Siden er sidst opdateret 20. januar 2020 - kl. 17:29

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Dr. Nielsen Vinterhyggemarathon i Vejle - søndag d. 19. januar 2020 - kl. 10

"Dr. Nielsen Vinterhyggemarathon #11"

Vejle Løber - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: DGI-huset, Willy Sørensens Plads 5, 7100 Vejle

- maks. 500 deltagere for marathon og maks. 250 parmarathon - maks. 5½ time, har man brug for mere tid, skal man starte kl. 9

- naturskøn rute ad Bindeballe Stien og med vendepunkt ved Bindeballe Købmandsgård

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(11-01-16)

- yderligere info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest d. 12/1 - hvis der ikke er udsolgt inden)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Afvikles som

ud/hjem rute

DAF opmålt rute Marathon

Parmarathon
 

 

tilbage til toppen

Resultater marathon: - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 151 Lasse Høj Christensen Aalborg Triathlon Klub M 1 2.44.14 2.44.15 Hurtigste mand
2 380 Mikkel Rosendal Larsen Silkeborg Motion/Tri Klub M 2 2.45.07 2.45.09  
3 90 Mogens Jessen (Silkeborg) M 3 2.51.09 2.51.11  
4 279 René Iversen Hansen T.M.R M 4 2.59.01 2.59.04  
5 280 Esben Mortensen T.M.R. M 5 2.59.02 2.59.05  
6 241 Torben Stolten Thomsen Kolding Motion M 6 2.59.35 2.59.37  
7 260 Peter Jensen Romerike Ultraløperklubb M 7 2.59.39 2.59.45  
8 132 Stefan Knudsen (Holstebro) M 8 3.00.03 3.00.05  
9 384 Keld Thomsen SMT (Team Kona Sport) M 9 3.00.39 3.00.41  
10 281 Frederik Gottlieb T.M.R. M 10 3.02.15 3.02.19  
11 278 Lasse Krogh Johannsen T.M.R M 11 3.06.35 3.06.38  
12 174 Jon Poulsen Elvest M 12 3.07.19 3.07.24  
13 381 Morten Stokholm SMT/TKS M 13 3.07.50 3.07.53  
14 103 Lasse Langmaack (Nordborg) M 14 3.07.52 3.07.54  
15 211 Jan Haughuus horsens triathlon klub M 15 3.10.04 3.10.08  
16 165 Torben Vad Nissen Byparken Brørup / Klub 100 Marathon DK M 16 3.10.38 3.10.40  
17 248 Lukas Marmer Hohwü Mikkeller Running Club Aarhus M 17 3.14.57 3.14.57  
18 194 Jens Carl Haderslev HIF M 18 3.14.57 3.14.57  
19 160 Mikkel Kaas Airteam A/S M 19 3.15.09 3.15.11  
20 228 Martin Maskinen Thomsen Klub 100 Marathon Danmark M 20 3.15.49 3.15.55  
21 382 Torben Glass Nielsen Klub 100 Marathon Danmark M 21 3.17.06 3.17.14  
22 225 Steen Christiansen Klub 100 Marathon M 22 3.17.48 3.17.52  
23 283 Flemming Oltmann Team Meins RUNning M 23 3.18.42 3.18.59  
24 292 Jan Jakobsen Faaborg ski og motionsklub M 24 3.18.58 3.19.01  
25 255 Bjarne Østergaard Nordborg Løbeklub M 25 3.19.00 3.19.04  
26 238 Jonas Ravnholt Møller Kolding Motion M 26 3.19.45 3.20.14  
27 284 Morten Wolff Team Meins RUNning M 27 3.20.25 3.20.29  
28 78 Bent Brian Andreasen (Assentoft) M 28 3.21.58 3.22.08  
29 199 Leif Larsen Herlev Tri Og Motion / Klub 100 Marathon Danmark M 29 3.23.39 3.23.43  
30 216 Claus Beck Schmidt Kærbølling M 30 3.23.47 3.24.01  
31 106 Mads Troelsgaard Olsen (Odense SØ) M 31 3.24.28 3.24.31  
32 164 Katja Bjerre Byparken Brørup K 1 3.25.24 3.25.27 Hurtigste kvinde
33 217 Jens Erik Meldgaard KGB M 32 3.26.22 3.26.29  
34 388 Allan Thomsen   M 33 3.26.44 3.26.51  
35 220 Kim Hammerich Klub 100 *** Marathon DK M 34 3.26.51 3.26.55  
36 136 Thomas Kramer (Brenderup) M 35 3.27.11 3.27.33  
37 376 Stig Grangaard Runners DK M 36 3.27.27 3.27.42  
38 77 Benita Suhr (7100 Vejle) K 2 3.28.09 3.28.16  
39 118 Per Vendelbo (Vejle) M 37 3.28.10 3.28.17  
40 91 Ian Sall (Maidenhead) M 38 3.28.27 3.28.55  
41 271 Claus Jeslund Silkeborg løbeklub M 39 3.28.59 3.29.06  
42 378 Morten Axø Taulov motion M 40 3.28.54 3.29.17  
43 102 Lars Holt Kristensen (9210 Aalborg sø) M 41 3.28.53 3.29.23  
44 353 Frank Christensen Vejle IF M 42 3.29.55 3.30.00  
45 169 Rajiv Gauri DE TSV Brokstedt M 43 3.29.59 3.30.16  
46 197 Torben Jensen Hammel GF Løb & Motion M 44 3.31.05 3.31.09  
47 219 Michael Zimmermann Nielsen Klub 100 *** Marathon DK M 45 3.31.27 3.31.31  
48 386 Carsten Danielsen   M 46 3.32.18 3.32.23  
49 206 Jakob Diget Pedersen Klub 100 Marathon Danmark / Harlev Løb & Motion M 47 3.32.40 3.32.46  
50 176 Henrik Berg Jepsen Firehøje Fitness M 48 3.34.37 3.34.44  
51 358 Rikke Møller Viborg AM K 3 3.34.42 3.34.52  
52 170 Allan Christensen DHK M 49 3.34.53 3.34.58  
53 253 Martin Hygum Multi Motion Assens M 50 3.35.02 3.35.04  
54 272 Calle Frisk Skærbæk. M 51 3.35.40 3.35.56  
55 134 Susanne Gravesen (6500 Vojens) K 4 3.36.09 3.36.20  
56 352 Bo Kreiberg Vejle IF M 52 3.36.56 3.37.00  
57 114 Mikkel Ringtved Jensen (Vejle) M 53 3.37.00 3.37.03  
58 362 Peer Hinrichsen Mtb Sønderborg M 54 3.37.37 3.37.59  
59 363 Laurids Christiansen Viking M 55 3.37.37 3.38.07  
60 105 Mads Nørgaard (VEJLE) M 56 3.38.56 3.38.59  
61 180 Rene Rasmussen FREDERICIA LØBEKLUB M 57 3.38.58 3.39.07  
62 370 Troels Nielsen Silkeborg løbeklub M 58 3.39.18 3.39.25  
63 270 Søren Steffen SG Atletik M 59 3.39.31 3.39.43  
64 240 Poul Brage Michelsen Kolding Motion M 60 3.40.26 3.40.34  
65 275 Ole Toft Snobberup Trail Runners M 61 3.41.01 3.41.31  
66 214 Tine Gabriel Christensen JFS Løb K 5 3.41.45 3.41.58  
67 245 Benny Sørensen Løb i Vorbasse M 62 3.42.08 3.42.32  
68 128 Sofie Mørk (2100 Kbh ø) K 6 3.43.15 3.43.27  
69 268 Lone Esmann RunningWild K 7 3.43.45 3.43.51  
70 389 Masoud Bavi Vejle IF M 63 3.44.01 3.44.19  
71 127 Sanne Rasmussen (6670 Holsted) K 8 3.44.37 3.44.50  
