Siden er sidst opdateret 22. oktober 2019 - kl. 12:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Slivsøløbet i Hoptrup - lørdag d. 31. august 2019 - kl. 10.00

"Slivsøløbet"

Slivsø Løbet

Løbsinfo

My Race Result

 

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10.00 fra p-pladsen v. Slivsøen, (nabo til: Hoptrup Efterskole, Hoptrup Hovedgade 11, 6100 Haderslev)

start/mål ved p-pladsen ved Slivsøen i Hoptrup.

- løbet arrangeres af Haderslev IF i samarbejde med Hoprtrup Borgerforening

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest d. 31/8 - eftertilmelding på dagen +?? kr.)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2019 - 2020

9k

5k

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 9 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 51 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Team Meins RUNning M 1 0.18.06 0.18.07 Hurtigste mand
2 29 Milan Axelgaard Haderslev IF M 2 0.18.46 0.18.46 Hurtigste kvinde
3 48 Cecilie Marcimak Team Meins RUNning K 1 0.18.49 0.18.49  
4 24 Esmael Palani Haderslev IF M 3 0.19.03 0.19.04  
5 3021 Morten Hansen Team Meins RUNning M 4 0.19.21 0.19.23  
6 47 Anne-Mette Grevsen Team Meins RUNning K 2 0.19.44 0.19.45  
7 25 Ida Duelund Haderslev IF K 3 0.20.04 0.20.05  
8 31 Villas Lagoni Bock Haderslev IF M 5 0.21.40 0.21.44  
9 3036 Rene Marcimak Team Meins RUNning M 6 0.21.50 0.21.51  
10 3038 Hjalte Meins Team Meins RUNning M 7 0.23.34 0.23.35  
11 52 Louise Fedders Team Meins RUNning K 4 0.23.37 0.23.39  
12 3018 Martin Christian Sørensen (Aabenraa) M 8 0.23.37 0.23.43  
13 23 August Lund Jessen Haderslev IF M 9 0.24.11 0.24.13  
14 28 Lene Worthmann Haderslev IF K 5 0.26.04 0.26.08  
15 17 Vicki Bolwinkel (Haderslev) K 6 0.26.09 0.26.13  
16 3037 Santiago Reyes Team Meins RUNning M 10 0.26.40 0.26.43  
17 10 Katrine Duelund (Haderslev) K 7 0.27.03 0.27.06  
18 26 Inger Børsen Gaarde Haderslev IF K 8 0.27.17 0.27.20  
19 42 Stig Kongsted Hansen Kongsted.freelance M 11 0.27.30 0.27.34  
20 22 Thomas Lindharth Haderslev IF M 12 0.27.42 0.27.49  
21 49 Jerker Bruun Team Meins RUNning M 13 0.28.20 0.28.22  
22 4 Elena Hansen (Haderslev) K 9 0.28.27 0.28.31  
23 3020 Cecilie Cathrine Johannsen Aaig Aabenraa K 10 0.29.05 0.29.09  
