Siden er sidst opdateret 19. oktober 2018 - kl. 09:26

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Aquagain Løbet i Brørup - søndag d. 2. september 2018 - kl. 10.15

"Aquagain Løbet"

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10.15 fra adressen: Aquagain, Vælding Bjergvej 4, 6650 Brørup

- arrangører af løbet er: Brørup Løbeklub samt Spejderne i Brørup - 5,5k rute - 21,1k som cannonball løb (tager selv tid)

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding efter 31/8 +25 kr.)

- se også 2018 - 2017 - 2016

21,1k Cannonball

5,5k - 11k

 4,4k gårute

Børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 11 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 55 Magnus Bundgaard Byparken Brørup M 1 0.19.58 0.19.53 Hurtigste mand
2 74 Steffan Andersen Byparken Brørup M 2 0.19.59 0.19.54  
3 35 Heino Aalling Brørup Løbeklub M 3 0.20.41 0.20.36  
4 20 Burhan Kuthovci (SB Pork A/S) M 4 0.22.43 0.22.34  
5 58 Matilde Bach Osmundsen (Årre) K 1 0.22.47 0.22.42 Hurtigste kvinde
6 37 Silvana Stief Spiridon Schleswig K 2 0.25.04 0.24.58  
7 70 Bjarne Nielsen Adelholt M 5 0.25.11 0.25.04  
8 51 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M 6 0.25.14 0.25.08  
9 77 Jørgen M. Nielsen ASF M 7 0.25.17 0.25.04  
10 33 Mads Nielsen Løb i Vorbasse M 8 0.25.52 0.25.45  
11 48 Anni Terkildsen Hejnsvig Runners K 3 0.26.01 0.25.55  
12 30 Mads Biehl Terkelsen Byparken Brørup M 9 0.26.12 0.26.06  
13 1 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 4 0.26.18 0.26.12  
14 64 Arne Skjold Christensen Øster Lindet M 10 0.27.16 0.27.08  
15 56 Thorkild Bo Nielsen Vejle IF / New Balance M 11 0.27.52 0.27.47  
16 26 Daniel Birk (Brørup) M 12 0.27.54 0.27.47  
17 60 Kaare Skjøth Lindknud glad motion M 13 0.28.22 0.28.11  
18 22 Jens Bloch Jensen (SB Pork A/S) M 14 0.28.54 0.28.46  
19 23 Rune Rasmussen (SB Pork A/S) M 15 0.28.54 0.28.47  
20 62 René Olesen Brørup Løbeklub M 16 0.28.59 0.28.42  
21 41 Thomas Madsen Fødevarestyrelsen M 17 0.29.36 0.29.25  
22 47 Tobias K. T. Mikkelsen Brørup løbeklub M 18 0.29.46 0.29.39  
23 69 Michael Nielsen Lindknud Glad Motion M 19 0.29.59 0.29.44  
24 25 Gjerluf Hansen Brørup Løbeklub M 20 0.30.05 0.29.58  
25 53 Anders Emil Kildahl Andersen (Vejen) M 21 0.30.19 0.30.12  
26 36 Mette Rudbeck Lauridsen Brørup Løbeklub K 5 0.30.46 0.30.29  
27 39 Jesper Lauridsen (Aarhus C) M 22 0.30.46 0.30.28  
28 76 Maja Bach Osmundsen   K 6 0.30.50 0.30.42  
29 73 Johannes Andersen   M 23 0.31.19 0.31.07  
30 75 Pia Vejrup Byparken Brørup K 7 0.31.38 0.31.29  
31 29 Anna Margrethe Bruun Rødding Løbeklub K 8 0.31.43 0.31.37  
32 59 Peter Skjøth Lindknud glad motion M 24 0.31.56 0.31.43  
33 19 Asta Davidsen Medius K 9 0.32.04 0.31.53  
34 44 Kenneth Aarhus Team Kongeaa Trailercenter M 25 0.32.16 0.32.03  
35 3 Helle Hausted (Rødding) K 10 0.32.19 0.32.07  
36 61 Hjalte Skjøth Lindknud glad motion M 26 0.32.32 0.32.20  
37 28 Eva Thomsen Rødding Løbeklub K 11 0.32.43 0.32.32  
38 42 Lene Fyhn Nielsen Team Kongeaa Trailercenter K 12 0.32.47 0.32.35  
39 57 Charlotte Nikander Byparken Brørup K 13 0.32.51 0.32.41  
40 31 Anni Biehl Terkelsen Byparken Brørup K 14 0.32.51 0.32.38  
41 43 Michael Høgh Team Kongeaa Trailercenter M 27 0.32.53 0.32.39  
42 34 Britta Brink Nielsen Byparken Brørup K 15 0.33.16 0.33.07  
43 40 Bjarne Brødsgaard Thomsen Fødevarestyrelsen M 28 0.33.18 0.33.07  
44 15 Mette Sørensen Aquagain K 16 0.33.42 0.33.33  
45 12 Sofie Elton Aquagain K 17 0.34.06 0.33.57  
46 78 Bente Schmidt Vejen løbeklub K 18 0.34.18 0.34.11  
47 17 Mikkel Møller (Vejen) M 29 0.34.46 0.34.40  
48 18 Susanne Lundbye Bekke Byparken Brørup K 19 0.35.42 0.35.34  
49 67 Christina Krogh Christensen Jelshøjvej løbemotion K 20 0.36.39 0.36.31  
50 68 Jette Christensen (Brørup) K 21 0.36.49 0.36.37  
51 32 Hanne Schultz Grindsted Motion K 22 0.37.12 0.37.01  
52 2 Jesper Nissen Brogaard-Radoor (Brørup) M 30 0.38.17 0.38.05  
53 50 Birthe Nesager Vejen løbemotion K 23 0.38.30 0.38.23  
54 52 Aage Kristian Olsen Alstrup (Ølgod) M 31 0.38.59 0.38.52  
55 45 Anita Wilhardt Medius K 24 0.39.58 0.39.48  
56 49 Freya Korntved Byparken Brørup K 25 0.40.05 0.39.55  
57 11 Charlotte Elton Aquagain K 26 0.40.05 0.39.55  
58 14 Trine Sørensen Aquagain K 27 0.40.20 0.40.12  
59 65 Morten Slot Dalgaard (Brørup) M 32 0.40.57 0.40.40  
60 66 Jeanette Slot Dalgaard (Brørup) K 28 0.41.03 0.40.47  
61 46 Marcus K. T Mikkelsen Byparken Brørup M 33 0.42.53 0.42.39  
62 5 Larissa Grubert (Bopard-Buchholz) K 29 0.44.17 0.44.02  
63 71 Anna Nissen   K 30 0.44.53 0.44.45  
64 72 Rene Nissen Byparken Brørup M 34 0.44.56 0.44.47  
65 13 Signe Elton Aquagain K 31 0.49.45 0.49.36  
66 10 Rene Elton Aquagain M 35 0.49.46 0.49.35  
67 4 Eike Loesch (Boppard-Buchholz) M 36 0.53.34 0.53.20  
- 16 Aslak Skjøth Aquagain M - DSQ 0.24.59  

 

tilbage til toppen

Resultater 11 km - se også 5,5 km - se også 11 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 219 Henrik Aalling Brørup Løbeklub M 1 0.38.44 0.38.40 Hurtigste mand
2 227 Jesper Stengård Thomsen Team Sdr. Omme IF M 2 0.44.28 0.44.24  
3 224 Alexander Overlund Kristensen Byparken Brørup M 3 0.45.40 0.45.34  
4 211 Anton Nielsen Vejen Atletikforening M 4 0.48.41 0.48.37  
5 226 Marie Stengård Thomsen Team Sdr. Omme IF K 1 0.48.57 0.48.52 Hurtigste kvinde
6 235 Henrik Andersen Byparken Brørup M 5 0.50.07 0.50.02  
7 225 Helle Borup Jehs Nissen Jels IF Løbemotion K 2 0.50.31 0.50.25  
8 233 Rikke Ruby Nissen Byparken Brørup K 3 0.51.00 0.50.54  
9 218 Ole Korntved Byparken Brørup M 6 0.51.01 0.50.55  
10 201 Thomas Littrup Vejen løbemotion M 7 0.52.27 0.52.19  
11 234 Thomas Skov Knudsen Lunderskov løbeklub M 8 0.53.07 0.53.01  
12 204 Jan Lund Petersen (SB Pork A/S) M 9 0.53.53 0.53.46  
13 230 Christian Wagner Wagner M 10 0.54.14 0.54.05  
14 217 Rene´ Skjøth Vidar M 11 0.57.17 0.57.08  
15 207 Per Nissen (SB Pork A/S) M 12 0.58.13 0.58.06  
16 212 Mogens Jensen Fødevarestyrelsen M 13 0.59.18 0.59.10  
17 216 John Skjøth Vidar M 14 0.59.19 0.59.10  
18 209 Ole Johnsen Billund Vand M 15 0.59.39 0.59.31  
19 210 Knud Erik Baagø Byparken Brørup M 16 1.00.00 0.59.52  
20 208 Frank Arentoft Brørup løbeklub M 17 1.00.11 1.00.01  
21 220 Niels Lassesen Brørup Løbeklub M 18 1.00.54 1.00.49  
22 202 Jørn Nissen Petersen (Haderslev) M 19 1.01.29 1.01.21  
23 223 Lone Knudsen Vejen løbemotion K 4 1.03.05 1.03.01  
24 228 Morten Thomsen Vejen Løbemotion M 20 1.04.01 1.03.52  
25 203 Mia Petersen Jels IF Løbemotion K 5 1.04.17 1.04.11  
26 214 Mette Marie Lungholt Fødevarestyrelsen K 6 1.05.09 1.05.02  
27 213 Henrik Ryø Nielsen Fødevarestyrelsen M 21 1.06.32 1.06.24  
28 232 Asger Thomsen   M 22 1.07.53 1.07.49  
29 221 Lars Michaelsen Brørup Løbeklub M 23 1.09.24 1.09.20  
30 229 Søren Kjær (Svendborg) M 24 1.09.25 1.09.18  
31 222 Poul Erik Nesager Vejen løbemotion M 25 1.10.27 1.10.18  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen