomas Vestergaard M 39 Mand 34 Team Vestergaard 0.37.01 6,7
48 1101 Lukas Mosgaard M 40 Mand 35 Nykredit 0.37.08 6,7
49 1087 Lars Brade M 41 Mand 36   0.37.16 6,7
50 1125 Morten Fenger M 42 Mand 37   0.37.18 6,7
51 1070 Jonas Mørck M 43 Dreng 6   0.37.19 6,7
52 1071 Josefine Thirup K 9 Pige 2 Broager Sparekasse 0.37.23 6,7
53 1132 Ninette Skøtt K 10 Kvinde 8 Broager Sparekasse 0.37.23 6,7
54 1197 Majbritt Gravgaard Jensen K 11 Kvinde 9   0.37.37 6,7
55 1044 Gunnar Hansen M 44 Mand 38   0.37.42 6,7
56 1098 Lene Conrad Jepsen K 12 Kvinde 10   0.37.47 6,7
57 1080 Kim Engmann M 45 Mand 39 Sportmaster 0.38.09 6,7
58 1049 Heidi Thomsen K 13 Kvinde 11   0.38.09 6,7
59 1099 Linda Kramer K 14 Kvinde 12   0.38.18 6,7
60 1018 Birthe Wolf K 15 Kvinde 13 Øsby IF - Løberne 0.38.30 6,7
61 1095 Lene Høy K 16 Kvinde 14 Nordea 0.38.32 6,7
62 1005 Anette Holmberg Bruun K 17 Kvinde 15 Nykredit 0.38.32 6,7
63 1051 Henriette Jørgensen K 18 Kvinde 16   0.38.32 6,7
64 1002 Anders Horne M 46 Dreng 7   0.38.37 6,7
65 1067 Jonas Greve M 47 Mand 40 Nykredit 0.38.51 6,7
66 1075 Karin Bonde K 19 Kvinde 17 Nordea 0.38.57 6,7
67 1036 Dines Olesen M 48 Mand 41   0.39.06 6,7
68 1212 Kristine Jessen K 20 Kvinde 18   0.39.10 6,7
69 1206 Jesper Gram M 49 Mand 42   0.39.24 6,7
70 1116 Martin Holm M 50 Mand 43 Nykredit 0.39.24 6,7
71 1088 Lars Christiansen M 51 Mand 44 Søndersø-Energi 0.39.32 6,7
72 1208 Bodil Høeg K 21 Kvinde 19   0.39.32 6,7
73 1032 Christine Christiansen K 22 Pige 3 Søndersø-Energi 0.39.39 6,7
74 1031 Christina Johannsen K 23 Kvinde 20 Abena 0.39.39 6,7
75 1028 Casper Vang Jensen M 52 Dreng 8   0.39.47 6,7
76 1138 Peter Røjkjær M 53 Dreng 9   0.39.48 6,7
77 1141 Peter Malthe Regel M 54 Dreng 10   0.39.50 6,7
78 1126 Morten Jessen-Hansen M 55 Mand 45   0.39.54 6,7
79 1174 Vibeke Holm Skau K 24 Kvinde 21 Boiskov Natur og Udebørnehave 0.40.00 6,7
80 1038 Egon Greve M 56 Mand 46 Nykredit 0.40.05 6,7
81 1039 Elisabeth Laasholdt K 25 Kvinde 22 Rødekro IF Motion 0.40.05 6,7
82 1180 Lise Frohn K 26 Kvinde 23 Frøs Herreds Sparekasse 0.40.15 6,7
83 1027 Casper Paulsen M 57 Dreng 11 Regnbuen 0.40.18 6,7
84 1200 Jørn Husted M 58 Mand 47 Frøs Herreds Sparekasse 0.40.23 6,7
85 1020 Bjørn Voldbjerg Sørensen M 59 Mand 48 Aabenraa Kommune 0.40.37 6,7
86 1107 Malene Sørensen K 27 Kvinde 24 AAIG 0.41.01 6,7
87 1059 Janus Hee Calløe Ravn M 60 Dreng 12 Løjt Lands Løbeklub 0.41.14 6,7
88 1117 Martin Gade Nielsen M 61 Mand 49 TSR-BYG Road Runners 0.41.14 6,7
89 1123 Mie Aagaard Lorenzen K 28 Kvinde 25 Nykredit 0.41.16 6,7
90 1109 Marete Hansen K 29 Kvinde 26   0.41.18 6,7
91 1111 Maria Boy Birck K 30 Kvinde 27 TSR-BYG Road Runners 0.41.20 6,7
92 1077 Karin Kolmos Callesen K 31 Kvinde 28   0.41.20 6,7
93 1006 Anna Thilde Regel K 32 Pige 4   0.41.21 6,7
94 1120 Mette Højris Lauritzen K 33 Pige 5 Revisionscentret 0.41.21 6,7
95 1183 Thomas Schlesinger M 62 Dreng 13