Siden er sidst opdateret 24. august 2019 - kl. 14:36

Ses bedst i skærmopløsning 1280 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Resultater fra Natløbet i Sønderborg - fredag d. 23. august 2019

 

Kvinder 5,5 km - se også mænd - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller se hele resultatlisten her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  AK Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
6 1946 Lene Dalgaard AGF atletik Aarhus C DEN K 16-90 K 1 0.20.05 0.20.07 Vinder K16-90
13 450 Malene Madsen Dybbøl Idræts SFO Sønderborg DEN K 16-90 K 2 0.20.52 0.20.59  
23 8 Hanna Spilling Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN K 16-90 K 3 0.21.38 0.21.40  
43 1617 Karoline Haugaard Rasmussen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 4 0.22.14 0.22.15  
46 430 Lærke Refsing Iversen Vidar Motion Sønderborg DEN K 09-15 K 5 0.22.15 0.22.18 Vinder K09-15
48 664 Hanne Loff     DEN K 16-90 K 6 0.22.31 0.22.34  
54 622 Katrine Brock Broager Sparekasse   DEN K 16-90 K 7 0.22.45 0.22.49  
65 350 Lykke Bonde Melone Kegnæs Friskole Sydals DEN K 16-90 K 8 0.23.05 0.23.11  
69 1293 Maja Hell Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 9 0.23.15 0.23.18  
74 878 Camilla Todsen AGS   DEN K 16-90 K 10 0.23.19 0.23.30  
76 266 Cecilie Schroll   Sydals DEN K 16-90 K 11 0.23.32 0.23.34  
84 1621 Elvira Maria Slot Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 14 0.23.40 0.23.49  
85 240 Karen Lausten   Broager DEN K 09-15 K 12 0.23.33 0.23.51  
88 970 Louise Kreutz Statsskolen   DEN K 16-90 K 16 0.23.51 0.23.54  
91 1698 Asta Silkjær Møller Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 15 0.23.46 0.23.56  
96 72 Liva Bay Albrechtsen Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 19 0.24.00 0.24.02  
101 1705 Klara Høy Kjær Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 18 0.23.58 0.24.07  
102 275 Samina Diwan   Sønderborg DEN K 16-90 K 20 0.24.02 0.24.14  
107 1584 Maria Krüger   Sønderborg DEN K 16-90 K 21 0.24.09 0.24.27  
109 777 Ditte Mouritsen Nicolai Biler Aps Gråsten DEN K 16-90 K 13 0.23.35 0.24.29  
117 1647 Marsibil Lisa Tordardottir Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 23 0.24.23 0.24.37  
118 1842 Dorota Küttel Svømmeklubben Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 24 0.24.24 0.24.37  
120 1615 Helena Bach Bols Heerulff Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 25 0.24.39 0.24.40  
126 1718 Sisse Møller Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 22 0.24.14 0.24.52  
135 1329 Frederikke Fick Kamstrup Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 27 0.25.06 0.25.07  
140 1014 Elvira Dinesen Statsskolen   DEN K 16-90 K 26 0.24.52 0.25.18  
142 663 Diite Larsson     DEN K 16-90 K 28 0.25.08 0.25.22  
151 1771 Ditte Tokkesdal Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 17 0.23.55 0.25.34  
152 1702 Karoline Bagger Jønsson Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 30 0.25.29 0.25.39  
165 1817 Jessica Marie Hultgreen Nielsen   Augustenborg DEN K 16-90 K 32 0.25.44 0.26.01  
167 523 Heidi Mygil Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 31 0.25.40 0.26.03  
171 494 Cecilie Plehn Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 09-15 K 34 0.25.58 0.26.09  
174 1865 Elke Knoke DSS   DEN K 16-90 K 33 0.25.54 0.26.11  
179 1704 Frida Sørensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 35 0.26.07 0.26.15  
181 71 Laura Werth Jakobsen Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 40 0.26.18 0.26.20  
184 509 Caroline Veng Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 36 0.26.08 0.26.22  
188 1701 Kira Halberg Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 43 0.26.20 0.26.27  
