Siden er sidst opdateret 03. januar 2020 - kl. 13:01

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kolding Night Trail - fredag d. 21. september 2018 - kl. 20.00

"Kolding Night Trail #2"

Kolding Night Trail - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 20.00 fra adressen: Kolding Gymnasium, Skovvangen 10, 6000 Kolding

- der bliver løbet med pandelampe

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (billigst inden d. 31/8)

- se også 2018: 21/9 - 22/9 - se også: 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Afvikles som rundeløb (7k trailrute)

- med velforsynet depot

 

Halvmarathon
14k
7k

 

tilbage til toppen

Resultater 7 km trail - se også 7 km - se også 14 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  Køn
Pl. M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
381 Brian Nørgreen   M
1
0.39.49 0.39.46 Hurtigste mand
2 100 Klaus Bjørnskov Petersen   M 2 0.40.32 0.40.32  
3 103 Martin Kristensen   M 3 0.42.40 0.42.31  
4 73 Josephine Dewett Team Kristina Extreme Running K 1 0.43.09 0.43.08 Hurtigste kvinde
5 135 Martin Gammelgaard Haderslev TRI 2000 M 4 0.43.46 0.43.35  
6 267 Jesper Kiil Easyfood M 5 0.47.44 0.47.33  
7 186 Henrik Holm   M 6 0.48.53 0.48.50  
8 260 Romann Samuael Maximus Karkov KIE M 7 0.49.51 0.49.39  
9 206 Frederik Jakobsen KIE M 8 0.49.51 0.49.41  
10 225 Nicolai Jensen KIE M 9 0.49.52 0.49.42  
11 32 Camilla Bjørk KIE K 2 0.49.56 0.49.46  
12 131 Claus Frees Faaborg Kalland   M 10 0.50.53 0.50.49  
13 77 Carsten Drangsfeldt Jensen Agerbæk Runners M 11 0.51.19 0.51.15  
14 287 Kristian Kroman Easyfood M 12 0.51.19 0.51.07  
15 82 Casper Grønberg Dyg KIE M 13 0.52.03 0.51.51  
16 478 Victor Storgaard KIE M 14 0.52.05 0.51.52  
17 320 Preben Lund Kolding Motion M 15 0.52.21 0.52.08  
18 88 Preben Ellehede HAGI M 16 0.52.43 0.52.36  
19 104 Nadia Bogh   K 3 0.52.48 0.52.40  
20 181 Tina Hjorth-Hansen Finn Thomsen Trail K 4 0.52.51 0.52.47  
21 523 Sigurd Aaby Ulriksen KIE M 17 0.53.28 0.53.04  
22 520 Lisbeth Hansen Tygesen   K 5 0.53.30 0.53.23  
23 305 Regitta Lehmann Fredericia Triathlon Team K 6 0.54.00 0.53.48  
24 301 Therese Wendelboe Larsen KIE K 7 0.54.25 0.54.22  
25 187 Karl Vangsø Holmboe KIE M 18 0.54.27 0.54.01  
26 367 Lone V. Nielsen Runners DK Vejle K 8 0.54.32 0.54.21  
27 224 Mathias Emil Jensen KIE M 19 0.55.20 0.54.58  
28 511 Michael Thunø   M 20 0.55.22 0.55.14  
29 507 Allan Thomsen   M 21 0.55.28 0.55.17  
30 19 Emil August Damkjær Bang KIE M 22 0.55.32 0.55.21  
31 98 Lola Eskildsen Smidstrup Løber K 9 0.55.49 0.55.46  