72 202 Ib Sylvestersen Hinnerup løbeklub M 64 3.44.58 3.45.28  
73 357 Anne With Søderberg Viborg AM K 9 3.45.28 3.45.38  
74 81 Brian Lillelund (Århus) M 65 3.45.33 3.45.48  
75 198 Allan Jørgensen Herlev Tri og Motion M 66 3.45.55 3.45.59  
76 73 Jens Lassen Jels IF Løbemotion M 67 3.45.39 3.46.06  
77 129 Søren Egeberg (Vejle Øst) M 68 3.45.57 3.46.17  
78 226 Claus Fischer Klub 100 Marathon Danmark M 69 3.46.32 3.46.45  
79 201 Johnny Mikkelsen Herning løbeklub M 70 3.46.46 3.46.54  
80 85 Christian Lund (Horsens) M 71 3.46.53 3.47.08  
81 195 Frits Olsen Hammel GF Løb & Motion M 72 3.47.43 3.47.51  
82 196 Lars Julius Hammel GF Løb & Motion M 73 3.47.46 3.47.52  
83 234 Christian Maretti Nicolaisen Kolding Motion M 74 3.48.17 3.48.18  
84 205 Rasmus Lütken HLLH M 75 3.47.34 3.48.45  
85 204 Lars Hald HLLH M 76 3.47.34 3.48.45  
86 88 Claus Sjödin (Vejle) M 77 3.49.29 3.50.05  
87 178 Jørgen Mollerup-Madsen FREDERICIA LØBEKLUB M 78 3.50.00 3.50.08  
88 193 Henrik Kjældgaard Haderslev HIF M 79 3.49.58 3.50.22  
89 177 Jacob Jacobsen Flecta Consulting M 80 3.50.00 3.50.24  
90 148 Holger Hansen AAIG Aabenraa M 81 3.50.04 3.50.30  
91 372 Bjarne Lund Lund Motion M 82 3.50.16 3.50.51  
92 263 Betina Rohde-Brøndum Runningnow K 10 3.50.47 3.50.53  
93 146 Keld Keller Aaig M 83 3.50.38 3.51.00  
94 145 Bjarne Sørensen Aaig M 84 3.50.38 3.51.01  
95 183 Heine Worm Kolding Motion M 85 3.51.09 3.51.19  
96 374 Steffen Kiil (Christiansfeld) M 86 3.50.59 3.51.19  
97 252 Karsten Dittmann Multi Motion Assens M 87 3.50.54 3.51.21  
98 259 Peter Timmermann Randers Freja Tri M 88 3.51.43 3.52.04  
99 266 Jesper Munkholm RunningWild M 89 3.52.04 3.52.09  
100 264 Camilla Bitsch RunningWild K 11 3.52.10 3.52.17  
101 242 Ejgil Eriksen Kolding Motion / Klub 100 Marathon M 90 3.52.09 3.52.17  
102 181 Jan Søe Dybdal Fredericia Triathlon Team M 91 3.52.10 3.52.19  
103 293 Michael Bruun Tranbjerg Løber M 92 3.51.45 3.52.25  
104 385 Ulrik Hammelsvang Andersen Running Wild M 93 3.53.27 3.53.36  
105 120 Peter Hedegaard (Aalborg) M 94 3.53.17 3.53.46  
106 124 Rene’ Petersen (Tobøl) M 95 3.53.44 3.53.53  
107 359 Torben Larsen Viborg AM M 96 3.53.42 3.53.56  
108 371 Jens Elvang (7000 Fredericia) M 97 3.53.52 3.54.23  
109 383 Lars Rosenkilde Vejle IF M 98 3.54.20 3.54.32  
110 139 Ulrik Bølcho (Aarhus) M 99 3.54.55 3.54.59  
111 190 Flemming Tiro Lund Grindsted Motion M 100 3.54.46 3.55.02  
112 149 Tina Ohlsen AAIG Aabenraa K 12 3.55.03 3.55.29  
113 113 Michael Jørgensen (Horsens) M 101 3.55.04 3.55.43  
114 361 Svend Aage Madsen Viborg AM / Marathongruppen M 102 3.55.34 3.55.47  
115 351 Anders Nielsen Vejle IF M 103 3.55.40 3.56.17  
116 230 Niels Frederiksen Klub 100 Marathon Danmark M 104 3.56.14 3.56.38  
117 96 Karen Gad Svendsen (Tønder) K 13 3.56.30 3.56.41  
118 224 Per Jakobsen Klub 100 Marathon M 105 3.56.35 3.56.46  
119 210 Kim Hedegaard Horsens All Runners / loebesjov.dk M 106 3.56.43 3.57.13  
120 173 Karl Nielsen Ebberup løbeklub M 107 3.57.11 3.57.38  
121 262 Torben Dalsgaard Runners DK Vejle M 108 3.56.44 3.57.38  
122 167 Morten Hagensen Petersen Danfoss Marathon Club M 109 3.58.08 3.58.35  
123 273 Keen Simonsen Skærbæk. M 110 3.58.41 3.59.00  
124 161 Jens Dalsgaard Nielsen AMOK Aalborg M 111 4.00.56 4.01.30  
125 126 Rudi Jørgensen (Horsens) M 112 4.02.06 4.02.20  
126 100 Kristina Dreehsen -8200 K 14 4.02.07 4.02.29  
127 296 Jens Harald Brynie Trekløveret fra Norge M 113 4.03.11 4.03.18  
128 356 Kurt Dahl Jensen Vi Løber I Randers M 114 4.03.45 4.04.00  
129 175 Camilla Pedersen Augestenborg Løbeklub K 15 4.05.33 4.05.46  
130 107 Majken Madsen (Silkeborg) K 16 4.05.24 4.05.47  
131 227 Henrik Madsen Klub 100 Marathon Danmark M 115 4.06.13 4.06.50  
132 192 Tommy Nielsen Grindsted Motion M 116 4.06.45 4.07.05  
133 86 Claus Johansen (Skanderborg) M 117 4.06.29 4.07.06  
134 282 Johnny Lillelund Raun Taulov Motion M 118 4.06.59 4.07.22  
135 298 Flemming Iversen Tryg M 119 4.08.15 4.08.34  
136 152 Rikke Ernebjerg Aarhus 1900 K 17 4.08.14 4.08.35  
137 112 Michael Hartvig Wadstrøm (Hesselager) M 120 4.09.36 4.09.55  
138 79 Bjarke Hartvig Wadstrøm (Hesselager) M 121 4.09.35 4.09.56  
139 162 Svend John Brohus Atletica M 122 4.11.00 4.11.15  
140 208 Jesper Kjergaard-Jensen Horsens All Runners M 123 4.10.42 4.11.15  
141 110 Mette Nielsen (9510 arden) K 18 4.11.18 4.11.28  
142 121 Peter Helge Jensen (9510 arden) M 124 4.11.19 4.11.28  
143 97 Karen Holm (Silkeborg) K 19 4.11.12 4.11.32  
144 142 Lars Simonsen 100 Marathon Club M 125 4.12.25 4.12.30  
145 355 Svend Erik Jensen Vejle IF M 126 4.12.11 4.12.49  
146 243 Ib Jensen Kolding Motion / Klub 100 Marathon M 127 4.12.46 4.13.17  
147 256 Henrik Bache Jensen Odder Atletik og Motion M 128 4.13.24 4.13.49  
148 390 Kristine Holm Runningnow K 20 4.13.51 4.14.06  
149 269 Torben Laursen RunningWild M 129 4.13.54 4.14.07  
150 236 Frank Petersen Kolding motion M 130 4.14.15 4.14.25  
151 87 Claus Rosendahl Rasmussen (Vejle) M 131 4.14.43 4.15.15  
152 375 Trine Dydensborg Kerteminde Cannonball K 21 4.15.17 4.15.35  
153 299 Jens Mogensen Veflinge Løbeklub M 132 4.15.17 4.15.35  
154 246 Bente Jakobsen Middelfart Sparekasse K 22 4.15.09 4.15.43  
155 99 Kim Hansen (Skørping) M 133 4.15.22 4.15.54  
156 221 Anne-Marie Lyngbye Klub 100 Marathon K 23 4.15.44 4.15.56  
157 179 Preben Nielsen Fredericia Løbeklub M 134 4.15.47 4.15.57  
158 366 Jesper E. Qvist Jels Løbemotion M 135 4.16.42 4.17.10  
159 288 Jakob Stæhr Hansen The Running Starling M 136 4.17.41 4.18.02  
160 231 Ole Vestergaard Eriksen Klub 100 Marathon Danmark M 137 4.17.40 4.18.02  
161 426 Lars Troelsen Klub 100 Marathon Danmark/IAM Ikast M 138 4.17.51 4.18.04  
162 233 Karin Eriksen Klub 100 Marathon DK/Ikast AM K 24 4.17.53 4.18.05  
163 237 Jens Kristiansen Kolding Motion M 139 4.17.42 4.18.13  
164 285 Solvej Oltmann Team Meins RUNning K 25 4.18.46 4.19.08  
165 200 Peter Jørgensen Herning hjulben M 140 4.20.26 4.20.57  
166 84 Cathrine Jeppesen (Herning) K 26 4.21.42 4.21.49  
167 377 Michael Pedersen (Højbjerg) M 141 4.21.36 4.22.01  
168 163 Sander V Møller Bogenseløberne M 142 4.22.18 4.22.35  
169 244 Gitte Schack Kolding Motion/100 Marathon Club K 27 4.22.47 4.22.56  
170 373 Henrik Lund Lund Motion M 143 4.22.52 4.23.26  
171 276 Mai-Britt Klaas Superior 2020 K 28 4.24.35 4.24.53  
172 277 Peter Klaas Superior 2020 M 144 4.24.35 4.24.53  
173 367 Frank Engelbret Andersen Jels IF Løbemotion M 145 4.24.33 4.25.02  
174 141 Klaus Bangert 100 Marathon Club M 146 4.24.55 4.25.31  
175 171 Maud Hjortshøj DHK K 29 4.25.11 4.25.33  
176 172 Pia Holst DHK K 30 4.25.11 4.25.33  
177 155 Henriette Mathiesen Aarhus Fremad Atletik K 31 4.25.26 4.25.44  
178 157 Laura Kragh Frederiksen Aarhus Fremad Atletik K 32 4.25.27 4.25.45  
179 156 Inge Gerd Salling Jensen Aarhus Fremad Atletik K 33 4.25.30 4.25.49  
180 258 Jonna Jensen Randers Freja Tri K 34 4.26.34 4.27.09  
181 286 Ib Jensen Team mormor M 147 4.26.56 4.27.21  
182 147 Margit Abramsen Aaig K 35 4.27.25 4.27.56  
183 188 Nicky Krogsøe Glamsbjerg motion M 148 4.28.18 4.28.32  
184 144 Arne Franck 100 Marathon Club Deutschland M 149 4.28.16 4.28.35  
185 182 Lasse Pawelczyk Fredericia Triathlon Team M 150 4.28.09 4.28.42  
186 168 Morten Anker Alexius De Sorte Smede M 151 4.28.29 4.28.44  
187 138 Torben Sørensen (2830 Virum) M 152 4.28.31 4.28.46  
188 116 Ninna Sørensen (Herning) K 36 4.28.49 4.29.10  
189 365 Charlotte Langer (Hellerup) K 37 4.29.03 4.29.12  
190 74 Søren Svane Vidar Motion Sønderborg M 153 4.29.05 4.29.38  
191 71 Krista Veitnere Vejle IF K 38 4.29.38 4.29.41 Start kl. 9
192 54 Niels Mørk (Højbjerg) M 154 4.29.40 4.29.42 Start kl. 9
193 154 Helle Juul Aarhus Fremad Atletik K 39 4.29.38 4.29.57  
194 369 Annika Dam-Johansen -7120 K 40 4.30.12 4.30.28  
195 267 Kim Juul Kortsen Runningwild M 155 4.30.30 4.30.36  
196 265 Jakob Kyhl RunningWild M 156 4.30.46 4.30.54  
197 92 Jacob Nymand (Frederikshavn) M 157 4.31.01 4.31.10  
198 131 Steen Larsen (7182 bredsten) M 158 4.31.32 4.32.09  
199 257 Jesper Carls OTK M 159 4.31.48 4.32.16  
200 153 Martin Lauritsen Aarhus 1900 AM M 160 4.32.19 4.32.38  
201 51 Bent Hvam -8000 M 161 4.32.20 4.32.38  
202 290 Martin Sørensen Tørring IF Thiathlon M 162 4.32.14 4.32.47  
203 95 Olav Dam Kanstrup   M 163 4.32.15 4.32.47  
204 218 Lone Friis Klub 100 *** Marathon DK K 41 4.32.36 4.33.05  
205 254 Alice Kristensen NGIF/SG/Klub 100 marathon K 42 4.34.05 4.34.34  
206 379 Ann Sofie Nielsen RunningWild K 43 4.34.55 4.35.08  
207 291 Mia Jørgensen Tørring IF Triathlon K 44 4.35.12 4.35.45  
208 289 Henrik Dyg Tørring IF Thiathlon M 164 4.35.12 4.35.46  
209 89 Frank Bargmeyer -6300 M 165 4.35.38 4.35.56  
210 223 Michael Nilsson Klub 100 Marathon M 166 4.35.49 4.36.01  
211 75 Jørn Jensen OTK M 167 4.36.07 4.36.38  
212 125 Rikke Steen Olsen (København) K 45 4.37.44 4.38.09  
213 222 Jesper Ølsgaard Klub 100 Marathon M 168 4.37.44 4.38.10  
214 111 Flemming Østergaard Team Sdr. Omme IF M 169 4.37.55 4.38.29  
215 387 Dorthe Ludvigsen   K 46 4.38.47 4.39.18  
216 140 Vickie Kramer (Brenderup) K 47 4.40.10 4.40.46  
217 104 Linda Kramer (Brenderup) K 48 4.40.10 4.40.46  
218 229 Mikael Lassen Klub 100 Marathon Danmark M 170 4.40.49 4.41.18  
219 67 Ulrich Guldahl Poulsen Kolding Motion M 171 4.41.47 4.42.18  
220 101 Lars Bjørn Pedersen (Solbjerg) M 172 4.43.12 4.43.44  
221 212 Hanne Toft Christensen JFS Løb K 49 4.43.30 4.43.52  
222 56 Sassa Budolph (Rødovre) K 50 4.44.20 4.44.22 Start kl. 9
223 119 Peter Buganski (Laurbjerg) M 173 4.47.07 4.47.29  
224 247 Jens Balle Middelfart Sparekasse M 174 4.48.09 4.48.43  
225 166 Brian Borg Crazy Runners Horsens M 175 4.48.28 4.49.01  
226 150 Susanne Garbrecht AAIG Aabenraa / Klub 100 marathon K 51 4.48.58 4.49.21  
227 117 Ove Christensen (Hedensted) M 176 4.49.27 4.49.47  
228 158 Line Lauesgaard Jensen Aarhus Fremad Atletik K 52 4.49.44 4.50.03  
229 159 Marianne Selmer Aarhus Fremad Atletik K 53 4.49.44 4.50.03  
230 261 Rebekka Rasmussen Runners DK Vejle K 54 4.50.10 4.50.30  
231 235 Claus Jensen Kolding Motion M 177 4.53.11 4.53.19  
232 55 Pernille Budolph (Rødovre) K 55 4.54.09 4.54.11 Start kl. 9
233 184 Lasse Christensen Gauerslund løbeklub M 178 4.54.08 4.54.19  
234 186 Preben Kjær Eriksen Gauerslund Løbeklub M 179 4.54.07 4.54.19  
235 185 Lennart Gunnar Hansen Gauerslund løbeklub M 180 4.54.49 4.55.02  
236 189 Erik Søndergaard Grindsted Motion M 181 4.54.37 4.55.03  
237 187 Arni Davidsen Glamsbjerg motion M 182 4.55.38 4.55.53  
238 130 Søren Thim (Horsens) M 183 4.55.32 4.56.06  
239 207 Dennis Böttcher Horsens All Runners M 184 4.55.31 4.56.06  
240 72 Susanne Nørrelund Vejle IF K 56 4.57.09 4.57.14 Start kl. 9
241 49 Dorthe Lindholm Olesen Løgumkloster Løbemotion K 57 4.58.34 4.58.37 Start kl. 9
242 364 Seppo Langer Klub 100 Marathon Danmark M 185 4.58.27 4.58.37  
243 48 Torben Severinsen Løgumkloster Løbemotion M 186 4.58.36 4.58.39 Start kl. 9
244 66 Gunnar Juhl Poulsen Klub 100 marathon DK M 187 4.58.55 4.58.58 Start kl. 9
245 83 Brigitte Anderwald (8700 Horsens) K 58 5.04.00 5.04.29  
246 209 Klaus Bertelsen Horsens All Runners M 188 5.03.57 5.04.29  
247 58 Sabine Kühl 100 Marathon Club Deutschland K 59 5.14.14 5.14.17 Start kl. 9
248 57 Martina Ramthun 100 Marathon Club Deutschland K 60 5.14.13 5.14.17 Start kl. 9
249 59 Dorota Hinz 100 Marathon Club Deutschland / Erdinger Alkoholfrei K 61 5.14.13 5.14.17 Start kl. 9
250 115 Mogens Ølholm Petersen (Lunderskov) M 189 5.13.51 5.14.19  
251 82 Brian Nielsen (8700 Horsens) M 190 5.13.51 5.14.19  
252 109 Maybritt Hedensted (Vejle) K 62 5.13.52 5.14.20  
253 68 Jørgen Jørgensen Sørby Løbeklub M 191 5.21.41 5.21.42 Start kl. 9
254 61 Hans Erik Hansen glamsbjerg motion M 192 5.21.44 5.21.44 Start kl. 9
255 63 Alvin Lau Ikast atletik og motion M 193 5.21.41 5.21.44 Start kl. 9
256 300 Bent Pedersen Vejle Cykel Motion M 194 5.22.07 5.22.27  
257 64 Hans Ole Nielsen JuelsmindeRunners M 195 5.24.45 5.24.48 Start kl. 9
258 287 Steffan Suter Team Suter M 196 5.25.24 5.25.52  
259 65 Peter Klarlund Klub 100 *** Marathon DK M 197 5.26.54 5.26.55 Start kl. 9
260 69 Søren Andersen Taulov motion / Marathon klub100** M 198 5.26.53 5.26.55 Start kl. 9
261 52 Johanne Budolph (Rødovre) K 63 5.31.06 5.31.06 Start kl. 9
262 50 Sven Peemöller 100 Marathon Club M 199 5.31.03 5.31.07 Start kl. 9
263 70 Lars Lindbøg Team Rose M 200 5.44.34 5.44.36 Start kl. 9

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

18-01-15

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon -

Vejle

Ib Stokkebye´s galleri - Google+

674

18-01-15

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon -

Vejle

Vejle IF motions galleri - Picasa

215

19-01-14

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon - 2

Vejle

Vejle IF motions galleri - Picasa - Roland

201

19-01-14

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon - 1

Vejle

Vejle IF motions galleri - Picasa - Roland

144

19-01-14

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon -

Vejle

Vejle IF motions galleri - Picasa

222

19-01-14

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon -

Vejle

Vejle IF motions galleri - Picasa

143

19-01-14

Dr. Nielsen Vinterhygge Marathon -

Vejle

Ib Stokkebye´s galleri - Google+

133

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen