Siden er sidst opdateret 12. juli 2019 - kl. 11:27

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Glejbjergløbet - torsdag d. 11. juli 2019 - kl. 18.30

"Glejbjergløbet"

 

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

lapio.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.30 fra adressen: Glejbjerg Idrætscenter Stadionvej 2A, 6752 Glejbjerg

 

- tilmelding på lapio.dk (online tilmelding senest d. 9/7 kl. 10)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5k

9,7k
21,1k

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 9,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Resultat Bemærkning
1 2890 Andreas Lervik   M 1 16 - 35 år 1 0.19.06 Hurtigste mand
2 2885 Matilde Bach Osmundsen   K 1 36 - 49 år 1 0.20.55 Hurtigste kvinde
3 2934 Kristian Juul Viutt   M 2 16 - 35 år 2 0.21.28  
4 2762 Anne Nordby Esbjerg atletik og motion K 2 16 - 35 år 1 0.21.52  
5 2913 Michael T Mikkelsen   M 3 36 - 49 år 1 0.22.08  
6 2777 Claus Frees Kalland Foldingbro M 4 36 - 49 år 2 0.23.19  
7 2855 Christine Beuschau 6852 K 3 50+ 1 0.23.19  
8 2927 Jan Pedersen   M 5 50+ 1 0.23.24  
9 2793 Viggo Kristensen Tvilho runners M 6 50+ 2 0.23.27  
10 2925 Morten Rundstrøm   M 7 50+ 3 0.23.37  
11 2884 Mads Holtum   M 8 16 - 35 år 3 0.23.41  
12 2791 Brian Pedersen Hejnsvig runners M 9 50+ 4 0.24.06  
13 2761 Lars Bank Sørensen Team Bank M 10 50+ 5 0.24.11  
14 2909 Signe   K 4 0 - 15 år 1 0.24.12 Hurtigste pige
15 2744 Anni Terkildsen Hejnsvig Runners K 5 50+ 2 0.24.19  
16 2944 Morten Knudsen   M 11 16 - 35 år 4 0.24.29  
17 2949 Emma Vestergaard   K 6 16 - 35 år 2 0.24.34  
18 2945 Kåre Ravn   M 12 16 - 35 år 5 0.24.36  
19 2852 Finn Thomsen Team Skjern Bank Bramming M 13 50+ 6 0.24.42  
20 2800 Mia Hvarre   K 7 0 - 15 år 2 0.24.42  
21 2950 Peder Holtum   M 14 16 - 35 år 6 0.25.02  
22 2947 Mike Knudsen   M 15 16 - 35 år 7 0.25.02  
23 2792 Ditte Holst Hansen   K 8 16 - 35 år 3 0.25.23  
24 2806 Anne Frisk Hejnsvig Runners K 9 16 - 35 år 4 0.25.43  
25 2784 Kaare Skjøth Lindknud glad motion M 16 0 - 15 år 1 0.26.15 Hurtigste dreng
26 2794 Frederik Nordestgaard   M 17 0 - 15 år 2 0.26.24  
27 2864 Jens Ole Svendsen Løb i Vorbasse M 18 50+ 7 0.26.26  
28 2954 Allan Hansen   M 19 16 - 35 år 8 0.26.31  
29 2809 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 10 50+ 3 0.26.44  
30 2869 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 20 50+ 8 0.26.48  
31 2759 Mads Klausen Smadderhovederne M 21 36 - 49 år 3 0.26.56  
32 2698 Lena Uth   K 11 36 - 49 år 2 0.27.22  
33 2717 Jakob Kristensen   M 22 0 - 15 år 3 0.27.30  
34 2926 Rasmus Rundstrøm   M 23 16 - 35 år 9 0.27.46  
35 2931 Jesper Kusk   M 24 16 - 35 år 10 0.27.58  
36 2882 Maja Bach Osmundsen   K 12 0 - 15 år 3 0.28.10  
37 2783 Peter Skjøth Lindknud glad motion M 25 36 - 49 år 4 0.28.19  
38 2818 Camilla Sloth Esbjerg K 13 36 - 49 år 3 0.28.20  
39 2736 Dianne de Boer Byparken Brørup K 14 16 - 35 år 5 0.28.24  
40 2845 Helle Olesen   K 15 16 - 35 år 6 0.28.31  
41 2775 Lars Clausen   M 26 36 - 49 år 5 0.28.33  
42 2812 Morten Koch   M 27 0 - 15 år 4 0.28.36  
43 2932 Phillip Bach Olesen   M 28 0 - 15 år 5 0.28.37  
44 2704 Didde Kjær   K 16 16 - 35 år 7 0.28.39  
45 2703 Lene Bladt   K 17 16 - 35 år 8 0.28.58  
46 2942 Lene Mølsted   K 18 36 - 49 år 4 0.29.04  
47 2811 Susan Huusmann Kristensen 6682 K 19 16 - 35 år 9 0.29.21  
48 2719 Asta Davidsen   K 20 50+ 4 0.29.26  
49 2829 Jane Bjerrum t K 21 50+ 5 0.29.48  
50 2830 Poul Bjerrum Team Skjern Bank Bramming M 29 50+ 9 0.29.50  
51 2881 Maja Fichman   K 22 16 - 35 år 10 0.29.52  
52 2911 Tobias KT Mikkelsen   M 30 0 - 15 år 6 0.29.54  
53 2738 Laila Sørensen Byparken Brørup K 23 16 - 35 år 11 0.29.59  
54 2795 Stine Nordestgaard   K 24 36 - 49 år 5 0.30.01  
55 2892 Aurora Skoghi   K 25 16 - 35 år 12 0.30.08  
56 2767 Peter Larsen   M 31 16 - 35 år 11 0.30.33  
57 2883 Jonna Kristoffersen   K 26 50+ 6 0.30.33  
58 2768 Jozefine Harders   K 27 0 - 15 år 4 0.30.34  
59 2848 Mette Søgaard Team Skjern Bank Bramming K 28 36 - 49 år 6 0.30.39  
60 2728 Kirsten Sørensen Team Starup K 29 50+ 7 0.31.06  
61 2735 Anna Lund Mortensen   K 30 16 - 35 år 13 0.31.33  
62 2725 Marianne Mikkelsen Team Starup K 31 36 - 49 år 7 0.31.37  
63 2726 Gitte Sørensen Team Starup K 32 50+ 8 0.32.11  
64 2891 Kristin Lervik   K 33 36 - 49 år 8 0.32.36  
65 2799 Joan Hvarre   K 34 50+ 9 0.32.38  
66 2863 Birgit Svendsen Løb i Vorbasse K 35 50+ 10 0.32.49  
67 2824 Jytte Lauritzen Team Skjern Bank Bramming K 36 50+ 11 0.32.50  
68 2727 Lone Mathiasen Team Starup K 37 36 - 49 år 9 0.33.12  
69 2946 Rudi Hansen   M 32 36 - 49 år 6 0.33.14  
70 2776 Britta Brink Nielsen Byparken Brørup K 38 16 - 35 år 14 0.33.23  
71 2849 Susanne Bøgh Team Skjern Bank Bramming K 39 36 - 49 år 10 0.33.54  
72 2790 Berit Sand Riber Hejnsvig runners K 40 50+ 12 0.33.54  