32 231 Bo Gjesing Jepsen Smidstrup Løber M 23 0.55.49 0.55.45  
33 105 Erik Stæhr   M 24 0.56.22 0.55.53  
34 155 Jytte Hansen Trail Diva / Vamdrup Runners K 10 0.56.26 0.56.22  
35 463 Laila Simonsen KIE K 11 0.57.17 0.57.15  
36 544 Lotte Wind Folkemusikerne K 12 0.57.56 0.57.43  
37 414 Silje Waaler Pedersen Mynsterland K 13 0.57.57 0.57.43  
38 311 Gunver Lindeskov Søgaard   K 14 0.58.03 0.57.49  
39 190 Tanja Hoppe   K 15 0.58.11 0.57.53  
40 476 Morten Stokholm Fløng Kondi M 25 0.58.31 0.57.59  
41 316 Lise Grubbe Lund Kolding Motion K 16 0.58.48 0.58.36  
42 405 Nadia Holm Pedersen   K 17 0.59.05 0.58.56  
43 403 Cathia Holm Pedersen   K 18 0.59.46 0.59.38  
44 150 Thomas Haenschke   M 26 0.59.47 0.59.25  
45 138 Rikke Germansen Privat K 19 0.59.49 0.59.32  
46 265 Morten Kejser Team Allersidst M 27 1.00.12 0.59.54  
47 335 Sofie Mortensen   K 20 1.00.17 1.00.10  
48 496 Maj-Britt Sørensen   K 21 1.00.17 1.00.11  
49 175 Kim Hejn hejnphoto M 28 1.00.18 1.00.13  
50 47 Danni Carlsen Team allersidst M 29 1.00.25 1.00.06  
51 334 Markus Byskov Monsen KIE M 30 1.00.33 1.00.08  
52 96 Emma Eriksen KIE K 22 1.00.37 1.00.12  
53 383 Mads Nørgård KIE M 31 1.00.39 1.00.14  
54 417 Signe Steen Pedersen KIE K 23 1.00.41 1.00.18  
55 401 Lars Paulsen   M 32 1.00.46 1.00.36  
56 80 Sabine Dudek   K 24 1.00.48 1.00.30  
57 217 Lotte Astrup Jensen   K 25 1.00.49 1.00.34  
58 318 Eva Grubbe Lund   K 26 1.00.57 1.00.45  
59 345 Isabella Møller Pedersen   K 27 1.01.00 1.00.53  
60 193 Susanne Lund Houborg   K 28 1.01.55 1.01.38  
61 522 Henrik Taarsted Kolding Motion M 33 1.02.15 1.02.08  
62 42 Helle Brandt   K 29 1.02.17 1.02.09  
63 388 Conny Olesen Varde løbemotion K 30 1.02.17 1.02.09  
64 147 Marc Gregersen   M 34 1.02.49 1.02.28  
65 373 Nina Nygaard   K 31 1.02.55 1.02.47  
66 128 Rikke Friis-Mortensen   K 32 1.02.58 1.02.36  
67 8 Kasper Andersen   M 35 1.02.58 1.02.37  
68 284 Sarah kristensen fitness4you K 33 1.03.10 1.02.56  
69 525 Maja Valentin Dencker   K 34 1.03.14 1.03.03  
70 517 Rikke Tinggaard   K 35 1.03.15 1.03.04  
71 411 Asbjørn Holm Pedersen   M 36 1.03.18 1.03.08  
72 384 Susanne Nørrelund   K 36 1.03.29 1.03.07  
73 36 Kristina Boel   K 37 1.03.34 1.03.14  
74 504 Nadia Thomsen To-Handel.dk K 38 1.03.34 1.03.22  
75 434 Connie H. Philipsen   K 39 1.03.34 1.03.19  
76 436 Jane Margrethe Philipsen   K 40 1.03.35 1.03.19  
77 518 Louise Tofting Skovvang   K 41 1.03.36 1.03.17  
78 326 Majbritt Lykke Sørensen Business Kolding K 42 1.03.37 1.03.07  
79 126 Julie Friis   K 43 1.03.38 1.03.24  
80 10 Carla Andersen Easyfood K 44 1.03.46 1.03.39  
81 168 Sara Haugaard Fitness1 K 45 1.03.59 1.03.51  
82 62 Mia Dahl Bruun Haderslev PI K 46 1.04.10 1.03.53  
83 308 Vivian Letholm Haderslev PI K 47 1.04.10 1.03.52  
84 323 Janne Lund-Seiersbøll Kristina Extreme Running K 48 1.04.15 1.04.10  
85 461 Michael Seiersbøll Kolding motion M 37 1.04.15 1.04.10  
86 299 Brian Paaske Larsen Alfa Laval Kolding M 38 1.04.41 1.04.15  
87 551 Sabina Østerlev hejnphoto K 49 1.04.48 1.04.39  
88 207 Kevin Japsen   M 39 1.04.59 1.04.46  
89 397 Gitte Paulsen FREDERICIA LØBEKLUB K 50 1.05.07 1.04.51  
90 501 Rasmus Sørup Børnehuset Broen M 40 1.05.13 1.04.53  
91
515 Andreea-Elena Tibuleac   K
51
1.06.09 1.06.02  
92 44 Helle Brøkner mortensen Kolding Motion K 52 1.06.11 1.05.51  
93 474 Anja Stewen   K 53 1.06.14 1.05.56  
94 382 Peter Nørgreen   M 41 1.06.22 1.06.19  
95 199 Mette Håkansson Vamdrup Runners K 54 1.06.23 1.06.17  
96 40 Jane Ravn Bording Taulov Motion/DHK K 55 1.06.50 1.06.42  
97 443 Christina Priisholm Hjarup Runners K 56 1.06.57 1.06.33  
98 378 Lykke Nystrup Christiansfeld løbeklub K 57 1.07.02 1.06.37  
99 535 Per Vinjeborg Team Mønsted M 42 1.07.20 1.07.01  
100 247 Martin Johansen Mrs M 43 1.08.09 1.07.43  
101 245 Mette Johansen Mrs K 58 1.08.10 1.07.44  
102 140 Jeanette Maria Gjørtsvang Kids-world.dk K 59 1.08.12 1.07.57  
103 470 Carina Spangsberg Kids-world.dk K 60 1.08.32 1.08.17  
104 494 Kamilla Søgaard Kids-world.dk K 61 1.08.38 1.08.22  
105 331 Henrik Mikkelsen Løgumkloster løbemotion M 44 1.09.07 1.08.55  
106 17 Belinda Ballegaard Runners DK Vejle K 62 1.09.29 1.08.58  
107 409 Laila Holm Pedersen   K 63 1.09.40 1.09.30  
108 502 Morten Thilqvist   M 45 1.09.53 1.09.28  
109 292 Tanja Lanther   K 64 1.09.54 1.09.28  
110 431 Susi Philipp   K 65 1.09.55 1.09.48  
111 70 Marianne Decker   K 66 1.10.08 1.09.26  
112 341 Tanja Møller 1985 K 67 1.10.09 1.09.26  
113 538 Gitte Vistisen Gjessø Løbeklub/Thy race K 68 1.10.33 1.10.09  
114 219 Kent Jensen   M 46 1.10.44 1.10.27  
115 479 Louise Stæhr Marloth Kids-world.dk K 69 1.10.50 1.10.36  
116 235 Anette Jespersen Kids-world.dk K 70 1.10.50 1.10.34  
117 458 Iben Schorling   K 71 1.11.35 1.11.04  
118 161 Erik L Hansen Kolding Motion M 47 1.11.36 1.11.06  
119 452 Lisbeth Saxtorph Kolding Motion K 72 1.11.42 1.11.15  
120 424 Cornelia Gardias Peters H2Odense K 73 1.11.54 1.11.32  
121 422 Caspar Gardias Peters Odense Triathlon Klub M 48 1.11.55 1.11.33  
122 45 Dorte Bygebjerg Beeferne K 74 1.12.15 1.12.06  
123 274 Elisabeth Klostermann Beeferne fra F1 K 75 1.12.16 1.12.07  
124 259 Kenneth K RunnersDK M 49 1.12.35 1.11.58  
