Siden er sidst opdateret 19. oktober 2018 - kl. 10:03

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 9. september 2018 - kl. 10

"Gendarmløbet #16"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Broager Hallen, Skolevej 5, 6310 Broager

- start og mål ved Broager Hallen - ruter i naturskønne Broagerland. 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

 

 

 

- info og tilmelding på My Race Result - (åbner 1/5 - online tilmelding senest d. 8/9 - OBS! prisen stiger efter 27/8)

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 5k

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 10k
Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb 21,1k
29,1k powertrail
2k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. tot. AG Pl. tot. Brutto Netto Bemærkning
1 6070 Malthe Vejling Andersen Dybbøl Idræts SFO M 1 Dreng 1 0.09.03 0.09.03 Hurtigste dreng
2 6076 Oliver Küttel Dybbøl Idræts SFO M 2 Dreng 2 0.09.19 0.09.18  
3 6091 Gustav Valentin Lorenzen Dybbøl idræts sfo M 3 Dreng 3 0.09.36 0.09.36  
4 6081 Viktor Knudsen Dybbøl Idræts SFO M 4 Dreng 4 0.09.42 0.09.41  
5 6038 Tristan Duus   M 5 Dreng 5 0.09.50 0.09.50  
6 6071 Mathias Thorgaard Dybbøl Idræts SFO M 6 Dreng 6 0.09.55 0.09.54  
7 6007 Casper Damsgaard Paulsen   M 7 Dreng 7 0.10.02 0.10.01  
8 6107 Magnus Ladefoged   M 8 Dreng 8 0.10.17 0.10.04  
9 6082 Villas Kronika Dybbøl Idræts SFO M 9 Dreng 9 0.10.23 0.10.23  
10 6092 Viktor Alexander Lorenzen Dybbøl idræts sfo M 10 Dreng 10 0.10.25 0.10.24  
11 6020 Karoline Dalsgaard Knudsen   K 1 Pige 1 0.10.30 0.10.29 Hurtigste pige
12 6041 Villads Sonne-Schmidt   M 11 Dreng 11 0.10.36 0.10.35  
13 6042 Willads Moti Pedersen   M 12 Dreng 12 0.10.59 0.10.59  
14 6060 Emil Hartung Dybbøl Idræts SFO M 13 Dreng 13 0.11.28 0.11.26  
15 6087 Askil Peters løbekluBulkebøl M 14 Dreng 14 0.11.37 0.11.27  
16 6058 Ellen Kirstine Philipsen Dybbøl Idræts SFO K 2 Pige 2 0.11.40 0.11.39  
17 6064 Hans Christian Philipsen Dybbøl Idræts SFO M 15 Dreng 15 0.11.46 0.11.43  
18 6066 Jeppe Staal Dybbøl Idræts SFO M 16 Dreng 16 0.11.51 0.11.50  
19 6054 Arthur Thorgaard Dybbøl Idræts SFO M 17 Dreng 17 0.11.51 0.11.50  
20 6072 Milo Vejling Andersen Dybbøl Idræts SFO M 18 Dreng 18 0.11.51 0.11.50  
21 6069 Lena Zukowska Dybbøl Idræts SFO K 3 Pige 3 0.12.15 0.12.15  
22 6027 Merle Pedersen   K 4 Pige 4 0.12.29 0.12.28  
23 6021 Lean Lorenzen   M 19 Dreng 19 0.12.29 0.12.28  
24 6093 Ida Halle   K 5 Pige 5 0.12.34 0.12.31  
25 6040 Viktor Soll Hansen   M 20 Dreng 20 0.12.35 0.12.32  
26 6018 Jacob Hansen   M 21 Dreng 21 0.12.46 0.12.44  
27 6052 Nikolaj Jepsen BUI-fodbold M 22 Dreng 22 0.12.47 0.12.44  
28 6095 William Johnson   M 23 Dreng 23 0.13.00 0.12.56  
29 6077 Oliver Popp Dybbøl Idræts SFO M 24 Dreng 24 0.13.05 0.13.04  
30 6002 Annesofie Simonsen   K 6 Pige 6 0.13.09 0.13.05  
31 6059 Emil Eggen Dybbøl Idræts SFO M 25 Dreng 25 0.13.15 0.13.13  
32 6096 Marie Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo K 7 Pige 7 0.13.29 0.13.28  
33 6032 Sebastian Nissen   M 26 Dreng 26 0.13.35 0.13.31  
34 6105 Line Jensen   K 8 Pige 8 0.13.45 0.13.37  
35 6001 Anna Lena Holm   K 9 Pige 9 0.14.00 0.13.59  
36 6013 Emma Rasmussen   K 10 Pige 10 0.14.02 0.13.52  
37 6014 Freja Duus   K 11 Pige 11 0.14.02 0.13.48  
38 6078 Oscar Aggerholm Esbjerg Dybbøl Idræts SFO M 27 Dreng 27 0.14.15 0.08.49  
39 6062 Frej Axelsen Dybbøl Idræts SFO M 28 Dreng 28 0.14.22 0.14.21  
40 6057 Camilla Lorenzen Dybbøl Idræts SFO K 12 Pige 12 0.14.24 0.14.22  
41 6035 Silke Hajdu Lindhardt   K 13 Pige 13 0.14.25 0.14.14  
42 6036 Storm Kludt   M 29 Dreng 29 0.14.25 0.14.13  
43 6068 Laurits Bill Dybbøl Idræts SFO M 30 Dreng 30 0.14.48 0.14.46  
44 6065 Jacob Bruun Johansen Dybbøl Idræts SFO M 31 Dreng 31 0.14.48 0.14.46  
45 6029 Niels Bill   M 32 Dreng 32 0.15.12 0.15.11  
46 6056 Balder Hartung Dybbøl Idræts SFO M 33 Dreng 33 0.15.18 0.15.16  
47 6019 Jonas Vestergaard   M 34 Dreng 34 0.15.23 0.15.09  
48 6079 Silje Mai Yde Dybbøl Idræts SFO K 14 Pige 14 0.15.26 0.15.25  
49 6055 Astrid Sonne-Schmidt Dybbøl Idræts SFO K 15 Pige 15 0.15.28 0.15.23  
50 6109 Alexander Nørgaard   M 35 Dreng 35 0.15.35 0.15.23  
51 6005 Auguste Kludt   K 16 Pige 16 0.15.37 0.15.26  
52 6108 Jonathan Nørgaard   M 36 Dreng 36 0.15.37 0.15.24  
53 6053 Maya Mendoza Villanueva BUI-motion K 17 Pige 17 0.15.40 0.15.29  
54 6061 Emilie Zhou Dybbøl Idræts SFO K 18 Pige 18 0.16.15 0.16.13  
55 6012 Emil B. Hansen   M 37 Dreng 37 0.16.15 0.16.07  
56 6048 Sofia Larsen Børnegården Nejs K 19 Pige 19 0.16.20 0.16.14  
57 6099 Karen Fibiger-König   K 20 Pige 20 0.16.25 0.16.19  
58 6098 Eline Fibieger-Konig   K 21 Pige 21 0.16.31 0.16.25  
59 6004 Astrid Lundsgaard   K 22 Pige 22 0.16.31 0.16.28  
60 6100 Christian Philipsen BUI-motion M 38 Dreng 38 0.16.36 0.15.55  
61 6026 Merle Nesbigall   K 23 Pige 23 0.16.39 0.16.31  
62 6086 Anker Peters løbekluBulkebøl M 39 Dreng 39 0.16.44 0.16.29  
63 6043 Julie Larsen Børnegården Nejs K 24 Pige 24 0.16.48 0.16.42  
64 6031 Sander Rossen   M 40 Dreng 40 0.16.50 0.16.45  
65 6003 Asger Berg   M 41 Dreng 41 0.16.56 0.16.44  
66 6089 Karen Marie Skræ Skræ K 25 Pige 25 0.16.57 0.16.56  
67 6101 Frederik Philipsen BUI-motion M 42 Dreng 42 0.17.07 0.16.05  
68 6103 Andreas Olling BUI-motion M 43 Dreng 43 0.17.12 0.17.12  
69 6023 Mads Jørgensen   M 44 Dreng 44 0.17.13 0.17.04  
70 6102 Ida Thomsen   K 26 Pige 26 0.17.16 0.17.09  
71 6067 Katrine Marie Mortensen Dybbøl Idræts SFO K 27 Pige 27 0.17.28 0.17.21  
72 6063 Freja Spilling Dybbøl Idræts SFO K 28 Pige 28 0.17.30 0.17.23  
73 6088 Ulf Peters løbekluBulkebøl M 45 Dreng 45 0.17.38 0.17.24  
74 6074 Nathaniel Kristensen Dybbøl Idræts SFO M 46 Dreng 46 0.17.40 0.17.35  
75 6080 Valentin Kristensen Dybbøl Idræts SFO M 47 Dreng 47 0.17.46 0.17.43  
76 6073 Myrto Bozopoulov Dybbøl Idræts SFO K 29 Pige 29 0.17.52 0.17.50  
77 6015 Freja Rasmussen   K 30 Pige 30 0.18.13 0.18.08  
78 6011 Clara Johanne Ehrhorn   K 31 Pige 31 0.18.13 0.18.03  
79 6037 Trine Boysen   K 32 Pige 32 0.18.31 0.18.24  
80 6016 Freja Rossen   K 33 Pige 33 0.19.04 0.18.59  
81 6008 Catharina Jonsson   K 34 Pige 34 0.19.18 0.19.07  
82 6009 Christian Jonsson   M 48 Dreng 48 0.19.19 0.19.06  
83 6024 Maliah Jensen   K 35 Pige 35 0.19.57 0.19.44  
84 6030 Nora Sofie Ehrhorn   K 36 Pige 36 0.20.11 0.20.02  
85 6104 Dan Hjorth Olling BUI-motion M 49 Dreng 49 0.20.12 0.20.09  
86 6047 Olivia Nittegaard Petersen Børnegården Nejs K 37 Pige 37 0.20.24 0.20.19  
87 6034 Signe Olesen   K 38 Pige 38 0.20.58 0.20.48  
88 6000 Anna Thomsen   K 39 Pige 39 0.22.04 0.21.56  
89 6010 Clara Thomsen   K 40 Pige 40 0.22.06 0.21.58  
90 6050 Markus Jacobsen Børnegården Nejs Broager M 50 Dreng 50 0.22.12 0.22.01  
91 6049 Johanna Jacobsen Børnegården Nejs Broager K 41 Pige 41 0.22.36 0.22.27  
92 6094 Isak Brendstrup Christensen Team Kallemosen M 51 Dreng 51 0.23.14 0.23.08  
93 6022 Linnea Wilhelmsen   K 42 Pige 42 0.26.49 0.26.43  
94 6039 Valdemar Wilhelmsen   M 52 Dreng 52 0.26.50 0.26.44  
95 6090 Isabella Skriver Team skriver K 43 Pige 43 0.27.20 0.27.14  
96 6051 Carly Rose Fairclough Børnehave Nejs K 44 Pige 44 0.28.10 0.28.01  
97 6033 Signe B. Hansen   K 45 Pige 45 0.28.50 0.28.33  
98 35 Slutløber Slutløber   K 46 Pige 46 0.28.53 0.28.33  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 29,1 km trail - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. tot. AG Pl. tot. Brutto Netto Bemærkning
1 6356 Alexander Pryds STK 90 M 1 Mand 1 0.18.02 0.18.01 Hurtigste mand
2 1501 Steffen Thomsen Bov IF løb og motion M 2 Mand 2 0.19.13 0.19.11  
3 6399 Troels Solgaard Larsen   M 3 Dreng 1 0.19.16 0.19.15 Hurtigste dreng
