Siden er sidst opdateret 24. august 2019 - kl. 14:35

Ses bedst i skærmopløsning 1280 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Resultater fra Natløbet i Sønderborg - fredag d. 23. august 2019

 

Mænd 5,5 km - se også kvinder - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller se hele resultatlisten her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  AK Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 761 Simon Müller Larsen LØBEREN Aarhus C DEN M 16-90 M
1
0.17.23 0.17.24 Vinder M16-90
2 1999 Casper Stenderrup     DEN M 16-90 M 2 0.18.28 0.18.29  
3 723 Troels Schwartz STK90 Sønderborg DEN M 16-90 M 3 0.18.29 0.18.30  
4 28 Bjarke Eriksen Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN M 16-90 M 4 0.19.21 0.19.24  
5 232 Albert Murnukov   Nordborg DEN M 16-90 M 5 0.20.00 0.20.02  
7 784 Sofus Tao Esthave Pedersen Statsskolen   DEN M 16-90 M 6 0.20.06 0.20.11  
8 293 Thomas Rasmussen   Juelsminde DEN M 16-90 M 7 0.20.07 0.20.12  
9 1007 Christian Andersen Statsskolen   DEN M 16-90 M 8 0.20.11 0.20.14  
10 1838 Hjalte Clausen   Sønderborg DEN M 09-15 M 9 0.20.20 0.20.43 Vinder M09-15
11 1529 Jan andersen   aabenraa DEN M 16-90 M 12 0.20.41 0.20.44  
12 1351 Søren Stræde Jeppesen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 11 0.20.41 0.20.58  
14 1719 Christian Larsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 10 0.20.21 0.20.59  
15 1814 Andreas Krogh jensen Mtb sønderborg   DEN M 09-15 M 14 0.20.59 0.21.02  
16 1521 Niklas Thomsen 2000 Augustenborg DEN M 16-90 M 13 0.20.56 0.21.12  
17 1669 Anders Bøtcher Sørensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 16 0.21.19 0.21.26  
18 1679 Martin Holste Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 17 0.21.28 0.21.32  
19 336 Allan Jensen Frøs Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 18 0.21.30 0.21.32  
20 1475 Casper Fink Svømmeklubben Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 15 0.21.16 0.21.34  
21 1707 Gustav Haislund Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 19 0.21.32 0.21.36  
22 257 Jacob Harvest Mathiesen   Sydals DEN M 09-15 M 21 0.21.36 0.21.38  
24 647 Christian Martinez     DEN M 16-90 M 20 0.21.35 0.21.40  
25 520 Ole Svendsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 24 0.21.46 0.21.49  
26 1535 Stefán Helgi Pálsson Sønderskov Skolen Sønderborg ISL M 16-90 M 22 0.21.42 0.21.55  
27 335 Mikkel Jensen Frøs Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 29 0.21.49 0.21.57  
28 1582 Daniel Schlüter Skelde Broager DEN M 16-90 M 31 0.21.54 0.21.57  
29 957 Mikkel Andreassen Statsskolen   DEN M 16-90 M 27 0.21.48 0.21.58  
30 1721 Per Plambeck Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 30 0.21.52 0.21.58  
31 814 Rasmus Rostgård Clausen BCSyd Sønderborg DEN M 16-90 M 23 0.21.43 0.21.59  
32 925 Morten Johansen Privatskolen-Als Sønderborg DEN M 09-15 M 25 0.21.47 0.21.59  
33 1791 Henning Skov www.Ravlygte.dk   DEN M 16-90 M 33 0.21.59 0.22.01  
34 1657 Oscar Aakvist Andersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 35 0.21.59 0.22.01  
35 848 Ferran Giones SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 26 0.21.48 0.22.02  
36 710 Aqqalooraq Henning Møller   Sønderborg DEN M 16-90 M 28 0.21.49 0.22.07  
37 1656 Oliver Schiellerup Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 38 0.22.06 0.22.07  
38 1675 Tobias Skovbæk Rønsholt Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 32 0.21.58 0.22.08  
39 1486 Alexander Sartor MTB Sønderborg Sydals DEN M 09-15 M 37 0.22.04 0.22.08  
40 1686 Frederik Kimmer Børresen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 34 0.21.59 0.22.09  
41 1920 Jannik Hansen Nordborg Løbeklub Nordborg DEN M 16-90 M 36 0.21.59 0.22.09  
42 644 Evaldas Pavalkis Danfoss   DEN M 16-90 M 40 0.22.10 0.22.14  
44 394 Michael Hoi M.H.Climbing Sønderborg DEN M 16-90 M 41 0.22.12 0.22.16  
45 1028 Daniel Peter Klaris Statsskolen   DEN M 16-90 M 39 0.22.08 0.22.17  
47 1197 Rasmus Rosgård Nissen miniBOOSTER Sønderborg DEN M 16-90 M 42 0.22.20 0.22.27  
49 372 Søren Rasmussen Kellmann's VVS/Blik ApS Juelsminde DEN M 16-90 M 45 0.22.33 0.22.38  
50 1022 Emil Bjerresgaard Iversen Statsskolen   DEN M 16-90 M 43 0.22.29 0.22.39  
51 371 Thomas Kellmann Kellmann's VVS/Blik ApS 6470 DEN M 16-90 M 46 0.22.34 0.22.40  
52 1005 Kasper Andreassen Statsskolen   DEN M 16-90 M 44 0.22.32 0.22.42  
53 721 Mads Timm HAGI Sønderborg DEN M 16-90 M 47 0.22.39 0.22.45  
55 1053 Jacob Foster-Mortensen Statsskolen   DEN M 16-90 M 48 0.22.39 0.22.51  
56 1601 Kasper Samsø Nielsen   Sydals DEN M 09-15 M 50 0.22.50 0.22.53  
57 1341 Mathias Hell Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M
51
0.22.51 0.22.53  
58 1670 Kaare Gregersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 52 0.22.51 0.22.54  
59 1145 Svend Funder Kristensen Ahlmann-skolen Sønderborg DEN M 16-90 M 55 0.22.54 0.22.57  
60 142 Christian Reimers   Sønderborg DEN M 16-90 M 56 0.22.55 0.22.59  
61 436 Niels Ro Hansen Vissingsgade Sønderborg DEN M 16-90 M 57 0.22.56 0.22.59  
62 992 Jeppe Palnov Statsskolen   DEN M 16-90 M 59 0.22.58 0.23.08  
63 1713 Rasmus Nørgaard Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 58 0.22.57 0.23.09  
64 1709 Malte Risvig Klinkby Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 63 0.23.05 0.23.09  
66 408 John Hansen OJ Electronics A/S Broager DEN M 16-90 M 49 0.22.50 0.23.13  
67 1942 Oliver Byllemos   Rødekro DEN M 16-90 M 61 0.23.03 0.23.15  
68 955 Jakob Hansen Statsskolen   DEN M 16-90 M 64 0.23.06 0.23.17  
70 528 Lucas Arngrimson Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 62 0.23.04 0.23.18  
71 655 Sebastian Solande-Brus     DEN M 16-90 M 65 0.23.06 0.23.20  
72 555 Jakob Jürgensen Tandslet Friskole Sydals DEN M 09-15 M 60 0.22.59 0.23.22  
73 1029 Søren Smedegaard Statsskolen   DEN M 16-90 M 66 0.23.15 0.23.29  
75 364 Magnus Lindgren Christiansen Kegnæs Friskole Sønderborg DEN M 09-15 M 68 0.23.28 0.23.32  
77 273 Martin Kleemeier   Sønderborg DEN M 16-90 M 72 0.23.33 0.23.34  
78 445 Lars Christiansen P. Christensen A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 67 0.23.24 0.23.35  
79 1662 Jakob Müller Hansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 70 0.23.32 0.23.35  
80 1327 Esben Paasch Olsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 75 0.23.36 0.23.39  
81 1827 Magnus Petersen Ulkebøl skole Sønderborg DEN M 09-15 M 77 0.23.37 0.23.39  
82 1712 Mathias Lundgren Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 71 0.23.32 0.23.41  
83 411 Jörn Petersen OJ Electronics A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 74 0.23.36 0.23.48  
86 1501 Carsten Paulsen Sønderborg   DEN M 16-90 M 69 0.23.31 0.23.51  
87 1689 Alexander Eggers Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 83 0.23.52 0.23.53  
89 844 Klaus Thomsen SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 79 0.23.41 0.23.54  
90 812 Kasper Jørgensen BCSyd Sønderborg DEN M 16-90 M 81 0.23.46 0.23.54  
92 1843 Peter Bondesen   Sønderborg DEN M 09-15 M 73 0.23.34 0.23.57  
93 1064 Lasse Winski Statsskolen   DEN M 16-90 M 76 0.23.36 0.23.59  
94 1848 Guillaume Zouaout ITD/FDE Sønderborg FRA M 16-90 M 88 0.23.57 0.23.59  
95 490 Jens H. Jensen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 90 0.23.58 0.24.00  
97 483 Henrik Lorenzen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 85 0.23.53 0.24.02  
98 493 Simon Plehn Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 86 0.23.54 0.24.03  
99 260 Anders Sørensen   Sønderborg DEN M 16-90 M 82 0.23.51 0.24.04  
100 1715 Jeppe Urup Byberg Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 87 0.23.57 0.24.05  
103 738 Nicolas François Wam Marcq En Baroeul FRA M 16-90 M 89 0.23.58 0.24.15  
104 457 Morten Junker LINAK Nordborg DEN M 16-90 M 93 0.24.09 0.24.16  
105 976 Roman Qorban Statsskolen   DEN M 16-90 M 92 0.24.09 0.24.19  
106 838 Frederik Bruhn SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 78 0.23.40 0.24.25  
108 444 Ulrik Andersen Dansk Halvmarathon Klub Sønderborg DEN M 16-90 M 91 0.24.05 0.24.27  
110 1364 Mikkel Jeppesen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 54 0.22.54 0.24.31  
111 708 Brian List Hansen   sønderborg DEN M 16-90 M 99 0.24.28 0.24.31  
112 1336 Tobias Gregers Schmidt Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 100 0.24.29 0.24.31  
113 1516 Alex Clausen Danfoss Sønderborg DEN M 16-90 M 95 0.24.20 0.24.32  
114 1742 Oscar Bjerring Silkeborg Voel   DEN M 09-15 M 53 0.22.52 0.24.33  
115 1332 Ismail Muhammad Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 103 0.24.32 0.24.34  
116 502 Christian Ø. Pedersen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 104 0.24.32 0.24.36  
119 358 Mads Ohlsen Kegnæs Friskole Sydals DEN M 09-15 M 98 0.24.28 0.24.39  
121 1659 Magnus Jul Christiansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 105 0.24.34 0.24.40  
122 1697 Anders B. Starup Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 107 0.24.37 0.24.43  
123 623 Niels Sehested AV-Connection A/S Høruphav DEN M 16-90 M 108 0.24.42 0.24.45  
124 1331 Hoger Al-Zibari Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 115 0.24.47 0.24.49  
125 1665 Rasmus Frederiksen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 116 0.24.47 0.24.50  
127 1009 Christian Pinnerup Statsskolen   DEN M 16-90 M 109 0.24.43 0.24.52  
128 313 Janus Lausten     DEN M 16-90 M 119 0.24.49 0.24.52  
129 1663 Mads Veje Andersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 120 0.24.51 0.24.52  
130 694 Mads Hagen Kegnæs Friskole Sønderborg DEN M 16-90 M 114 0.24.47 0.24.55  
131 1829 Anders Michaelsen     DEN M 09-15 M 110 0.24.43 0.25.00  
132 1828 Kim Michaelsen   Augustenborg DEN M 16-90 M 112 0.24.45 0.25.00  
133 1354 Christian Kastoft Rasmussen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 121 0.24.56 0.25.00  
134 630 Morten Schlander     DEN M 16-90 M 102 0.24.31 0.25.01  
136 412 Martin Gaba OJ Electronics A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 111 0.24.44 0.25.08  
137 1481 Rune Rebold   Augustenborg DEN M 16-90 M 94 0.24.19 0.25.10  
138 331 Niels Caspersen Eegholm A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 123 0.25.03 0.25.12  
139 840 Bjarne Astor SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 80 0.23.42 0.25.16  
141 1952 Mikkel Koch BCSyd   DEN M 16-90 M 106 0.24.36 0.25.19  
143 631 Patrick Møller     DEN M 09-15 M 132 0.25.19 0.25.24  
144 112 Søren Brøndum Sønderskov Skolen Sønderborg DEN M 16-90 M 126 0.25.10 0.25.25  
145 808 Martin Jørgensen BCSyd Sønderborg DEN M 16-90 M 135 0.25.26 0.25.29  
146 1667 Magnus Løve Frisgaard Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 138 0.25.26 0.25.30  
147 1738 Mads Knudsen Silkeborg Voel   DEN M 09-15 M 84 0.23.52 0.25.31  
148 660 Jens Petersen     DEN M 16-90 M 137 0.25.26 0.25.31  
149 1660 Anders Anders Sparvath Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 142 0.25.27 0.25.31  
150 385 Hans Jørn Lorenzen Løbeklubben tempo Sønderborg DEN M 16-90 M 96 0.24.22 0.25.32  
153 1284 Sebastian Nielsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 133 0.25.21 0.25.39  
154 762 Søren Vagner   Sønderborg DEN M 16-90 M 134 0.25.22 0.25.42  
155 1868 Per Møller DSS   DEN M 16-90 M 144 0.25.28 0.25.43  
156 1178 Jakob Fredsted Danfoss Sønderborg DEN M 16-90 M 139 0.25.26 0.25.45  
157 1879 Vincent Naeve DSS   DEN M 16-90 M 154 0.25.45 0.25.46  
158 1338 Magnus Østergaard Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 113 0.24.46 0.25.47  
159 1343 Niklas Vedsted Johannsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 118 0.24.49 0.25.50  
160 1398 Carsten Jefsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 16-90 M 125 0.25.09 0.25.51  
161 1204 Mads Kamstrup   Sønderborg DEN M 09-15 M 97 0.24.22 0.25.53  
162 1251 Emil Vedstesen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 122 0.24.56 0.25.59  
163 1209 Nikolaj Peter Lorenzen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 16-90 M
101
0.24.29 0.26.00  
164 31 Anders Kjær Jacobsen Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN M 16-90 M 148 0.25.32 0.26.00  
166 960 Magnus Petri Statsskolen   DEN M 16-90 M 127 0.25.12 0.26.02  
168 1671 Søren Emil Hedegaard Nielsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 163 0.25.59 0.26.05  
169 1788 Henning Neesgaard Mogensen   Herning DEN M 16-90 M 155 0.25.48 0.26.07  
170 380 Kasper Hildebrandt LINAK Nordborg DEN M 16-90 M 153 0.25.43 0.26.08  
172 1016 Frederik Søndergaard Statsskolen   DEN M 16-90 M 136 0.25.26 0.26.09  
173 326 Finn Kleemeier Danfoss Marathon Club Augustenborg DEN M 16-90 M 156 0.25.50 0.26.09  
175 1673 Thomas Weiss Mathiesen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 167 0.26.05 0.26.11  
176 1693 Tobias Steen Kristensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 169 0.26.06 0.26.11  
177 929 Simon Blankscøn Privatskolen-Als Sønderborg DEN M 09-15 M 164 0.26.00 0.26.12  
178 1714 Mads Anton Iversen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 171 0.26.08 0.26.13  
180 1831 Jimmi Mustafa Løbeklubben Tempo Sønderborg DEN M 16-90 M 146 0.25.32 0.26.15  
182 1866 Felix Wetcke- Brask DSS   DEN M 09-15 M 166 0.26.02 0.26.20  
183 779 Kasper Mouritsen Nicolai Biler Aps Gråsten DEN M 16-90 M 143 0.25.27 0.26.21  
185 799 Thomas Mielec AGRAMKOW Sønderborg DEN M 16-90 M 165 0.26.01 0.26.22  
186 837 Jakob Kofoed-Dam SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 152 0.25.42 0.26.23  
187 383 Henrik Olling Lysabild Løbeklub Sydals DEN M 16-90 M 147 0.25.32 0.26.25  
189 1661 Rasmus Vinther Rosshaug Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 149 0.25.35 0.26.29  
190 951 Niklas Jensen Privatskolen-Als Sønderborg DEN M 09-15 M 181 0.26.21 0.26.29  
191 1677 Oskar Ellehammer Andersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 186 0.26.24 0.26.30  
193 1263 Sebastian Andreasen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 189 0.26.26 0.26.31  
197 405 Steven Mills OJ Electronics A/S Sydals DEN M 16-90 M 141 0.25.26 0.26.32  
198 1948 Sune Lauritzen Møller   Sønderborg DEN M 09-15 M 174 0.26.13 0.26.36  
199 1899 Marco Mihai DSS   DEN M 09-15 M 184 0.26.21 0.26.36  
200 153 Oliver Evald   Sydals DEN M 09-15 M 179 0.26.17 0.26.37  
201 1928 Simon Asmussen   Sydals DEN M 09-15 M 172 0.26.08 0.26.38  
202 1068 Viktor Dalsgaard Knudsen Statsskolen   DEN M 00-08 M 180 0.26.20 0.26.38 Vinder M00-08
203 1065 Morten Knudsen Statsskolen   DEN M 16-90 M 182 0.26.21 0.26.38  
207 1870 Lucas Ospina DSS   DEN M 09-15 M 187 0.26.25 0.26.39  
208 177 Ryan Pedersen   Sydals DEN M 16-90 M 177 0.26.14 0.26.40  
210 1496 Thomas Jensen Sønderborg Vinduespolering Sønderborg DEN M 16-90 M 195 0.26.31 0.26.42  
211 1233 Marcus Olsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 124 0.25.05 0.26.44  
212 944 Hanno Weitemeyer AGS   DEN M 16-90 M 128 0.25.13 0.26.44  
213 319 Michael Sørensen Augustenborg løbeklub Sønderborg DEN M 16-90 M 197 0.26.33 0.26.46  
214 872 Christian Lindekrans AGS   DEN M 16-90 M 145 0.25.30 0.26.47  
215 1603 Frank Terp   Sønderborg DEN M 16-90 M 205 0.26.41 0.26.48  
216 1710 Mikkel Hyldahl Jensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 190 0.26.27 0.26.50  
219 1966 Glenn Hollænder     DEN M 16-90 M 158 0.25.52 0.26.51  
220 1674 Carl Lykkebo Larsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 208 0.26.41 0.26.51  
221 362 Ole Beierholm Kegnæs Friskole Augustenborg DEN M 16-90 M 210 0.26.42 0.26.51  
222 922 Johann Brynjarsson AGS   DEN M 09-15 M 130 0.25.16 0.26.52  
223 1664 Marcus Bjørnager Jensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 216 0.26.49 0.26.52  
225 855 Andreas Pahle SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 202 0.26.38 0.26.53  
226 1355 Peter Andreas Rasmussen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 16-90 M 206 0.26.41 0.26.53  
227 1025 Nicholas Lentfer Kristiansen Statsskolen   DEN M 09-15 M 194 0.26.31 0.26.55  
228 883 Mikkel Ruhe Sørensen Privatskolen-Als Sønderborg DEN M 09-15 M 129 0.25.14 0.26.56  
229 640 Emil Johannsen     DEN M 16-90 M 117 0.24.48 0.26.57  
230 791 Svend Erik Petersen AGRAMKOW Sønderborg DEN M 16-90 M 211 0.26.44 0.26.57  
231 641 Henning Michelsen Løbeklubben Tempo   DEN M 16-90 M 212 0.26.45 0.26.57  
232 1741 Victor Thøgersen Silkeborg Voel   DEN M 09-15 M 131 0.25.18 0.26.58  
233 906 Jesper Thomsen AGS   DEN M 16-90 M 161 0.25.56 0.26.58  
234 1708 Asgeir Nemesio Halldorsson Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 214 0.26.47 0.26.58  
237 307 René Jørgensen   Gråsten DEN M 16-90 M 219 0.26.49 0.27.01  
238 667 Søren Andersen     DEN M 16-90 M 159 0.25.53 0.27.04  
239 223 Michael Trosborg   Sønderborg DEN M 16-90 M 157 0.25.51 0.27.05  
240 1680 Isak Trap Lænkholm Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 223 0.26.54 0.27.06  
241 1950 Juan Carlos Ospina DSS   DEN M 16-90 M 218 0.26.49 0.27.07  
243 330 Allan Valentin Sørensen Eegholm A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 162 0.25.58 0.27.10  
245 570 Casper Jacobsen Tandslet Friskole Sydals DEN M 16-90 M 233 0.27.06 0.27.15  
246 1361 Esben Lausten Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 150 0.25.37 0.27.16  
247 332 Ronnie Damgaard Eegholm A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 213 0.26.46 0.27.16  
248 1095 Flemming Kirk Ahlmann-skolen Sønderborg DEN M 16-90 M 173 0.26.10 0.27.17  
249 1681 Jacob Lykke Nyvang Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 238 0.27.13 0.27.18  
250 1583 Emil Voss   Sønderborg DEN M 16-90 M 244 0.27.15 0.27.18  
253 1292 Lasse Hell Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 240 0.27.14 0.27.19  
254 301 Mike Klausen   Sønderborg DEN M 16-90 M 225 0.26.55 0.27.20  
255 299 Karsten Detlefsen   Sønderborg DEN M 16-90 M 242 0.27.15 0.27.20  
256 1470 Jakob Møller Løbeklubben Tempo Sønderborg DEN M 16-90 M 176 0.26.13 0.27.22  
257 1345 Victor Bock Posch Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 200 0.26.37 0.27.22  
258 1079 Jens Krause Statsskolen   DEN M 16-90 M 204 0.26.39 0.27.22  
259 1869 Patrick Møller DSS   DEN M 09-15 M 234 0.27.07 0.27.22  
261 1457 Michael Kroghave Wendelboe   Augustenborg DEN M 16-90 M 227 0.26.57 0.27.24  
262 665 Henrik Aggerly Thomsen     DEN M 16-90 M 168 0.26.05 0.27.25  
263 215 Jacob Snell   Sønderborg CAN M 09-15 M 230 0.26.59 0.27.25  
264