125 57 Louise Christiansen DTriF EP medlem K 76 1.13.09 1.12.55  
126 22 Gitte Bejer To-Handel.dk K 77 1.13.10 1.12.57  
127 407 Mogens Holm Pedersen   M 50 1.13.24 1.13.14  
128 438 Anita Lykke Poulsen Kolding Motion K 78 1.13.36 1.13.09  
129 264 Leutrime Katharina Norup Ladefoged   K 79 1.13.42 1.13.24  
130
290 Henrik Norup Ladefoged   M
51
1.13.42 1.13.23  
131 248 Anne Johansen Multiatleterne K 80 1.13.59 1.13.32  
132 242 Jeanette Jessen Dahl   K 81 1.13.59 1.13.43  
133 4 Grete Bysted Andersen   K 82 1.14.33 1.14.17  
134 6 Lars Bysted Andersen   M 52 1.14.33 1.14.17  
135 197 Jannie Høg   K 83 1.15.06 1.14.44  
136 255 Leo Jørgensen   M 53 1.15.09 1.14.46  
137 391 Pia Olesen To-Handel.dk K 84 1.15.16 1.15.01  
138 53 Fidaije Christensen   K 85 1.15.19 1.15.03  
139 143 Anette Glud Tilstløberne K 86 1.15.21 1.15.00  
140 64 Heidi Dahlin Tilst løberne K 87 1.15.21 1.15.01  
141 275 Dorte Roman Knudsen Tilst Løberne K 88 1.15.21 1.15.01  
142 543 Susanne Westergaard   K 89 1.15.22 1.15.02  
143 148 Elke Grønhøj Fløng kondi K 90 1.15.22 1.14.50  
144 376 Claus Holmegaard Nystrup Kolding Motion M 54 1.15.27 1.14.58  
145 279 Line Kongsted Jensen   K 91 1.15.35 1.15.05  
146 312 Kenneth Lindum Seattle Seahawks M 55 1.15.42 1.15.12  
147 527 Christina Vandborg   K 92 1.16.04 1.15.43  
148 9 Marianne Andersen Idrætsforeningen for Flyvestati. K 93 1.16.25 1.15.56  
149 296 Henrik Walberg Larsen Idrætsforeningen Flyvestation S. M 56 1.16.25 1.15.57  
150 366 Freja Ravnskjær Nielsen   K 94 1.17.00 1.16.20  
151 363 Gitte Ravnskjær Nielsen   K 95 1.17.01 1.16.21  
152 365 Lisa Ravnskjær Nielsen   K 96 1.17.01 1.16.21  
153 465 Johanne Andrea Skødt   K 97 1.17.01 1.16.21  
154 370 Martin Nisbeth Jensen   M 57 1.17.01 1.16.22  
155 313 Tina Lindum   K 98 1.19.12 1.18.41  
156 159 Camilla Hansen Kolding Motion K 99 1.20.18 1.20.03  
157
427 Annette Petersen   K
100
1.20.31 1.20.20  
158
137 Tina Gamst Juhl   K
101
1.20.32 1.20.21  
159 389 Jeanette Olesen To-Handel.dk K 102 1.20.41 1.20.27  
160 158 Lene Freiesleben Hansen Kolding Motion K 103 1.24.20 1.23.52  
161 379 Malene Nystrup Kolding Motion K 104 1.24.20 1.23.51  
162 486 Kirsten Søberg   K 105 1.24.20 1.24.11  
163 360 Gitte Brændgaard Nielsen   K 106 1.40.34 1.39.57  
164 445 Rikke Rask   K 107 1.40.34 1.39.56  
165 171 Heidi Heidelbach Raise4fun K 108 1.40.35 1.39.56  
166 282 Kirsten Krehan every-body.dk K 109 1.44.30 1.44.07  
167 358 Mette Gildberg Nielsen   K 110 1.52.56 1.52.19  
168 228 Nicoline Jensen-Pedersen   K 111 1.52.59 1.52.36  
169 28 Betina Bitsch   K 112 1.53.08 1.52.44  

 

tilbage til toppen

Resultater 14 km trail - se også 6 km - se også 12 km - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  Køn
Pl. M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
222 Frank Jensen Kolding Motion M
1
1.17.10 1.17.07 Hurtigste mand
2 280 Casper Konradsen Middelfart Motions Klub M 2 1.19.24 1.19.21  
3 513 Catalin Tibuleac   M 3 1.28.01 1.27.57  
4 456 Aksel Schmidt Skovparken 9 M 4 1.29.34 1.29.31  
5 16 Jan Astrup Jensen Viborg gardinservice M 5 1.32.29 1.32.25  
6 324 Thomas Lyhne Kolding Motion M 6 1.34.29 1.34.21  
7 85 Martin Elkjær   M 7 1.35.26 1.35.22  
8 200 Ralph Ibsen Idrætsforeningen Flyvestation S. M 8 1.36.35 1.36.29  
9 35 Morten Block   M 9 1.36.35 1.36.30  
10
163 Begitte Hansen Murefirmaet Simon Skov & Sport2. K
1
1.38.42 1.38.38 Hurtigste kvinde
11 38 Morten Bohøj Team GRIF M 10 1.39.19 1.39.16  
12 508 Lars Thomsen   M 11 1.39.40 1.39.35  
13 540 Thomas W. Nørholm   M 12 1.40.06 1.40.01  
14 14 Mikkel Astrup   M 13 1.42.59 1.42.55  
15 31 Marianne Bjergegaard Tandprotesehuset / Runners DK V. K 2 1.43.29 1.43.25  
16 472 Andreas Springer Hr. K 58 1.44.30 1.44.07  
17 124 Theis Fausing Freund KIE M 14 1.46.06 1.46.04  
18 183 Jakob Skovgaard Hjørne KIE M 15 1.48.13 1.48.07  
19 209 Thomas Jarlak KIE M 16 1.48.13 1.48.07  
20 233 Allan Jepsen Finn Thomsen M 17 1.48.59 1.48.51  
21 448 Oskar Vaaben Rasmussen KIE M 18 1.49.37 1.49.30  
22 83 Charlotte Dyreborg   K 3 1.50.26 1.50.19  
23 467 Helgi Snæbjörnsson Vejen Tri og Motion M 19 1.51.11 1.51.06  
24 27 Stine Berg   K 4 1.51.44 1.51.32  
25 464 Christian Skov Madsen   M 20 1.51.44 1.51.33  
26 488 Anette Sødequist Kolding Motion K 5 1.52.23 1.52.15  
27 455 Torben Dam Schmidt KIE M 21 1.52.31 1.52.29  
28 447 Lasse Mols Rasmussen KIE M 22 1.52.33 1.52.31  
29 24 Heine Worm Kolding Motion M 23 1.55.59 1.55.50  
30 232 Bjarne Jepsen Idrætsforeningen Flyvestation S. M 24 1.56.06 1.56.00  
31 484 Børge Svensson Fitness1 M 25 1.56.27 1.56.22  
32 344 Ditte Møller Frey Koldingegnes Idrætsefterskole K 6 1.56.39 1.56.32  
33 315 Kira List KIE K 7 1.59.13 1.59.06  
34 49 Kim Carstensen   M 26 2.02.36 2.02.25  
35 166 Marcel Hass KIE M 27 2.03.57 2.03.55  
36 234 Lars Jespersen Idrætsforeningen Flyvestation S. M 28 2.05.22 2.05.17  
37 157 Martin Vagner Hansen Kolding Motion / DHK M 29 2.06.48 2.06.42  
38 548 Marcus Ølholm Petersen Hjarup trailrunners M 30 2.07.32 2.07.22  
39 426 Mogens Ølholm Petersen Hjarup Trail Runners M 31 2.07.34 2.07.24  
40 123 Stine Frandsen Korup Motion K 8 2.15.47 2.15.41  
41 493 Pernille Søgaard   K 9 2.15.48 2.15.38  
42 338 Majbritt Mortensen   K 10 2.15.51 2.15.41  
43 46 Per Bærentsen Yogaklubben - en kulturklub M 32 2.20.23 2.20.10  
44 294 Jess Larsen Yogaklubben - en kulturklub M 33 2.20.24 2.20.12  
45 145 Henrik Gregers Larsen   M 34 2.23.24 2.23.14  
46 66 Tina Dalager   K 11 3.08.01 3.07.52  
47 310 Tanja Lindal Vissenbjerg Løbeklub K 12 3.08.05 3.07.55  
- 33 Samantha Blazer Paarup Madsen   K - DNF DNF  
- 102 Lars Grønborg   M - DNF DNF  
- 67 Finn Damkjær Kolding Motion / IFS M - DNF DNF  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km trail - se også 6 km - se også 12 km - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  Køn
Pl. M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
188 Torben Holt Kristina Extreme Running M
1
2.06.08 2.06.05 Hurtigste mand
2 352 Frank Skov Nielsen Kolding Bicycle Club M 2 2.11.35 2.11.31  
3 101 Henrik Jørgensen   M 3 2.13.07 2.13.05  
4 170 Henrik Haure Hjarup Trail Runners M 4 2.13.59 2.13.52  
5
173 Valborg Heinesen TIK Løberne K
1
2.15.36 2.15.32 Hurtigste kvinde
6 418 Kenneth Pedersen Hoka One One - Timetofly.dk M 5 2.15.38 2.15.33  
7 490 Henrik Sødequist Kolding Motion M 6 2.18.11 2.18.09  
8 12 Flemming Andersson Team Schwausen M 7 2.22.35 2.22.29  
9 328 Torben Madsen Avis maraton Holstebro M 8 2.22.59 2.22.50  
10 250 Chris Johansen   M 9 2.24.17 2.24.12  
11 449 Hans Renkwitz Rødekro Tri & Motion M 10 2.26.29 2.26.26  
12 482 Jan Erik Svang   M 11 2.27.12 2.27.04  
13 542 Frank Hallingdal Wejgelt Girafferne M 12 2.27.14 2.27.06  
14 184 Hardy Hoegh Kolding Motion M 13 2.28.03 2.27.55  
15 129 Sara Frydenlund Alfa Laval Kolding K 2 2.29.09 2.29.04  
16 361 Thue Nielsen Aaig M 14 2.29.09 2.29.01  
17 52 Lasse Christensen Gauerslund løbeklub M 15 2.30.39 2.30.35  
18 89 Anders Elm Theni Mara Runners M 16 2.31.48 2.31.43  
19 239 Kristina Jessen FysioDanmark Esbjerg K 3 2.35.01 2.34.57  
20 529 Jonas Vankat   M 17 2.36.30 2.36.17  
21 252 Anders Jæger   M 18 2.36.44 2.36.34  
22 133 Jens Gade   M 19 2.37.38 2.37.30  
23 202 Sirilak Inphet   K 4 2.40.53 2.40.47  
24 271 Stine Kjeldsmark Trailbitches K 5 2.41.32 2.41.25  
25 441 Martin Price Korup Motion M 20 2.42.03 2.41.58  
26 342 Jonas Ravnholt Møller Kolding Motion M 21 2.43.37 2.43.28  
27 415 Jesper Pedersen   M 22 2.44.49 2.44.39  
28 95 Camilla Enggaard   K 6 2.45.23 2.45.16  
29 354 Henning Nielsen 1. Flensburger LT / Klub Bjergm. M 23 2.47.37 2.47.30  
30 179 Jørgen Hillbrandt Dhk M 24 2.50.04 2.49.56  
31 269 Christine Kirstein Petersen   K 7 2.54.18 2.54.11  
32 350 Alex Nielsen   M 25 2.55.32 2.55.23  
33 393 Solvej Oltmann Bjørnebanden K 8 2.56.16 2.56.07  
34 330 Morten Mathiasen   M 26 3.00.01 2.59.55  
35 20 Claus Batiste Fjordager IF M 27 3.02.32 3.02.20  
36 420 Stephan Persson   M 28 3.03.36 3.03.24  
37 429 Danny Petterson The WoTan Clan M 29 3.05.48 3.05.38  
38 336 Christen Mortensen Kirkebyløbeklub M 30 3.11.39 3.11.28  
39 412 Martin Pedersen Kirkeby Løbeklub M 31 3.11.39 3.11.29  
40 78 Nicolai Drescher Kolding Motion M 32 3.12.35 3.12.30  
41 215 Michael Aagaard Jensen FK Odsherred Løberne M 33 3.14.57 3.14.49  
42 213 Heidi Jensen FK Odsherred Løberne K 9 3.14.59 3.14.51  
43 304 Pernille Arbjerg Lauridsen   K 10 3.15.01 3.14.57  
44 298 Tina Mundt Larsen Kolding Motion K 11 3.17.12 3.17.04  
45 189 Heidi Buch Holt Kristina Extreme Running Coachi. K 12 3.17.12 3.17.04  
46 532 Thomas Vestergaard   M 34 3.21.08 3.20.58  
47 385 Tina Ohlsen AAIG Aabenraa/Bjergladies K 13 3.21.09 3.20.58  
48 459 Niels Sehested Klub 100 Marathon M 35 3.21.49 3.21.36  
49 499 Ninna B. Sørensen