Siden er sidst opdateret 16. september 2019 - kl. 12:09

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kolding Ultra Run - søndag d. 25. august 2019 - kl. 10.00 (første start kl. 9.00)

"Kolding Ultra Run #3"

Kolding Ultra Run - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 09.00 fra adressen: Kolding Gymnasium, Skovvangen 10, 6000 Kolding

- og walk på 5k, 10k og 21,1k

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 24/8)

- se også: 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Afvikles på lang rute

- depoter pr. 5 km

Ultra 50k

Marathon
Halvmarathon
5k og 10k

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 502 Jamila Nymark Bakkeskolen Kolding K 1 0.23.32 0.23.36 Hurtigste kvinde
2 491 Mathias Andersen   Christiansfeld M
1
0.23.41 0.23.55 Hurtigste mand
3 499 Maria Gryning   Aarhus C K 2 0.23.59 0.24.04  
4 520 Martin Utzon Terp Danmarks Bedste Grafiker Vodskov M 2 0.24.51 0.25.00  
5 463 Dorte Guldborg   Vejle K 3 0.25.09 0.25.14  
6 532 Jesper Storm Frederiksen   Egtved M 3 0.25.17 0.25.32  
7 407 Kim Madsen   Egtved M 4 0.25.26 0.25.37  
8 533 Jonas Rasmussen   Odense C M 5 0.25.52 0.26.01  
9 226 Lene Haldborg   Vejen K 4 0.26.03 0.26.16  
10 439 Rikke Hegner Hansen   Kolding K 5 0.27.38 0.27.44  
11 537 Camilla Pedersen Løbemyggen Sønderborg K 6 0.28.29 0.28.40  
12 298 Mille Larsen Warncke   Christiansfeld K 7 0.29.15 0.29.27  
13 81 Werner Buhl kolding motion 6000 Kolding M 6 0.29.34 0.29.42  
14 137 Lene Barrit Arenholt   Børkop K 8 0.29.58 0.30.03  
15 134 Anita Nissen Bjærre   Kolding K 9 0.29.59 0.30.05  
16 489 Henrik Simonsen Haderslev IF Vikings XL Vojens M 7 0.30.31 0.30.39  
17 278 Sabine Storm Frederiksen   Egtved K 10 0.31.00 0.31.11  
18 80 Kirsten Buhl kolding motion Kolding K 11 0.31.04 0.31.13  
19 471 Jimmi Madsen   Kolding M 8 0.31.07 0.31.18  
20 266 Tine Jørgensen   Vejle K 12 0.31.24 0.31.31  
21 238 Janni Klinkby Willenbrock   Vejle K 13 0.31.27 0.31.34  
22 135 Lea Dahl Aunsbjerg   Kolding K 14 0.31.50 0.31.56  
23 241 René Becker MTB Sønderborg Nordborg M 9 0.31.49 0.32.01  
24 495 Mette Egholm Berthelsen   Børkop K 15 0.32.05 0.32.11  
25 480 Anja Loff   Hejls K 16 0.32.06 0.32.18  
26 294 Sanne Ø Kristensen Team Guns Ansager K 17 0.32.13 0.32.23  
27 231 Inna Ivanova LEGO Brande K 18 0.32.20 0.32.34  
28 62 Pia Frilund Olesen   Rødding K 19 0.32.27 0.32.41  
29 398 Ulrik Andreasen Kolding Bokseklub   M 10 0.32.34 0.32.41  
30 391 Thomas Kaster   Esbjerg V M 11 0.32.28 0.32.47  
31 336 Bo Jensen   Them M 12 0.32.39 0.32.52  
32 496 Sabine Egholm Berthelsen   Børkop K 20 0.33.18 0.33.23  
33 392 Tomas Müller   Esbjerg V M 13 0.33.05 0.33.24  
34 224 Lene Kristine Kulmbach   Haderslev K 21 0.33.12 0.33.26  
35 408 Felix Lund Seiersbøll Kolding Motion Egtved M 14 0.33.18 0.33.34  
36 265 Dennis Pustelnik   Vojens M 15 0.33.29 0.33.47  
37 228 Pia Basse Pedersen   Vejen K 22 0.33.32 0.33.51  
38 338 Malene Rohde Them løbeklub Them K 23 0.33.51 0.34.02  
39 474 Lisa Hansen Kolding Motion Kolding K 24 0.33.53 0.34.09  
40 339 Gert Christensen Them løbe klub Them M 16 0.34.01 0.34.14  
41 411 Mike Jensen   Them M 17 0.34.04 0.34.15  
42 472 Trine Nielsen   Kolding K 25 0.34.06 0.34.19  
43 263 Annemette Kollemorten   Vamdrup K 26 0.34.49 0.35.01  
44 514 Rebecca Pedersen   Egtved K 27 0.34.57 0.35.02  
45 322 Maria Hansen Rema 1000 Middelfart K 28 0.34.57 0.35.05  
46 323 Julie K Hansen   Vejen K 29 0.34.58 0.35.06  
47 517 Kis Laursen RunningNow Aarhus N K 30 0.35.04 0.35.15  
48 343 Sidsel Haurum Johannesen RunnersDK Them Them K 31 0.35.05 0.35.17  
49 106 Heidi Krogh Lodahl   Horsens K 32 0.35.08 0.35.18  
50 424 Maria Kold Nielsen   Odense NØ K 33 0.35.24 0.35.45  
51 497 charlotte Ilone Olsen kolding motion Kolding K 34 0.36.45 0.37.00  
52 201 Helene Kroer   Odense S K 35 0.37.11 0.37.18  
53 501 Lena Alsted Jensen Esbjerg Atletik & Motion Esbjerg K 36 0.37.24 0.37.34  
54 470 Katja Schmidt   Kolding K 37 0.37.22 0.37.36  
55 332 Marianne Schmidt   Christiansfeld K 38 0.37.26 0.37.38  
56 534 Mikkel Rasmussen   Odense C M 18 0.37.57 0.38.06  
57 99 Amalie Høj 1993 Morud K 39 0.37.45 0.38.14  
58 498 Majken Riber Machon   Randers K 40 0.38.53 0.39.03  
59 482 Mikki Jensen   Them M 19 0.39.11 0.39.25  
60 457 Frida Lund Seiersbøll Kolding Motion Egtved K 42 0.39.08 0.39.26  
61 54 Monika Damsgaard   Fredericia K 41 0.39.13 0.39.26  
62 475 John Hansen Kolding motion Kolding M 20 0.39.10 0.39.27  
63 61 Annette Petersen   Gesten K 43 0.39.20 0.39.34  
64 449 Kirsten Steno House-coach Kolding K 44 0.39.28 0.39.36  
65 60 Tina Gamst Juhl   Sjølund K 45 0.39.23 0.39.38  
66 200 Jonas Damm Jakobsen   Odense S M 21 0.39.40 0.39.48  
67 543 Jannie Jensen   Vejle Øst K 46 0.40.04 0.40.23  
68 49 Anette Wedege Kolding Motion Kolding K 47 0.40.10 0.40.23  
69 171 Cecilie Jensen   Horsens K 48 0.40.16 0.40.25  
70 170 Emil Jensen   Horsens M 22 0.40.16 0.40.25  
71 227 Camilla Høj Nielsen   Vejen K 49 0.40.38 0.40.53  
72 335 Henriette Mynte Thorsø Jensen   Them K 50 0.41.51 0.42.03  
73 100 Pauline Drikkjær Rüdiger   Morud K
51
0.42.05 0.42.35  
74 258 Maja Vang Andersen   Esbjerg K 52 0.43.01 0.43.16  
75 337 Betina Povlsen   Them K 53 0.43.11 0.43.22  
76 78 signe Vestergaard   Rødding K 54 0.43.57 0.44.20  