192 975 Malene Mogensen Statsskolen   DEN K 16-90 K 37 0.26.11 0.26.31  
194 1635 Annika Enevoldsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 41 0.26.20 0.26.32  
195 1703 Sofie Agersnap Larsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 44 0.26.24 0.26.32  
196 643 Agnes Fischl     DEN K 16-90 K 48 0.26.28 0.26.32  
204 302 Caroline Pedersen   Sydals DEN K 09-15 K 38 0.26.14 0.26.39  
205 1867 Paprika Møller DSS   DEN K 09-15 K 45 0.26.24 0.26.39  
206 287 Ulla Freiberg Lund   Sønderborg DEN K 16-90 K 46 0.26.25 0.26.39  
209 1074 Inés André Statsskolen   DEN K 16-90 K 42 0.26.20 0.26.41  
217 1644 Laura Bennike Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 50 0.26.31 0.26.51  
218 392 Camilla Pedersen Løbemyggen Sønderborg DEN K 16-90 K
51
0.26.35 0.26.51  
224 250 Lisbeth Christensen   Sønderborg DEN K 16-90 K 54 0.26.48 0.26.53  
235 1641 Marie Slotsdal Johansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 56 0.26.54 0.26.59  
236 1627 Anna Dyhrberg Nielsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 57 0.26.54 0.26.59  
242 510 Irene Nielsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 39 0.26.14 0.27.08  
244 1235 Marianne Østergaard Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 58 0.26.55 0.27.11  
251 1043 Emma Thyssen Statsskolen   DEN K 16-90 K 52 0.26.35 0.27.19  
252 141 Maya Gam Snell   Sønderborg CAN K 09-15 K 55 0.26.53 0.27.19  
260 1275 Carolina Olsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 29 0.25.11 0.27.23  
266 1539 Line Gram Hansen 10 klasse Sønderborg DEN K 16-90 K 59 0.27.01 0.27.31  
270 1110 Isabella Branner Ahlmann-skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 49 0.26.30 0.27.35  
271 249 Rikke Nærø   Sydals DEN K 16-90 K 62 0.27.18 0.27.38  
275 1135 Sif Lund Rasmussen Ahlmann-skolen Sønderborg DEN K 16-90 K 47 0.26.27 0.27.41  
281 101 Anne Novrup Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 16-90 K 65 0.27.39 0.27.46  
288 1042 Thea Johanne Larsen Statsskolen   DEN K 16-90 K 60 0.27.11 0.27.55  
292 9 Sille Dall Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN K 16-90 K 69 0.27.45 0.28.02  
293 1631 Julie Mailund Mikkelsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 71 0.27.51 0.28.02  
303 972 Frederikke Rohleder Statsskolen   DEN K 16-90 K 77 0.28.03 0.28.07  
308 1365 Nanna Bütikofer Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 72 0.27.51 0.28.09  
310 686 Anne Bertram   Sønderborg DEN K 16-90 K 63 0.27.26 0.28.10  
313 1353 Astrid Kastoft Rasmussen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 78 0.28.04 0.28.13  
320 308 Sophia May Doyle   Augustenborg DEN K 09-15 K 80 0.28.10 0.28.21  
321 456 Louise Falster-Sørensen LINAK Augustenborg DEN K 16-90 K 81 0.28.15 0.28.23  
324 1971 Jonas Russel     DEN K 09-15 K 53 0.26.45 0.28.24  
334 184 Tine Lausten   Sønderborg DEN K 16-90 K 87 0.28.24 0.28.28  
339 627 Viola Dinesen     DEN K 09-15 K 64 0.27.30 0.28.34  
340 1313 Sarah Jakobsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 66 0.27.39 0.28.34  
343 1047 Tina Jensen Statsskolen   DEN K 16-90 K 88 0.28.31 0.28.35  
344 304 Dorit Høgh   Sønderborg DEN K 16-90 K 82 0.28.17 0.28.36  
345 463 Delia Conradsen   Gråsten DEN K 16-90 K 86 0.28.21 0.28.37  
352 981 Line Lyck Nielsen Statsskolen   DEN K 16-90 K 83 0.28.18 0.28.42  
354 254 Anna Katrine Aarup   Odense C DEN K 16-90 K 91 0.28.35 0.28.43  
359 498 Pernille Veng Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 90 0.28.34 0.28.47  
361 499 Tanja Jakobsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 89 0.28.33 0.28.50  
362 1234 Gitta Hansen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 61 0.27.12 0.28.51  
363 1636 Thea Hviid Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 94 0.28.38 0.28.51  
369 1897 Kalina Gamisheva DSS   DEN K 09-15 K 95 0.28.39 0.28.54  
370 185 Birthe Lausten   Sønderborg DEN K 16-90 K 102 0.28.49 0.28.54  
372 501 Ann-Britt Duus Hariri Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 93 0.28.38 0.28.55  
378 459 Tina Jørgensen BUI -motion/broager løbeklub Broager DEN K 16-90 K 74 0.27.52 0.28.58  
379 52 Emma Selmann Jørgensen Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 103 0.28.49 0.28.59  
389 482 Ida Pedersen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 67 0.27.41 0.29.02  
390 1339 Maja Sellmann Hansen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 84 0.28.18 0.29.02  
392 477 Berit Arngrimson Dybbøl Massage & Zoneterapi Sønderborg DEN K 16-90 K 79 0.28.07 0.29.04  
393 1624 Julie Rise Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 85 0.28.19 0.29.04  
394 1340 Marie Kronholm Jepsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 105 0.28.56 0.29.04  
395 488 Pia Bladt Tjørnelund Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 96 0.28.40 0.29.05  
396 1874 Stine Hoffmann DSS   DEN K 16-90 K
101
0.28.49 0.29.05  
397 793 Karina Iversen AGRAMKOW Sønderborg DEN K 16-90 K 68 0.27.43 0.29.06  
398 672 Lina Abdul Halim     DEN K 16-90 K 97 0.28.40 0.29.06  
400 1239 Mie Kiil Jørgensen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 109 0.29.01 0.29.10  
403 261 Tina Dahl Lausen   Sønderborg DEN K 16-90 K 107 0.28.58 0.29.12  
407 363 Marlene Jensen Kegnæs Friskole Søndernorg DEN K 16-90 K 117 0.29.09 0.29.18  
408 658 Marie Unbehaun     DEN K 09-15 K 120 0.29.12 0.29.18  
410 1463 Marjolein Persoon   Fredericia DEN K 16-90 K 123 0.29.15 0.29.19  
411 896 Sarah Andreasen AGS   DEN K 16-90 K 111 0.29.06 0.29.20  
412 894 Kathrine Brink AGS   DEN K 16-90 K 113 0.29.07 0.29.21  
413 1960 Heiho Kleineeder     DEN K 16-90 K 100 0.28.47 0.29.22  
414 1300 Alberte Jørgensen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 70 0.27.48 0.29.23  
415 934 Julie Paulsen AGS   DEN K 16-90 K 112 0.29.06 0.29.23  
417 853 Birte Nissen SDU Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 114 0.29.07 0.29.24  
421 668 Frank Hansen     DEN K 16-90 K 122 0.29.13 0.29.26  
422 1090 Mille Fick Kamstrup Ahlmann-skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 98 0.28.41 0.29.27  
423 1076 Mette Doyle Statsskolen   DEN K 16-90 K 99 0.28.42 0.29.27  
425 1780 Ida Svane Svane Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 73 0.27.52 0.29.28  
430 1773 Liva West Bendtsen Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 75 0.27.57 0.29.35  
432 1607 Clara Stüker Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 76 0.27.58 0.29.36  
433 102 Rikke Rahbeck Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 16-90 K 131 0.29.28 0.29.36  
437 961 Freja Olivia Wistoft Statsskolen   DEN K 16-90 K 124 0.29.17 0.29.39  
439 670 Sofie Skibelund     DEN K 09-15 K 108 0.29.00 0.29.40  
440 1639 Laura Slot Hammer Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 134 0.29.35 0.29.41  
444 619 Sonja Efternavn Tandslet Friskole Sydals DEN K 16-90 K 92 0.28.37 0.29.45  
445 990 Klara Buhl Sørensen Statsskolen   DEN K 16-90 K 127 0.29.24 0.29.45  
452 1134 Ellen McCluskey Ahlmann-skolen Sønderborg DEN K 00-08 K 106 0.28.56 0.29.48 Vinder K00-08
455 965 Sofie Havn Statsskolen   DEN K 16-90 K 130 0.29.28 0.29.50  
456 1324 Cassandra Nielsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 136 0.29.42 0.29.50  
464 1918 Minna Juhl   Sønderborg DEN K 16-90 K 104 0.28.52 0.29.59  
465 1795 Jannie Markussen   Sønderborg DEN K 16-90 K 135 0.29.38 0.29.59  
473 504 Ditte Soll Hansen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 110 0.29.05 0.30.04  
474 1044 Marikka Kristiansen Statsskolen   DEN K 16-90 K 140 0.29.49 0.30.05  
475 1045 Line Lyck Statsskolen   DEN K 16-90 K 141 0.29.49 0.30.05  
478 486 Kirsten B. Jespersen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 115 0.29.08 0.30.07  
482 496 Maria Holst Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 118 0.29.10 0.30.08  
483 446 Susanne Ecklon   Broager DEN K 16-90 K 149 0.30.03 0.30.08  
484 1638 Ida Rømer Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 150 0.30.04 0.30.08  
485 1424 Sara Muhammad Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 139 0.29.45 0.30.11  
493 516 Benedikte Dahl Nielsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 121 0.29.13 0.30.14  
494 671 Linda Skibelund     DEN K 16-90 K 132 0.29.33 0.30.14  
498 745 Dorthe Merrild GIG Løb og Motion Gråsten DEN K 16-90 K 119 0.29.12 0.30.23  
500 172 Pernille Paulsen   Sydals DEN K 16-90 K 128 0.29.24 0.30.26  
506 1360 Christina Jürgensen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 116 0.29.08 0.30.28  
509 1484 Emma Lundorff Johannsen   Sønderborg DEN K 16-90 K
151
0.30.04 0.30.30  
510 393 Anita Lind Thiemer Løjt 6200 Åbenrå DEN K 16-90 K 162 0.30.19 0.30.30  
511 771 Marianne von Qualen   Nordborg DEN K 16-90 K 163 0.30.20 0.30.30  
521 1816 Nadja Hultgreen   Augustenborg DEN K 16-90 K 165 0.30.26 0.30.42  
522 264 Lise Iversen Rasztar   Viby J DEN K 16-90 K 126 0.29.21 0.30.43  
525 1947 Helle Dalgaard BUI Broager DEN K 16-90 K 152 0.30.05 0.30.44  
531 1466 Charlotte Luk Nielsen Team LUKsus Rånning København N DEN K 16-90 K 125 0.29.18 0.30.47  
534 285 Anne Pors Christensen   Sydals DEN K 16-90 K 129 0.29.28 0.30.49  
537 1203 Karin Laasholdt Kamstrup   Sønderborg DEN K 16-90 K 138 0.29.44 0.30.50  
538 339 Sanne Andersen Gurli's Engle Augustenborg DEN K 16-90 K 146 0.29.59 0.30.50  
541 1652 Julie Menck Wildfang Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 167 0.30.31 0.30.52  
542 1626 Ditte Toftgaard Sidenius Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 168 0.30.32 0.30.53  
543 373 Jette Kellmann Kellmann´s VVS/Blik ApS Sydals DEN K 16-90 K 156 0.30.14 0.30.54  
545 755 Emilie Neubauer Sport24 Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 142 0.29.51 0.30.55  
546 1699 Helene Thomsen Kristensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 169 0.30.33 0.30.55  
547 1653 Anna Lund Henriksen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 172 0.30.35 0.30.55  
549 1654 Kathrine Østergård Hansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 175 0.30.36 0.30.57  
550 577 Maria Jensen Tandslet Friskole Sydals DEN K 09-15 K 173 0.30.35 0.30.58  
551 563 Signe Søholm Clausen Tandslet Friskole Sydals DEN K 09-15 K 174 0.30.35 0.30.58  
554 1142 Ahin Hasoun Ahlmann-skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 133 0.29.34 0.31.00  
557 443 Gitte Breed Nielsen   Sønderborg DEN K 16-90 K 161 0.30.16 0.31.04  
560 484 Lisbeth Wigglesworth Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 147 0.30.00 0.31.08  
561 122 Hanne Jacobsen Nissen Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 16-90 K 181 0.30.52 0.31.08  
565 1253 Maria Petersen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 144 0.29.54 0.31.11  
566 1528 Cirkeline My Gottlieb T.M.R Prospect Sønderborg DEN K 09-15 K 155 0.30.14 0.31.11  
568 683 Kathrine Svane Christiansen Løbeklubben Tempo Ullerup DEN K 16-90 K 177 0.30.42 0.31.12  
569 1924 Ann-Kathrin Scholtyssek STK 90   DEN K 16-90 K 179 0.30.49 0.31.12  
570 1634 Clara Helmersen Christensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 184 0.31.01 0.31.12  
573 15 Liselotte Mammen Kruse Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN K ? K 137 0.29.43 0.31.13  
574 1613 Sofie Bekker-Jensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 186 0.31.02 0.31.13  
575 831 Signe Dreier BCSyd Sønderborg DEN K 16-90 K 154 0.30.14 0.31.14  
576 813 Kira Beltman BCSyd Sønderborg DEN K 16-90 K 157 0.30.14 0.31.14  
577 833 Michelle Overgaard BCSyd Sønderborg DEN K 16-90 K 158 0.30.14 0.31.14  
578 511 Rikke Holch Nielsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 160 0.30.15 0.31.16  
581 500 Helle Husballe Nissen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN K 16-90 K 183 0.31.00 0.31.18  
584 390 Christina Bonefeld Løbeklubben Tempo Sønderborg DEN K 16-90 K 148 0.30.03 0.31.19  
585 1717 Rikke Davidsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 166 0.30.28 0.31.19  
590 1633 Emma Uhl Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 195 0.31.14 0.31.24  
591 1623 Monica Hardt Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 196 0.31.14 0.31.24  
593 1908 Freya Hansen DSS   DEN K 09-15 K 192 0.31.11 0.31.25  
596 1510 Daria Bex Pettit   Nordborg DEN K 16-90 K 143 0.29.53 0.31.27  
597 606 Pia Jørgensen Tandslet Friskole Sydals DEN K 16-90 K 153 0.30.09 0.31.27  
601 1878 Anastasia Naeve DSS   DEN K 09-15 K 194 0.31.12 0.31.29  
602 1632 Bjørk Maj Mostrup Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 202 0.31.23 0.31.30  
603 1909 Anja Peist DSS   DEN K 16-90 K 197 0.31.15 0.31.31  
604 1612 Stine Bro Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 203 0.31.24 0.31.31  
607 1772 Mathilde Nikolajsen Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 145 0.29.54 0.31.32  
608 914 Simone Rasmussn AGS   DEN K 16-90 K 164 0.30.25 0.31.32  
615 118 Malene Meier Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 16-90 K 209 0.31.32 0.31.39  
618 1407 Line Tønder Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 198 0.31.17 0.31.43  
620 1477 Nina Wetcke   Sønderborg DEN K 16-90 K 159 0.30.14 0.31.46  
627 1039 Frederikke Bartholin Christensen Statsskolen   DEN K 16-90 K 211 0.31.33 0.31.51  
632 318 Kristina Aaes Air alsie Sønderborg DEN K 16-90 K 190 0.31.07 0.31.53  
635 1073 Camilla Ove Jacobsen Statsskolen   DEN K 16-90 K 206 0.31.31 0.31.55  
636 1070 Maja Nordestgaard Statsskolen   DEN K 16-90 K 208 0.31.32 0.31.55  
638 786 Mette Lindekilde AGRAMKOW Sønderborg DEN K 16-90 K 182 0.30.53 0.31.57  
639 669 Bettina Pohle     DEN K 16-90 K
201
0.31.22 0.31.57  
640 551 Jette Christensen Tandslet Friskole Sydals DEN K 16-90 K 185 0.31.01 0.31.58  
644 325 Randi List-Jensen Bov IF løb & motion Kruså DEN K 16-90 K 227 0.31.51 0.32.01  
653 949 Signe Kaadtmann Privatskolen-Als Sønderborg DEN K 09-15 K 176 0.30.37 0.32.07  
658 242 Karoline Hellesøe-Ohlsen   Broager DEN K 09-15 K 205 0.31.29 0.32.09  
662 1439 Karoline Christensen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 09-15 K 170 0.30.34 0.32.12  
663 1048 Dittemarie Hansen Statsskolen   DEN K 16-90 K 219 0.31.44 0.32.12  
666 218 Ida Raun   Aabenraa DEN K 16-90 K 189 0.31.06 0.32.17  
667 1061 Emilie Bach Hansen Statsskolen   DEN K 16-90 K 212 0.31.33 0.32.18  
670 1648 Marie Louise Olsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 230 0.31.59 0.32.22  
675 1763 Frida Bune Viborg Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 178 0.30.48 0.32.28  
676 1768 Tilde Stokholm Silkeborg Voel   DEN K 09-15 K 180 0.30.50 0.32.29  
677 170 Karen Bennedsgård Clausen   Gråsten DEN K 16-90 K 217 0.31.42 0.32.29  
678 225 Lene Christensen   Sønderborg DEN K 16-90 K 234 0.32.06 0.32.29  
680 1512 Nina Heldt   Sydals DEN K 16-90 K 245 0.32.20 0.32.30