4 6269 Morten Knudsen   M 4 Mand 3 0.19.58 0.19.56  
5 6309 Anne-Mette Grevsen Bov if løb og motion K 1 Kvinde 1 0.20.08 0.20.07 Hurtigste kvinde
6 1609 Claus Lassen   M 5 Mand 4 0.20.38 0.20.36  
7 6304 Henning Nielsen 1. Flensburger LT M 6 Mand 5 0.21.07 0.21.03  
8 1504 Christoffer Lorenzen   M 7 Mand 6 0.21.16 0.21.13  
9 6219 Cecilie Schroll   K 2 Kvinde 2 0.21.24 0.21.21  
10 4323 Leon Brunsvig   M 8 Mand 7 0.21.41 0.21.25  
11 6274 Nikolaj Berg   M 9 Mand 8 0.21.54 0.21.52  
12 1694 Mathias Lassen   M 10 Dreng 2 0.21.55 0.21.53  
13 6395 Anders Sørensen   M 11 Mand 9 0.22.19 0.22.10  
14 4205 Carsten Paulsen   M 12 Mand 10 0.22.22 0.22.04  
15 6279 Rasmus Jepsen   M 13 Mand 11 0.22.44 0.22.26  
16 6374 Vilberg Olafsson The Vilbergs M 14 Mand 12 0.23.05 0.22.48  
17 6293 Trine Johannsen Beck   K 3 Kvinde 3 0.23.12 0.22.53  
18 6355 Flora-Anne Jørgensen STK 90 K 4 Pige 1 0.23.20 0.23.16 Hurtigste pige
19 6335 Noah Johnson Familien Johnson M 15 Dreng 3 0.23.43 0.23.38  
20 6334 Lars Johnson Familien Johnson M 16 Mand 13 0.23.43 0.23.38  
21 6397 Kim Meyer AaIG atletik og triatlon M 17 Mand 14 0.24.02 0.23.57  
22 6386 Ragna Hjördis Agustsdottir Crossfit Sønderborg K 5 Kvinde 4 0.24.16 0.24.15  
23 6396 Rasmus Jessen BUI-fodbold M 18 Dreng 4 0.24.16 0.24.15  
24 6387 Signe Jensen   K 6 Pige 2 0.24.24 0.24.22  
25 6292 Torsten Christensen   M 19 Mand 15 0.24.27 0.24.25  
26 6204 Anders Nielsen   M 20 Dreng 5 0.24.32 0.24.31  
27 6286 Simone Kellenberger   K 7 Kvinde 5 0.24.41 0.24.39  
28 6276 Orla Kellenberger   M 21 Dreng 6 0.24.41 0.24.39  
29 6343 Alexander Schlüter Skelde M 22 Dreng 7 0.24.42 0.24.41  
30 6224 Eline Sonne-Schmidt   K 8 Pige 3 0.24.43 0.24.39  
31 6290 Thomas Jensen   M 23 Mand 16 0.24.44 0.24.29  
32 6340 Palle Ulrik Hansen Loop Rødekro M 24 Mand 17 0.24.50 0.24.37  
33 6253 Lars Brunsvig   M 25 Mand 18 0.25.00 0.24.44  
34 6218 Carsten Jørgensen   M 26 Mand 19 0.25.06 0.25.01  
35 6232 Jens August Christensen   M 27 Mand 20 0.25.16 0.25.14  
36 6245 Kaspar Nissen   M 28 Mand 21 0.25.16 0.25.05  
37 6333 Ditte Johnson Familien Johnson K 9 Kvinde 6 0.25.19 0.25.14  
38 1686 Daniel Nielsen BUI-motion M 29 Mand 22 0.25.21 0.25.11  
39 6221 Christian Petersen   M 30 Mand 23 0.25.29 0.25.12  
40 6275 Nikoline Kellenberger   K 10 Pige 4 0.25.40 0.25.38  
41 6314 Frederik Jepsen BUI-fodbold M 31 Dreng 8 0.26.02 0.26.02  
42 6322 Tristan Jensen BUI-fodbold M 32 Dreng 9 0.26.06 0.26.05  
43 6353 Oliver Thomsen Snejbjerg motion M 33 Dreng 10 0.26.11 0.26.04  
44 6319 Steffan Hilmer Jepsen BUI-fodbold M 34 Mand 24 0.26.11 0.26.09  
45 6261 Lucas Therkelsen   M 35 Dreng 11 0.26.16 0.26.13  
46 4306 Andreas Møller AAIG Aabenraa M 36 Mand 25 0.26.17 0.26.11  
47 6303 Tine Simonsen "Sport uden bold", Nordals Skolen K 11 Kvinde 7 0.26.34 0.26.26  
48 6258 Line Marie Holm   K 12 Pige 5 0.26.39 0.26.38  
49 6307 Tove Grevsen AaIG atletik og triatlon K 13 Kvinde 8 0.26.54 0.26.48  
50 6295 Victor Hansen   M 37 Dreng 12 0.27.11 0.27.10  
51 6257 Line Nissen   K 14 Kvinde 9 0.27.19 0.27.04  
52 6266 Mathilde Ladefoged   K 15 Pige 6 0.27.27 0.27.15  
53 6265 Martin Ladefoged   M 38 Mand 26 0.27.27 0.27.16  
54 6277 Oscar Rosenlund   M 39 Dreng 13 0.27.37 0.27.34  
55 6394 Mads Søholm Petersen Løbeklubben Tempo M 40 Mand 27 0.27.43 0.27.21  
56 4316 Emma Johannsen   K 16 Pige 7 0.27.51 0.27.40  
57 4317 Lars Johannsen   M 41 Mand 28 0.27.51 0.27.41  
58 6280 René Toft   M 42 Mand 29 0.27.54 0.27.39  
59 4319 Lena Jonasson   K 17 Kvinde 10 0.28.01 0.27.50  
60 6299 Cathrine Petersen "Sport uden bold", Nordals Skolen K 18 Kvinde 11 0.28.04 0.27.57  
61 6388 Janne Jensen   K 19 Kvinde 12 0.28.04 0.27.58  
62 6263 Marianne Dalsgaard   K 20 Kvinde 13 0.28.07 0.28.01  
63 6211 Annemarie Olesen   K 21 Kvinde 14 0.28.08 0.27.53  
64 6206 Andreas Nissen   M 43 Dreng 14 0.28.13 0.28.09  
65 6268 Mikkel Johannsen   M 44 Dreng 15 0.28.13 0.28.10  
66 1625 Signe Nissen   K 22 Kvinde 15 0.28.14 0.28.10  
67 6336 Morten Fenger Ingen M 45 Mand 30 0.28.20 0.28.12  
68 6246 Kasper Hjort   M 46 Mand 31 0.28.21 0.28.09  
69 6216 Bogi Mikkelsen   M 47 Mand 32 0.28.26 0.28.16  
70 6207 Anja Eriksen   K 23 Kvinde 16 0.28.27 0.28.13  
71 6260 Louise Hjort   K 24 Kvinde 17 0.28.28 0.28.15  
72 6297 Wilma Dalsgaard   K 25 Kvinde 18 0.28.38 0.28.31  
73 6347 Carsten Thybo Snejbjerg motion M 48 Mand 33 0.28.39 0.28.31  
74 6305 Birthe Baun Brodersen AAIG Aabenraa K 26 Kvinde 19 0.29.05 0.28.59  
75 6242 Karina Rosenlund   K 27 Kvinde 20 0.29.26 0.29.23  
76 6294 Ulrik Rosenlund   M 49 Mand 34 0.29.26 0.29.22  
77 1554 Iben Zenk Danfoss Marathon Club K 28 Pige 8 0.29.28 0.29.26  
78 6252 Krisztina Hajdu Lindhardt   K 29 Kvinde 21 0.29.32 0.29.25  
79 6238 Julie Hansen   K 30 Pige 9 0.29.32 0.29.30  
80 6209 Anne Møller   K 31 Kvinde 22 0.29.40 0.29.20  
81 6255 Lilli Nesbigall   K 32 Pige 10 0.29.42 0.29.40  
82 6283 Sanne Kludt   K 33 Kvinde 23 0.29.47 0.29.40  
83 6243 Karl Kellenberger   M 50 Dreng 16 0.29.50 0.29.48  
84 6289 Søren Kellenberger   M 51 Mand 35 0.29.50 0.29.48  
85 6369 Noah Thomsen Team thomsen M 52 Dreng 17 0.29.57 0.29.57  
86 6368 Henrik Thomsen Team thomsen M 53 Mand 36 0.29.57 0.29.55  
87 6208 Anne Jonsson   K 34 Kvinde 24 0.29.59 0.29.39  
88 6337 Jens Jørgensen ingen. M 54 Mand 37 0.30.01 0.29.52  
89 6230 Jakob Küseler   M 55 Mand 38 0.30.14 0.30.05  
90 6370 Bente Dall Tempo Blans K 35 Kvinde 25 0.30.21 0.30.06  
91 6390 Anton William Mainusch   M 56 Dreng 18 0.30.21 0.30.16  
92 6389 Miriam Mainusch   K 36 Kvinde 26 0.30.22 0.30.17  
93 6259 Lisy Soll   K 37 Kvinde 27 0.30.30 0.30.19  
94 6348 Josefine Heesgaard Snejbjerg motion K 38 Pige 11 0.30.33 0.30.27  
95 6350 Larsen Johanne Snejbjerg motion M 57 Dreng 19 0.30.33 0.30.27  
96 6375 Anni Marenta Kunstmann Vedsted United K 39 Kvinde 28 0.30.44 0.30.38  
97 6338 Anne Dorte Hagensen jernbanens idrætsforening aarhus K 40 Kvinde 29 0.30.57 0.30.47  
98 6318 Simon Boysen BUI-fodbold M 58 Dreng 20 0.31.00 0.30.59  
99 6383 Uwe Klietsch Ingen klub M 59 Mand 39 0.31.05 0.30.58  
100 6377 Mille Mikkelsen Vidar motion K 41 Pige 12 0.31.07 0.31.01  
101 6310 Mads Quitzau BUI Fodbold M 60 Dreng 21 0.31.23 0.31.22  
102 6345 Bente Larsen Snejbjerg motion K 42 Kvinde 30 0.31.24 0.31.17  
103 6302 Suzanna Lange "Sport uden bold", Nordals Skolen K 43 Pige 13 0.31.24 0.31.16  
104 6296 Vincent Meijers   M 61 Dreng 22 0.31.30 0.31.26  
105 6384 Kasper Andersen   M 62 Mand 40 0.31.42 0.31.38  
106 6282 Rikke Petersen   K 44 Kvinde 31 0.32.00 0.31.43  
107 6244 Karl Erik Hansen   M 63 Mand 41 0.32.03 0.31.58  
108 6321 Torben Jensen BUI-fodbold M 64 Mand 42 0.32.04 0.31.56  
109 6349 Julie Thomsen Snejbjerg motion K 45 Pige 14 0.32.08 0.32.01  
110 6352 Ole Thomsen Snejbjerg motion M 65 Mand 43 0.32.10 0.32.02  
111 6376 Hans Jørgensen Vidar motion M 66 Mand 44 0.32.17 0.32.07  
112 6202 Alberte Rosenlund   K 46 Pige 15 0.32.18 0.32.16  
113 6391 Lona Helle Jensen Fole If K 47 Kvinde 32 0.32.28 0.32.21  
114 6332 Mette Jochimsen DGI RUNNERS K 48 Kvinde 33 0.32.29 0.32.09  
115 6339 Ann Larsen LØB MED DGI K 49 Kvinde 34 0.32.45 0.32.35  
116 6381 Lisbeth Lillian Nielsen Bui K 50 Kvinde 35 0.32.51 0.32.26  
117 6382 Ingolf Nielsen Bui M 67 Mand 45 0.32.51 0.32.26  
118 6702 Frederik Simonsen   M 68 Dreng 23 0.33.00 0.32.47  
119 6272 Nadia Johannsen   K 51 Kvinde 36 0.33.01 0.32.46  
120 6320 Thor Fig Andersen Bui-fodbold M 69 Dreng 24 0.33.03 0.33.03  
121 4326 Dorthe Lorenzen   K 52 Kvinde 37 0.33.06 0.33.00  
122 6351 Ole Heesgaard Snejbjerg motion M 70 Mand 46 0.33.08 0.33.01  
123 6354 Ulla Heesgaard Snejbjerg motion K 53 Kvinde 38 0.33.09 0.33.01  
124 6223 Eline Meijers   K 54 Kvinde 39 0.33.13