77 421 Jan Vestergård BCK Rødding M 23 0.43.56 0.44.21  
78 316 Line Holch Kristensen   Vejle K 55 0.45.30 0.45.46  
79 315 Kenneth Malund   Vejle M 24 0.45.30 0.45.46  
80 373 Anne Svenningsen   Ebeltoft K 56 0.45.51 0.45.58  
81 342 Mads Raun Svenningsen   Ebeltoft M 25 0.45.52 0.45.58  
82 361 Nanna Rørbæk   Grindsted K 57 0.48.03 0.48.19  
83 354 Valdemar Hauge Drangsfeldt Agerbæk Runners Agerbæk M 26 0.48.52 0.49.12  
84 222 Iben Schorling   Kolding K 59 0.49.33 0.49.59  
85 257 Tina Nikolajsen Business Kolding Kolding K 58 0.49.34 0.49.59  
86 79 Charlotte Buhl Andersen Kolding motion Kolding K 60 0.49.52 0.50.11  
87 303 Henrik Svane   Kolding M 27 1.07.08 1.07.08  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 535 Danni Møller   Haderslev M
1
0.42.19 0.42.23 Hurtigste mand
2 384 Emely Ravn Piemonte på Flaske Middelfart K
1
0.44.56 0.45.00 Hurtigste kvinde
3 412 Martin Nielsen Vejen Gymnastikforening Vejen M 2 0.48.17 0.48.30  
4 435 Bent Jessen   Kolding M 3 0.49.01 0.49.10  
5 214 Thomas Jespersen   Kolding M 4 0.49.10 0.49.19  
6 488 Claes Overgaard Vikings XL / Haderslev IF Haderslev M 5 0.49.57 0.50.02  
7 476 Josephine Dewett Team Kristina Extreme Running   K 2 0.51.13 0.51.18  
8 102 Thomas Schultz   Morud M 6 0.51.21 0.51.26  
9 162 Tine Uldall Øsby Runners Haderslev K 3 0.51.42 0.51.48  
10 430 Kira Wind   Kolding K 4 0.53.16 0.53.23  
11 32 Steen Lauritsen Kolding Motion Kolding M 7 0.53.13 0.53.28  
12 333 Julie Christiansen   Odense M K 5 0.53.37 0.53.52  
13 253 Jimmy Jensen   Karup J M 8 0.54.45 0.55.00  
14 151 Nicolai Eskildsen Vejen Tri og Motion Brørup M 9 0.55.29 0.55.39  
15 4 Henriette Duch   Kolding K 6 0.55.34 0.55.40  
16 437 Alan Majgaard   Kolding M 10 0.56.21 0.56.34  
17 239 Jeppe Zoega Jeppe zoega fotografi Jordrup M 12 0.56.39 0.56.53  
18 240 Kasper Baltsersen Jeppe zoega fotografi Jordrup M 11 0.56.40 0.56.53  
19 188 Henriette Ervald   Kolding K 7 0.57.22 0.57.35  
20 187 Taus Skovbo Rønnebro   Bogense M 13 0.57.17 0.57.36  
21 442 Chris Nørager   Kolding M 14 0.57.27 0.57.40  
22 260 Søren Jonassen   Fredericia M 15 0.58.25 0.58.36  
23 468 Casper Jensen Dansk Supermarked Århus C M 16 0.58.21 0.58.39  
24 393 Jesper Müller   Kolding M 17 0.58.27 0.58.44  
25 397 Bianca Eggert Gauerslund løbeklub Børkop K 8 0.58.56 0.59.10  
26 465 Allan Steen Vinding   Grindsted M 18 0.59.15 0.59.23  
27 540 Troels Gannerup Christensen   Bjert M 19 0.59.18 0.59.29  
28 252 Morten Bo Sørensen Kolding Motion Kolding M 20 0.59.44 0.59.54  
29 330 Lotte Mousten Byrsing   Haderslev K 9 0.59.46 0.59.59  
30 280 Jesper Munk Hansen   Kolding M 21 1.00.02 1.00.07  
31 473 Lars Larsen   Kolding M 22 1.00.20 1.00.26  
32 186 Anja Skovbo Rønnebro Team Powerpuff Bogense K 10 1.00.13 1.00.29  
33 455 Sofie Mortensen Ortotech Kolding K 11 1.00.28 1.00.38  
34 261 Jane Margrethe Philipsen   Lunderskov K 12 1.00.36 1.00.45  
35 413 Brian Ilstrup Madsen   Kolding M 23 1.00.35 1.00.50  
36 388 Ulla Aaskov OGF Odense C K 13 1.00.40 1.00.51  
37 466 Maj-Britt Sørensen   Fredericia K 14 1.01.17 1.01.28  
38 331 Tony Ball   Kolding M 24 1.01.38 1.01.57  
39 173 Stefanie Haunstrup   Kolding K 15 1.01.54 1.02.14  
40 374 Finn Thomsen Løbeklubben Tempo Sønderborg M 25 1.02.16 1.02.25  
41 327 Anders Dalegaard Vildmænd.dk Kolding M 26 1.02.41 1.02.48  
42 541 Camilla Knudsen Varde Cykelklub   K 16 1.02.49 1.03.10  
43 542 Inger Andersen   Vejle K 17 1.02.50 1.03.11  
44 215 Christine Jespersen   Kolding K 18 1.03.11 1.03.20  
45 429 Jesper Klevang Thomsen   Almind M 27 1.03.31 1.03.38  
46 293 Peter Larsen   Vojens M 28 1.04.07 1.04.25  
47 410 Tina Lindum   Fredericia K 19 1.04.18 1.04.29  
48 124 Ole Hoffmann   Børkop M 29 1.04.19 1.04.30  
49 248 Jenny Kjær Kolding motion Almind K 20 1.04.40 1.04.52  
50 375 Tenna Thomsen Løbeklubben Tempo Sønderborg K 21 1.06.28 1.06.37  
51 536 Mia Petersen Jels Løbemotion (Jels IF) Jels K 22 1.06.57 1.07.07  
52 481 Karsten Højhus   Bramming M 30 1.07.00 1.07.11  
53 244 Lars Bo Vester Madsen DS Smith Sportsklubben Taulov Fredericia M 31 1.07.40 1.07.48  
54 409 Kenneth Lindum   Fredericia M 32 1.07.47 1.08.00  
55 133 Poul-Erik Kristensen   Kolding M 33 1.08.10 1.08.18  
56 77 Sofie Laursen   Kolding K 23 1.09.19 1.09.35  
57 71 Lise Pedersen   Odense K 24 1.09.23 1.09.41  
58 249 Malin Susann Venborg Kolding motion Kolding K 25 1.09.46 1.10.02  
59 123 Karina Næsby Kristensen   Børkop K 26 1.10.43 1.10.53  
60 235 Mia Schultz   Egtved K 27 1.10.36 1.10.56  
61 76 Betina Aagaard Christensen   Kolding K 28 1.11.35 1.11.50  
62 116 Henrik Laursen Kolding Motion Kolding Motion M 34 1.11.36 1.11.51  
63 302 mette elkjær   Kolding K 29 1.11.42 1.12.02  
64 428 Maja Larsen   Kolding K 30 1.12.12 1.12.29  
65 427 Camilla Dittmann Kolding motion Viuf K 31 1.12.13 1.12.30  
66 140 Joan Ejlskov   Kolding K 32 1.12.18 1.12.34  
67 461 Jesper Ølholm Hansen   Kolding M 35 1.13.02 1.13.17  
68 35 Steffen Hansen Kolding Motion Kolding M 36 1.13.03 1.13.18  
69 348 Lone Jespersen   Lunderskov K 33 1.13.32 1.13.39  
70 256 Connie H. Philipsen   Lunderskov K 34 1.13.32 1.13.40  
71 362 Dorthe Holm SGI / Team MiLF Varde K 35 1.13.44 1.14.04  
72 234 Jette Mølsted Brande Motion Ejstrupholm K 36 1.13.45 1.14.05  
73 198 Majbrit Rasmussen   Vamdrup K 37 1.14.14 1.14.21  
74 312 Grethe Bysted Padborg PI Toftlund K 38 1.14.32 1.14.51  
75 401 Gitte Sorth Hygum Kolding Motion Kolding K 39 1.15.51 1.16.04  
76 399 Per Nymark Hansen   Kolding M 37 1.15.52 1.16.04  
77 370 Majbrit Lund Skou Ms kolding K 40 1.16.59 1.17.07  
78 369 Anne Sofie Haahr Mrs kolding K 41 1.17.00 1.17.09  
79 179 Per Jacobsen Kolding motion Kolding M 38 1.18.34 1.18.48  
80 251 Jan Bøgelund Kolding motion Kolding M 39 1.19.00 1.19.15  
81 267 Børge Mikkelsen Kolding Motion Østbirk M 40 1.19.41 1.19.58  
82 279 Søren Rode Kristensen   Kolding M 41 1.21.12 1.21.32  
83 379 Peter Bryan-Lund   Esbjerg Ø M 42 1.21.38 1.21.49  
84 212 Hanne Jensen Kolding Motion/Alfa Laval Kolding K 42 1.33.47 1.34.05  
85 172 Liselotte Jensen   Løsning K 43 1.33.49 1.34.07  
86 347 Camilla Nielsen   Esbjerg V K 44 1.42.25 1.42.31  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 139 Peter Bang Løb i USA Fredericia M
1
1.33.31 1.33.37 Hurtigste mand
2 418 Henrik Haure Hjarup Trail Runners Billund M 2 1.36.57 1.37.05  
3 490 Kim Hjuler   Kolding M 3 1.37.43 1.37.50  
4 479 Mariusz Wnuczek   Rødding M 4 1.45.40 1.45.45  
5 456 Jonas Sand Jørgensen FiT-Trailrun Kolding M 5 1.51.04 1.51.21  
6 523 Sebastian Skov Uhrenholt Team Giv Håb Ungdom Skjern M 6 1.53.27 1.53.39  
7 281 Kenneth Gehrt   Odense NØ M 7 1.54.18 1.54.28  
8 317 Catalin Tibuleac   Nordborg M 8 1.54.19 1.54.31  
9 63 Michael Kristensen   Horsens M 9 1.55.39 1.55.46  
10 345 Anne Jepsen AARHUS 1900 Brabrand K
1
1.57.20 1.57.32 Hurtigste kvinde
11 431 Kenneth Reffs Naajaq Seafood Esbjerg V M 10 1.57.55 1.58.02  
12 390 Dorte Kjær   Kolding K 2 1.58.01 1.58.15  
13 389 Torben Bork www.rummap.org Kolding M 11 1.58.01 1.58.15  
14 416 Valborg Heinesen Kolding motion Kolding K 3 1.59.38 1.59.51  
15 396 Lasse Christensen DHK/Gauerslund løbeklub Børkop M 12 1.59.44 1.59.56  
16 478 Kent Frøberg Larsen OGF Blommenslyst M 13 1.59.54 2.00.05  
17 405 Alf Klærke Skanderborg Løbeklub Skanderborg M 14 2.00.15 2.00.23  
18 101 Filip Bekic   Kolding M 15 2.00.21 2.00.31  
19 516 Torben Skovsted Holt Kolding Motion Kolding M 16 2.02.31 2.02.36  
20 126 Per Sørensen     M 17 2.02.37 2.02.53  
21 67 Emma Harders   Kolding K 4 2.02.52 2.02.59  
22 525 Rasmus Lyng   Vejle M 18 2.02.53 2.03.00  
23 114 Anders Normann-Nielsen Nyborg Trail Runners Nyborg M 19 2.02.40 2.03.05  
24 549 Thomas Bertelsen   Kolding M 20 2.03.53 2.04.02  
25 207 Daniel Hansen   Vester Nebel M 21 2.04.26 2.04.26  
26 43 Bent Andersen Dansk Halvmarathon klub Skanderborg M 22 2.05.39 2.06.05  
27 178 Peter Raffnsøe Bramsen   Kolding M 23 2.05.55 2.06.11  
28 522 Lisbeth Ebsen TeamVandkantsDanmark Ribe K 5 2.06.12 2.06.30  
29 519 Kenneth Nicolai Enevoldsen #Teamtomat Aalborg SØ M 24 2.06.12 2.06.30  
30 402 Brian Thomsen NBSIF Løber Kolding M 25 2.06.09 2.06.35  
31 55 Thomas Hundebøl Thomsen   Kolding M 26 2.06.07 2.06.37  
32 211 Brian Andersen Christensen Runners DK Vejle Vejle M 27 2.06.47 2.06.55  
33 88 Carsten Nymark   Kolding M 28 2.06.40 2.06.59  
34 353 Carsten Drangsfeldt Jensen Agerbæk Runners Agerbæk M 29 2.06.53 2.07.10  
35 387 Nils Aaskov OGF Odense M 30 2.07.07 2.07.18  
36 34 Rikke Tinggaard   Kolding K 6 2.07.00 2.07.21  
37 438 Rune Sostack Clausen Right To Movement Fredericia M 31 2.07.37 2.07.55  
38 510 Ulrik Myrnes-Østergaard   Kolding M 32 2.09.00 2.09.16  
39 538 Søren Hedemann VLS Vestfyn Nørre Åby M 33 2.09.14 2.09.22  
40 365 Mette Sørensen   Kolding K 8 2.09.23 2.09.48  
41 145 Louise Aagaard Olesen   Kolding K 7 2.09.29 2.09.48  
42 65 Helle Autzen   Brabrand K 9 2.09.43 2.09.55  
43 66 Michael Bang Petersen   Brabrand M 34 2.09.48 2.09.59  
44 420 Gordon Oliver Dienst   Ansager M 35 2.10.04 2.10.14  
45 329 Anders Lützen 1985 Mørke M 36 2.10.47 2.11.00  
46 129 Anders Kastberg Rasmussen   Kolding M 37 2.10.49 2.11.01  
47 314 Jan Lund Petersen OCR Beast Family Kolding M 38 2.10.52 2.11.10  
48 64 Kristina Boel Varde Løbemotion Varde K 10 2.11.16 2.11.39  
49 112 Louise Tofting Skovvang Varde Løbemotion Varde K 11 2.11.16 2.11.39  
50 403 Heidi Have OGF Odense SØ K 12 2.11.42 2.11.53  
51 341 Dzhavat Ushev   Aarhus V M 39 2.12.06 2.12.34  
52 509 Louise Kirkebæk   Kolding K 13 2.12.33 2.12.56  
53 487 Ole Bang-Hansen www.Ejendomsmæglerbonde.dk Vamdrup M 40 2.13.29 2.13.36  
54 92 Rikke Toft Hansen   Kolding K 14 2.14.31 2.14.52  
55 144 Louise Dupont   Kolding K 15 2.14.53 2.15.11  
56 417 Anders Holmgaard NBSIF Løber Kolding M 41 2.16.06 2.16.32  
57 136 Viktoria Jacobsen   Ringkøbing K 16 2.17.13 2.17.29  
58 445 Mikkel Wangsgaard RunnersDK - Middelfart Middelfart M 42 2.18.23 2.18.33  
59 282 Daniel Henriksen   Middelfart M 43 2.18.24 2.18.34  
60 494 Dorthe Gregersen Kolding motion Bjert K 17 2.18.48 2.19.03  
61 175 Hanne Boye Kolding Motion Egtved K 18 2.18.48 2.19.03  
62 132 Mette Hesselvig Dansk Halvmarathon klub Herning K 19 2.19.19 2.19.39  
63 208 Sanni Kristensen DHK S9131 Ikast K 20 2.19.19 2.19.40  
64 598 Helle Løvschal IAM Ikast K 21 2.19.19 2.19.40  
65 598 Helle Løvschal IAM Ikast K 22 2.19.19 2.19.40  
66 598 Helle Løvschal IAM Ikast K 23 2.19.19 2.19.40  
67 598 Helle Løvschal IAM Ikast K 24 2.19.19 2.19.40  
68 598 Helle Løvschal IAM Ikast K 25 2.19.19 2.19.40