73 2834 Stine Toft Team Skjern Bank Bramming K 41 36 - 49 år 11 0.33.55  
74 2930 Anna Riber   K 42 16 - 35 år 15 0.33.55  
75 2764 Lena Beck M   K 43 36 - 49 år 12 0.34.01  
76 2696 Hanne Schultz Grindsted Motion K 44 50+ 13 0.34.11  
77 2912 Markus KT Mikkelsen   M 33 0 - 15 år 7 0.34.26  
78 2879 Anna Nissen Byparken Brørup K 45 0 - 15 år 5 0.34.38  
79 2752 Anja Lykke Larsen 4N Tjæreborg Motion K 46 36 - 49 år 13 0.34.46  
80 2755 Marianne Rasmussen 4N Tjæreborg Motion M 34 36 - 49 år 7 0.34.47  
81 2948 Mathilde Holtum   K 47 16 - 35 år 16 0.34.48  
82 2828 Runa Rathmann Team Skjern Bank Bramming K 48 50+ 14 0.34.55  
83 2952 Sofie Holtum   K 49 16 - 35 år 17 0.34.59  
84 2774 Frida Clausen   K 50 0 - 15 år 6 0.35.33  
85 2910 Silje   K 51 0 - 15 år 7 0.35.37  
86 2754 Haidi Laadal 4N Tjæreborg Motion K 52 50+ 15 0.35.57  
87 2734 Mette Toft Ravn   K 53 36 - 49 år 14 0.36.44  
88 2928 Mads Hermansen   M 35 0 - 15 år 8 0.36.58  
89 2801 Helene Slot Hermansen   K 54 36 - 49 år 15 0.36.59  
90 2905 Harry Østergård   M 36 50+ 10 0.37.04  
91 2915 Pia Andersen   K 55 50+ 16 0.37.11  
92 2741 Alberte Lyngsø Byparken Brørup K 56 0 - 15 år 8 0.37.24  
93 2742 Rudi Tofterup   M 37 36 - 49 år 8 0.37.25  
94 2940 Emma Olsen   K 57 0 - 15 år 9 0.37.31  
95 2939 Helle Olsen   K 58 36 - 49 år 16 0.37.35  
96 2877 Asger Nissen Byparken Brørup M 38 0 - 15 år 9 0.37.39  
97 2875 René Nissen   M 39 36 - 49 år 9 0.37.41  
98 2721 Henning Jørgensen   M 40 50+ 11 0.37.46  
99 2722 Ulla Andersen   K 59 36 - 49 år 17 0.38.49  
100 2953 Kathrine Holtum   K 60 16 - 35 år 18 0.38.59  
101 2716 Sara Kristensen   K 61 0 - 15 år 10 0.39.54  
102 2718 Dorthe Kristensen   K 62 36 - 49 år 18 0.40.04  
103 2943 Rasmus Simonsen   M 41 16 - 35 år 12 0.40.39  
104 2858 Else Winther Læborg Runners K 63 50+ 17 0.40.49  
105 2951 Frode Holtum   M 42 50+ 12 0.41.17  
106 2878 Mie Nicoline Wittrup Bjerrum   K 64 0 - 15 år 11 0.41.21  
107 2876 Ida Wittrup Bjerrum   K 65 0 - 15 år 12 0.41.21  
108 2904 Mikkel Emil Jørgensen   M 43 0 - 15 år 10 0.43.15  
109 2720 Charlotte Højberg Nielsen   K 66 36 - 49 år 19 0.43.41  
110 2814 Majbritt Koch Eriksen   K 67 36 - 49 år 20 0.45.08  
111 2861 Vera Skovrup   K 68 50+ 18 0.52.42  
112 2894 Bodil Pedersen   K 69 50+ 19 0.52.44  
113 2862 Lars Jensen   M 44 50+ 13 0.56.55  
114 2895 Brian Pedersen   M 45 36 - 49 år 10 0.56.56  
- 2888 Helle Nicolajsen   K - 16 - 35 år - DNF  
- 2773 Marius Clausen   M - 0 - 15 år - DNF  

 

tilbage til toppen

Resultater 9,7 km - se også 5 km - se også 9,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Resultat Bemærkning
1 2701 Henrik Aalling 6660 M 1 36 - 49 år 1 0.34.08 Hurtigste mand
2 2810 Jan Aalling Brørup Løbeklub M 2 50+ 1 0.36.57  
3 2821 Jens Kjær Esbjerg Atletik og motion M 3 50+ 2 0.38.35  
4 2750 Michael Jørgensen 4N Tjæreborg Motion M 4 36 - 49 år 2 0.40.43  
5 2941 Peder Beuschau   M 5 36 - 49 år 3 0.40.45  
6 2808 Kristina Jessen Esbjerg atletik og motion K 1 16 - 35 år 1 0.40.49 Hurtigste kvinde
7 2901 Bjarne Kristensen   M 6 50+ 3 0.43.04  
8 2836 Ole Nielsen Team Skjern Bank Bramming M 7 50+ 4 0.43.11  
9 2785 Kasper Boel Lauridsen   M 8 16 - 35 år 1 0.44.13  
10 2937 Jan Vestergaard   M 9 50+ 5 0.44.19  
11 2753 Karsten West Jensen 4N Tjæreborg Motion M 10 36 - 49 år 4 0.44.52  
12 2769 Erik M.V. Sørensen Brørup Løbeklub M 11 50+ 6 0.45.14  
13 2933 Frederik Gissemann   M 12 16 - 35 år 2 0.45.18  
14 2763 Tommy Nielsen   M 13 36 - 49 år 5 0.45.20  
15 2756 René Mølsted 4N Tjæreborg Motion M 14 36 - 49 år 6 0.46.24  
16 2825 Jean Riddersholm Team Skjern Bank Bramming M 15 36 - 49 år 7 0.46.26  
17 2729 Søren Petersen Team Starup M 16 50+ 7 0.46.38  
18 2710 Archie Grimshaw   M 17 0 - 15 år 1 0.46.44 Hurtigste dreng
19 2807 Betina Larsen Holsted Extreme Runners K 2 36 - 49 år 1 0.46.49  
20 2838 Bente Torbensen Team Skjern Bank Bramming K 3 50+ 1 0.46.50  
21 2929 Bjarne Bramming   M 18 36 - 49 år 8 0.46.51  
22 2832 Lennart Fyhn Team Skjern Bank Bramming M 19 16 - 35 år 3 0.47.05  
23 2713 Kristina Boel varde løbemotion K 4 36 - 49 år 2 0.47.13  
24 2731 Louise Tofting Skovvang Varde Løbemotion K 5 36 - 49 år 3 0.47.13  
25 2706 Thomas Sønderskov Varde løbemotion M 20 36 - 49 år 9 0.47.14  
26 2733 Asger Toft Ravn   M 21 16 - 35 år 4 0.47.55  
27 2815 Steen Holmager Esbjerg Atletik og Motion M 22 50+ 8 0.47.58  
28 2844 Søren Iversen Team Skjern Bank Bramming M 23 36 - 49 år 10 0.48.01  
29 2804 Jakob Rasmussen   M 24 0 - 15 år 2 0.48.08  
30 2854 Kira Frederiksen Team Skjern Bank Bramming K 6 36 - 49 år 4 0.48.11  
31 2938 Klaus Madsen   M 25 36 - 49 år 11 0.48.19  
32 2745 Per Nissen   M 26 50+ 9 0.48.31  
33 2907 Lotte Højbjerg   K 7 36 - 49 år 5 0.48.45  
34 2723 Trine Mortensen   K 8 16 - 35 år 2 0.48.57  
35 2758 Lisbeth Klemmensen 4N Tjæreborg Motion K 9 50+ 2 0.49.41  
36 2853 Johan Hejn Team Skjern Bank Bramming M 27 16 - 35 år 5 0.50.32  
37 2870 Keld Christensen Holsted Cykelmotion M 28 50+ 10 0.50.36  
38 2798 Martin Dalgaard Nielsen   M 29 16 - 35 år 6 0.50.58  
39 2796 Thorkild Bo Nielsen Vejle IF/ New Balance M 30 50+ 11 0.51.02  
40 2771 Hans Kristian Kristiansen Holsted Extreme Runners M 31 36 - 49 år 12 0.52.43  
41 2772 Rikke Kristiansen Holsted Extreme Runners K 10 36 - 49 år 6 0.52.44  
42 2871 Mette Wittrup Bjerrum   K 11 36 - 49 år 7 0.52.49  
43 2851 Bente Thomsen Team Skjern Bank Bramming K 12 50+ 3 0.53.29  
44 2749 Pernille Vind Jensen 4N Tjæreborg Motion K 13 36 - 49 år 8 0.53.37  
45 2886 Didde Marie Lund   K 14 16 - 35 år 3 0.53.44  
46 2831 Lotte Aarhus Fyhn Team Skjern Bank Bramming K 15 36 - 49 år 9 0.53.49  
47 2874 Nikolai Jensen   M 32 16 - 35 år 7 0.54.25  
48 2860 Jens Astrup NRUI M 33 36 - 49 år 13 0.54.37  
49 2802 Steffen Florander   M 34 36 - 49 år 14 0.54.44  
50 2786 Anne Marie Iversen Nrui K 16 36 - 49 år 10 0.54.57  
51 2782 Lars Møller NRUI M 35 36 - 49 år 15 0.55.15  
52 2781 Lise Bomann NRUI K 17 16 - 35 år 4 0.55.15  
53 2751 Henrik Skriver 4N Tjæreborg Motion M 36 50+ 12 0.55.46  
54 2837 Hejne Vangsgaard Team Skjern Bank Bramming M 37 50+ 13 0.55.49  
55 2747 Erik Friis-Nielsen 4N Tjæreborg Motion M 38 50+ 14 0.55.53  
56 2827 Lene Christensen Team Skjern Bank Bramming K 18 50+ 4 0.57.08  
57 2935 Dorthe Smidth   K 19 36 - 49 år 11 0.57.37  
58 2936 Ivan Smidth   M 39 36 - 49 år 16 0.57.37  
59 2921 Ulla Radmer   K 20 36 - 49 år 12 0.57.53  
60 2922 Jette Clausen   K 21 16 - 35 år 5 0.57.54  
61 2843 Anne-Marie Johansen Team Skjern Bank Bramming K 22 50+ 5 0.58.02  
62 2897 Linda Møller   K 23 50+ 6 0.58.09  
63 2859 Kim Christensen Vejen Løbemotion M 40 50+ 15 0.59.04  
64 2847 Susan Tran Team Skjern Bank Bramming K 24 36 - 49 år 13 0.59.12  
65 2833 Lone Bruun Team Skjern Bank Bramming K 25 50+ 7 0.59.13  
66 2850 Dorthe Thomsen Team Skjern Bank Bramming K 26 36 - 49 år 14 0.59.13  
67 2840 Hanne Just Team Skjern Bank Bramming K 27 50+ 8 0.59.50  
68 2841 Henning Ellegaard Team Skjern Bank Bramming M 41 16 - 35 år 8 1.00.10  
69 2766 Britta Nylin Vejen løbemotion K 28 50+ 9 1.00.27  
70 2822 Tove Hansen Team Skjern Bank Bramming K 29 50+ 10 1.00.33  
71 2835 Henrik Toft Team Skjern Bank Bramming M 42 36 - 49 år 17 1.00.59  
72 2816 Vita Husted Mor og søn K 30 50+ 11 1.02.58  
73 2712 Anita Beck Kolding motion K 31 50+ 12 1.03.05  
74 2707 René Nielsen Kolding motion M 43 50+ 16 1.03.24  
75 2916 Viktor Jensen   M 44 0 - 15 år 3 1.05.01  
76 2743 Johannes Bank Sørensen   M 45 50+ 17 1.06.11  
77 2817 Nicki Bahn Mor og søn M 46 0 - 15 år 4 1.07.51  
78 2866 Victor Mortensen Team mormor M 47 0 - 15 år 5 1.07.51  
79 2803 Anton Rosenkrands   M 48 0 - 15 år 6 1.07.56  
80 2867 Tina Poulsen Team mormor K 32 36 - 49 år 15 1.07.56  
81 2865 Ib Jensen Team mormor M 49 50+ 18 1.07.57  
82 2920 Jeppe Jensen   M 50 0 - 15 år 7 1.11.35  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 9,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Resultat Bemærkning
1 2906 Ole Sørensen   M 1 mænd 1 1.20.45 Hurtigste mand
2 2924 Rasmus Mouridsen   M 2 mænd 2 1.22.33  
3 2748 Henrik Vind Jensen 4N Tjæreborg Motion M 3 mænd 3 1.23.11  
4 2780 Klaus Pedersen   M 4 mænd 4 1.23.23  
5 2889 Morten Seiger   M 5 mænd 5 1.29.43  
6 2908 Niels Prestiin   M 6 mænd 6 1.32.23  
7 2900 Tom Meyer Andreasen   M 7 mænd 7 1.33.25  
8 2705 Tue Zwanenburg   M 8 mænd 8 1.33.32  
9 2760 Allan Christensen Dansk Halvmarathon Klub M 9 mænd 9 1.33.53  
10 2919 Sara Bang Hansen   K 1 kvinder 1 1.34.05 Hurtigste kvinde
11 2893 Keld Andersen   M 10 mænd 10 1.39.32  
12 2746 Emma Harders   K 2 kvinder 2 1.39.33  
13 2914 Henrik Gregersen   M 11 mænd 11 1.40.29  
14 2805 Sanne Rasmussen Holsted Extreme Runners K 3 kvinder 3 1.40.31  
15 2898 Mark Bech   M 12 mænd 12 1.40.44  
16 2842 Orla Christensen Team Skjern Bank Bramming M 13 mænd 13 1.40.45  
17 2711 Troels Jørgensen Varde Løbemotion M 14 mænd 14 1.41.08  
18 2709 Martin Grimshaw Varde Muay Thai M 15 mænd 15 1.41.08  
19 2708 Izabela Ambroziak Varde løbemotion K 4 kvinder 4 1.41.08  
20 2820 Martin Duedahl   M 16 mænd 16 1.41.43  
21 2918 Søren Radmer   M 17 mænd 17 1.41.57  
22 2823 Finn Lauritzen Team Skjern Bank Bramming M 18 mænd 18 1.43.17  
23 2765 Karina Christiansen   K 5 kvinder 5 1.43.19  
24 2846 Steen Østergaard Team Skjern Bank Bramming M 19 mænd 19 1.44.57  
25 2797 Morten Schmidt Brørup løbeklub M 20 mænd 20 1.45.20  
26 2902 Karsten Svendsen   M 21 mænd 21 1.46.14  
27 2697 Pernille Lauridsen SGI løb K 6 kvinder 6 1.46.15  
28 2903 Michael Raun   M 22 mænd 22 1.46.17  
29 2839 Lars Henrik Just Team Skjern Bank Bramming M 23 mænd 23 1.48.50  
30 2873 Tobias Wittrup Jensen   M 24 mænd 24 1.48.53  
31 2702 Flemming Tiro Lund Grindsted Motion M 25 mænd 25 1.49.24  
32 2923 Andreas Blaabjerg   M 26 mænd 26 1.49.51  
33 2917 Jørn Strebøl   M 27 mænd 27 1.50.00  
34 2856 Benny Lund Glejbjerg M 28 mænd 28 1.51.30  
35 2789 Bente Dinesen 6800 K 7 kvinder 7 1.51.30  
36 2899 Søren C. Jensen   M 29 mænd 29 1.53.32  
37 2740 Jane Lyngsø Byparken Brørup K 8 kvinder 8 1.53.58  
38 2880 Rikke Ruby Nissen Holsted Extreme Runners/ Byparken Brørup K 9 kvinder 9 1.53.59  
39 2779 Christina Fuglsbjerg Kolding motion klub K 10 kvinder 10 1.56.28  
40 2778 Allan Jørgensen Kolding motion klub M 30 mænd 30 1.56.28  
41 2739 Egon Nissen   M 31 mænd 31 1.59.18  
42 2732 Birgitte Brinck-Jensen   K 11 kvinder 11 1.59.55  
43 2730 Rikki Laursen Dansk Halvmarathon klub K 12 kvinder 12 1.59.56  
44 2872 Leif Jensen   M 32 mænd 32 2.00.36  
45 2868 Tommy Mortensen Team mormor M 33 mænd 33 2.00.56  
46 2700 Jens Buch Vitaminmanden.dk M 34 mænd 34 2.05.48  
47 2896 Karina Houborg   K 13 kvinder 13 2.06.24  
48 2819 Kenneth Hansen DHK M 35 mænd 35 2.06.52  
49 2770 Anne Marie Harbo Dansk Halvmarathonklub K 14 kvinder 14 2.07.00  
50 2857 Bent Jensen Læborg Runners M 36 mænd 36 2.07.24  
51 2787 Jonas Ahlstrøm DHK M 37 mænd 37 2.07.27  
52 2788 Maria Harbo DHK K 15 kvinder 15 2.07.27  
53 2699 Danny Andersen   M