Siden er sidst opdateret 02. april 2020 - kl. 10:49

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Frøs Tulipanløb i Ribe - onsdag d. 16. maj 2018 - kl. 18.20

"Frøs Tulipanløb"

Frøs Tulipanløb

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.20 fra adressen: Sct Peders Gade, 6760 Ribe

-Ribe Motion indbyder til Frøs Tulipanløb,  med ruter gennem de smukkeste og mest trafiksikre stier og veje i Ribe.

 

- løbsinfo samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest d. 8/5 kl. 08.00)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

4k

8k
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 4 km - se også 4 km - se også 8 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste eller her pdf

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 418 Magnus Bundgaard Esbjerg Atletik og Motion M 1 0.13.29 0.13.29 Hurtigste m. ungdom
2 389 Andreas Nikolajsen FysioDanmark M 2 0.13.49 0.13.48  
3 415 Emil Hviid Pedersen Esbjerg Atletik og Motion M 3 0.14.11 0.14.11 Hurtigste mand 18-39
4 414 Freja Riegels-Jacobsen Esbjerg Atletik og Motion K 1 0.14.16 0.14.14 Hurtigste kv. ungdom
5 365 Asger Vigsø Friis Ribe HK M 4 0.14.23 0.14.20  
6 465 Alex Sørensen Volkswagen Ribe M 5 0.15.01 0.14.55  
7 370 Martin Ravn Andersen Ribe HK M 6 0.15.11 0.15.08  
8 477 Jakob Westermark Volkswagen Ribe M 7 0.15.13 0.15.13  
9 411 Thomas Hansen Esbjerg Atletik og Motion M 8 0.15.13 0.15.09 Hurtigste mand 40+
10 582 Christian Vestermark (Ribe) M 9 0.15.18 0.14.52  
11 494 Henry Lykke Stokholm Team Skjern Bank Bramming M 10 0.15.19 0.15.16  
12 744 Anne Johansen Team Tvilling Esbjerg K 2 0.15.37 0.15.37  
13 281 Magnus Roskjær Riberhus Privatskole M 11 0.15.37 0.15.35  
14 565 Mohamad Mahmoud Volkswagen Ribe M 12 0.15.38 0.15.32  
15 413 Nanette Nikolaisen Esbjerg Atletik og Motion K 3 0.15.45 0.15.42 Hurtigste kvinde 18-39 år
16 246 Jonas Børsmose Simony Riberhus Privatskole M 13 0.15.47 0.15.47  
17 367 Jacob Severin Lund Ribe HK M 14 0.15.50 0.15.48  
18 371 Mads Jørgensen Ribe HK M 15 0.15.51 0.15.47  
19 53 Yaroslav Lytvynenko AOF jobogdansk M 16 0.15.52 0.15.44  
20 559 Franciska Christiane Muraour   K 4 0.15.56 0.15.51  
21 1042 Charlotte Nikolajsen FysioDanmark K 5 0.16.01 0.15.59 Hurtigste kvinde 40+
22 472 Ronni Hansen Volkswagen Ribe M 17 0.16.13 0.16.07  
23 478 Mike Hansen Volkswagen Ribe M 18 0.16.14 0.16.08  
24 581 Andreas Vestermark (Ribe) M 19 0.16.20 0.15.55  
25 164 Gustav Graff Esbensen Rejsby Europæiske Efterskole M 20 0.16.29 0.15.48  
26 372 Mads Jacobsen Ribe HK M 21 0.16.31 0.16.28  
27 352 Anders Mathiasen Ribe HK M 22 0.16.34 0.16.34 Hurtigste dreng
28 8 Hjalte Thomassøn (Ribe) M 23 0.16.40 0.16.30  
29 342 Jacob Pedersen Ribe HK M 24 0.16.43 0.16.31  
30 242 Jeppe Tonnesen Riberhus Privatskole M 25 0.16.56 0.16.54  
31 220 Emil Tonnesen Riberhus Privatskole M 26 0.16.58 0.16.58  
32 434 Britt Bertelsen Byparken Brørup K 6 0.17.01 0.17.01  
33 233 Hjalte Høy Riberhus Privatskole M 27 0.17.12 0.17.08  
34 391 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening M 28 0.17.16 0.17.12  
35 388 Lars Nikolajsen FysioDanmark M 29 0.17.20 0.17.17  
36 363 Daniel Rettig Ribe HK M 30 0.17.21 0.17.21  
37 443 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 7 0.17.30 0.17.25  
38 369 Marcus Møller Clausen Ribe HK M 31 0.17.31 0.17.28  
39 321 Signe Høy Riberhus Privatskole K 8 0.17.33 0.17.27  
40 1095 Thorbjørn Lund   M 32 0.17.35 0.17.23  
41 348 Victor Frik Mauritzen Ribe HK M 33 0.17.41 0.17.29  
42 226 Freja Høy Riberhus Privatskole K 9 0.17.45 0.17.40  
43 254 Karsten Høy Riberhus Privatskole M 34 0.17.46 0.17.41  
44 364 Mads Mortensen Ribe HK M 35 0.17.56 0.17.53  
45 260 Kenneth Nissen Riberhus Privatskole M 36 0.18.10 0.17.33  
46 137 Joran Jan Cornelis Bor Kjærgård Landbrugsskole M 37 0.18.18 0.17.41  
47 592 Mathilde Bundgaard Byparken Brørup K 10 0.18.26 0.18.22 Hurtigste pige
48 1084 Max Mathiesen   M 38 0.18.26 0.18.17  
49 1 Andreas Degn (Skærbæk) M 39 0.18.28 0.18.13  
50 596 Morten Witt Ribe Katedralskole M 40 0.18.29 0.18.19  
51 417 Christian Andersen Esbjerg Atletik og Motion M 41 0.18.29 0.18.23  
52 1064 Per Mathiesen   M 42 0.18.32 0.18.23  
53 15 Mads Andresen (Skærbæk) M 43 0.18.35 0.18.20  
54 170 Annemette Witt Ribe Katedralskole K 11 0.18.41 0.18.31  
55 349 Johanne Fabricius Bjørnskov Ribe HK K 12 0.18.47 0.18.42  
56 358 kim Kristensen Ribe HK M 44 0.18.47 0.18.36  
57 591 Lene Møller Clausen (Ribe) K 13 0.18.49 0.18.21  
58 460 Jan Thomsen Volkswagen Ribe M 45 0.18.50 0.18.44  
59 497 Gitte Møller Ribe Katedralskole K 14 0.18.57 0.18.51  
60 221 Emma Aarhus Lauridsen Riberhus Privatskole K 15 0.19.13 0.19.07  
61 282 Mai Roskjær Riberhus Privatskole K 16 0.19.14 0.19.14  
62 255 Kasper Dahl Riberhus Privatskole M 46 0.19.15 0.17.19  
63 424 Ficher Jonas Rødding Fri Fag og Efterskole M 47 0.19.16 0.18.30  
64 390 Mia Givskov (Ribe) K 17 0.19.18 0.18.51  
65 274 Mads Aarhus Lauridsen Riberhus Privatskole M 48 0.19.19 0.19.13  
66 446 Alexander Wind Burger King M 49 0.19.22 0.19.19  
67 449 Jacob Madsen Burger King M 50 0.19.25 0.19.20  
68 343 Mads Pedersen Ribe HK M 51 0.19.27 0.19.12  
69 192 Albert Møller Tholle Riberhus Privatskole M 52 0.19.27 0.19.24  
70 437 Oskar Borko (Esbjerg) M 53 0.19.35 0.19.35  
71 338 Dorthe Spangsmark Ribe Motion - RIMO K 18 0.19.37 0.19.30  
72 102 Kenn Sprecher Hjemmeplejen M 54 0.19.37 0.18.31  
73 109 Lukas Sprecher Hjemmeplejen M 55 0.19.38 0.18.31  
74 568 Martin Bøttcher Christensen Frøs Sparekasse M 56 0.19.45 0.19.40  
75 386 Oscar Jastrup Lanng Ribe Katedralskole M 57 0.20.01 0.19.59  
76 476 Signe Jepsen Volkswagen Ribe K 19 0.20.08 0.19.41  
77 351 Thomas Mathiasen Ribe HK M 58 0.20.10 0.20.10  
78 295 Mette Madsen Riberhus privatskole K 20 0.20.15 0.20.08  
79 225 Frederikke Westergaard Riberhus privatskole K 21 0.20.15 0.19.44  
80 50 Nataliia Kotsiubailo AOF jobogdansk K 22 0.20.22 0.20.15  
81 587 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 59 0.20.25 0.20.13  
82 223 Frederik Hyldtoft Riberhus Privatskole M 60 0.20.26 0.20.23  
83 67 Mette Nielsen Færdselsstyrelsen K 23 0.20.27 0.19.57  
84 19 Mette Marie Haue (Ribe) K 24 0.20.28 0.20.16  
85 241 Jannik Stockholm Simonsen Riberhus Privatskole M 61 0.20.32 0.20.32  
86 259 Kenneth Hyldtoft Riberhus Privatskole M 62 0.20.33 0.20.22  
87 345 Lukas Storm Pedersen Ribe HK M 63 0.20.36 0.20.33  
88 469 Murat Hodzic Volkswagen Ribe M 64 0.20.45 0.20.19  
89 1025 Marie Qvist Jensen (Årre) K 25 0.20.48 0.20.10  
90 493 Jane Bjerrum Team Skjern Bank Bramming K 26 0.20.49 0.20.26  
91 153 Betina Kargo Vase Lægehuset K 27 0.20.50 0.20.41  
92 191 Mathilde Frisgaard Pedersen Ribe Trim K 28 0.20.57 0.20.23  
93 1083 Vibeke Mathiesen   K 29 0.20.57 0.20.24  
94 467 Jan Sigurdsson Volkswagen Ribe M 65 0.20.57 0.20.16  
95 26 Sabina Bøg (Ribe) K 30 0.20.58 0.20.45  
96 399 Lars Andersen Folkekirken i bevægelse M 66 0.20.59 0.20.10  
97 235 Jakob Lauridsen Riberhus Privatskole M 67 0.21.00 0.20.35  
98 283 Maja Aarhus Lauridsen Riberhus Privatskole K 31 0.21.02 0.20.38  
99 44 Anraam Parastatidis AOF jobogdansk M 68 0.21.02 0.20.53  
100 155 Ellen Haue Lægehuset K 32 0.21.03 0.20.53  
101 500 Marcus Lauridsen (Esbjerg) M 69 0.21.04 0.20.21  
102 510 Morten Madsen Øster Vedsted IF M 70 0.21.05 0.20.47  
103 412 Mathilde Agathon Hansen Esbjerg Atletik og Motion K 33 0.21.06 0.20.51  
104 362 Carsten Lundgaard Ribe HK M 71 0.21.07 0.19.50  
105 298 Mikkel Kiilerich Riberhus Privatskole M 72 0.21.13 0.20.39  
106 366 Frederik Jørgensen Ribe HK M 73 0.21.13 0.21.09  
107 368 Benjamin Lykke Ribe HK M 74 0.21.14 0.21.09  
108 373 Mikkel Helenius Ribe HK M 75 0.21.19 0.21.16  
109 374 Peter Møller Bossen Ribe HK M 76 0.21.19 0.21.14  
110 354 Jakob Mathiasen Ribe HK M 77 0.21.20 0.20.11  
111 323 Sofie Kiilerich Riberhus Privatskole K 34 0.21.24 0.20.54  
112 466 Kenneth Johannsen Volkswagen Ribe M 78 0.21.24 0.20.43  
113 33 Martin Kusk #ViLøberForEnPølseSenere M 79 0.21.27 0.20.15  
114 35 Nanna Hald Hermansen #ViLøberForEnPølseSenere K 35 0.21.28 0.20.15  
115 527 Sarah Hansen Høms damer K 36 0.21.28 0.20.35  
116 526 Stella Hundebøl Høms damer K 37 0.21.28 0.20.32  
117 262 Lars Simony Riberhus Privatskole M 80 0.21.35 0.20.59  
118 590 Freja Løbner (Ribe) K 38 0.21.36 0.20.49  
119 538 Natasja Thomsen Øster Vedsted IF K 39 0.21.37 0.21.24  
120 16 Lukas Schack Jessen (Ribe) M 81 0.21.37 0.21.14  
121 1019 Stine Lodskou Sørensen (Esbjerg) K 40 0.21.38 0.20.58  
122 68 Morten Andersen Færdselsstyrelsen M 82 0.21.38 0.20.40  
123 421 Hansen Jonas Rødding Fri Fag og Efterskole M 83 0.21.38 0.20.48  
124 532 Cecilie Thomsen Øster Vedsted IF K 41 0.21.39 0.21.27  
125 23 Ole Schack Jessen (Ribe) M 84 0.21.39 0.21.15  
126 444 Michael Krohn Burger King M 85 0.21.40 0.21.35  
127 1196 Helena Lund   K 42 0.21.41 0.21.15  
128 57 Anita Jessen Færdselsstyrelsen K 43 0.21.42 0.21.28  
129 549 Annemette Kipketer Ugelvig Phønix Tag "Kipketer" Esbjerg K 44 0.21.43 0.21.20  
130 12 Kurt Pedersen   M 86 0.21.44 0.21.38  
131 230 Gustav Aagesen Riberhus Privatskole M 87 0.21.44 0.21.30  
132 48 Mohamed Seuod AOF jobogdansk M 88 0.21.46 0.21.35  
133 238 Janne Puggaard Riberhus Privatskole K 45 0.21.47 0.21.42  
134 280 Magnus Puggaard Riberhus privatskole M 89 0.21.47 0.20.40  
135 30 Tina Fuglsang (Ribe) K 46 0.21.49 0.20.39  
136 11 Lulu Hjarnø   K 47 0.21.49 0.20.41  
137 288 Margit Porsgaard Riberhus Privatskole K 48 0.21.49 0.21.45  
138 573 Kasper Brodersen Frøs Sparekasse M 90 0.21.50 0.21.14  
139 1022 Mette Høeg Bertelsen (Ribe) K 49 0.21.51 0.21.14  
140 240 Jannik Bisgaard Riberhus Privatskole M 91 0.21.53 0.21.50  
141 121 Sonny Sprecher Hjemmeplejen M 92 0.21.54 0.21.40  
142 553 Lene Bro Madsen SKAT Ribe K 50 0.21.55 0.21.35  
143 499 Mona Mørk (Ribe) K 51 0.21.58 0.21.38  
144 61 Kirsten Munck Færdselsstyrelsen K 52 0.21.59 0.21.46  
145 356 Hjalte Kristensen Ribe HK K 53 0.22.00 0.21.58  
146 264 Laura Kiilerich Riberhus Privatskole K 54 0.22.02 0.21.55  
147 324 Sophie Egholm Walz Riberhus Privatskole K 55 0.22.02 0.21.55  
148 475 Louis Madsen Volkswagen Ribe M 93 0.22.03 0.21.38  
149 250 Jytte Westergaard Riberhus privatskole K 56 0.22.08 0.21.37  
150 353 Susanne Mathiasen Ribe HK K 57 0.22.08 0.21.59  
151 1026 Poul Tobiasen privat M 94 0.22.09 0.21.55  
152 190 Sebastian Thomsen Ribe Motion - RIMO M 95 0.22.12 0.22.01  
153 561 Heidi Jensen Bertelsen-Jensen K 58 0.22.15 0.21.34  
154 34 Mette Hald Kusk #ViLøberForEnPølseSenere K 59 0.22.17 0.21.05  
155 489 Signe Kirkedahl Nielsen (Ribe) K 60 0.22.17 0.21.47  
156 2 Ane Kathrine Okholm Grann (Ribe) K 61 0.22.18 0.21.48  
157 245 Joakim Bisgaard Riberhus Privatskole M 96 0.22.19 0.22.17  
158 300 Morten Bisgaard Riberhus Privatskole M 97 0.22.19 0.22.14  
159 55 Lena Alsted Jensen Esbjerg Atletik & Motion K 62 0.22.20 0.22.08  
160 435 Alberte Nonbo (Ribe) K 63 0.22.21 0.21.52  
161 1056 Abdin Abdin AOF jobogdansk M 98 0.22.22 0.22.11  
162 52 Rosa Martinez AOF jobogdansk K 64 0.22.25 0.22.14  
163 562 Ellen Bertelsen Jensen Bertelsen-Jensen K 65 0.22.25 0.21.17  
164 13 Laura Løgstrup (Ribe) K 66 0.22.25 0.21.18  
165 589 Johnny Løbner (Ribe) M 99 0.22.26 0.21.38  
166 336 William Aagesen Riberhus Privatskole M 100 0.22.26 0.22.15  
167 232 Henrik Beuschau Riberhus Privatskole M 101 0.22.27 0.21.46  
168 237 Jan Aagesen Riberhus Privatskole M 102 0.22.27 0.22.11  
169 25 Palle Løgstrup (Ribe) M 103 0.22.28 0.21.19  
170 341 Villads Løbner Ribe HK M 104 0.22.28 0.21.40  
171 147 Alberte Iversen Kjærgård Landbrugsskole K 67 0.22.29 0.21.53  
172 307 Patrick Beuschau Riberhus Privatskole M 105 0.22.29 0.21.49  
173 1030 Michael Knudsen Toyota Ribe M 106 0.22.30 0.20.51  
174 572 Christina Fogtmann Frøs Sparekasse K 68 0.22.31 0.21.55  
175 360 Anne Ditte Lundgaard Ribe HK K 69 0.22.31 0.21.18  
176 166 Klara Marie Lykke Hansen (Årre) K 70 0.22.31 0.21.18  
177 17 Majbritt Andersen (Esbjerg) K 71 0.22.38 0.22.09  
178 524 Christina Morech Høms damer K 72 0.22.41 0.21.49  
179 212 Dan Jensen Riberhus Privatskole M 107 0.22.41 0.22.14  
180 523 Mette Nissen Høms damer K 73 0.22.42 0.21.52  
181 564 Flemming Kipketer Bevensee Phønix Tag "Kipketer" Esbjerg M 108 0.22.43 0.22.20  
182 498 Joan Mattrup (Ribe) K 74 0.22.46 0.22.28  
183 318 Malthje Fuglsang   M 109 0.22.49 0.22.49  
184 7 Benjamin Hjarnø (6650 Brørup) M 110 0.22.49 0.22.49  
185 236 Jamie Ibsen Riberhus Privatskole M 111 0.22.55 0.22.54  
186 249 Julie Dahl Riberhus Privatskole K 75 0.22.59 0.21.46  
187 1024 Ditte Winther Jensen (Sdr. Hygum) K 76 0.23.00 0.22.48  
188 1039 Jannie Hansen Toyota Ribe K 77 0.23.04 0.21.25  
189 326 Tanja Schwartz Riberhus Privatskole K 78 0.23.05 0.22.35  
190 194 Alexander Schwartz Riberhus Privatskole M 112 0.23.06 0.22.36  
191 168 Allan Gade Jacobsen Ribe Katedralskole M 113 0.23.09 0.21.52  
192 586 Emma Fridberg Larsen Byparken Brørup K 79 0.23.13 0.22.55  
193 38 Anni Ebsen AB Catering Ribe A/S K 80 0.23.15 0.23.01  
194 317 Rikke Monberg Riberhus Privatskole K 81 0.23.20 0.23.16  
195 319 Sarah Monberg Riberhus Privatskole K 82 0.23.20 0.23.17  
196 588 Mette Fridberg Olsen Byparken Brørup K 83 0.23.21 0.23.02  
197 535 Helene Mønsted Andersen Øster Vedsted IF K 84 0.23.22 0.22.42  
198 541 Salima Lund ungdomshøjskolen ved Ribe K 85 0.23.22 0.23.09  
199 387 Jane Andersen Byparken Brørup K 86 0.23.23 0.23.04  
200 377 Mathilde Sofie Johanson Ribe Katedralskole K 87 0.23.25 0.23.08  
201 171 Benni Johanson Ribe Katedralskole M 114 0.23.25 0.23.08  
202 539 Nicole Beier Øster Vedsted IF K 88 0.23.27 0.22.50  
203 594 Pernille I. Jørgensen (Ribe) K 89 0.23.28 0.22.59  
204 430 Mikkel Amtorp The Harry Potter Team M 115 0.23.29 0.21.04  
205 432 Alfred Fog The Harry Potter Team M 116 0.23.30 0.21.06  
206 22 Mogens Skovgaard Nielsen (Varde) M 117 0.23.30 0.22.46  
207 474 Birgit Pedersen Volkswagen Ribe K 90 0.23.31 0.22.46  
208 1013 Malthe Holm Christiansen (Ribe) M 118 0.23.32 0.21.07  
209 182 Katrine Lund Jørgensen Ribe Katedralskole K 91 0.23.35 0.22.19  
210 28 Simon Bang Kristensen   M 119 0.23.36 0.22.20  
211 471 Laura Andressen Volkswagen Ribe K 92 0.23.38 0.22.54  
212 470 Thormod Andressen Volkswagen Ribe M 120 0.23.38 0.22.55  
213 47 Merete S. Hansen AOF jobogdansk K 93 0.23.44 0.23.37  
214 163 Merete Linnet Lægehuset K 94 0.23.44 0.23.12  
215 567 Kent Kirkegaard Jensen Frøs Sparekasse M 121 0.23.46 0.22.41  
216 37 Anders Haugaard AB Catering Ribe A/S M 122 0.23.52 0.23.27  
217 540 Thorvald Andersen Øster Vedsted IF M 123 0.23.55 0.23.16  
218 479 Ian Helsinghoff Volkswagen Ribe M 124 0.24.03 0.23.20  
219 160 Kresten Korsbæk Lægehuset M 125 0.24.04 0.23.47  
220 579 Bodil Haas Frøs Sparekasse K 95 0.24.08 0.22.58  
221 31 Jakob Brøndbjerg Larsen #ViLøberForEnPølseSenere M 126 0.24.19 0.23.07  
222 286 Malthe Monberg Riberhus Privatskole M 127 0.24.28 0.23.49  
223 105 Linda Ebsen Hjemmeplejen K 96 0.24.31 0.24.12  
224 473 Torben Madsen Volkswagen Ribe M 128 0.24.32 0.24.00  
225 483 Lars Købmand Volkswagen Ribe M 129 0.24.33 0.24.01  
226 585 Lena Koustrup (Ribe) K 97 0.24.36 0.23.04  
227 584 Lars Pedersen (Ribe) M 130 0.24.36 0.23.06  
228 583 Stine Engel (Ribe) K 98 0.24.38 0.23.06  
229 375 Jens Ebsen Riberhus Privatskole M 131 0.24.43 0.23.25  
230 51 Olga Bublyk AOF jobogdansk K 99 0.24.49 0.24.41  
231 21 Michael Bro (Ribe) M 132 0.24.51 0.23.21  
232 410 Dagny Holdt (Ribe) K 100 0.24.52 0.24.44  
233 20 Mia Hansen (Holsted) K 101 0.25.03 0.24.50  
234 268 Lone Overgaard Riberhus privatskole K 102 0.25.07 0.24.03  
235 302 Noah Juhl Riberhus Privatskole M 133 0.25.09 0.24.03  
236 277 Magnus Christensen Riberhus Privatskole M 134 0.25.10 0.24.40  
237 265 Leon Christensen Riberhus Privatskole M 135 0.25.10 0.24.39  
238 597 Aage Fischer Laurtizen Riberhus Privatskole M 136 0.25.20 0.24.45  
239 599 Benjamin Fischer Lauritzen Riberhus Privatskole M 137 0.25.20 0.24.45  
240 310 Pia Kiilerich Riberhus Privatskole K 103 0.25.22 0.24.49  
241 509 Mads P. Germundsson Øster Vedsted IF M 138 0.25.31 0.25.23  
242 165 Marius Legaard Kopart Rejsby Europæiske Efterskole M 139 0.25.31 0.24.50  
243 207 Brian Juhl Riberhus Privatskole M 140 0.25.47 0.24.24  
244 429 Jesper Amtorp The Harry Potter Team M 141 0.26.02 0.24.59  
245 580 Kamilla Kruse Kjærgaard Ribe Trim K 104 0.26.04 0.25.17  
246 141 Maria Elise Kjær Frandsen Kjærgård Landbrugsskole K 105 0.26.06 0.25.28  
247 334 Trine Lynddahl Riberhus Privatskole K 106 0.26.10 0.25.06  
248 229 Gry Lynddahl Simonsen Riberhus Privatskole K 107 0.26.11 0.25.38  
249 39 Hans Thyssen AB Catering Ribe A/S M 142 0.26.11 0.26.11  
250 495 Susan Tran Team Skjern Bank Bramming K 108 0.26.12 0.25.09  
251 491 Jytte Lauritzen Team Skjern Bank Bramming K 109 0.26.13 0.25.09  
252 598 Julie Fischer Lauritzen Riberhus Privatskole K 110 0.26.13 0.25.42  
253 344 Cecelie Grøndahl Pedersen Ribe HK K 111 0.26.15 0.25.26  
254 445 Anne Sofie Rasmussen Burger King K 112 0.26.19 0.26.13  
255 278 Magnus Hyldtoft Riberhus Privatskole M 143 0.26.20 0.25.48  
256 480 Jimmi Jensen Volkswagen Ribe M 144 0.26.22 0.25.39  
257 329 Thor Kjær Christensen Riberhus privatskole M 145 0.26.26 0.26.21  
258 154 Connie Eskildsen Hansen Lægehuset K 113 0.26.30 0.25.59  
259 501 Fillip Lauridsen (Esbjerg) M 146 0.26.32 0.25.48  
260 305 Oscar Aagesen Riberhus Privatskole M 147 0.26.33 0.25.49  
261 332 Tommy Madsen Riberhus Privatskole M 148 0.26.33 0.25.49  
262 299 Mikkel Madsen Riberhus Privatskole M 149 0.26.34 0.25.50  
263 289 Maria Juhl Riberhus Privatskole K 114 0.26.35 0.25.13  
264 117 Nisha Arunasalam Hjemmeplejen K 115 0.26.40 0.26.33  
265 3 Anna Hamann -6780 K 116 0.26.46 0.26.29  
266 1085 Nanna Henriksen   K 117 0.26.46 0.26.22  
267 1098 Carsten Lund   M 150 0.26.47 0.26.20  
268 486 Johannes Bollerslev (Ribe) M 151 0.26.48 0.26.27  
269 488 Rikke Bollerslev (Ribe) K 118 0.26.49 0.26.29  
270 487 Lars Bollerslev (Ribe) M 152 0.26.50 0.26.28  
271 60 Janni Lund-Erlang Færdselsstyrelsen K 119 0.26.54 0.26.23  
272 595 Anne Bang (Ribe) K 120 0.26.56 0.25.32  
273 492 Dorthe Hollænder Team Skjern Bank Bramming K 121 0.27.01 0.25.58  
274 547 Hans Peter Matzen ungdomshøjskolen ved Ribe M 153 0.27.04 0.26.51  
275 508 Marie B. Præstiin Øster Vedsted IF K 122 0.27.06 0.26.27  
276 496 Nanna Wallentin ungdomshøjskolen ved Ribe K 123 0.27.08 0.26.56  
277 269 Lotte Hyldtoft Riberhus Privatskole K 124 0.27.10 0.26.59  
278 162 Marie Kristensen Lægehuset K 125 0.27.11 0.26.38  
279 62 Lea Adelhardt Færdselsstyrelsen K 126 0.27.13 0.26.14  
280 222 Felix Schwartz Riberhus Privatskole M 154 0.27.13 0.26.44  
281 224