24 3048 Elna Nissen (Hoptrup) K 11 0.29.17 0.29.17  
25 43 Anne-Marie Salby Rødekro Tri & Motion K 12 0.29.24 0.29.27  
26 39 Ronja Thusgaard-Madsen Hoptrup Efterskole K 13 0.29.26 0.29.32  
27 41 Victor Glyrskov Hoptrup Efterskole M 14 0.29.26 0.29.32  
28 3047 Jesper Hansen (Haderslev) M 15 0.29.36 0.29.42  
29 33 Niels Jønsson Hoptrup M 16 0.29.48 0.29.54  
30 3049 Henriette Adamsen (Haderslev) K 14 0.30.06 0.30.09  
31 12 Lone Bryld (Haderslev) K 15 0.31.14 0.31.16  
32 20 Kim Knudsen Haderslev IF M 17 0.31.11 0.31.22  
33 18 Helle Madsen Haderslev IF K 16 0.31.18 0.31.23  
34 16 Solvejg Clausen (Haderslev) K 17 0.31.27 0.31.34  
35 3035 Sue Lund -6100 K 18 0.32.17 0.32.23  
36 7 Ida Roost (Kolding) K 19 0.32.18 0.32.24  
37 44 Kim Salby Rødekro Tri & Motion M 18 0.32.47 0.32.51  
38 5 Gitte Nielsson (Bevtoft) K 20 0.32.48 0.32.53  
39 15 Mette Dammose (Haderslev) K 21 0.32.49 0.32.54  
40 27 Kasia Jakobsen Haderslev IF K 22 0.34.12 0.34.16  
41 32 Linda Jepsen HMIF MTB K 23 0.34.24 0.34.28  
42 6 Henning Petersen (Hoptrup) M 19 0.35.14 0.35.22  
43 9 John Skovby (Haderslev) M 20 0.35.16 0.35.24  
44 8 Jette Roost (Kolding) K 24 0.35.28 0.35.33  
45 11 Kristine Roost (Kolding) K 25 0.35.47 0.35.53  
46 13 Lone Nielsen Haderslev IF K 26 0.36.03 0.36.09  
47 19 Karsten Højland Haderslev IF M 21 0.36.09 0.36.20  
48 2 Claus Michaelsen (Haderslev) M 22 0.36.12 0.36.22  
49 50 Kasper Krause Mortensen Team Meins RUNning M 23 0.38.30 0.38.34  
50 30 Tina Simonsen Haderslev IF K 27 0.39.31 0.39.34  
51 21 Marlene Langmack Haderslev IF K 28 0.40.49 0.40.54  
52 3032 Signe Schultz Hansen Hoptrup Efterskole K 29 0.42.54 0.43.02  
53 34 Heidi Schultz Hansen Hoptrup Efterskole K 30 0.42.55 0.43.03  
54 14 Maja Amalie Andresen (Bylderup Bov) K 31 0.44.17 0.44.23  
55 1 Christian Andresen (Bylderup Bov) M 24 0.44.18 0.44.25  
56 3017 N.N. 3017   K 32 0.48.06 0.48.17  
57 35 Kathrine Juhl-Jensen Hoptrup Efterskole K 33 0.49.24 0.49.33  
58 36 Magnus Wind Pedersen Hoptrup Efterskole M 25 0.49.24 0.49.33  
59 37 Mathilde Rønn Bojer Hoptrup Efterskole K 34 0.49.23 0.49.34  
60 40 Trine Norrild Warming Hoptrup Efterskole K 35 0.49.25 0.49.34  
61 3044 Leif Hartman (Haderslev) M 26 1.52.26 1.52.39  

 

tilbage til toppen

Resultater 9 km - se også 5 km - se også 9 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 3031 Jesper Meins Team Meins RUNning M 1 0.33.22 0.33.22 Hurtigste mand
2 98 Brian Søeberg Team Meins RUNning M 2 0.37.21 0.37.22  
3 76 Martin Hansen Haderslev IF M 3 0.38.19 0.38.20  
4 97 Brian Schaadt-Hansen Team Meins RUNning M 4 0.38.28 0.38.28  
5 3025 Per Magnussen Team Meins RUNning M 5 0.38.43 0.38.45  
6 78 Morten Wolff Haderslev IF M 6 0.38.57 0.38.58  
7 82 Thomas Nellemann Kramer Haderslev IF M 7 0.39.15 0.39.17  
8 3039 Begitte Hansen Team Meins RUNning K 1 0.39.23 0.39.25 Hurtigste kvinde
9 79 Peter Køhling Haderslev IF M 8 0.40.22 0.40.23  
10 100 Erik Lorenzen Team Meins RUNning M 9 0.40.22 0.40.25  
11 73 Lars Christensen Haderslev IF M 10 0.40.33 0.40.35  
12 85 Marc Hurkmans Haderslev-if M 11 0.40.51 0.40.53  
13 59 Jan Skødt (Haderslev) M 12 0.42.39 0.42.43  
14 3030 Kim Haase Team Meins RUNning M 13 0.43.08 0.43.14  
15 3026 Morten Beck Team Meins RUNning M 14 0.44.31 0.44.34  
16 72 Karl Hansen Haderslev IF M 15 0.44.31 0.44.34  
17 91 Jens Vinther Hoptrup Efterskole M 16 0.45.06 0.45.09  
18 77 Michael Raffnsøe Møller Haderslev IF M 17 0.45.18 0.45.20  
19 3033 Lars Peter Oksen (Skærbæk) M 18 0.45.25 0.45.28  
20 53 Allan Ellegaard Nielsen (Haderslev) M 19 0.45.32 0.45.37  
21 3024 Tine Uldall Team Meins RUNning K 2 0.46.06 0.46.08  
22 86 Karsten Kynde Havvejen 199 M 20 0.46.06 0.46.14  
23 69 Claes Overgaard Haderslev IF M 21 0.46.33 0.46.35  
24 99 Ditte Solberg Johnson Team Meins RUNning K 3 0.46.45 0.46.48  
25 83 Tina Lagoni Bock Haderslev IF K 4 0.46.58 0.47.03  
26 71 Jakob Bock Haderslev IF M 22 0.47.07 0.47.13  
27 74 Lene Falk-Adamsen Haderslev IF K 5 0.47.20 0.47.26  
28 96 Tobias Ennemark Hoptrup Efterskole M 23 0.47.22 0.47.26  
29 3023 Tommy Kudsk Team Meins RUNning M 24 0.47.26 0.47.31  
30 65 Michael Callesen (Haderslev) M 25 0.47.30 0.47.35  
31 61 Kenneth Lund Andersen (Hoptrup) M 26 0.47.41 0.47.49  
32 3022 Brian Johannsen Søgård Friskole M 27 0.48.03 0.48.06  
33 67 Per Bomberg (Haderslev) M 28 0.49.25 0.49.30  
34 3051 Ida Gjessing HIF K 6 0.49.49 0.49.54  
35 87 Poul Bruun HIF M 29 0.49.52 0.49.55  
36 3041 Allan Dichow (Haderslev) M 30 0.50.15 0.50.18  
37 58 Henning Holm (Bylderup-Bov) M 31 0.50.58 0.51.02  
38 3027 Line Haase Jürgensen Team Meins RUNning K 7 0.51.30 0.51.38  
39 3040 Trine Nøddesbo Team Meins RUNning K 8 0.51.31 0.51.38  
40 63 Linda Kramer (Bylderup Bov) K 9 0.52.00 0.52.05  
41 95 Sidsel Grøftehauge Lysgaard Hoptrup Efterskole K 10 0.52.01 0.52.06  
42 54 Bjørn Jensen (Haderslev) M 32 0.52.02 0.52.10  
43 68 Jan Pharao Aaig Aabenraa M 33 0.52.18 0.52.25  
44 89 Anders Davidsen Hoptrup Efterskole M 34 0.52.42 0.52.47  
45 55 Dr. Niels Jørgensen (Haderslev) M 35 0.53.13 0.53.21  
46 66 Morten Nielsen (Kolding) M 36 0.53.45 0.53.55  
47 84 Yvonne Gottfredsen Haderslev TRI2000 K 11 0.53.54 0.54.00  
48 62 Lars Jakobsen (Taps) M 37 0.54.46 0.54.56  
49 3045 Morten Lang Spar Hoptup M 38 0.55.27 0.55.34  
50 3042 Søren Knudsen HMIF M 39 0.56.48 0.56.55  
51 60 Karen Færck (Haderslev) K 12 0.56.53 0.56.59  
52 57 Hans Færck (Haderslev) M 40 0.56.55 0.57.01  
53 56 Hans Eefsen (Haderslev) M 41 0.57.49 0.57.58  
54 80 Sofie Storm Petersen Haderslev IF K 13 0.58.10 0.58.14  
55 81 Søren Bertelsen Haderslev IF M 42 0.59.36 0.59.43  
56 70 Henrik Simonsen Haderslev IF M 43 0.59.45 0.59.52  
57 88 Johan Hviid Christesen HMIF MTB M 44 1.01.34 1.01.41  
58 3034 Pia Oksen (Skærbæk) K 14 1.01.46 1.01.53  
59 93 Michelle Høgfeldt Molou Hoptrup Efterskole K 15 1.02.41 1.02.44  
60 90 Isabel Brogaard Pedersen Hoptrup Efterskole K 16 1.02.41 1.02.45  
61 3050 Gunnar Fink (Hoptrup) M 45 1.07.01 1.07.09  
62 94 Natcha Yatal Hoptrup Efterskole K 17 1.08.18 1.08.23  
63 92 Julie Vangaa Knudsen Hoptrup Efterskole K 18 1.08.27 1.08.32  
64 3043 Hanne Schøler Andersen (Haderslev) K 19 1.55.14 1.57.40  
65 3046 Lone Christensen (Haderslev) K 20 1.55.23 1.57.47  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

31-08-19

Slivsøløbet

Hoptrup

Google Fotos - Svend Anker Iversen

561

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen