Siden er sidst opdateret 09. august 2018 - kl. 05:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Klosterløbet i Løgumkloster - onsdag d. 8. august 2018 - kl. 18.30 (18.00)

"Klosterløbet #7"

Klosterløbet - gå til hjemmeside

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.30 (børn dog kl. 18.00) fra adressen: Slotsengen v. Brorsonsvej 4, 6240 Løgumkloster (omtrentlig adresse)

- tidtagning med chip

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest d. 6/8 - eftertilmelding på dagen +20 kr.)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5k

10k
2k børneløb
 

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Brutto Netto Bemærkning
1 4 Theis Andersen Mølleparken M 0.08.27 0.08.27 Hurtigste dreng
2 5 Silas Andersen Andersen Mølleparken M 0.09.19 0.09.19  
3 20 Alberte Vonge Loftager Æ JULEMAND K 0.09.30 0.09.29 Hurtigste pige
4 37 Maja Paysen Æ JULEMAND K 0.09.35 0.09.34  
5 29 Malthe Schmidt Æ JULEMAND M 0.09.41 0.09.40  
6 54 Luca Ryttergaard   M 0.09.52 0.09.51  
7 7 Noah W. Nissen Æ JULEMAND M 0.10.21 0.10.21  
8 46 Alec Kjærgaard   M 0.10.34 0.10.32  
9 41 Silas Kock Æ JULEMAND M 0.10.50 0.10.49  
10 61 Ditte Eskildsen   K 0.11.05 0.11.04  
11 59 Lasse Thomsen   M 0.11.24 0.11.23  
12 52 Nynne Gram   K 0.11.28 0.11.26  
13 22 Clara Krüger LM Løgumkloster K 0.11.44 0.11.39  
14 25 Jeppe Krüger LM Løgumkloster M 0.11.45 0.11.40  
15 66 Andres Liss   M 0.11.49 0.11.48  
16 49 Gustav Schmidt Æ JULEMAND M 0.12.12 0.12.11  
17 6 Stine Lykkebo (Løgumkloster) K 0.12.16 0.12.16  
18 51 Franz von Oettingen   M 0.12.16 0.12.14  
19 45 Emil W. Homann Mølleparken M 0.12.30 0.12.28  
20 2 Peter Kaastrup Wind Æ julemand M 0.12.34 0.12.33  
21 50 Mette Brodersen   K 0.12.54 0.12.54  
22 56 Frida Rasmussen   K 0.12.57 0.12.56  
23 9 Sofie W. Nissen Æ JULEMAND K 0.13.21 0.13.18  
24 8 Ida W. Nissen Æ JULEMAND K 0.13.21 0.13.20  
25 30 Natasja Bindzus Brodersen (Løgumkloster) K 0.13.47 0.13.43  
26 53 Nadja Ryttergaard   K 0.13.49 0.13.46  
27 47 Siv Kjærgaard   K 0.14.10 0.14.09  
28 21 Maja Thomsen (Visby) K 0.14.18 0.14.15  
29 3 Johanna Lange (Løgumkloster) K 0.14.40 0.14.37  
30 26 Peter Sandberg Jensen Superbrugsen Løgumkloster M 0.14.42 0.14.41  
31 19 Lærke Skov Holm Æ JULEMAND K 0.14.48 0.14.47  
32 1 Christine Kaastrup Wind Æ julemand K 0.14.48 0.14.48  
33 35 Lauritz Lindholm Severinsen (Løgumkloster) M 0.15.00 0.14.59  
34 48 Oskar Schmidt Æ JULEMAND M 0.15.25 0.15.25  
35 11 Tais Hansen Æ JULEMAND M 0.15.37 0.15.35  
36 62 Rina Wissing   K 0.15.43 0.15.41  
37 14 Kristian Reinholdt Carstensen Æ JULEMAND M 0.15.43 0.15.40  
38 39 Mia Knudsen Superbrugsen Løgumkloster K 0.15.44 0.15.42  
39 33 Mille Marschall Larsen Æ JULEMAND K 0.15.49 0.15.48  
40 32 Julie Marschall Larsen Æ JULEMAND K 0.15.52 0.15.49  
41 38 Ida Paysen Æ JULEMAND K 0.15.53 0.15.50  
42 43 Bjørn Stenkilde Mølleparken M 0.16.10 0.16.07  
43 18 Julie Marie Fogh Mølleparken K 0.16.18 0.16.14  
44 57 Emilie Jessen   K 0.16.18 0.16.14  
45 15 Phillip Reinholdt Carstensen Æ JULEMAND M 0.16.36 0.16.32  
46 63 Xavier Wissing   M 0.16.42 0.16.39  
47 24 Johanne Krüger LM Løgumkloster K 0.17.06 0.17.00  
48 23 Kristoffer Krüger LM Løgumkloster M 0.17.07 0.17.02  
49 31 Clara Bindzus Brodersen (Løgumkloster) K 0.17.09 0.17.05  
50 60 Lucas Thomsen   M 0.18.21 0.18.20  
51 36 Nicolaj Bundesen (Løgumkloster) M 0.18.27 0.18.20  
52 42 Mads Lange Æ JULEMAND M 0.19.44 0.19.42  
53 16 Simon Jørgensen (Løgumkloster) M 0.21.36 0.21.36  
54 27 Mille-Marie Martensen Æ JULEMAND K 0.21.38 0.21.35  
55 10 Amanda Müller Abrahamsen (Løgumkloster) K 0.21.45 0.21.42  
56 34 Fie Marschall Larsen Æ JULEMAND K 0.21.45 0.21.42  
57 28 Malthe Martensen Æ JULEMAND M 0.21.56 0.21.52  
58 44 Alberte Stenkilde Mølleparken K 0.22.54 0.22.49  
59 13 Signe Enghave Jensen Æ JULEMAND K 0.23.06 0.23.05  
60 12 Didde Enghave Jensen Æ JULEMAND K 0.23.16 0.23.16  
61 58 Aiden Jessen   M 0.23.59 0.23.53  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Brutto Netto Bemærkning
1 222 Kim Nielsen   M 0.20.08 0.20.07 Hurtigste mand
2 164 Andreas Ellemann Broe Bjørnebanden M 0.20.27 0.20.26  
3 128 Troels Larsen (Løgumkloster) M 0.20.36 0.20.34  
4 169 Christoffer Nielsen Æ JULEMAND M 0.21.42 0.21.40  
5 221 Gert von Heuvel   M 0.22.01 0.21.55  
6 230 Tommy Jensen   M 0.22.30 0.22.27  
7 178 Dennis Friis Æ JULEMAND M 0.22.33 0.22.29  
8 106 Anette Holst Andersen Mølleparken K 0.22.56 0.22.55 Hurtigste kvinde
9 218 Henrik Skov   M 0.23.21 0.23.16  
10 170 Trine Gabelgaard Nielsen Mølleparken K 0.23.51 0.23.49  
11 310 Claus Brix   M 0.24.01 0.23.55  
12 223 Michael Jepssen   M 0.24.07 0.24.05  
13 131 Peter Boyschau (Arrild) M 0.24.44 0.24.39  
14 148 Claus Bundesen (Løgumkloster) M 0.24.52 0.24.45  
15 183 Morten Andersen Arrild Crossfit M 0.24.56 0.24.43  
16 201 Ninna Callsen Superbrugsen Løgumkloster K 0.25.04 0.25.02  
17 114 Gunde Marie Jensen Æ JULEMAND K 0.25.10 0.25.06  
18 177 Lene Christine Friis Æ JULEMAND K 0.25.17 0.25.13  
19 219 Per Petersen   M 0.25.23 0.25.20  
20 214 Michael Brodersen   M 0.25.38 0.25.32  
21 133 Rebekka Bank (Løgumkloster) K 0.25.50 0.25.45  
22 124 Niels Feddersen Æ JULEMAND M 0.26.02 0.26.00  
23 151 Jimmy Sode-Larsen LM Løgumkloster M 0.26.04 0.25.56  
24 162 Boy Hansen Bjørnebanden M 0.26.07 0.26.05  
25 204 Kenno Brink Jensen Æ JULEMAND M 0.26.12 0.26.08  
26 193 Andreas Degn Løgumkloster Løbemotion M 0.26.15 0.26.12  
27 136 Indira Beckovic (Løgumkloster) K 0.26.16 0.26.15  
28 225 Arne Christensen   M 0.26.23 0.26.18  
29 309 Stina Konstmann   K 0.26.24 0.26.17  
30 127 Benny Boisen Æ JULEMAND M 0.26.28 0.26.21  
31 112 Chresten Petersen Østermarken M 0.27.02 0.26.57  
32 198 John Matthiesen (Løgumkloster) M 0.27.24 0.27.14  
33 224 Jens Jensen   M 0.27.29 0.27.25  
34 173 Linda Vinum Mølleparken K 0.27.38 0.27.33  
35 202 Henrik Knudsen Superbrugsen Løgumkloster M 0.27.39 0.27.36  
36 149 Erno Posch Æ JULEMAND M 0.27.40 0.27.32  
37 194 Mads Andresen Løgumkloster Løbemotion M 0.27.43 0.27.40  
38 199 Anita Paysen Æ JULEMAND K 0.27.48 0.27.44  
39 109 Ruben Juhl Æ JULEMAND M 0.27.52 0.27.40  
40 110 Manuela Jensen Æ JULEMAND K 0.27.52 0.27.41  
41 102 Jesper Lange (Løgumkloster) M 0.27.54 0.27.46  
42 179 Jørn Nørgaard LM Løgumkloster M 0.27.55 0.27.40  
43 181 Niklas Nørgaard LM Løgumkloster M 0.27.55 0.27.40  
44 130 Simon Boyschau (Arrild) M 0.28.22 0.28.21  
45 116 Patrick Jørgensen Æ JULEMAND M 0.28.31 0.28.28  
46 227 Lona Skov   K 0.28.42 0.28.35  
47 111 Peter Andersen Æ JULEMAND M 0.29.02 0.28.56  
48 120 Mona Hansen Løgumkloster løbemotion K 0.29.16 0.29.14  
49 192 Inger Salomonsen BOG -løb K 0.29.22 0.29.17  
50 129 Kim Nissen Æ JULEMAND M 0.29.27 0.29.18  
51 155 Frida Krüger LM Løgumkloster K 0.29.27 0.29.17  
52 157 Lisette Krüger LM Løgumkloster K 0.29.28 0.29.17  
53 228 Mikkel Jensen   M 0.29.44 0.29.41  
54 104 Catrine Lange (Løgumkloster) K 0.29.47 0.29.41  
55 185 Niklas Brandt Mølleparken M 0.29.50 0.29.48  
56 167 Emilie Schmidt Æ JULEMAND K 0.29.52 0.29.51  
57 184 Heidi Brandt Mølleparken K 0.29.54 0.29.50  
58 108 Arne Nicolaisen Østermarken M 0.30.02 0.29.55  
59 208 Cecilie Cathrine Johannsen Søgård Friskole K 0.30.23 0.30.21  
60 141 Anna Lindholm Mølleparken K 0.30.27 0.30.24  
61 229 Isabel Gogolka   K 0.30.34 0.30.31  
62 140 Torben Thomsen (Visby) M 0.30.44 0.30.35  
63 123 Dennis Skov-Hansen Østermarken M 0.30.51 0.30.48  
64 203 Tanja Ibsen (Løgumkloster) K 0.30.51 0.30.41  
65 145 Jesper Wind Æ JULEMAND M 0.31.00 0.30.57  
66 196 Magnus Lindholm Rennekamp (Løgumkloster) M 0.31.09 0.30.57  
67 117 Nickolai Jørgensen Æ JULEMAND M 0.31.10 0.31.07  
68 113 Randi Hansen Æ JULEMAND K 0.31.12 0.31.04  
69 115 Rene Jørgensen Æ JULEMAND M 0.31.17 0.31.09  
70 143 Jytte Møller Jacobsen Mølleparken K 0.31.20 0.31.13  
71 153 Birgitte Kousgaard LM Løgumkloster K 0.31.27 0.31.15  
72 197 Frederikke Lindholm Rennekamp (Løgumkloster) K 0.31.31 0.31.20  
73 146 Heidi Wind Æ JULEMAND K 0.31.37 0.31.30  
74 212 Nadja W. Iversen Mølleparken K 0.31.39 0.31.34  
75 176 Matilde Aabling Feddersen Æ JULEMAND K 0.31.55 0.31.54  
76 122 Finn Skov-Hansen Østermarken M 0.32.13 0.32.04  
77 156 Sidsel Krüger LM Løgumkloster K 0.32.20 0.32.09  
78 154 Susanna Krüger LM Løgumkloster K 0.32.20 0.32.09  
79 160 Jette Bonde Æ JULEMAND K 0.32.21 0.32.16  
80 152 Mai-Britt Sode-Larsen LM Løgumkloster K 0.32.22 0.32.11  
81 186 Sofie Brandt Mølleparken K 0.32.24 0.32.22  
82 200 Emilie Knudsen Superbrugsen Løgumkloster K 0.32.24 0.32.22  
83 126 Magnus Enghave Jensen Æ JULEMAND M 0.32.32 0.32.31  
84 217 Aksel Vilhelmsen   M 0.32.32 0.32.26  
85 255 Tue Enghave Jensen Æ JULEMAND M 0.32.32 0.32.26  
86 187 Hanne Marschall Larsen Æ JULEMAND K 0.32.33 0.32.24  
87 107 Luciano Lykkebo (Løgumkloster) M 0.32.43 0.32.34  
88 103 Claus Andersen (Løgumkloster) M 0.32.51 0.32.42  
89 137 Dennis Kolb (Hellevad) M 0.33.13 0.33.04  
90 138 Frede Kolb (Lille Jyndevad) M 0.33.13 0.33.05  
91 182 Silas Nørgaard LM Løgumkloster M 0.33.58 0.33.42  
92 205 Martin Herlevsen (Bedsted) M 0.34.15 0.34.07  
93 195 Dorte Petersen (Tinglev) K 0.34.20 0.34.15  
94 147 Mark Lynnerup Petersen (Løgumkloster) M 0.34.42 0.34.29  
95 159 Tina Ketelsen Mølleparken K 0.34.44 0.34.35  
96 180 Marianne Nørgaard LM Løgumkloster K 0.34.50 0.34.34  
97 209 Amalie Ida Johannsen Søgård Friskole K 0.35.10 0.35.08  
98 308 Sanja Borthert   K 0.35.16 0.35.12  
99 121 Randi Larsen Østermarken K 0.35.23 0.35.13  
100 168 Heidi Rasmussen Æ JULEMAND K 0.35.38 0.35.32  
101 213 Pernille Schmidt Æ JULEMAND K 0.35.40 0.35.34  
102 132 Pia Petersen Popp Æ julemand K 0.35.42 0.35.32  
103 150 Lars Birkmose LM Løgumkloster M 0.35.44 0.35.35  
104 142 Linda Lindholm Mølleparken K 0.36.25 0.36.21  
105 210 Camilla Leube Drankerne K 0.36.44 0.36.36  
106 161 Malene Müller (Løgumkloster) K 0.37.33 0.37.21  
107 166 Philip Ellemann Hansen Bjørnebanden M 0.38.18 0.38.16  
108 163 Trine Ellemann Bjørnebanden K 0.38.22 0.38.15  
109 101 Tanja Attermann (Løgumkloster) K 0.38.38 0.38.28  
110 211 Tina Sørensen (Løgumkloster) K 0.38.38 0.38.28  
111 134 Mikkel Skov Holm Æ JULEMAND M 0.38.49 0.38.48  
112 135 Kim Skov Holm Æ JULEMAND M 0.38.51 0.38.46  
113 171 Sofie Andersen Dittfeld Mølleparken K 0.39.22 0.39.14  
114 172 Anna Hamann Trykk Mølleparken K 0.39.22 0.39.14  
115 65 Tobias Lane   M 0.39.45 0.39.43  
116 119 Martina Müller Holst Herlevløberne K 0.40.15 0.40.02  
117 175 Ida Krickau (Løgumkloster) K 0.43.15 0.43.13  
118 125 Lene Enghave Jensen Æ JULEMAND K 0.43.16 0.43.09  
119 216 Bjarne Brodersen   M 0.43.17 0.43.14  
120 215 Silje Brodersen   K 0.43.17 0.43.14  
121 174 Berit Gad Løgumkloster Løbemotion K 0.43.20 0.43.15  
122 190 Camilla Jacobsen Abrahamsen K 0.47.37 0.47.29  
123 191 Lasse Jacobsen Abrahamsen M 0.47.38 0.47.30  
124 226 Laura Andersen   K 0.47.40 0.47.32  
125 189 Thorkild Abrahamsen Abrahamsen M 0.47.50 0.47.42  
126 188 Doris Abrahamsen Abrahamsen K DSQ 0.23.35  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Brutto Netto Bemærkning
1 286 Jens Carl Haderslev IF M 0.36.01 0.36.01 Hurtigste mand
2 259 Klaus Pedersen DC Skærbæk M 0.37.40 0.37.39  
3 245 Rasmus Hansen Æ JULEMAND M 0.42.37 0.42.37  
4 277 Morten Høeg (Skærbæk) M 0.43.28 0.43.26  
5 257 Peter Bonnichsen DC Skærbæk M 0.44.23 0.44.20  
6 298 Thue Ielsen   M 0.44.35 0.44.28  
7 303 Ole Leonhardt   M 0.44.36 0.44.29  
8 293 Bjarne Mikkelsen Drankerne M 0.45.08 0.45.05  
9 302 Tom Eskilden   M 0.45.21 0.45.17  
10 296 Peter Kjærgaard   M 0.45.56 0.45.53  
11 262 Wilder Quesada (Bedsted) M 0.46.20 0.46.17  
12 281 Søren Hulgaard Løgumkloster Løbemotion M 0.46.24 0.46.22  
13 247 Lars Peter Oksen (Skærbæk) M 0.46.38 0.46.34  
14 266 Camilla Vonge Loftager Æ JULEMAND K 0.47.05 0.47.04 Hurtigste kvinde
15 265 Janni Holst Jespersen Mølleparken K 0.49.12 0.49.12  
16 297 Ronni Kjærgaard   M 0.49.23 0.49.21  
17 251 Michael Christensen ECCO Running M 0.49.30 0.49.26  
18 249 Giorgio Lanzani Tønder Løbeklub M 0.49.55 0.49.52  
19 275 Solvej Oltmann Bjørnebanden K 0.50.00 0.49.59  
20 258 Wolfgang Otto DC Skærbæk M 0.50.15 0.50.09  
21 254 Leif Schrøder Løgumkloster løbemotion M 0.50.35 0.50.32  
22 292 Brian Johannsen Søgård Friskole M 0.50.55 0.50.52  
23 273 Karen Gad Svendsen (Møgeltønder) K 0.51.32 0.51.31  
24 276 Flemming Oltmann Bjørnebanden M 0.51.32 0.51.31  
25 289 Freja Degn Løgumkloster Løbemotion K 0.52.01 0.51.57  
26 288 Godtfred Degn Løgumkloster Løbemotion M 0.52.01 0.51.56  
27 299 Tommy Brodersen   M 0.52.12 0.52.11  
28 243 Gerda Nicolaisen Østermarken K 0.52.22 0.52.21  
29 241 Hans Kaastrup Wind Æ julemand M 0.52.29 0.52.25  
30 261 Kasper Karlsen Jensen (Løgumkloster) M 0.52.33 0.52.25  
31 294 Nomi Kjærgaard   K 0.52.52 0.52.50  
32 300 Jørgen Petersen   M 0.53.20 0.53.13  
33 256 Arne Lund DC Skærbæk M 0.53.29 0.53.23  
34 268 Kim Bjørn Carstensen Æ JULEMAND M 0.53.42 0.53.37  
35 284 Vicki Sandberg Henningsen Mølleparken K 0.53.47 0.53.43  
36 282 Malene Thomsen Mølleparken K 0.53.48 0.53.45  
37 270 Søren Kousgaard LM Løgumkloster M 0.53.57 0.53.53  
38 263 Finn Jacobsen Bolderslev Løb & Motion M 0.53.58 0.53.56  
39 253 Sarah Backmann (Løgumkloster) K 0.54.15 0.54.09  
40 250 Annette Friis Æ JULEMAND K 0.54.20 0.54.13  
41 264 Jytte Jacobsen Bolderslev Løb & Motion K 0.55.40 0.55.38  
42 291 Christian Christensen SuperBrugsen Løgumkloster M 0.56.02 0.55.58  
43 248 Randi Bendesen (Løgumkloster) K 0.56.24 0.56.19  
44 285 Christina Troelsen Paulsen Mølleparken K 0.56.26 0.56.22  
45 252 Mia Oesen (Tønder) K 0.56.59 0.56.54  
46 287 Lone Sandberg Eskildsen Superbrugsen Løgumkloster K 0.57.26 0.57.24  
47 279 Merethe Reifling Tønder Løbeklub K 0.57.33 0.57.31  
48 271 Magnus Krüger LM Løgumkloster M 0.59.25 0.59.20  
49 272 Kasper Kristensen (Tønder) M 0.59.26 0.59.19  
50 274 Inger Aagaard Tønder Løbeklub K 0.59.52 0.59.52  
51 242 Mette Kaastrup Wind Æ julemand K 1.00.41 1.00.34  
52 283 Randi Sandberg Bossen Mølleparken K 1.00.42 1.00.40  
53 269 Mona Madsen Mølleparken K 1.01.53 1.01.47  
54 260 Ralph Hansen DC Skærbæk M 1.02.09 1.02.04  
55 244 Mathilde Gjelstrup Andersen Æ JULEMAND K 1.02.49 1.02.43  
56 280 Jens S. Christensen Løgumkloster Løbemotion M 1.02.49 1.02.41  
57 246 Pia Oksen (Skærbæk) K 1.02.59 1.02.56  
58 301 Annette Schmidt   K 1.04.42 1.04.36  
59 290 Dorthe Lindholm Olesen (Løgumkloster) K 1.04.49 1.04.42  
60 295 Anni Kjærgaard   K 1.05.16 1.05.12  
61 278 Henrik Mikkelsen Æ JULEMAND M 1.07.23 1.07.19  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

10-08-16

Klosterløbet - 5k og 10k

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

143

10-08-16

Klosterløbet - børneløb

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

45

05-08-15

Klosterløbet

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

267

14-06-14

Klosterløbet

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

122

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen