Siden er sidst opdateret 07. april 2020 - kl. 14:58

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Frøsløbet i Rødding - torsdag d. 31. maj 2018 - kl. 18

"Frøsløbet Rødding"

Løbsinfo

My Race Result

 

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18 fra adressen: Rødding Stadion, Rødding Søndervang, 6630 Rødding

- Frøsløbet afholdes i forbindelse med Røddingfesten

 

- løbsinfo samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest d. 28/5 - eftertilmelding på løbsdagen +20 kr.)

- se også - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

5k - 10k - 15k

3x5k stafet
børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 15 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 74 Svend Matzen Matzen Racing M 1 0.18.13 0.18.11 Hurtigste mand
2 68 Lasse Therkildsen Haderslev IF M 2 0.18.29 0.18.26  
3 331 Juan Hamza Rødding Løbeklub M 3 0.21.19 0.21.13  
4 147 Jakob Stenger Rødding Friskole M 4 0.21.44 0.21.42 1. M 12-15 år
5 170 Kristian Otte Rødding Friskole M 5 0.21.46 0.21.44  
6 186 Lukas Rossander Nielsen Rødding Friskole M 6 0.22.30 0.22.27  
7 60 Klaus Kildemand Askov Mudeaters M 7 0.23.45 0.23.35  
8 302 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M 8 0.23.50 0.23.47  
9 66 Britt Bertelsen Byparken Brørup K 1 0.24.07 0.24.05 Hurtigste kvinde
10 79 Asbjørn Kristensen Rødding Fri Fag og Efterskole M 9 0.24.15 0.24.14  
11 77 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening M 10 0.24.21 0.24.16  
12 212 Peter Christoffersen Rødding Friskole M 11 0.24.23 0.24.21  
13 88 Martin Jensen Rødding Fri Fag og Efterskole M 12 0.24.24 0.24.21  
14 316 Asbjørn Andersen   M 13 0.24.24 0.24.18  
15 321 Berit Gejl Nielsen Røddings Svedige Kvinder K 2 0.24.34 0.24.25  
16 159 Kacper Wnuczek Rødding Friskole M 14 0.24.49 0.24.48 1. M 0-11 år
17 193 Marius Wnuczek Rødding Friskole M 15 0.24.49 0.24.48  
18 87 Louise Foldager Rødding Fri Fag og Efterskole K 3 0.25.04 0.25.01  
19 117 Caroline Andersen Rødding Friskole K 4 0.25.26 0.25.22 1. K 12-15 år
20 44 Cecilie Rosenborg Christensen (Rødding) K 5 0.25.28 0.25.24 1. K 0-11 år
21 151 Jens Thorøe Rødding Friskole M 16 0.25.40 0.25.40  
22 85 Lasse Hansen Rødding Fri Fag og Efterskole M 17 0.25.50 0.25.48  
23 76 Karsten Schmidt Medius løb M 18 0.26.10 0.26.02  
24 127 Eline Nyvang Lund Rødding Friskole K 6 0.26.41 0.26.37  
25 78 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 19 0.26.49 0.26.43  
26 227 Sima Rajabi Rødding Friskole K 7 0.26.55 0.26.50  
27 70 Claus Süberkrüb Jels IF løbemotion M 20 0.27.05 0.26.56  
28 231 Stig Hermannsen Rødding Friskole M 21 0.27.16 0.27.12  
29 196 Meline Bella Pedersen Rødding Friskole K 8 0.27.17 0.27.11  
30 242 Vinni Elgaard Rødding Friskole K 9 0.27.20 0.27.11  
31 204 Morten Thorøe Rødding Friskole M 22 0.27.24 0.27.05  
32 104 Anders Stenger Rødding Friskole M 23 0.27.24 0.27.20  
33 305 Amalie Christensen   K 10 0.27.39 0.27.32  
34 304 Thomas Sørensen   M 24 0.27.39 0.27.32  
35 52 Lasse Henriksen (Glamsbjerg) M 25 0.27.45 0.27.40  
36 97 Tristan Koster Rødding Fri Fag og Efterskole M 26 0.28.00 0.27.57  
37 336 Morten Sørensen   M 27 0.28.12 0.28.08  
38 114 Bolette Isabella Pedersen Rødding Friskole K 11 0.28.21 0.28.16  
39 245 Anna Margrethe Bruun Rødding Løbeklub K 12 0.28.26 0.28.25  
40 57 Thomas Madsen (Rødding) M 28 0.28.29 0.28.18  
41 168 Katrine Vium Strandridder Rødding Friskole K 13 0.28.36 0.28.33  
42 191 Marie Wind Ockens Rødding Friskole K 14 0.28.36 0.28.29  
43 167 Karsten Vium Strandridder Rødding Friskole M 29 0.28.37 0.28.34  
44 84 Kristoffer Warnich Rødding Fri Fag og Efterskole M 30 0.28.48 0.28.46  
45 92 Nicolaj Larsen Rødding Fri Fag og Efterskole M 31 0.28.49 0.28.47  
46 90 Michael Hansen Rødding Fri Fag og Efterskole M 32 0.28.49 0.28.48  
47 56 Signe Klit (Rødding) K 15 0.29.04 0.29.01  
48 55 Pernille Lund (Rødding) K 16 0.29.04 0.29.02  
49 148 Jane Andersen Rødding Friskole K 17 0.29.08 0.29.03  
50 342 Johannes Nicolajsen Rødding Løbeklub M 33 0.29.18 0.29.08  
51 337 Gert Nielsen Rødding Løbeklub M 34 0.29.18 0.29.08  
52 176 Lars Hubschmann Rødding Friskole M 35 0.29.26 0.29.21  
53 246 Doris Andersen Rødding Løbeklub K 18 0.29.45 0.29.35  
54 47 Frederik Larsen (Ribe) M 36 0.30.06 0.29.55  
55 65 Lene Hansen Brørup Løbeklub K 19 0.30.07 0.30.03  
56 75 Asta Davidsen Medius løb K 20 0.30.15 0.29.58  
57 175 Lærke Rossander Nielsen Rødding Friskole K 21 0.30.25 0.30.19  
58 124 Ditte Sjørslev Rødding Friskole K 22 0.30.34 0.30.27  
59 50 Katrine Rosenborg Christensen (Rødding) K 23 0.30.43 0.30.38  
60 341 Heidi Jensen   K 24 0.31.07 0.30.57  
61 340 Ulla Bøgen   K 25 0.31.07 0.30.57  
62 49 Helle Hausted (Rødding) K 26 0.31.19 0.31.11  
63 100 Amalie Nyvang Lund Rødding Friskole K 27 0.31.23 0.31.19  
64 120 Cecilie Vium Strandridder Rødding Friskole K 28 0.31.24 0.31.20  
65 326 Sara Falkenberg   K 29 0.31.37 0.31.29  
66 330 Isabel Andersen   K 30 0.31.37 0.31.29  
67 69 Berit Have Jels If Løbemotion K 31 0.31.50 0.31.39  
68 209 Noah Gram Rødding Friskole M 37 0.31.50 0.31.46  
69 107 Anne Margrethe Nissen Rødding Friskole K 32 0.31.55 0.31.44  
70 252 Kari Nielsen Rødding Løbeklub K 33 0.32.19 0.32.11  
71 301 Mette Weber Rødding Løbeklub K 34 0.32.25 0.32.18  
72 149 Jeanne Eriksen Rødding Friskole K 35 0.32.27 0.32.22  
73 181 Laust Stenger Rødding Friskole M 38 0.32.49 0.32.34  
74 172 Kristina Arndal Rødding Friskole K 36 0.32.57 0.32.47  
75 136 Gitte Kjems Rødding Friskole K 37 0.33.18 0.33.06  
76 317 Jesper Jørgensen   M 39 0.33.25 0.33.23  
77 319 Luis Alonse   M 40 0.33.26 0.33.23  
78 343 William Christensen   M 41 0.33.26 0.33.22  
79 67 Jens Søberg Galgetoften´s løbeklub M 42 0.33.43 0.33.36  
80 236 Tina Sørensen Rødding Friskole K 38 0.33.47 0.33.38  
81 205 Nanna Schultz Rødding Friskole K 39 0.33.47 0.33.38  
82 64 Henriette Aalling Brørup Løbeklub K 40 0.34.04 0.33.58  
83 125 Elena Pedersen Rødding Friskole K 41 0.34.26 0.34.20  
84 183 Leonora Nyvang Lund Rødding Friskole K 42 0.34.26 0.34.15  
85 54 Myrna Madsen (Rødding) K 43 0.34.57 0.34.46  
86 45 Elias Madsen (Rødding) M 43 0.34.57 0.34.46  
87 73 Victor Oster Süberkrüb Jels If Løbemotion M 44 0.35.02 0.34.54  
88 51 Ketty Nielsen (Haderslev) K 44 0.35.03 0.34.48  
89 72 Lene Oster Süberkrüb Jels If Løbemotion K 45 0.35.03 0.34.55  
90 61 Erik Schmidt Åtte Bjerge løbeklub M 45 0.35.16 0.35.10  
91 332 Heidi Jacobsen Rødding Løbeklub K 46 0.35.40 0.35.29  
92 58 Winnie Andersen (Rødding) K 47 0.35.40 0.35.29  
93 198 Michael Juulsen Rødding Friskole M 46 0.35.45 0.35.32  
94 179 Laura Juulsen Rødding Friskole K 48 0.35.45 0.35.42  
95 53 Mona Hansen (Føvling) K 49 0.35.52 0.35.41  
96 140 Heidi Thielsen Keller Rødding Friskole K 50 0.35.54 0.35.42  
97 184 Lise Monrad Sørensen Rødding Friskole K 51 0.35.56 0.35.56  
98 165 Karoline Monrad Sørensen Rødding Friskole K 52 0.35.57 0.35.56  
99 214 Pia Vium Strandridder Rødding Friskole K 53 0.36.09 0.36.07  
100 105 Andreas Vium Strandridder Rødding Friskole M 47 0.36.09 0.36.08  
101 223 Sif Ravn Midtgaard Rødding Friskole K 54 0.36.12 0.36.03  
102 216 Rebekka Bisgaard Poulsen Rødding Friskole K 55 0.36.22 0.36.21  
103 239 Tommy Knudsen Rødding Friskole M 48 0.36.34 0.36.33  
104 257 Lone Busk Vejen Løbemotion K 56 0.36.52 0.36.45  
105 314 Ilse S. Simonsen Vejen Løbemotion K 57 0.36.52 0.36.45  
106 71 Karina Winther Andersen Jels IF løbemotion K 58 0.36.59 0.36.49  
107 173 Lærke Jensen Rødding Friskole K 59 0.37.05 0.36.50  
108 113 Bente Christoffersen Rødding Friskole K 60 0.38.15 0.26.48  
109 130 Emil Hauschildt Rødding Friskole M 49 0.38.21 0.38.21  
110 312 N.N. 312   M 50 0.38.51 0.38.45  
111 163 Karina Juulsen Rødding Friskole K 61 0.39.12 0.39.00  
112 1 Gustav Juulsen Rødding Friskole M 51 0.39.13 0.39.00  
113 177 Lasse Corydon Rødding Friskole M 52 0.39.27 0.39.15  
114 300 Kim Corydon Rødding Friskole M 53 0.39.30 0.39.16  
115 234 Thorbjørn Kristensen Rødding Friskole M 54 0.39.33 0.39.24  
116 232 Stine Elgaard Rødding Friskole K 62 0.39.33 0.39.25  
117 110 Annika Dall-Hansen Rødding Friskole K 63 0.39.54 0.39.53  
118 213 Pia Dall-Hansen Rødding Friskole K 64 0.40.02 0.39.44  
119 126 Elias Gram Rødding Friskole M 55 0.40.07 0.40.07  
120 208 Ninni Roos Knudsen Rødding Friskole K 65 0.40.39 0.40.39  
121 221 Sarah Svaneby Sørensen Rødding Friskole K 66 0.40.39 0.40.26  
122 160 Kamille Horstmann Rødding Friskole K 67 0.40.39 0.40.39  
123 42 Birgit D. Kjærsig (6683 Føvling) K 68 0.40.50 0.40.43  
124 43 Birgitte Hansen (Stenderup) K 69 0.41.09 0.41.01  
125 94 Runi Clemmesen Rødding Fri Fag og Efterskole M 56 0.42.00 0.41.57  
126 91 Michael Pedersen Rødding Fri Fag og Efterskole M 57 0.42.00 0.41.57  
127 311 N.N. 311   M 58 0.43.06 0.43.01  
128 156 Julie Lyhne Bertelsen Rødding Friskole K 70 0.43.06 0.42.52  
129 313 N.N. 313   M 59 0.43.06 0.43.03  
130 139 Heidi Lyhne Bertelsen Rødding Friskole K 71 0.43.07 0.42.52  
131 122 Christina Cordes Andersen Rødding Friskole K 72 0.43.19 0.43.09  
132 253 Kirsten Christensen Rødding Løbeklub K 73 0.43.23 0.43.11  
133 206 Niels Andersen Rødding Friskole M 60 0.43.29 0.31.59  
134 218 Rolf Ravn Midtgaard Rødding Friskole M 61 0.43.29 0.43.20  
135 111 Asmus Fogh Lund Rødding Friskole M 62 0.43.36 0.43.28  
136 210 Ove Fogh Lund Rødding Friskole M 63 0.43.36 0.43.24  
137 96 Sofie Snitgaard Rødding Fri Fag og Efterskole K 74 0.43.37 0.43.33  
138 95 Siff Sørensen Rødding Fri Fag og Efterskole K 75 0.43.39 0.43.36  
139 157 Julie Marie Schneider Christensen Rødding Friskole K 76 0.43.56 0.43.55  
140 194 Mathias Roos Knudsen Rødding Friskole M 64 0.43.57 0.43.57  
141 309 Victoria Mikkelsen Rødding Friskole K 77 0.44.06 0.44.00  
142 187 Mads Kühne Rødding Friskole M 65 0.44.06 0.43.59  
143 241 Trine Storm Lausen Rødding Friskole K 78 0.44.06 0.43.54  
144 99 Alma Stenger Rødding Friskole K 79 0.44.07 0.44.07  
145 134 Frederik Knoblauch Rødding Friskole M 66 0.44.11 0.44.08  
146 109 Annette Knoblauch Rødding Friskole K 80 0.44.13 0.44.07  
147 150 Jens Horstmann Rødding Friskole M 67 0.44.29 0.44.11  
148 182 Lea Horstmann Rødding Friskole K 81 0.44.30 0.44.11  
149 225 Signe Horstmann Rødding Friskole K 82 0.44.30 0.44.14  
150 207 Nina Therkelsen Rødding Friskole K 83 0.44.35 0.44.30  
151 197 Mia Kühne Rødding Friskole K 84 0.44.35 0.44.30  
152 211 Per Hauschildt Rødding Friskole M 68 0.44.39 0.44.25  
153 190 Malena Wind Ockens Rødding Friskole K 85 0.45.20 0.45.18  
154 178 Laura Frost Rødding Friskole K 86 0.45.51 0.45.51  
155 189 Maja Lyhne Bertelsen Rødding Friskole K 87 0.45.54 0.45.39  
156 339 Helga Nicolaisen Rødding Løbeklub K 88 0.47.15 0.47.04  
157 180 Laura Roos Christensen Rødding Friskole K 89 0.47.25 0.47.24  
158 203 Morten Christensen Rødding Friskole M 69 0.47.26 0.47.21  
159 195 Mathilde Hjorth Høggaard Rødding Friskole K 90 0.47.27 0.47.25  
160 237 Tobias Sørensen Kjær Rødding Friskole M 70 0.48.21 0.48.21  
161 135 Freja Kildahl Rødding Friskole K 91 0.48.35 0.48.32  
162 220 Sahar Rajabi Rødding Friskole K 92 0.48.36 0.48.33  
163 222 Selma Horstmann Rødding Friskole K 93 0.48.37 0.48.36  
164 133 Emily Celine Møller Rødding Friskole K 94 0.48.37 0.48.32  
165 144 Iben Sofie Seeberg Rødding Friskole K 95 0.48.38 0.48.27  
166 103 Anders Finnerup Rødding Friskole M 71 0.48.38 0.48.26  
167 137 Gitte Kristensen Rødding Friskole K 96 0.48.48 0.48.41  
168 327 Denny Kristoffersen Rødding Friskole K 97 0.48.54 0.48.52  
169 123 Dagmar Finnerup Rødding Friskole K 98 0.49.07 0.48.55  
170 152 Jesper Seeberg Rødding Friskole M 72 0.49.10 0.48.58  
171 129 Ella Thorøe Rødding Friskole K 99 0.49.33 0.49.15  
172 98 Abeline Wind Ockens Rødding Friskole K 100 0.49.33 0.49.32  
173 115 Lukas Prinds Rødding Friskole M 73 0.49.57 0.49.48  
174 217 Rikke Fogh Lund Rødding Friskole K 101 0.50.02 0.49.50  
175 303 Elias Fazer   M 74 0.50.12 0.50.10  
176 128 Elise Thorøe Rødding Friskole K 102 0.50.41 0.50.24  
177 161 Karen Sofie Thorøe Rødding Friskole K 103 0.50.41 0.50.22  
178 93 Rikke Dransfeldt Rødding Fri Fag og Efterskole K 104 0.50.46 0.50.41  
179 240 Trine Skov Rødding Friskole K 105 0.51.20 0.51.03  
180 154 Jørgen Frost Rødding Friskole M 75 0.51.20 0.51.05  
181 233 Stinne Stenger Rødding Friskole K 106 0.51.35 0.51.22  
182 132 Emilie Eriksen Rødding Friskole K 107 0.51.59 0.51.55  
183 219 Røskva Rykind Eriksen Rødding Friskole K 108 0.52.00 0.51.59  
184 215 Rasmus Emil Cordes Christensen Rødding Friskole M 76 0.52.01 0.51.57  
185 192 Marius Finnerup Rødding Friskole M 77 0.52.01 0.51.56  
186 63 Erik M V Sørensen Brørup Løbeklub M 78 0.52.29 0.52.16  
187 62 Anita E K Sørensen Brørup Løbeklub K 109 0.52.29 0.52.16  
188 162 Karina Hother Hansen Rødding Friskole K 110 0.53.24 0.53.10  
189 306 Simon Godthartsen Rødding Friskole M 79 0.53.31 0.53.24  
190 238 Tøger Rykind Eriksen Rødding Friskole M 80 0.55.21 0.55.21  
191 399 Michelle Hansen Schultz Rødding Friskole K 111 0.55.21 0.55.06  
192 174 Lærke Lund Rødding Friskole K 112 0.55.40 0.55.18  
193 145 Inge Marie Lund Rødding Friskole K 113 0.55.41 0.55.20  
194 81 Jeppe Thorup Rødding Fri Fag og Efterskole M 81 0.56.44 0.56.41  
195 89 Mette Hjort Rødding Fri Fag og Efterskole K 114 0.56.48 0.56.45  
196 307 Kathrine Godthartsen Rødding Friskole K 115 0.56.58 0.56.57  
197 308 Sonja Godthartsen Rødding Friskole K 116 0.57.00 0.56.52  
198 235 Tina Bisgaard Poulsen Rødding Friskole K 117 0.59.25 0.59.16  
199 116 Carina Jessen Rødding Friskole K 118 1.00.27 1.00.10  
200 229 Søren Lund Rødding Friskole M 82 1.00.27 1.00.11  
201 200 Michelle Thorsted Rødding Friskole K 119 1.01.39 1.01.16  
202 153 Johanne Mariegaard Rødding Friskole K 120 1.01.40 1.01.15  
203 230 Søren Mariegaard Rødding Friskole M 83 1.01.58 1.01.36  
204 185 Louise Lyhne Rødding Friskole K 121 1.01.59 1.01.35  
205 119 Casper Lyhne Rødding Friskole M 84 1.02.00 1.01.36  
206 142 Henrik Laugesen Rødding Friskole M 85 1.02.02 1.01.39  
207 243 Yazmin Madsen Rødding Friskole K 122 1.08.54 1.08.34  
208 164 Karoline Fogh Lund Rødding Friskole K 123 1.08.55 1.08.35  
209 86 Laura Marie Poulsen Rødding Fri Fag og Efterskole K 124 1.13.22 1.13.18  
210 83 Kasper Andersen Rødding Fri Fag og Efterskole M 86 1.13.22 1.13.18  
211 166 Karoline Vium Strandridder Rødding Friskole K 125 1.19.41 1.19.18  
212 228 Sine Grundtvig Torpe Rødding Friskole K 126 1.19.41 1.19.17  
213 310 Josefine Gram Rødding Friskole K 127 1.19.43 1.19.20  
214 146 Ingrid Geil Rødding Friskole K 128 1.19.44 1.19.22  
215 155 Julie Leth Pedersen Rødding Friskole K 129 1.19.45 1.19.22  
216 82 Kåre Hansen Rødding Fri Fag og Efterskole M 87 1.22.52 1.22.45  
217 118 Caroline Høggaard Rødding Friskole K 130 1.24.37 1.24.19  
218 226 Sigrid Brink Rødding Friskole K 131 1.24.44 1.24.25  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 15 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 24 Jens Carl Haderslev IF M 1 0.36.36 0.36.35 Hurtigste mand
2 20 Michael Hartmann Brørup Løbeklub M 2 0.40.15 0.40.15  
3 39 Per Brink Rødding Motion & Triathlon Klub M 3 0.41.37 0.41.36  
4 21 Torben Hansen Brørup Løbeklub M 4 0.42.05 0.42.04  
5 14 Bjørn Markworth (Rødding) M 5 0.44.02 0.44.02  
6 40 Thomas Knudsen Rødding Motion & Triathlon Klub M 6 0.44.22 0.44.21  
7 25 Lone Rathgen Haderslev IF K 1 0.44.38 0.44.37 Hurtigste kvinde
8 38 Poul Bruun Rødding Løbeklub M 7 0.45.48 0.45.46  
9 13 Anders Lorentzen (Næstved) M 8 0.46.31 0.46.28  
10 325 Anders Jørgensen Brørup Løbeklub M 9 0.46.54 0.46.54  
11 328 Ena Klindt   K 2 0.47.09 0.47.09  
12 41 Thomas Littrup Vejen atletikforening M 10 0.47.38 0.47.34  
13 335 Noah Hesselberg   M 11 0.48.19 0.48.16  
14 27 Bo Süberkrüb Jels If Løbemotion M 12 0.48.42 0.48.39  
15 30 Mike V Sørensen Jels If Løbemotion M 13 0.49.13 0.49.10  
16 18 Frank Conradsen Brørup løbeklub M 14 0.49.38 0.49.37  
17 31 Svend Hansen Jels If Løbemotion M 15 0.50.39 0.50.35  
18 36 Jacob Holst Rødding Løbeklub M 16 0.50.41 0.50.36  
19 19 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 3 0.50.46 0.50.45  
20 333 Trine Schmidt   K 4 0.50.48 0.50.43  
21 34 Søren Thomsen Jels løbemotion M 17 0.53.13 0.53.11  
22 35 Gitte Straarup Rødding Løbeklub K 5 0.55.22 0.55.22  
23 23 Sascha Albæk Byparken Brørup K 6 0.57.36 0.57.34  
24 320 Ebbe Nielsen Gram motion M 18 0.57.48 0.57.44  
25 33 Åse Thomsen Jels løbemotion K 7 0.59.22 0.59.19  
26 28 Grethe Nissen Jels If Løbemotion K 8 0.59.48 0.59.44  
27 26 Mia Petersen Jels K 9 1.00.41 1.00.38  
28 22 Britta Brink Nielsen Byparken Brørup K 10 1.03.23 1.03.21  
29 15 Dorte Overgaard Schmidt (Holsted) K 11 1.03.26 1.03.20  
30 16 Ivan Schmidt (Holsted) M 19 1.03.37 1.03.32  

 

tilbage til toppen

Resultater 15 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 15 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 10 Frank Barrit Esbjerg Atletik og Motion / BDO M 1 0.55.10 0.55.09 Hurtigste mand
2 8 Jan Aalling Brørup Løbeklub M 2 1.01.00 1.00.59  
3 7 Ruben Zota (Gram) M 3 1.13.24 1.13.20  
4 9 Rikke Ruby Byparken Brørup K 1 1.13.54 1.13.52 Hurtigste kvinde
5 3 Betina Larsen (Holsted) K 2 1.17.46 1.17.43  
6 2 Anders Relsted (Haderslev) M 4 1.24.37 1.24.35  
7 6 Rikke Kristiansen (Holsted) K 3 1.25.43 1.25.40  
8 4 Brian Hansen (Rødding) M 5 1.27.45 1.27.44  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen